PDA

Zobacz pełną wersję : Praca ! ! !



Lupino
31-01-2006, 20:45
Witam!
Jeśli na Forum jest inżynier mający doświadczenie w konstrukcji pojazdów szynowych, obecnie poszukujący pracy, proszę o kontakt na PW.
Praca w dziale Głównego Konstruktora w jednej z największych polskich firm produkujących pojazdy szynowe w Nowym Sączu.
Robi się tam takie cacka.

pozdrawiam

J.Lupino

Kereip
01-02-2006, 11:23
Z teo co wiem to te "cacka" są bardzo wadliwe. Owszem posiadają kilka niezłych rozwiazań np zaczepy na rowery, ale jest ich b. mało, b. dużą wadą jest to że nie otwierają sie okna tak ja w "starych" składach. Koniec więc z wychylaniem się przez okno, czy też robieniu zdjęć podczas podrózy. Ja bym nie nazwał tego cackiem...

Gar
01-02-2006, 21:54
MOŻE I NIE NA TEMAT
Jeślin nie można wychylić się przez okno z pociągu to połowa z przyjemności jeżdżenia koleją odpada
Miłośnik podróży koleją
J.P

Lupino
01-02-2006, 23:00
Witam!

Tez nie na temat :)
Powiedziałem kumplowi o Waszych uwagach. Ucieszyli się w Sączu, bo będą mogli zejść z kosztów. W następnych egzemplarzach (200km/h) wyrzucają klimę, dają drewniane ławki, dla zwiększenia liczby podróżnych likwidują toaletę i w wersji full przestronna jednostka dla turystów z rowerami z automatyczną klimą bez szyb.

pozdrawiam

J. Lupino

ps
Ciekawe kto się teraz do tej roboty zgłosi :)
A tak serio to jest to praca z przyszłością. Polecam.
I na marginesie do "cacka" szkielet produkują w Autosanie :)
zapraszam na przejażdżkę na SKM Warszawa

Kereip
02-02-2006, 10:56
Lupino, czy Tobie płacą za reklamę tej kolejki? Jak wspomniałem jest ona b. wadliwa. Kilka dni po tym jak ruszyła z Wawy do Falenicy odstawiona została do przegladu, czy też naprawy...
I co z tego że może rozwinąć prędkość 200 km/h skoro nigdy nie pojedzie z taka prędkościa? Przyczyna jest prosta, stan torów i podkładów kolejowych w Polsce jej na to nie pozwala. Popytaj kolejarzy. Poza tym jesli chodzi o ścisłość to jest stary, sprawdzony skład w nowym opakowaniu...
I na koniec nie sądze żebyś miał aż taki wpływ na politykę firmy, wiec nie strasz ze zaczna wstawiac drewniane ławki do kolejki.
Miłego dnia.

Doczu
02-02-2006, 11:12
I na koniec nie sądze żebyś miał aż taki wpływ na politykę firmy, wiec nie strasz ze zaczna wstawiac drewniane ławki do kolejki.
Chyba zbyt dosłownie potraktowałeś żart Lupino. A przy okazji Lupino - czyżby zdjęcie P60555961 było wykonane w Chabówce, czy może podczas 150 Lecia Kolei Wąskotorowych 2 lata temu w Katowicach ? Mam też takie z tej imprezy :-)
A wracając do tych nowych cacek, to byłem świadkiem rozmowy maszynisty tego cacka z dróżnikiem w Zagórzu (pociąg relacji bodaj Jasło-Zagórz), i pomimo wielu zalet były narzekania na wadliwość sprzętu. Ale wygląda ładnie trzeba przyznać.

Lupino
02-02-2006, 11:52
Witam serdecznie!

Kereip! Jasne że mi płacą. Z czegoś trzeba żyć. :D
Bez urazy, ale takiego podejścia do tematu nie traktuję poważnie. Jeżeli chcesz wymienić doświadczenia napisz na PW, bardzo chętnie pogadam.

Doczu! Zdjęcie to było robione 1 czerwca 2005 w Krakowie. Z okazji dnia dziecka organizowane są przejazdy pociągami retro. http://www.parowozy.pl/skansen/retro/retro2006/
Polecam serdecznie szczególnie przejazd dookoła Krakowa.

pozdrawiam

J.Lupino

ps. Chyba założymy nowe podforum o kolejach i kolejkach w Bieszczadach. Co Wy na to?

Jabol
02-02-2006, 12:00
ps. Chyba założymy nowe podforum o kolejach i kolejkach w Bieszczadach. Co Wy na to?
ciekawy pomysł :lol: Niechaj sie admini wypowiedzą...

Doczu
02-02-2006, 13:07
Ja myślę, że podforum, to może nie, ale można by "przykleić" wątek.
Temat ten nie jest aż tak obszerny aby podforum miało sens istnienia, ale wątek - czemu nie.

Gar
02-02-2006, 19:07
Też jestem za wątkiem. A Biesy kolejek troszku miały.
J.P

Piotr
02-02-2006, 20:25
Ja myślę, że podforum, to może nie, ale można by "przykleić" wątek.
Generalnie podforum raczej odpada - byłoby martwe w skali roku, temat z jednej strony jest co prawda obszerny, ale z drugiej można to ujac w kilku tematach. Kolejka jest bieszczadzka - zatem mieści to doskonale w dziale "Dyskusje o Bieszczadach". Proponuje tam załozyć wątek/wątki na temat kolejki. Co do przyklejenia to może na razie lepiej tego nie robić, aby nie faworyzować jdnego tematu względem innych. Dla jednego wazniejsza jest kolejka, dla innego kultura, etnografia, religia, etc.

Lupino
03-02-2006, 12:46
Witam!

Główny Admin proponował wczoraj przyklejenie.
A z drugiej strony dlaczego faforyzowane są "martwe" w skali roku rowery nad kulturę, etnografię, religię, etc. :)

pozdrawiam

J.Lupino

Piotr
03-02-2006, 14:54
Główny Admin proponował wczoraj przyklejenie.
A z drugiej strony dlaczego faforyzowane są "martwe" w skali roku rowery nad kulturę, etnografię, religię, etc. :)
Admin rządzi to i Admin zrobi co chce :) Ja prywatnie natomiast nadal bede uważał przyklejenie za nieporozumienie, chyba że będzie to jeden i tylko jeden temat dotyczący kolejki w którym ujęte zostanie wszystko - ale nie jest to dobre rozwiązanie, bo nikt nie bedzie sie przekopywał przez kilkadzisiąt stron postów , które pewnie z czasem się uzbierają. A przyklejanie w jednym dziale wielu tematów z jednego zakresu żeby były zawsze na wierzchu jest troche poronione, bo nie cały czas będa one aktywne i bedą zasłaniać na pierwszy rzut oka pozostałe tematy.
Rowerowe? :) Zgłaszałem kilka miesięcy temu to samo. Podobnie jak "Bibliografia Bieszczadów" - dział, który mógł dziś być pełny, ale przerosły go ambicje - czasem profesjonalizm zabija spontanicznosć. "Poezja i proza Bieszczadu" - kolejny chyba nie niezbędny dział zwazywszy na zawartość (off topic) i przyrost postów.
Ale to tylko moje zdanie - generalnie: jak będzie tak bedzie dobrze :)

admin
03-02-2006, 20:20
Nie no nie ma sprawy - działów możemy naczepiać i 70, ale nie w tym kwestia.
Chodzi tylko o to by "rowerów" nie powstało więcej.

Co do poezji to nie do końca jestem skłonny się zgodzić :). Zerknij na ilość odsłon poszczególnych tematów - ja przyznaję się bez bicia prawie tam nie zaglądam ale jak widać jest grupa ludzi którzy jednak to robią.

Ale nie o tym w wątku mowa. Generalnie pomysł zebrania spraw kolejki w jednym miejscu jest ciekawy z tym, że obawiam się, że nawet pasjonaci wyczerpią temat w powiedzmy 10 wątkach.
Powstał niedawno dział - Dyskusje o Bieszczadach - gdzie jest miejsce dla miejscowych atrakcji zatem nie wydaje mi się słusznym dodawanie nowego podforum.
Oczywiście mogę nie mieć racji więc czekam na argumenty :)

Piotr
03-02-2006, 20:36
Chodzi tylko o to by "rowerów" nie powstało więcej.
No tak, dlatego byłem na "nie" za jednym i za drugim, czyli nie tworzyćnowego działu i nie przyklejać :)


Co do poezji to nie do końca jestem skłonny się zgodzić :)
No dobra, przesadziłem. Ale tytuł tego działu ma sie nijak do zawartości.


obawiam się, że nawet pasjonaci wyczerpią temat w powiedzmy 10 wątkach
Dokładnie z tego samego powodu mam zdanie j/w

BTW: proponuje tego typu postulaty następnym razem zgłaszać na forum technicznym i tam prowadzić dyskusje. Bo za chwile dojdziemy do wniosku że "Techniczne" też trzeba wywalić bo martwe ;)

Lupino
03-02-2006, 20:53
Dobra. Rozumiem że w dziale "Dyskusje o Bieszczadach" możemy zakładać wątki kolejowe. Tylko żeby nie było tak, że zaczniemy dyskusję o nowych rozwiązaniach dymnic w parowozie a ktoś nam przeniesie wątek np. na "Oftopik" :wink:
No tak a ten wątek miał pomóc w znalezieniu pracy i skończyło się (albo nie) na dyskusji o organizacji forum, przez propozycje modernizacji zespołu trakcyjnego. Oby tylko nie wylądowało wszystko w koszu :D

pozdrawiam

J. Lupino

Doczu
03-02-2006, 21:01
Oby tylko nie wylądowało wszystko w koszu
Proponuję ruszyć w podwójnej trakcji z kopyta i już nie robić OT, bo Admin ma ograniczoną cierpliwość ;-)

Piotr
04-02-2006, 11:46
Tylko żeby nie było tak, że zaczniemy dyskusję o nowych rozwiązaniach dymnic w parowozie a ktoś nam przeniesie wątek np. na "Oftopik" :wink:
Oczywiście że przeniesie ;) Nowe rozwiązania dymnic w parowozach nie mają nic wspólnego z Bieszczadami, bo jak wiesz wszystkie parowozy w Bieszczadach dawno szlag trafił razem z dymnicami, nie licząc tego maciupkiego co go przytachali do Majdanu na pokaz i do wożenia lepciejszych klas nierobotniczych. Ale jak zaczniecie o starych rozwiązaniach dymnic w parowozach to powinno się uchować :)

admin
05-02-2006, 13:52
A co to są dymnice? (żeby nie było OT)