PDA

Zobacz pełną wersję : Rajdy konne



Dumiszon
18-02-2006, 19:51
Witajcie.
Czy ktoś z Was uczestniczył w wielodniowych rajdach konnych po Bieszczadach? Proszę o bardziej szczegółowe informacje: kto organizował rajd, czy był udany, jaki stopien trudności?

lucyna
20-02-2006, 15:47
Oczywiście, że są udane. Niestety, nie jestem koniarzem. Marzę tylko, ze kiedys będę miała tyle czasu wolnego, że naucze się jęździc konno. Polecam Ci skontaktowanie się z Zachowawczą Hodowlą Konia Huculskiego w Wołosate. Karolina ma stadninę w Serednim i jest chyba najlepiej zorientowaną osoba w naszym gronie. Oprócz tego możesz się skontaktować z Prezesem w Chmielu, Kijem w Woli Michowej czy z ośrodkiem Karino w Berezce. Do legendy przeszły wygony bydła i rajdy organizowane przez Odrzechową. Acha i jeszcze miejsce magiczne Dwór w Woli Sękowej.

Goska
20-02-2006, 18:11
Rajdy kilkudniowe prowadzi też Krzysiek Francuz. Ja nie byłam, znam z opowieści - warto.
Zresztą jazdy w terenie kilkugodzinne z Krzyśkiem jak najbardziej polecam, jeźdźę za każdym razem jak tylko tam jestem.
Namiar na Krzyśka szukaj www.biesisko.com

G

domina
24-02-2006, 17:58
A ja jestem ciekawa czy takie rajdy organizowane są również zimą ?

Polej
03-03-2006, 08:21
Polecam Ci skontaktowanie się z Zachowawczą Hodowlą Konia Huculskiego w Wołosate.
Na priv mogę podać szczegółowe informacje nt organizacji tych rajdów i podać namiary na kompetentne osoby.

lucyna
03-03-2006, 12:03
Tak organizowane.

Polej
03-03-2006, 14:18
http://www.bdpn.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=35&Itemid=72
Tu możesz poczytać nt rajdów.

kobieta_bieszczadzka
03-03-2006, 17:46
http://konie.bieszczady.info.pl/rajdy/index.php

ja wiem, że to łatwizna, ale najciemniej pod........ polecam Prezesa, zawsze super atmosfera, wspaniałe, uparte :P konie, piękne tereny.......czego tylko duża i zad jeźdźca potrzebuje.........:)

irekr
08-03-2006, 20:33
Proponuje dopisac do listy kontaktów krzysiek@bieszczady.info.pl :-)

Browar
11-05-2008, 19:46
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080511/BIESZCZADY/583502090

11 maja 2008 - 14:02

Konno z Bieszczadów na Węgry
Wejście naszego kraju do strefy Schengen ułatwiło nie tylko ludziom życie. Swobodnie przekraczać granicę mogą również… konie.

Polacy przetarli
Polacy przetarli szlak dla kolejnych amatorów międzynarodowych rajdów konnych. Z okazji powrotu do kraju uczestnicy rajdu na granicy polsko - słowackiej otworzyli butelkę szampana. (Fot. Dorota Mękarska)


Z tej możliwości skorzystał Adam Rymarowicz z Leska, który zorganizował pierwszy rajd konny z Bieszczadów na Węgry. Jego uczestnicy pokonali w siodle pół tysiąca kilometrów, przekraczając na szlakach turystycznych dwie granice. Wrócili w zeszły czwartek do Polski przez byłe przejście graniczne Roztorki Górne - Ruskie Sedlo. Przetarli w ten sposób szlak dla następców.

Rajd trwał 14 dni. Jego trasa biegła przez wschodnią Słowację do krainy Tokaju na Węgrzech i z powrotem. Polakom pomagali słowaccy i węgierscy hodowcy koni, którzy organizowali im noclegi i paszę dla zwierząt.

- Takiego rajdu jeszcze nikt nie zorganizował, choć ułatwiają to nowe przepisy. Wystarczy zaszczepić konie i wziąć ze sobą paszporty dla zwierząt - podkreśla Adam Rymarowicz.
promocja


Uczestnicy rajdu bez żadnych przeszkód pokonali całą Słowację i wjechali na Węgry. Wszędzie byli bardzo przyjaźnie witani. Być może pomysł podchwycą słowaccy i węgierscy hodowcy koni, bo w tych krajach turystyka konna jest praktycznie nieznana.

Pozytywne doświadczenia zaowocowały następnymi planami. W przyszłym roku Polacy chcą pokonać Karpaty, jadąc z Rumuni do Polski.

Dorota Mękarska