PDA

Zobacz pełną wersję : V KIMB termin i miejsce



Lupino
07-03-2006, 10:58
Witam wszystkich!

Nadeszła pora aby ustalić termin i miejsce 5-tego KIMBu.
Marek_m z niecierpliwością na to czeka aby zaprojektować logo.
Co proponujecie?

pozdrawiam

J.Lupino

długi
07-03-2006, 12:52
Miejsca są dwa: Łupków w Rados'nym Szwejkowie, przez sentyment i sympatię do Krysi i Mrówki oraz Jabłonki (PTSM) ze względu na plany prac przy cmentarzu w Baligrodzie.
No chyba że idziemy na całość i spotykamy się w Krywem :oops: :oops: :oops:
Termin majowy, więc rozrzut będzie mały.
Długi

irek
07-03-2006, 13:21
Ja proponuje Ustrzyki Gorne "Zajaz pod Caryńską", odbyly sie tam juz dwie edycje CzartGrania, spory zlot forumowiczów w czasie Bieszczadzkich Aniołów (17 namiotów) i smialo mozna powiedziec ze obiekt wysmienity na takie spotknie. Orkanizacja na 6ke mozna baranka upiec duza sala w razie zlej pogody duza baza noclegowa i wypadowa. Termin oczywiscie srodek maja bo wiadomo, ze dlugie weekendy odpadaja.

andrzej627
07-03-2006, 21:41
Termin oczywiscie srodek maja
19-21 maja? Od piątku do niedzieli, jak w zeszłym roku?

malo
07-03-2006, 23:02
ze względu na plany prac przy cmentarzu w Baligrodzie
Jak już gdzie indziej wspominałem - nie mam nic przeciwko temu aby akcja na kirkucie w Baligrodzie odbyła się przy KIMBie. Pisałem też że w tym terminie ja nie jestem w stanie ciągnąć tej akcji (mimo że ja rozpoczęłem, ale nie mam możliwości na ten termin). Jeśli więc są zamierzenia aby akcja odbyła sie przy KIMBie - to byłbym wdzięczny aby określono kto przejmuje prowadzenie akcji (i ewentualne porozumienie się w tej kwesti z Maguryczem) ....tak gwoli ścisłości i przypomnienia.
----------
pozdrawiam
malo :?

Xiro
08-03-2006, 00:26
1. termin - 13 maja mam ślub (WŁASNY :mrgreen: ) , a potem wybieramy się i tak w Bieszczady na trochę, więc termin 19-21 maja wydaje mi się wręcz idealny :mrgreen: :mrgreen:
2. Co do miejsca - "jestem za" - dotrzemy tam gdzie zdecyduje większość

Adam & Ania

andrzej627
08-03-2006, 00:34
Miejsca są dwa: Łupków w Rados'nym Szwejkowie,(...) oraz Jabłonki (PTSM)
Popieram Jabłonki.

długi
08-03-2006, 10:24
Dla jasności sprawy, z tych dwóch ja popieram to trzecie - Krywe :twisted:
Długi

olka_olka
08-03-2006, 15:51
1. termin - 13 maja mam ślub (WŁASNY Mr. Green ) , a potem wybieramy się i tak w Bieszczady na trochę, więc termin 19-21 maja wydaje mi się wręcz idealny Mr. Green Mr. Green

Gratulacje :)

Jaro
09-03-2006, 15:35
Termin 19-21 maja. Trzeci weekend maja tak jak dwa poprzednie KIMBy i proponuje tak juz zostawic na wieki :) Wtedy mozna planowac sobie urlopy nawet kilka miesiecy wczesniej.
Do glosowania pozostanie wtedy tylko miejsce. Co do wyboru miejsca na ten rok -dopasuje sie do wiekszosci,

Xiro
10-03-2006, 00:05
A jak w tym roku z postrzelaniem się farbą w żelatynie?? :mrgreen:

Lupino
10-03-2006, 15:33
Myślę, że po ustaleniu miejsca i terminu dodamy atrakcje. Żeby zamówić żelatynkę musimy znać na 100 % przynajmniej termin, aby goście zarezerwowali dla nas czas.

pozdrawiam

J.Lupino

długi
11-03-2006, 10:24
Termin 19-21 maja. Trzeci weekend maja tak jak dwa poprzednie KIMBy i proponuje tak juz zostawic

Jestem za.
Długi

Xiro
12-03-2006, 10:18
Termin padl na razie jeden (i mi się bardzo podoba :mrgreen: ) i trzy miejsca: "Radosne Szwejkowo" w Łupkowie, PTSM w Jabłonkach i "Zajazd pod Caryńską" w Ustrzykach Górnych.
Może Admin jakies glosowanko wstawi?

długi
12-03-2006, 11:33
i trzy miejsca
cztery :!:
KRYWE
Długi

Xiro
17-03-2006, 01:07
sam nie wiem jakim cudem to przeoczylem....... :mrgreen:

no to cztery miejsca...... głosowanko??

długi
20-03-2006, 15:32
W tym tempie to do czerwca nic nie ustalimy :oops:
Nikt nie ma chęci na zgłaszanie miejsc?
Ja tam w maju i tak przyjadę i będę w każdym z wymienionych miejsc, a jak reszta?
Czeka z decyzją na wiosnę?
Długi

Xiro
20-03-2006, 18:09
Dzis wlaśnie się wiosna astronomiczna zaczęła :mrgreen:

My jesteśmy w Bieszczadach od 15 maja, mam nadzieję ze tak z 10 dni. Tak więc też możemy na KIMB dotrzeć w każde z wymienionych miejsc.
O ile zostanie ten termin, rzezc jasna :mrgreen:

A co do miejsca (moja mocno subiektywna ocena :) ) za najlepsze miejsce uważam jednak Ustrzyki - "Pod Caryńską" - sprawdziło się juz w imprezach, dobre warunki zarówno na ognisko jak i w lokalu gdyby jednak (odpukac!! ) pogoda nie dopisala. Duza baza noclegowa i zaopatrzeniowa na miejscu.

A pozostale wymienione miejsca - z pewnością odwiedzę w podobnym czasie (no - na pewno to myślę ze Krywe i Łupków)

długi
20-03-2006, 19:04
Łupkowo

:twisted: :twisted: :twisted:
Długi

andrzej627
20-03-2006, 23:02
Nikt nie ma chęci na zgłaszanie miejsc?
Jezeli można zgłosić inne miejsce, to proponuję Bystre.

Od 15 do 24 maja będziemy w http://www.orwbystre.com/
Są też inne możliwości: http://www.bieszczady.polandmail.pl/bystrekbaligrodu.html

Xiro
21-03-2006, 00:19
Łupkowo

:twisted: :twisted: :twisted:
Długi

..... a tak jakoś z rozpędu sie napisalo :mrgreen:

damian
21-03-2006, 15:07
witam po długiej nieobecności... W tym roku nie opuszczę już kimbu... czyli kurcze co??gdzie?? termin 3 weekend maja? a miejsce? ja zgadzam się z Długim: KRYWE!!!! Ale u Tośki raczej zabraknie miejsca.... no i dla "samochodowców" problem.... UG i Łupków też brzmią super! Czas głowsować chyba!!!!

Lech Rybienik
21-03-2006, 15:22
Nigdy nie byłem na KIMB-ie, ale między 19 a 12 maja pewnie w Bieszczadach będę, więc zajrzę... Tylko czego się spodziewać? :D
Lech

długi
21-03-2006, 16:12
U Tosi w Krywem jest parking na górze, jak będzie w miarę sucho to można zjechać na dół. Droga jest poprawiona (jesienią była :lol: )
Można spodziewać się nowych znajomości, wycieczek, opowieści, śpiewów, będzie piwo KIMB'owe, własnej roboty, ściśle reglamentowane :mrgreen:
Tosia pewnie będzie miała kozie sery (na pewno za mało).
W Łupkowie j/w, lecz bez koziego sera (tylko u Tosi), ale w zamian coś dla ducha - pracownia ikon Jadzi Denisiuk. Krysi Rados nie trzeba szerzej przedstawiać. Łaziki znają ją ze Szczerbanówki, Przysłupia i ... sławnego taty.
Wybór trudny.
Długi

zbyszekj
21-03-2006, 20:21
Ostatnimi czasy pisałem się na KIMB-ie ale jakoś nie umiałem dotrzeć w 2005 wybrałem Ukrainę. Natomiast jak u Tośki to jestem za. Był taki okres że razem pracowalismy w PGR Lutowiska ale ona wtedy nie nazywała się Majsterek. Chętnie ja odwiedzę.

marekm
21-03-2006, 21:45
jestem za Krywem.
zawsze mozna spróbować w bazie Akademi z Lublina, gdyby nas bylo wiecej.
termin każdy poza dlugim weekendem.

Xiro
21-03-2006, 22:55
Można i w Sękowcu przenocowac...........

damian
22-03-2006, 01:12
KONKRETY SYNECZKU KONKRETY!!!! Tak mawiał mój profesor historii w liceum!!! Muszę wiedziećjaki termin bo bilety lotnicze trza rezerwować! To co 19-21?????? Jakiś sprzeciw????? Zostańmy przy tym może. I oddaję głos na krywe! ma ktoś znajomości w Lublinie?? żeby wypożyczyć tę ich "budę" na czas KIMBU??
pozdrawiam

długi
22-03-2006, 09:30
wtedy nie nazywała się Majsterek

Tosia zawsze nazywała się Majsterek. Od urodzenia.
Nocleg w pawilonie AM oczywiście jest możliwy, również świetlica w razie niepogody.
Trzeba tylko wcześniej uzgodnić z Tosią, a ona dalej z AM. Znajomości nie potrzeba.
Długi

marekm
22-03-2006, 22:18
19 - 21.06.2006 - Krywe
czyżby ten termin i to miejsce :?:

andrzej627
22-03-2006, 23:01
Widzę, że z Bystrem trafiłem kulą w płot. Propozycję wycofuję.

A co sądzicie o "Zagrodzie Chryszczata": http://zagroda_chryszczata.fm.interia.pl/ZagrodaChryszczata/index.htm

To jest miejsce z klimatem bieszczadzkim.

Xiro
23-03-2006, 01:19
19 - 21.06.2006 - Krywe
czyżby ten termin i to miejsce :?:


19-21.05.2006 to bardzo dobry termin :mrgreen:

ale co do miejsca moze jednak głosowanie, jak przy poprzednich KIMB-ach bywało.

ADMIN!!!!!!! gdzie jestes ;)



A co sądzicie o "Zagrodzie Chryszczata"

nie znam..... nie byłem. znaczy, w "Zagrodzie Chryszczata" nie bylem, bo w Smolniku się kiedyś zdarzyło.... chyba jeszcze nie bylo tej agroturystyki tam :mrgreen:
na zdjęciach wygląda zachęcająco :D
....i lokalizacja zbliżona do Łupkowa

długi
23-03-2006, 10:27
Niewątpliwą atrakcją kulinarną Smolnika są oscypki, ale sery kozie z Krywego .... nie do pobicia. Warta zobaczenia cerkiew, obecnie kościół.
Długi

irek
23-03-2006, 11:06
Wezcie pod uwage jeszcze kilka uwag :)
- osoba zglaszajaca miejsce podejmuje sie tez organizacji kimbu w tym miejscu (dogadanie sprawy z wlascicielem obiektu, wstepna rezerwacja, ew organizacja atrakcji, miejsca noclegowe kazdy juz sobie sam rezerwuje), bo miesc w Bieszczadach mozna wymieniac tyle ile uzytkownikow na forum.
- nie wszystkim kimbowiczom odpowiadaja np warunki schroniskowe chca miec lazienke w pokoju itp, czesc moze przyjechac z dzieciakami, wiec miejsce powinno posiadac roznorodna baze noclegowa
- czesc osob przyjezdza pociagami, autobusami i tylko na 2,3 dni specjalnie na kimb, dobrze by bylo zeby miejsce spotkania mialo jako takie poloczenie ze swiatem
- w razie niepogody obiekt musi pomiescic ok 50 osob
- na miejscu powinien byc sklep jakis bar, nie kazdy zyje na konserwach a i na kimbie moze przybraknac czegos co bedzie trzeba dokupic
- miejsce tez powinno byc dobra baza wypadowa w gory dla niezmotoryzowanych
- czas juz podjac jakies decyzje i uprzedzic ew gospodarza kimbu

to tyle

andrzej627
23-03-2006, 23:34
Irek,

Rozumiem, że Ustrzyki spełniają wszystkie kryteria, które wymieniłeś.

Jabłonki chyba też?

Xiro
24-03-2006, 00:40
Ustrzyki spełniają.... (bylem - wiem :mrgreen: ) ...... Jabłonek nie znam.
Jestem wygodny więc wole Ustrzyki. :mrgreen:

Dyskutujemy lokalizację dla IMPREZY - krotkiej (w zasadzie max. 3 dni...) ale treściwej. Dobrze więc gdy nocleg jest blisko ( i ma na przyklad prysznic z ciepłą wodą, coby trudy imprezowe obmyć) , i zaopatrzenie w np.kefir też :mrgreen:

Jabol
24-03-2006, 11:55
Jako postronny widz przyglądajacy sie Waszym przygotowaniom sugerowałbym Wam na serio rozpatrzyc propozycję "Zagrody Chryszczata". Miejsce naprawde klimatyczne i z "duchem bieszczadzkim". Zreszta Długi potwierdzi ( bo jest bywalcem tamtych okolic ) że tereny są bogate w ciekawe miejsca... Gospodarze "zagrody" tez wywarli na mnie bardzo dobre wrażenie...Polecam :) Dobre miejsce na "rykowisko" 8)
PS. Czy ktoś wie czy Henek dalej potrzebuje anteny do CB? Chętnie mu odstapie...

Piotr
24-03-2006, 12:40
rozpatrzyc propozycję "Zagrody Chryszczata".
Ja też jako postronny obserwator zgadzam się z Jabolem :) Miejsce niezłe, ma klimat (cokolwiek to znaczy), dużo miejsca, jeść i pić coś dają, okolica ciekawa, po sery tez blisko :)
p.s - czy do zajazdu po caryńską wpuszczają z własnym zwierzątkiem, jakby co? :)

irek
24-03-2006, 12:59
p.s - czy do zajazdu po caryńską wpuszczają z własnym zwierzątkiem, jakby co? :)

Tak nawet dostaniesz ten wrzatek.
Na poprzednich dwoch edycjach CzartGrania Zajazd ufundowal Pieczonego na ognisku barana, beczke piwa, kilbaski i kaszanke z rusztu.

Ale nie chce byc tu zle odebrany bo jak wiadomo jestem kolega syna wlasciciela zajazdu wiec wycofuje swoja propozycje, prosze je nie brac pod uwage przy glosowaniu. Nie chce na sile nikogo uszczesliwiac.

Podobne tematy byly przerabiane przy przy poprzednich kimbach wiec nie ma co bic piany jak mawia Rokita.

Gdzie ustalicie tam przyjade mi akurat pasuje nawet w Chatce Puchatka :) albo w Beniowej bo taka propozycja tez kiedys byla ;)

Zreszta po zainteresowaniu tematem widac ze moze to bedzie ostatni kimb :(

Piotr
24-03-2006, 13:13
Tak nawet dostaniesz ten wrzatek.
Hehe, czyś Ty aby na pewno dobrze przeczytał co napisałem? :lol: :shock:
Nie widze powodu żeby wycofywać Zajazd pod Caryńską, to tez dobre miejsce a głosowanie rozstrzygnie.
Co do ostatniego zdania to kto wie... kiedys musi sie "przejeść".

irek
24-03-2006, 13:32
Tak nawet dostaniesz ten wrzatek.
Hehe, czyś Ty aby na pewno dobrze przeczytał co napisałem? :lol: :shock:
.

he he za dlugo chyba przy kompie siedze proponuje nazwac twojego wilka wrzatek ;).
ale swoja propozycje wycofuje jak by co ;)

bertrand236
24-03-2006, 13:49
Miejsce naprawde klimatyczne
Te płaskorzeźby masz na myśli :?: :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam

damian
24-03-2006, 14:30
hmmmm ciekawe rzeczy piszecie.... ostatni kimb?? bicie piany?? a czy w ogóle jest ktoś chętny by się w tym roku spotkać??Trzy razy niemogłem przyjechać, tera se wszystko poukładałem i ma być kicha!!??NIGDY!!!!!
Zróbmy w końcu to głososwanie i do roboty! Komitet organizacyjny trza zawiązać, porezerwowac co trzeba... Chyba duch w narodzie bieszczadzkim nie umarł!!??
Po postach irka i piotra, doszedłem do wniosku że rzeczywiście n.p. Krywe to pomysł Szbyt trudny do realizacji.... W tej sytuacji widzi mi się Smolnik...nie byłem tam od 15 lat (!!!!!)
Pozdrawiam
DP

długi
24-03-2006, 19:12
Wezcie pod uwage jeszcze kilka uwag
Krywe i Łupków mają łazienki, ale nie przy pokojach. To raczej mniej komfortowa agroturystyka. Łupków ma w niedalekiej odległości "Bar pod sosną" w Nowym Łupkowie. Na miejscu kuchenka do dyspozycji. U Tosi można zamówić dzień wczesniej obiad lub obiadokolację - godzina do ustalenia. Można też dogadać się na całodniowe wyżywienie. Ale baru nie ma. Kuchenka do dyspozycji gości w pawilonie jest.
W Łupkowie chyba nie będzie 50 miejsc noclegowych, u Tosi chyba się pomieści, ale bez komfortu (podłoga, materace). Do Łupkowa dojazd samochodem, pociągiem. Sklep i bar w Nowym łupkowie. Do Krywego- PKS do Zatwarnicy i dalej piechotą. Samochodem stokówką pod Ryli, dalej bezpieczniej piechotą. Sklep w Zatwarnicy. Bar w Sękowcu.
Zajazdu w Smolniku nie znam. Okolica piękna od Rzepedzi po Smolnik, od Suliły po Maguryczne, Czarne bociany na Jasieniowej itd itp. W tamtym rejonie miała miejsce opisana wcześniej jatka z udziałem lochy i niedźwiedzia.
A tak na marginesie, u Tosi pod domem ostatnio "urzędowało" 14 wilków. Odkąd Tosia mieszka na Krywem, nigdy czegoś podobnego nie widziała.
Długi

kobieta_bieszczadzka
24-03-2006, 21:43
:shock: już całkiem się pogubiłam :P mam głebokie przekonanie, iz owe małe zainteresowanie tematem kimbu wynika tylko i wyłącznie z zaspania zimowego i wogóle :p....i cała gawiedź zjedzie się na miejsce w podanym terminie.... :) wnosze ponownie prośbę do adminów o wstawienie ankiet do głosowania, co by nam czasu nie zabrakło :) .... można powiedzieć, że czas nagli :roll: ... jeśli będę mogła sie przydac przy organizacji, polecam się uwadze...

pozdraviam i już sie nie moge doczekać...

kobta

andrzej627
25-03-2006, 00:52
Jako postronny widz przyglądajacy sie Waszym przygotowaniom sugerowałbym Wam na serio rozpatrzyc propozycję "Zagrody Chryszczata"
Cieszę sie, Jabol, że poparłeś mój pomysł. Znam to miejsce, byłem tam kilka razy przelotem. Miałem przyjemność poznać gościnność właściciela "Zagrody", który przewiózł nas po okolicy UAZem.

Nie jest to jednak formalnie zgłoszona przeze mnie propozycja i w razie, gdyby została zakceptowana, nie mogę zajmować się organizowaniem tam spotkania.

Jabol, czy jesteś rzeczywiście tylko postronnym widzem, czy będziemy mieli okazję się spotkać na KIMBie?

Tak czy inaczej, zapraszamy Ciebie oraz wszystkich dyskutantów tego forum na piwo do Bystrego.

Gar
25-03-2006, 01:41
Do Łupkowa dojazd samochodem, pociągiem
Bardzo mi przykro, ale z tego co wiem w terminie KIMB-u dojazd pociągiem do Łupkowa jest wykluczony. A szkoda, bo strasznie lubię to miejsce

Xiro
25-03-2006, 01:58
czyli do chwili obecnej wymieniono:
- Ustrzyki Gorne
- Krywe
- Jabłonki
- Smolnik
- Łupków

..............a głosowania jak nie było tak nie ma.... :evil:

andrzej627
25-03-2006, 11:37
..............a głosowania jak nie było tak nie ma.... Evil or Very Mad
Kto właściwie organizuje KIMB? Lupino, długi, Irek, Xiro czy adminowie? Dla mnie nie jest to jasne od samego początku.

Ktoś musi się tym zająć bardziej zdecydowanie i wziąć na siebie odpowiedzialność. W przeciwnym wypadku dyskusja będzie się ciągnąć w nieskończoność. Chyba że wszyscy jesteśmy postronnymi obserwatorami, ale w takim przypadku nic dobrego z tego nie wyjdzie.

Lupino
25-03-2006, 12:37
Witam.

Proponuję Ustrzyki Górne "Pod Caryńską". Jest to miejsce sprawdzone, dogodne dla wszystkich. Jest sala, pokoje, toalety, miejsce na ognisko, sklep, dobry dojazd i dobre miejsce wypadowe. Termin 19-21.05.2006.
Proszę o wypowiedź Adminów i Stałego Bywalca - Prezydenta Forum.
Na pierwszych Kimbach padła propozycja, aby miejsce i termin po wypowiedziach Forumowiczów ustalało grono założycielskie + Admini (ok 10 osób). Po konsultacjach proponuję aby wprowadzić to w życie. Jednak z drugiej strony podejmowanie decyzji jest trudne i pociąga za sobą odpowiedzialność.

pozdrawiam

J . Lupino

damian
25-03-2006, 16:26
Proszę o wypowiedź Adminów i Stałego Bywalca - Prezydenta Forum.
Na pierwszych Kimbach padła propozycja, aby miejsce i termin po wypowiedziach Forumowiczów ustalało grono założycielskie + Admini (ok 10 osób).

a co sie wogole dzieje z adminami???? zaglądają utaj?? Czekam na decyzje, z niecierpliwoscią! Chetnie włączę się w przygotowania.. niestety tylko na odległość... więc jeśli mogę się na coś przydać... czekam na kontakt.

Xiro
26-03-2006, 01:31
Proponuję Ustrzyki Górne "Pod Caryńską". Jest to miejsce sprawdzone, dogodne dla wszystkich. Jest sala, pokoje, toalety, miejsce na ognisko, sklep, dobry dojazd i dobre miejsce wypadowe. Termin 19-21.05.2006.

............i ja też się pod tym głosem podpisuję. ( a wlaściwie to się podpisuje dwoma głosami :mrgreen: )

irek
26-03-2006, 09:14
Moze najpierw zalozyc temat z lista chetnych tak jak w zaszlym roku bo jak bedzie tylu zainteresowanych co sie do tej pory wypowiedzialo to kimb mozna zrobic wszedzie bez zadnych przygotowan ;).

andrzej627
26-03-2006, 22:43
Moze najpierw zalozyc temat z lista chetnych tak jak w zaszlym roku bo jak bedzie tylu zainteresowanych co sie do tej pory wypowiedzialo to kimb mozna zrobic wszedzie bez zadnych przygotowan ;).
Reprezentuję 4 osoby, które w tym czasie będą przebywać w Bystrem. Noclegi przezornie zarezerwowaliśmy już w lutym i nie możemy tego zmieniać.

Mówiąc niezobowiązujaco, chętnie Was odwiedzimy, ale chcielibyśmy się dowiedzieć czegoś bardziej konkretnego na temat programu KIMBu? Chcielibyśmy się też jakoś przygotować.

leszczu
27-03-2006, 00:54
Niestety nie udało mi sie być na wcześniejszych spotkaniach szkoda w tym roku bym chciał sie z spotkać :D
Ja proponuje
Chatę Socjologa jezeli było by to mozliwe,
a Górne tez spoko czekam na dalszy rozwój sytuacji
Pozdrawiam

Kriss40
27-03-2006, 01:53
Ja proponuje
Chatę Socjologa jezeli było by to mozliwe,
Boże, nie!!! kimby obchodzą mnie tyle, co zeszłoroczny śnieg. Ale szkoda Chaty. Pozdrawiam

bertrand236
27-03-2006, 09:23
kimby obchodzą mnie tyle, co zeszłoroczny śnieg.
Jakby Cię tyle właśnie obchodziły, to byś tu nie zaglądał. :wink: Nooo, chyba, że z obawy o Chatę...

Kriss40
27-03-2006, 09:33
Dokładnie

Piotr
27-03-2006, 09:46
Ale szkoda Chaty.
Kimba w Chacie nie będzie, więc sie nie bój, ale myśl mógłbyś rozwinać bo ja nie łapie: znaczy kimbowicze jak na Chate za mało chleją, nie rzygaja gdzie popadnie, myją się, czy cos jeszcze innego? :)

Kriss40
27-03-2006, 09:48
Kimba w Chacie nie będzie, więc sie nie bój, ale myśl mógłbyś rozwinać bo ja nie łapie: znaczy kimbowicze jak na Chate za mało chleją, nie rzygaja gdzie popadnie, myją się, czy cos jeszcze innego?

Pytasz, stwierdzasz, czy świadectwo sam sobie wystawiasz?

Piotr
27-03-2006, 09:51
Pytasz, stwierdzasz, czy świadectwo sam sobie wystawiasz?
Pytajnik na końcu zdania mówi że pytam i to powaznie całkiem, więc jak jest A to niech będzie B...

Kriss40
27-03-2006, 09:59
Be to już było - w Twoim poście... hehe

Piotr
27-03-2006, 10:06
Be to już było - w Twoim poście... hehe
Nieee no, spodziewałem sie czegos bardziej oryginalnego. Tamto to był mój bełkot - moje świadectwo. Chciałem poznać Twoje ;)

Kriss40
27-03-2006, 10:08
No widzisz... więc przeliczyłeś się i niech sprawę zakończy - jak raczyłeś to nazwać - Twój bełkot. Zdrowia

Julo
27-03-2006, 11:53
Piotrze,
Już wiele razy przerabialiśmy na Forum dyskusje o Chacie Socjologa, w których jedni na nią pluli, inni jej zaciekle bronili. Jestem jednym z Otrytczyków. Właśnie wczoraj wróciliśmy z imprezy pożegnalnej Marasa, który kończy swoje gospodarzowanie. Gdybyś mógł być świadkiem wspaniałej, rodzinnej atmosfery, jaka panowała w chacie przez tych kilka dni, może jednak zmieniłbyś o nas zdanie. Maras dostał album z fotkami i wpisami od nas i obejrzeliśmy (laptop, rzutnik) prezentacje o Marasie, przygotowane specjcalnie na tę okazję. Było przesympatycznie. Oczywiście piliśmy - jak to na imprezie, ale, Wiesz - nikt nie rzygał. Co do mycia - nie zaglądam innym w majtki, więc nie wiem. Pewnie jedni się myli, inni nie. Czy to ważne?
Nie wiem czy w innych chatach panuje taka atmosfera jedności, wzajemnej życzliwości i tolerancja. A Ty wiesz? Pzdr

Piotr
27-03-2006, 12:26
może jednak zmieniłbyś o nas zdanie.
Rzecz w tym że nie muszę zmieniać zdania o szeroko rozumianej Chacie, bo jest ono pozytywne, nie przypomnam też sobie abym kiedykolwiek pluł na Chatę - owszem mogły się zdarzyć cierpkie uwagi przy okazji dysput sprzed 2 lat, ale przyznasz że na ówczesna opinię (części bo nie wszystkich przecież) sami zapracowaliście, nie warto do tego wracać i nie wątpię ze teraz pracujecie na znacznie lepszą.
Nie wchodze też na "drzewo" czy do działu "Chata Socjologa" wtryniając się między wódke i zakaskę nie mając jednoczesnie nic mądrego do powiedzenia. Nie wpraszam się na kolacje brydżystów by głosno manifestować niechęć do brydża. Owszem, mój post był byc może niezbyt grzeczny (choć był w pewnym sensie skrótem myślowym) jednak to nie ja zacząłem w tym wątku temat Chaty w formie również niezbyt jasnej , natomiast prowokator potem nie ma odwagi uzasadnić swojej wypowiedzi i daje dyla. A gdzie daje dyla? Na "drzewo wiadomości" (po wsparcie? by wywołać kolejne niepotrzebne dyskusje?):
http://drzewo.otryt.bieszczady.pl : cytuję:

"[ 27.03.06; 08:55 ] v20-s1.itpp.pl
Kriss : Witam. Pozdrawiam uczestników i wyrażam głeboki żal z powodu mojej nieobecności. NA forum, przy okazji głosowania nad miejscem corocznej imprezki p. kimb, poruszona została znów Chata nasza. Polecam lekturę - zwłaszcza posty Piotra... Pamietacie, przerabialismy to juz dwa lata temu.... Żałosne."

To kto Twoim zdaniem poruszył temat Chaty i kto tu jest żałosny?

KAHA
27-03-2006, 12:35
Piotrze ja rowniez sie z Toba zgadzam... chata "zapracowala" na takie okreslenia jak wymieniles.

Julo pytasz czy sa chaty z klimatem- sa i znam takich kilka w BN ;)

Pozdrawiam

Kriss40
27-03-2006, 12:47
Nie wpraszam się na kolacje brydżystów by głosno manifestować niechęć do brydża. Owszem, mój post był byc może niezbyt grzeczny (choć był w pewnym sensie skrótem myślowym) jednak to nie ja zacząłem w tym wątku temat Chaty w formie również niezbyt jasnej , natomiast prowokator potem nie ma odwagi uzasadnić swojej wypowiedzi i daje dyla. A gdzie daje dyla? Na "drzewo wiadomości" (po wsparcie? by wywołać kolejne niepotrzebne dyskusje?):

Rzecz w tym, ze ja nie czuję sie prowokatorem. Wyraziłem swoje niezadowoloenie z samego pomysłu, żeby kimb organizować w Chacie. Natomiast Twoja alergia na wszystko, co napiszę na forum jest zastanawiająca. A forma odreagowywania po prostu niegrzeczna. No i jednak zaglądasz na drzewo... hehe. Życzę Ci utzrymania tego karykaturalnego samozadowolenia. Pozdrawiam oczywiście.

damian
27-03-2006, 13:45
Panowie.... looozik.... KIMBu w chacie nie będzie... "nie po drodze"... Ten wątek ma służyć konstruktywnej dyskusji na temat KIMBU, jeśli kogoś KIMB nie obchodzi to niech tu nie zagląda... A prywatne żale można w prywatnej wiadomości wylać... HOWGH
Zapraszam CHETNYCH do wpisywania się na listę!!
pozdrawiam
DP

kobieta_bieszczadzka
27-03-2006, 15:06
Panowie, Panowie..... nie czas i nie miejsce...... 8) proszę ładnie się wpisywać i się nie brać za łby :P :twisted: ....... Jeśli przybędziecie na KIMB będziemy mieli dodatkowa rozrywke :P ;) ....... "zapasy" ..... :) a tak poważnie...... faktycznie mizernie to wygląda.... Przychylam się do terminu, zapisuje mnie i łysego mego ....... :shock: .... Chyba lepszym rozwiązaniem będzie osobny post z proponowanymi miejscami i terminem i lista do zgłaszania, zanim ktoś przebrenie przez te 12 stron, żeby byc w temacie skona .... :P ....

p. kobita

bertrand236
27-03-2006, 15:11
zapisuje mnie i łysego mego ....... .... Chyba lepszym rozwiązaniem będzie osobny post
Ale on już jest. Można tam wpisywać tylko osoby....
Pozdrawiam

kobieta_bieszczadzka
27-03-2006, 16:49
Ale on już jest. Można tam wpisywać tylko osoby....


o ja ślepa kobieta :P

Lupino
27-03-2006, 19:54
Ale on już jest. Można tam wpisywać tylko osoby....
Nie tylko, można wpisywć sztuki, towary i inne miary ilości osób ;)

pozdrawiam
J.Lupino

leszczu
27-03-2006, 19:56
Boże jak bym wiedział co wyniknie z wczesniejszego postu to bym go nie napisał wyluzujcie
Pozdrawiam

krawc
27-03-2006, 22:15
Ale piekna dyskusja była..
Żeby trochę ton zmienić..proponuje dalej kwestie miejsca rozważać ..a może by ta "Piotrowa Polana"??
Bob

irek
28-03-2006, 10:57
może jednak zmieniłbyś o nas zdanie.
Rzecz w tym że nie muszę zmieniać zdania o szeroko rozumianej Chacie, bo jest ono pozytywne, nie przypomnam też sobie abym kiedykolwiek pluł na Chatę - owszem mogły się zdarzyć cierpkie uwagi przy okazji dysput sprzed 2 lat, ale przyznasz że na ówczesna opinię (części bo nie wszystkich przecież) sami zapracowaliście, nie warto do tego wracać i nie wątpię ze teraz pracujecie na znacznie lepszą.
Nie wchodze też na "drzewo" czy do działu "Chata Socjologa" wtryniając się między wódke i zakaskę nie mając jednoczesnie nic mądrego do powiedzenia. Nie wpraszam się na kolacje brydżystów by głosno manifestować niechęć do brydża. Owszem, mój post był byc może niezbyt grzeczny (choć był w pewnym sensie skrótem myślowym) jednak to nie ja zacząłem w tym wątku temat Chaty w formie również niezbyt jasnej , natomiast prowokator potem nie ma odwagi uzasadnić swojej wypowiedzi i daje dyla. A gdzie daje dyla? Na "drzewo wiadomości" (po wsparcie? by wywołać kolejne niepotrzebne dyskusje?):
http://drzewo.otryt.bieszczady.pl : cytuję:

"[ 27.03.06; 08:55 ] v20-s1.itpp.pl
Kriss : Witam. Pozdrawiam uczestników i wyrażam głeboki żal z powodu mojej nieobecności. NA forum, przy okazji głosowania nad miejscem corocznej imprezki p. kimb, poruszona została znów Chata nasza. Polecam lekturę - zwłaszcza posty Piotra... Pamietacie, przerabialismy to juz dwa lata temu.... Żałosne."

To kto Twoim zdaniem poruszył temat Chaty i kto tu jest żałosny?

Do Krissa

Powiedz tak z reka na sercu ile ty razy byles na Otrycie ze nagle jestes takim aktywnym "Orytczykiem" ?

Dlaczego wg Ciebie np KIMB nie moze odbyc sie na Otrycie i czy zsiadasz w "radzie nadzorczej Otrytu" ze wyrazasz swoj sprzeciw?

Dlaczego robisz antyreklame "Chacie" swoimi wypowiedziami? (Z tego co mi wiadomo i mozna bylo kiedys wyczytac chata zmienila swoj wizerunek i jest goscinna i otwarta dla wszystkich, chyba ze to tylko blef? bo wyzej czytamy stwierdzenie "Chata nasza".)

Dlaczego masz takie zle zdanie o KIMBie skoro na zadnym cie nie bylo?

Ajgor
28-03-2006, 11:35
Nie bardzo rozumiem tą burzę wokół Chaty Socjologa jako miejsca spotkania KIMB.

Pewien rowerzysta, który objechał świat dookoła opowiadał jak dojeżdżał do kolejnej wioski to zawsze go przyjmowali w niej bardzo serdecznie i zawsze ostrzegali, żeby się miał na baczności w następnej wiosce bo tam to mieszkają nieprzyjemni ludzie. Zajeżdżał do następnej wioski a tam historia się powtarzała. Nieznane jest z reguły nieprzyjemne. Zatem tym bardziej zachęcam do poznania Chaty. A osobom, które były tam raz spotykając szemrane towarzystwo i teraz są uprzedzone pragnę zwrócić uwagę na jeden fakt:

Polacy są największymi pogromcami Żydów w II w.ś. bo przecież obozy śmierci były w Polsce a innym dobrym przykładem traktowania Żydów w Polsce jest Jedwabne. Takie zdanie pokutuje na Zachodzie i w samym Izraelu. Postarajcie się nie powielać tego rodzaju błędów we własnym myśleniu.

1. Nie rozumiem dlaczego KIMB nie mógłby się odbyć w Chacie? Wg mnie to idealne miejsce. Cisza, spokój itd. Umyć się jest jak, spać też, ugotować sobie wszystko można, tylko zachodu przy tym nieco więcej niż w hotelu. Ale nie więcej niż w normalnej wiejskiej chacie.

2. Rozumiem, że Piotr ma specyficzne poczucie humoru, które sprawia że dla osób, które sporo serca i pracy włożyły we wskrzeszenie Chaty jest ono drażniące i nie do przyjęcia. Myślę że to się będzie zmieniać, tzn. ludzie związani z Otrytem nabiorą dystansu do takich nieeleganckich żartów, a nieeleganckie żarty będą coraz rzadsze. Niemniej jakby właściciel Hotelu Górskiego w Ustrzykach przeczytał o swoim miejscu że tam dzieją się rzekomo dantejskie sceny też by pewnie zrobiło mu się przykro i może by nawet zaprotestował...

3. Rozumiem niechęć różnych osób do siebie, ale mam prośbę do Ciebie Kriss, byś wyluzował. Twoja odpowiedź Piotrowi była na jego poziomie, a niestety w takim przypadku gość dostaje potwierdzenie swoich słów: no proszę reagują po chamsku! (to że własnej nieprzyzwoitości nie zauważa to jest bez znaczenia). Także Kriss, rozumiem że Ty niechętnie byś widział KIMB na Otrycie, ale ja z kolei się od tego dystansuję i chcę jasno powiedzieć że bym się cieszył gdyby KIMB kiedyś odbył się na Otrycie.

Pozdrawiam!

KAHA
28-03-2006, 12:07
a może by ta "Piotrowa Polana"??

ale tam chyba nie ma az takich duzych domkow...?? Chyba ze w kilku.... choc jak mam wybierac to i tak bym sie pisala na UG ;)

Pozdrowki Bobie

kobieta_bieszczadzka
28-03-2006, 15:22
Piotrowa ma 3 domki po 15 osób i wiele małych ... 8) ..... ale z tego co pamiętam, to nie bardzo jest miejsce na to, aby w razie niepogody gdzieś się pomieścić, jest coprawda mała świetlica, ale taka mało klimatyczna... po zastanowieniu chyba równiez przychylam sie do UG... ale zasadniczo jestem otwarta na propozycje ...... :mrgreen:

Piotr
28-03-2006, 16:31
3. Rozumiem niechęć różnych osób do siebie, ale mam prośbę do Ciebie Kriss, byś wyluzował. Twoja odpowiedź Piotrowi była na jego poziomie, a niestety w takim przypadku gość dostaje potwierdzenie swoich słów: no proszę reagują po chamsku! (to że własnej nieprzyzwoitości nie zauważa to jest bez znaczenia). Także Kriss, rozumiem że Ty niechętnie byś widział KIMB na Otrycie, ale ja z kolei się od tego dystansuję i chcę jasno powiedzieć że bym się cieszył gdyby KIMB kiedyś odbył się na Otrycie.!
Wypada skomentować skoro tyle uwagi mi poświęciłeś, ale to juz mój ostatni post w tym wątku - nie ma sensu wzniecać niepotrzebnej dyskusji.
Mam wrażenie że wszedłeś w ten wątek nie czytając posta z którego to się zaczęło, ani mojego poprzedniego bo go skrzętnie pominąłes odwracając kota ogonem.
Rozumiem że bronisz dobrego imienia Chaty, choć lepiej byłoby to robić bardziej obietywnie zamiast pisac uwagi o moim poziomie, nieprzyzwoitości, itp - a kolege-"winowajce" poklepywać po plecach i nie zauważać nic zdrożnego w tym co napisał. Może przy okazji napomknij koledze, że nie najlepszym pomysłem jest publiczne pisanie w sposób, który może rzutować na dobre imię Chaty, bo to co ja pisze to pisze ja, moje świadectwo, mnie nie lubią, mój poziom, moja nieprzyzwoitość - ale Chata Socjologa to chyba coś więcej niż buda na Otrycie, prawda?
Wstaw sobie w przykład o hotelu pracownika, ktory publicznie mówi jakiejś grupie że szkoda dla nich tej budy. Co zrobiłby właściciel?
Nigdy jakos nie przyszłoby mi do głowy, żeby komuś powiedzieć szkoda dla Ciebie/Was tej budy - nie przychodzcie np. na KIMB. I nie ukrywam, że nadal mam nadzieję, choć coraz bardziej płonną, że osoba ktora się o to pokusiła wytłumaczy ludziom którzy wpisują się na listę obecności KIMB oraz tym, którzy chcieliby a z róznych przyczyn nie mogą tam być - dlaczego szkoda dla nich Chaty Socjologa? I nie jest to pytanie do Ciebie, bo napisałeś jasno i wyraxnie, że dystansujesz się od tej wypowiedzi. Zatem o czym my tu w ogóle gadamy? Mnie nie musisz niczego tłumaczyć, ani ja Tobie.
Koncze bo wyczerpał mi sie limit karykaturalnego samozadowolenia i musze troche podładować akumulatory ;)

Kriss40
28-03-2006, 23:52
Ależ Kriss jest nieroformowalnym chamem, dla którego standardy kimbowe są w ogóle poza zasięgiem... Więc wszelkie próby wychowania go mijają się z celem. No i uparcie nie umie zmienić opinii o kimbach - tak jak niektórzy kimbowicze nie potrafią zmienić opinii o Chacie. Myślę, że faktycznie nic więcej tu się nie wymyśli i na pewno nie osiągnie porozumienia. Ja mogę tylko życzyć, żeby piąty spęd odbył się tym razem w Bieszczadach :wink:

Xiro
29-03-2006, 00:26
piąty spęd

Mnie nikt nie spedza na imprezę.... sam z siebie przyjade :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

............ a że przywioze pewno kilka krzynek swojej wódy weselnej to może sie do tych imprez z Otrytu [dawnego] zbliżymy .... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kriss40
29-03-2006, 00:43
Tylko ustaw równo stoły, żeby tancerki stołowe nie pospadały :)

Xiro
29-03-2006, 01:30
żeby tancerki stołowe

chcialbyś? no to przyjedż i daj przyklad z tym stolem :mrgreen:

damian
29-03-2006, 03:21
K....... mać panowie dajcie spokój! Wstyd mi za was! Adminie czas na reakcję!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kriss40
29-03-2006, 08:12
K....... mać panowie dajcie spokój! Wstyd mi za was! Adminie czas na reakcję!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wstydzić to się każdy powinien za siebie :) Tak myślę. I opuszczam definitywnie ten wątek. Nie przeszkadzam w głosowaniu, tym bardziej, że kimba, jak zapewnia Piotr, w Chacie nie będzie :), a cała reszta naprawdę mało mnie obchodzi i to z tancerkami stołowymi włącznie. Zdrowia

admin
29-03-2006, 10:03
Adminie czas na reakcję!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Kriss40 według tego co pisze poszedł zająć się swoimi sprawami więc chyba już będzie pokój o co jego i innych proszę.

WALDI
29-03-2006, 13:16
Tu o nie cyklistę sie rozchodzi tylko o to miejsce co jest w tle. Może by tak swoją obecność zaznaczyć w tym miejscu.Pięknie,cicho,na uboczu chociaż blisko na szlaki.Miejsca dla wszystkich z pewnością wystarczy,a i ten dach nad głową jest gdyby pogoda nie dopisała.Tak prawdę mówiąc gdy sie na 2-3 dni przyjeżdża to nawet pod namiotem można to wytrzymać bez zbędnych wygód.Chyba że tu sami dopieszczeni maja zamiar przyjechać i w ciepłej wodzie muszą myć ząbki. :lol:
http://www.bikefoto.pl/nowe_show_img.php?id=13674

bertrand236
29-03-2006, 13:30
tylko o to miejsce co jest w tle
i wraca motyw Bystre... A aniety jak nie było tak....
Pozdrawiam

Julo
29-03-2006, 16:33
Piotrze, pax! Szkoda czasu na jałowe przerzucanie się słowami. Ja nie wiem jak było w chacie przez parę lat przed spaleniem, bo miałem wieloletnią przerwę. Fakt - różne rzeczy o niej słyszałem. Wiem jak jest od kilku lat i teraz. Uwierz mi - jest wspaniale. Więc dajmy spokój i po prostu przyjdź. Zapraszam serdecznie, chata jest otwarta (dosłownie i w przenośni) dla wszystkich.

długi
05-04-2006, 15:14
(-)