PDA

Zobacz pełną wersję : Hotspoty w Bieszczadach



andrzej627
02-04-2006, 10:24
Najpierw parę słów wprowadzania dla niewtajemniczonych. Podaję za encyklopedią internetową http://pl.wikipedia.org/wiki/Hotspot

Hotspot (ang. "hot spot" - gorący punkt) to otwarty i dostępny publicznie punkt dostępu umożliwiający dostęp do Internetu za pomocą sieci bezprzewodowej.

Hotspoty są instalowane najczęściej w hotelach, restauracjach, lotniskach, dworcach, uczelniach, centrach miast i innych miejscach publicznych. Umożliwiają one posiadaczom laptopów i palmtopów wyposażonych w bezprzewodową karte sieciową standardu 802.11 podłączenie się i dostęp do Internetu. Usługa czasami jest bezpłatna lub też płatność następuje za pomocą karty kredytowej lub zakupienia odpowiedniej zdrapki. Czasami też gdy dostęp jest bezpłatny ograniczony bywa zakres dostępnych usług na przykład tylko do strony WWW instytucji udostępniającej hotspot.

Znalazłem hotspot na stacji benzynowej w Cisnej:
http://grosar.pl/hotspot.htm

Czy może ktoś już korzystał z tego hotspotu? A może znacie inne punkty dostępu do Internetu drogą radiową (WiFi) w Bieszczadach?

Doczu
02-04-2006, 20:08
Czy może ktoś już korzystał z tego hotspotu? A może znacie inne punkty dostępu do Internetu drogą radiową (WiFi) w Bieszczadach?
Nie no Andrzeju - nie wiem jak Ty, ale większość z nas wyjeżdża w Bieszczady, aby uciec od tego typu rozrywek, a Ty tu takie pytania ;-) Nawet jakby ktoś korzystał to się nie przyzna ;-)
Gdybyś to napisał wczoraj, potraktowąłbym to jako primaaprilisowy żart ;-)

zillo
02-04-2006, 20:40
Doczu nie tak, hotspoty bieszczadzkie będą na stałe miały ustawioną stronę www.bieszczady.pl, pozostałe będą zablokowane :D

andrzej627
02-04-2006, 22:32
Nie no Andrzeju - nie wiem jak Ty, ale większość z nas wyjeżdża w Bieszczady, aby uciec od tego typu rozrywek, a Ty tu takie pytania Wink Nawet jakby ktoś korzystał to się nie przyzna Wink
A do czego był potrzebny komputer na zeszłorocznym KIMBie? Kto przyjechał z laptopem w Bieszczady? Kogo widac na tych zdjęciach? http://zdjecia-01.w.interia.pl/6.html Ja z laptopem w Bieszczady bym nie jechał.

Zawsze w kieszeni mam swój notes, kalendarz i karnet, w którym zapisane mam numery telefonow i adresy w postaci elektronicznej. Lubię to po prostu mieć przy sobie. Mój stary Palm kończy swój żywot i właśnie zamieniłem go na coś bardziej nowoczesnego: Pocket PC, który przez WiFi może łączyć się do Internetu. Daje mi to nowe możliwości. Mogę w ten sposób używać m.in. Skype'a. Lubię pogadać nie wydając na to dużo pieniędzy, a Skype daje taką możliwość. Mam nadzieję, że będę mógł też w ten sposób skorzystać z niego w Bieszczadach.

Doczu
03-04-2006, 05:05
Kogo widac na tych zdjęciach?
Nie wiem czy tylko ja, ale nie widze nikogo. Biała strona i tyle 8)

tomekpu
03-04-2006, 08:47
Laptop to jeszcze nic, ale kto w Dołżycy miał komputer stacjonarny, z dużym monitorem? :lol:

iza
03-04-2006, 12:11
To jest bardzo prosta zagadka
- odpowiedz : Irasj z pewnoscią to był

tomekpu
03-04-2006, 12:28
:) Zgadza sie.

Viperaberus
03-04-2006, 13:09
A może znacie inne punkty dostępu do Internetu drogą radiową (WiFi) w Bieszczadach?

Kolega mówił mi kiedyś o jednym w okolicach gminnego ośrodka kultury (jakoś tak to się chyba nazywa :D ) ale sprawdzałem i mój PDA nic nie wykrył.
Tyle, że ja z tych co się szybko niecierpliwią, może jak bym pobiegał w okolicy to bym cos znalazł :]
Pozdrowionka!

andrzej627
03-04-2006, 19:50
w okolicach gminnego ośrodka kultury W Cisnej?

Viperaberus
03-04-2006, 21:47
Tak, tak w Cisnej.

andrzej627
03-04-2006, 23:12
Dzięki za informację. Sprawdzę to. Fajnie byłoby, gdyby sygnał dochodził do Siekierezady.

Barnaba
04-04-2006, 19:50
a mi się widzi, że do Siekier nie dojdzie sygnał (gdyby był), bo knajpa ta jest w dole..... ale jak jak tak sobie przypomnę co tam się ostatnio działo (jak tam byłem), to jakiś routerek wi fi wydaje mi się logiczną konsekwencją tej zakichanej szafy grającej .....

Nie przeczę że net jest przydatny nawet w Bieszczadach, ale od razu hotspot? W dzisiejszych czasach niemal każdy "buja się" z komórką..... no to możnaby to wykorzystać jako modem.... Taka ciekawostka, przeliczyłem ilość danych przesyłanych na samym gg, i w iem że w razie awarii cały dzień siedzenia na gg przez komórkę kosztowałby mnie 50gr. Jest sens szukać hotspotów? No chyba że ktos ma 8 Mpx cyfrówkę i chce się koniecznie pochwalić rodzinie zdjęciami, a nie wie co to konwertowanie zdjęć......no to w takim razie tylko hotspot....

andrzej627
04-04-2006, 20:39
cały dzień siedzenia na gg przez komórkę kosztowałby mnie 50gr. Jest sens szukać hotspotów?
A gbybyś przez ten czas zamiast stukać palcem w telefon, chciał po prostu z niego pogadać, to ile by Cię to kosztowało?

Moim celem nie jest zamiana urządzenia służącego normalnie do rozmawiana na odległość w namiastkę komputera kieszonkowego, ale dokładnie odwrotnie. Chodzi mi o to, że hotspota mogę wykorzystać jako wirtualną budkę telefoniczną, z której można dzwonić na cały świat i co najważniejsze ZA DARMO.

andrzej627
25-06-2006, 22:46
Potwierdzam, ze hotspot na stacji benzynowej w Cisnej dziala. Uzywalem Skype'a na Pocket PC bez problemu, jak widac na zalaczonym obrazku.

Barnaba
26-06-2006, 21:51
A jeszcze tak.... w zadumie w czasie sesji.... (myślami już w Bieszczadach)

Jaka jest przepustowość takiego hotspota? Wiadomo że nie będę tam ssał filmów HDTV, ale tak z ciekawości, no bo jak skype chodzi to te 64kbps będzie, ale czy więcej?

No i kolejne pytanie, czy takie hostpoty to one tylko na WI FI czy są takie w standardzie BlueTooth (też) , no bo jak palm ma tylko podczerwień i port USB, to kluczyk BT można wepchnąć, ale adaptera WI FI to jeszcze nie widziałem.

andrzej627
26-06-2006, 22:43
Jaka jest przepustowość takiego hotspota?
Przepustowosc byla wystarczajaca do prowadzenia bez zaklocen rozmow przez Skype'a i o to mi chodzilo. Nic wiecej nie wiem.

Hotspot dziala tylko na WiFi.

Barnaba, jakiego masz palmtopa?

Barnaba
26-06-2006, 23:14
ja nie mam..... miewam w ręce MIO 169. A interesuje mnie bardzo wszystko co w miare nowe w dziedzinie technologii komputerowej.

W Poznaniu, mamy tu jedną kafeję internetową gdzie dostęp przez WI FI i BT jest darmowy, tak więc w tym przypadku można powiedzieć że HOTSPOT ma dwa stanardy.

Swoją drogą szybkość HOTPOTA to jedno, a prędkość sieci WIFI to drugie (kumpel kiedyś u mnie podłączył się przez WIFI i flaszkę obaliliśmy w czasie zgrywania paru filmów - LANem byłoby max jedno piwko) :twisted:

andrzej627
11-07-2006, 19:21
Jak wynika z dyskusji w innym wątku, istnieje również hotspot w Ustrzykach pod Caryńską. Czy ktoś mógłby podać jakieś szczegóły i podzielić się doświadczeniami z użytkowania tego hotspota?

wojtek legionowo
12-07-2006, 09:48
Dzięki informacji od Ani stałej bywalczyni w zajeżdzie dowiedziałem sie o możliwości korzystania z laptopa za pomoca WI-FI.
więc postanowiłem spróbowac,a musze zaznaczyć,że laptop żle był ustawiony czy cos podobnego(nie znam się )dzieki pomocy Jacka (syna właścicieli)który wszystko mnie i na którego pomoc zawsze można liczyć internet działał bez zarzutu.
Pozdrawiam

andrzej627
14-07-2006, 19:28
Wojtek, mam nadzieję, że jak będziesz tam następnym razem z laptopem, to włączysz Skype'a i będzie można z Tobą nawiązać bezpośrednią łączność. A gdybyś do tego miał webcama, byłaby to duża frajda pogadać z Tobą i zobaczyć Cię jak siedzisz w Ustrzykach pod Caryńską.

andrzej627
10-08-2006, 21:35
Dostałem dzisiaj od Wojtka wiadomość głosową. Nadał ją z laptopa siedząc w samochodzie na stacji benzynowej w Cisnej. Cieszę się, że ten hotspot w dalszym ciągu działa.

Wojtek, a może znajdziesz jeszcze jakieś inne hotspoty w Bieszczadach?

andrzej627
12-08-2006, 15:40
W tej chwili rozmawialem z Wojtkiem na Skypie. Potwierdzam, ze hotspot w Carynskiej tez dziala.