PDA

Zobacz pełną wersję : San w okolicach smolnika



buba
10-04-2006, 18:38
czy san w okolicach smolnika da sie przejsc w brod? dokladnie chodzi mi o przejscie z poloninskiego do cerkwi w smolniku.(akurat tam nigdy jeszcze nie bylam, i nie wiem czy koryto jest rozlane, kamieniste czy gliniaste) czy trzeba raczej uderzac na most w okolicach zurawina? Wiem ze stany wod bywaja rozne, ale zawsze jest jakas srednia. Czy jest to glebokosc rzedy "po uda' czy "po pas". Bo np. w dzwiniaczu san da sie przejsc a na tworylnym juz nie bardzo. Moze ktos akurat tam byl, moze przekraczal san i jest w stanie udzielic jakichkolwiek informacji. Z gory dziekuje :)

Browar
10-04-2006, 20:11
Na Tworylnym jest regularny bród,droga przez rzekę,do połowy łydki (przy niskim stanie).
Pod Czereszenką kamienisto,po kolana.Nie przechodziłem ale gapiłem się tam na wodę,wyglądało do ugryzienia.

buba
10-04-2006, 22:33
oj, to ja chyba na tworylnym w zupelnie zlym miejscu probowalam san ugryzc ;) bo wpadlam po pas i zrezygnowalam... dzieki za info.. w maju pewnie bedzie mocno wezbrany, ale wiem ze choc probowac warto :)

irekr
11-04-2006, 08:49
Niedaleko obecnego mostu na Sanie był kiedys bród dla pojazdów.Jakies 300 metrów na północ, pomiędzy mostem a kładką do stanicy harcerskiej. Resztki starej drogi są jeszcze widoczne, głównie na lewym brzegu. Obecnie dostep jest utrudniony, bo San nieco podmył brzegi, naniesione kamienie zmieniły układ dna a krzaki zarosły co sie tylko dało.
Normalnie w tym miejscu jest kilkanascie centymetrów wody, ale jak sa deszcze to i dwa metry potrafi być.....

lucyna
11-04-2006, 19:01
proponuję wybrać się tam latem. Okolica śliczna a San raz udało mi się przejśc w butach do których się nawet nie nalało. Przeważnie jednak buty trzeba zdjąć. Uwaga na niedźwiedzie.

żubr
12-04-2006, 14:39
.aktualnie bym nie próbował bo stan wody to po tzw pas i wyżej....stan na 11.04.2006...Tworylne jest do ugryzienia.....proonuje starą drogę która wchodzi w San dokładnie na przeciwko tarasu widokowego.....jedno ze stałych przejśc żubrów przez San a dalej na Otryt.........

Browar
12-04-2006, 21:11
proonuje starą drogę która wchodzi w San dokładnie na przeciwko tarasu widokowego.....jedno ze stałych przejśc żubrów przez San a dalej na Otryt.........

Właśnie o tym brodzie mówiłem