PDA

Zobacz pełną wersję : [Ustrzyki Górne] Potrzebuje rady



Anonymous
11-04-2002, 22:07
Wybieram sie z klasa na 3 dni pod namioty (Ustrzyki gorne) - czy ktoś może polecic mi gdzie w tej okolicy moge dla ok 18 osób (15 - 16 lat) zamowic cieply posilek (np. typu obiado - kolacja) nie musi byc to jakis lokal - moze tak jak np. w okolicy Szczwnicy jakis gospodarz ma takie mozliwości (pokoje gościnne z wyzywieniem?) Przyznam szczerze, że te tereny to dla mnie terra incognita :-(

Szaszka
12-04-2002, 12:54
Czesc!
Oto kilka typow:
Gospoda-bar Kremenaros, tel. 4610605 (dawny bar Pulpit, który nazwą upamiętniał żubra-wędrowniczka), tuz obok schroniska PTTK Kremenaros, gdzie mozna tez rozbic namioty. Gorace potrawy można zamawiać do 20.00, ale piwa można się napić i do 22.00, a czasami i dłużej. Potrawy bardzo smaczne, miła obsługa i tanio. Serdecznie polecam! Porcje sa ogromne i przepyszne, prawdziwe domowe jedzenie. Jakie tam sa wspaniale nalesniki: z miodem, twarogiem, jagodami, z pikantnym farszem... Schabowy po bieszczadzku.. mmmm... tylko tam zjesz ten wyjatkowy specjal... smakowite zupki... A pod sufitem bieszczadzkie anioly, cale zielone...

Liczne grill bary i fast foody. U wylotu szosy znad Terebowca, wzdłuż drogi rządkiem ustawiły się trzy (od Kremenarosa licząc). Ale nie polecam kupowania pizzy i innych smieci - lepiej kupowac prawdziwe bieszczadzkie przysmaki.

U Eskulapa, tel. 4610631 (nazwa pochodzi nie od właściciela-medyka, ale od dużego węża dusiciela, który występuje w Bieszczadach) – coś dobrego dla każdego (dania jarskie, pstrąg, obiady dwudaniowe), polecenia godne naleśniki z borówkami. Dla grup możliwość negocjacji cen. Otwarty w sezonie 9.00-24.00 albo i dłużej – do ostatniego gościa. Ale nie wiem kiedy zaczynaja tam sezon.

U Lacha (od nazwiska właściciela), niegdyś nazywany przez miejscowych barem U Stwórcy; środkowy z trzech. Potrafi urzec mikroskopijną salką 4 x 3 m pełną dymu i wesołości do 1.00 w nocy, kilkunastoma gatunkami piwa (co najmniej 5 lanych), galerią diabłów na ścianach; tanio. W sezonie głośne (hałaśliwe) dyskoteki na otwartym powietrzu.
Pod Caryńską wydaje się najbardziej „porządny” – raczej z ciocią na pstrąga z rusztu niż na piwo. Wewnątrz schludnie i czysto. W sezonie codziennie dyskoteka (w części parterowej baru), wstęp wolny.

Gastronomię uzupełniają sklepy spożywcze przy placyku, w miejscu, gdzie odchodzi droga do Terebowca. W sezonie można tu kupić wszystkie potrzebne artykuły, a pieczywo i drożdżówki dostarczane są codziennie świeżutkie.
pozdrawiam,
Szaszka

Anonymous
13-04-2002, 10:58
Polecam też pokoje z wyżywieniem w Ustrzykach Górnych u Teresy Paraniak
tel 013 461 0652
Krzysztof

Stały Bywalec
13-04-2002, 18:05
Cześć !
Miałem Ci dać parę rad, ale Szaszka zrobiła to perfekcyjnie. Krzysiek uzupełnił. Ja się już mogę tylko podpisać pod tym obydwiema rękami.

Anonymous
13-04-2002, 23:21
tylko nie kremenaros [jeśli chodzi o wyżywienie] bo można spędzić po naleśnikach ciekawą noc nad klozetem...

Szaszka
15-04-2002, 14:40
Drogi Antku, chyba miales pecha z tymi nalesnikami - albo zaszkodzilo ci cos innego, moze piwka za duzo...? ;) Jadlam tam wiele razy nalesniki w roznych konfiguracjach i nic mi nie bylo. Polecam je wszystkim.
Szaszka

Anonymous
15-04-2002, 16:11
Dziekuje wszystkim za rady - wycieczka ma dojsc do skutku 22 - 24.05 - mam nadzieje ze bedzie udana :-)
Pozdrawiam
Piotr

Aleksandra
16-04-2002, 22:55
Udanana może być napewno, ale jeśli osoby z Twojej klasy nie były w Bieszczadach - to dla ich dobrego samopoczucia, uprzeć ich o cudownym bieszczackim błocie. Tylko starzy bywalcy potrafia je uznać za coś wspanałego i niepowtarzalnego.

Marta
19-04-2002, 14:52
w drugiej polowie lipca postanowilam przedreptac bieszczadzkie szlaki, nie jestem zmotoryzowna, dlatego potrzebuje fachowej rady na temat zakwaterownia, z ktorego bedzie ulatwiona autobusowa komunikacja

Anonymous
19-04-2002, 18:39
Zamierzamy spedzic 10 dni (4-14.08) w Bieszczadach z grupą skautów z Niemiec(obóz wędrowny). Czy ktos może nam pomóc tzn.zaproponowac ciekawą trasę na ten czas.Nie będziemy mieli własnych namiotów. Zależy nam na informacji o noclegach, wyżywieniu zapisach na festiwal na Wołosatem i innych rzeczach związanych z Bieszczadami, które były by ztrakcją dla naszych gości.