PDA

Zobacz pełną wersję : Uczestnicy tej listy spotykają się w knajpce w Dwerniku



Stały Bywalec
13-04-2002, 18:25
Pomysł powstał na podstawie Waszych wypowiedzi na temat "Czy znasz knajpę w Dwerniku". Padła m.in. wypowiedź, że wszyscy tam wrócimy. A więc dobrze. Proponuję stałe godziny "dyżurów" w knajpie u Stenki, np. od godz. 14 do godz. 16. Później jest tam więcej tubylców, skądinąd bardzo ciekawych ludzi.
Jest to pora obiadowa, chyba wygodna dla osób, które akurat zawitają w te strony. Proponuję dwa hasła z odzewami:

Pierwsze:
Hasło: Czy jesteś uczestnikiem internetowej listy dyskusyjnej o Bieszczadach ?
Odzew: Chwała dla Admina.

Drugie:
Hasło: Najlepsze pierogi z kapustą są w knajpie w Dwerniku.
Odzew: Admin lubi je tylko jesienią. Przysyła Ci świeżą partię.

Jak zauważyliście, drugie hasło i odzew to trawestacja hasła i odzewu z któregoś odcinka "Kpt. Klossa"
Czy akceptujecie pomysł i hasła ?

marekm
14-04-2002, 23:50
Stały Bywalcu przypuszczam, że jesteś "stałym bywalcem" u Stenki.
Mniemam, że nie masz w tym żadnego biznesu, poza chęcią spotkania się z nami bieszczadzkimi ludzikami, hej!
Jestem za hasłem z Klossa, a jaki to miałby być dzień?miesiąc?

Stały Bywalec
15-04-2002, 00:47
Marku M., mylisz się. W Bieszczady jeżdżę od 1986 r. prawie co rok, a u Stenki byłem 2 (słownie: dwa) razy. O tym, że ma na imię Stenka, dowiedziałem się niedawno z tej listy.
Wybrałem tę knajpkę ze względu na jej niepowtarzalny charakter, pierożki, no i położenie (Dwernik).
Proponuję "dyżury" (na kogo wypadnie, tzn. kto będzie w tym czasie w Bieszczadach), od 1 maja do końca września, w piątki pomiędzy godz. 14 a godz. 16.
Tylko to trzeba koniecznie rozpropagować wśród uczestników naszego forum, a także nie posyłać tego tematu do archiwum listy.

marekm
15-04-2002, 08:42
Stały Bywalcu sorry, uchylam kapelusza. Ja tylko chciałem się upewnić, że nie
jest to krypto reklama. Jeżdżę w Nasze Góry od 1972 roku, ale tam jeszcze nie zawitałeem, więc chyba muszę to nadrobić.Będę w Bieszczadach między 10 -19 czerwca to skoro tak zachwalasz te pierogi to tam zajrzymy.A piwko jest na ogół wszędzie OK , a smak zależy od towarzystwa.
Do zobaczenia na szlaku. HEJ!

Stały Bywalec
15-04-2002, 18:48
Marku M., gdzieżbym ja reklamował, w celach komercyjnych, tę knajpę. Jej jedyne walory to położenie (Dwernik) i właśnie pierożki. Poza tym jest to jedna z najbardziej zaplutych mordowni, jaką kiedykolwiek widziałem. Ale robi się taka dopiero późnym wieczorem. Między godz. 14 a 16 na ogół nie ma w niej nikogo, poza nielicznymi turystami. To wrażenia z września, może w lipcu i sierpniu jest inaczej, tzn. jest więcej turystów.
Przebiłeś mnie tą datą (1972 r.). Możesz sobie wybrać pseudo Stary Bywalec. Nie jest to złośliwość z mojej strony, gdyż w 1972 r. ja też już uprawiałem turystykę (jako student), jeno nie w Bieszczadach. Czego teraz niezmiernie żałuję. Ale lepiej późno, niż wcale. Co do piwa, to masz rację, że smakuje tylko w dobrym towarzystwie. Chociaż, w ub. roku schodziłem z połoniny z tak wyschniętym językiem i tak marzyłem o piwie (bojąc się przy tym, że sklep w Zatwarnicy może być już zamknięty, ale nie był), że napiłbym się piwa nawet w towarzystwie Hitlera i Stalina razem wziętych.

marekm
15-04-2002, 23:48
Przypuszczam iż są "Starsi Bywalcy" tylko nie chcą się ujawnić.
Złośliwości nie odczułem, jesteś OK Gość.
Pozdrawiam wszystkich hej!

Anonymous
16-04-2002, 11:42
ja nie jestem stałym bywalce ,właśnie odkryłam ..tą stronę i muszę ,muszę żeby nie wiem co pojechać w tą sobotę w bieszczady...Po przeczytaniu paru wypowiedzi obawiam się o miejsca noclegowe będzie pewnie full ciekawych ludzi ale moż e nie będzie takźle (mam niedaleko do Sanoka Jakby co)
pozdrawiam wszystkich niedźwiedzi (papapa
z nudnawej pracy pozdrawiam
aldonali

Aleksandra
16-04-2002, 21:48
Też stawiam na hasło z Klossa. Do zobaczenia kiedyś tam...

Zbyszek
20-04-2002, 02:21
Stały Bywalec Twoja propozycja jest bardzo kusząca. Bywałem w Bieszczadach kilka razy ale, w knajpie dwernickiej nie udało mi się wypić tego PPPPPPPPiwa. Z ogromną przyjemnością spotkam sie z miłośnikami tej Krainy biesów i aniołów.
Do zobaczeni. Najlepsze są kasztany w Dwerniku.

duszewoj
20-04-2002, 10:31
Pierogi z kapustą i nie tylko najlepsze w Dwerniku są!
Dołączam się do radości ogólnej na rzecz spotkania u Stenki. Z miłą chęcią stuknę się z Wami butelczyną i zaśpiewam na całe gardło, mimo, że Was wirualnie dopiero co poznałem...A i przyjaciela mego sprowadzę, którego imienia na razie nie zdradzę...
Duszewoj.