PDA

Zobacz pełną wersję : Szukanie jaskin w Bieszczadach.



klopsik
01-06-2006, 16:54
Witam poszukuje jaskin, szczelin, schronow w rejonie Naszych Bieszczad. Moze ktos Przypadkiem natknal sie w lesie gdzies na dziwny otwor w lisciach badz jakies skalki z pekenieciami gdzie widac otwory ?Bieszcady sa jeszcze bardzo slabo zbadane pod katem jaskiniowym , choc jaskinie wystepuja maja glownie charakter osuwiskowy nie erozyjny generalnie sie je nazywa jaskiniami pseudokrasowymi.POdam stroen naszego speloklubu ktory zajmuje sie zbieraniem inf. o raz mierzeniem jaskin www.ssb.strefa.pl.
Prosze pisac od razu jak mozna dojsc do tych miejsc bo ciezko jest trafic przewaznie w takie miejsca.

Polej
01-06-2006, 17:25
Zajrzyj pod ten link:
http://www.twojebieszczady.pl/jaskin.php

klopsik
01-06-2006, 18:16
Chodzi mi o nory dotychczas nieznane tj niezinwetaryzowane, a tych nie ma w zadnych publikacjach jeszcze.....Piszczecie na moj meil klopsikx@wp.pl badz dzwoncie 508 59 88 39 :-).Dotychczas jest zinwetaryzowanych oficjialnie 14 obiektow a jest ich znacznie wiecej.....................czekam na inforamcje pa

Frugo
04-06-2006, 16:49
jeszcze sa dwie fajne jaskinie,

jedna blisko grzbietu Szerokiego Wierchu i jedna na stoku Poloniny Wetlinskiej

malo
21-06-2006, 21:28
wojtku, a gdzie to można w okolicy połazić sobie 40m na prusiku?

klopsik
22-06-2006, 13:37
Frugo napisz mi dokladnie lakalizacje tej na Szerokim Wierchu , bo sa tam spore doly zapadliskowe idace grzbietem od samej tarnicy (w nawiasie mowiac jest tam jedna nora juz).Na polnocnym stoku carynskiej sa 2 nory a nie 1. 40 m na prusiku no niestetu nie polece nic pod ziemia tylko obiekty nawierzchnowie idealne sa mosty po kolejce waskotorowej w Balnicy i okolicach

klopsik
22-06-2006, 13:39
Tfu na wetlinskiej jest jedna i ma kryptonim "Jaskinia dobosza" gdzies 5 m okolo.

Lupino
23-06-2006, 23:24
klopsik! Jeżeli wg Ciebie jaskinia to dziura w ziemi o długości 5 m to jak nazwiesz Wielką Śnieżną ? ? ?
Proszę nie myl pojęć. Przyjedź na Jurę, bo pisałeś na Prv że tu jeździsz, to Ci pokażę schronisko, wywierzysko, sztolnię i jaskinię :)
Napisz coś więcej o tych mostach w Balnicy bo byłem tam w sobotę i żadnego nie spotkałem, co najwyżej 2 przepusty pod istniejącym torowiskiem.
Piszesz samymi zagadkami. I pamiętaj że w PN nie wolno zabaczać z wyznaczonych szlaków! :)
pozdrawiam

J. Lupino

Lech Rybienik
24-06-2006, 22:25
A nie jest tak przypadkiem, że łażenie po jaskiniach fliszowych przypomina osławioną rosyjską ruletkę? Tzn zawały występują chyba częściej niż w wapieniu i to dużo częściej.
Ja bym się bał włazić w bieszczadzkie "nory" jak to imć klopsik nazywa..
Lech

srk
27-06-2006, 00:05
klopsik! Jeżeli wg Ciebie jaskinia to dziura w ziemi o długości 5 m to jak nazwiesz Wielką Śnieżną ? ? ? Definicja jaskini: naturalna pustka w skale dostępna dla człowieka. Więc oba obiekty to jaskinie :D

klopsik
03-09-2006, 21:43
Widze ze w Bieszcadach duzo ludzi chodzi po ciekawych miejscach w tej chwili jam zanalezionych jest okolo 30.

malo
04-09-2006, 02:04
Klopsik, czy plany jaskiń są już wykonywane? Gdzie szukać zestawienia danych o jaskiniach? Lub u kogo?

klopsik
05-09-2006, 10:49
Narazie nie mam czasu na iwnetaryzacje tego. Bo co wyjazd sa nowe. Beda w "Jaskiniach" periodyku SSB, umiesze je tam za 2-3 lata. Jak chcesz na jamy to napisz meila, beda teraz kul w okolicy Radziejowej (wsi) po 16 wrzenia w jednej jamie bo nie moge pokonac wejscia gdyz zaczyna sie zaciskiem dla mnie Z 0, jak maly jestes to przeszedl bys :-) potem szukam gdzie indziej nowych jam , Na pewno sie znajda :-).

klopsik
05-09-2006, 10:50
Sorki to sa " JAskinie Beskidzkie". nie "Jaskinie"

człowiek z lasu
05-09-2006, 10:56
hihi a można się kiedyś zabrać z tobą na poszukiwanie takich jam w Bieszczadach? :-)

malo
05-09-2006, 12:05
Jestem... hmm średni. Co prawda Z III (w nomenklaturze jurajskiej) z bólem ale przechodziłem.:smile:

klopsik
10-09-2006, 20:02
Wiec schudnac czas................... :-)

malo
10-09-2006, 20:22
Raczej zrobić z siebie gumę. Schudnąć już nie dam rady: 65kg przy 182cm - cieniej już byłoby trudno.

trzykropkiinicwiecej
12-10-2007, 17:26
da sie i cieniej...dieta cud..mało jadł i dużo chudł... ściśniemy Cie prusikiem i jakoś wpełzasz.. polecam sie na wyprawy bo miałem ksywe filigran...heh...
..na balnicy to kiepskie te mostki.. na trasie kolejowej do ustrzyk mozna lepiej wypatrzec..