PDA

Zobacz pełną wersję : Nowosiółki i Kalnica - wodospady



Zosia samosia
02-06-2006, 13:40
Tak się jakoś składa, że ostatnio wypowiadam się przeważnie w "wodnych" wątkach..
Jeszcze kto pomyśli, że jakaś wodnica ze mnie, co to się tylko po jarach i potokach włóczy, ale nie :).
Mam tylko pytanko. Ogladając album, który w wątku o ruinach polecił mi Bertrand natknęłam się na dwie fotografie wodospadów. Jeden był na Hoczewce w Nowosiółkach, drugi na Wetlince w Kalnicy. Stron nie podam - książki nie mam, ale kto ma, może sprawdzić.
Poza tym głowe bym dała za to, że zdjęcie jednego z nich widziałam kiedyś na necie, ale w tej chwili nie mogę znaleźć.
Kto był i widział wodospad w Nowosiółkach? Czy na zdjeciu tak dobrze wygladałby próg, nieco powyżej skały?
Skoro tak jest w Nowosiółkach, czy warto szukać w Kalnicy, czy też sytuacja jest podobna? Czy kapryśne i niepokorne rzeczki pozbyły się moze wodospadów, a w czasach gdy robiono tamte fotografie były tam jeszcze?
Na mapach interesujących mnie wodospadów nie zaznaczono.

Anyczka20
02-06-2006, 16:31
Hmmmm...dobre pytanie. Też sie nad tym ostatnio zastanawiałam szukając progów skalnych na Hoczewce w Nowosiółkach. Rada jest jedna...trza przejść ten odcinek wzdłuż rzeki Hoczewki...tylko może jak woda troche opadnie...bo teraz jej stan jest alarmujący :roll:

Zosia samosia
02-06-2006, 22:25
no nie bardzo Anyczko, nie bardzo.
Te progi są właściwie tuż pod Hoczwią. Też tych szukałaś? Zaznaczonych na mapie?
Ale to nie te progi widziałam na fotce.
A pytani o coś takiego miejscowi wskazywali skałę. Powyżej niej jest próg, ale taki niezbyt okazały. Hmmm.....
Ty pewnie masz tę książkę, zobacz na fotki i może zrób jakiego skana. Tylko nie wiem czy toto będzie można umieścić na forum, więc na prv wyślij.
Pozdrawiam Cię cieplutko.