PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana dyrektora BdPN ??



Jaro
06-06-2006, 10:18
Czy ktoś wie coś na temat zmiany dyrektora BdPN? Znalazłem takie info, ale nie mogę potwierdzić w żadnym innym źrodle.

Polej
06-06-2006, 11:26
Słyszałem o tym już jakiś czas temu od znajomych pracowników BdPN. Jednak oficjlnego potwierdzenia informacji nie znalazłem.

Michał
06-06-2006, 12:25
ale nie mogę potwierdzić w żadnym innym źrodle.
To proste - telefon do MOS.
Rzeczywiście został odwołany i szykują się inne roszady (organizacyjne) - wątpię czy ma to służyć ochronie przyrody. Ale łoni nie po to tam są - zredukują nas o jeszcze 10% i będzie git.

Pozdrawiam

lucyna
06-06-2006, 19:05
Odwołany i mówiąc wprost na temat co się tu zaczyna wyrabiać tzn. w polsce lepiej milczeć.

Pokrywka
07-06-2006, 12:10
Gazeta.pl > Rzeszów > Aktualności Środa, 7 czerwca 2006




Bieszczadzki Park Narodowy chwilowo bez dyrektora




ag 06-06-2006 , ostatnia aktualizacja 06-06-2006 19:57

Jan Komornicki został zwolniony ze stanowiska dyrektora Bieszczadzkiego Parku Narodowego


- Dokument odwołujący go został wysłany na adres parku. W ministerstwie nie ma potwierdzenia przyjęcia dokumentu przez Jana Komornickiego, gdyż dyrektor nagle zachorował i przebywa na zwolnieniu lekarskim - informuje Małgorzata Szalast-Piwińska z Ministerstwa Ochrony Środowiska.

W Ustrzykach Górnych, gdzie jest siedziba Bieszczadzkiego Parku Narodowego, nikt nie wie, dlaczego odwołano Komornickiego. - W tej chwili jesteśmy bez głównego szefa. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu ktoś powołany przez ministra będzie pełnił jego obowiązki - mówi Leopold Bekier, zastępca dyrektora parku.

Jan Komornicki został dyrektorem parku w 2003 roku.

długi
07-06-2006, 16:15
Biedaki, nic nie wiedzą, szefa odwołali i nikt nie wie dlaczeg?
Wredne ministry się uwzięły!
To w bacówce pod Wetliną najmarniejszy juhas wie, a oni nie wiedzą :twisted:
Długi

kasiek
08-06-2006, 08:11
A dlaczego ? :)

malo
08-06-2006, 08:25
A dlaczego ?
Jak to: Dlaczego?
No przecież.... IV Rzeczpospolita :mrgreen:
a dziennikarze którzy o tym piszą i tak :mrgreen: napewno wypaczają:mrgreen: obraz wydarzeń. :twisted: :lol: :lol: :lol:

długi
12-06-2006, 09:26
No przecież.... IV Rzeczpospolita
IV RP ma się do tego jak bunc do buca.
Nie potrzeba wielkiej polityki, by wytłumaczyć proste fakty, wystarczy posłuchać, co ludzie gadają.
Długi

wasyl111
19-06-2006, 11:20
Nie ma co go żałować, opinie jakie do mnie dotarły od tubulców ( też nim byłem)potwierdziły moje obawy co do przyszłośći BPN. Wspominam tu Dogmarę.

Barnaba
24-07-2006, 23:11
to sie podziel opiniami tambylców...

damian
25-07-2006, 13:32
mie sie dlugi wydaje ze IV RP tez ma z tym zwiazek :-) Dwie pieczenie na jednym ogniu... obejrzymy z jakiego `klucza` bedzie wybierane nowe kerownictwo
pozdrawiam

Barnaba
25-07-2006, 14:11
z jakiego klucza wiadomo..... poszła fama o rozbiorze chatki..... za rok postawią płot, a za dwa zasieją kaczeńce

lucyna
25-07-2006, 14:23
Co masz przeciwko kaczeńcom.? Są piękne!

marekm
25-07-2006, 20:51
Co masz przeciwko kaczeńcom.? Są piękne!

Lucynko, a o których kaczeńcach piszesz, że są piękne :-P

jeden z Pulpitów
25-07-2006, 23:11
I KTO to będzie ???

Przyjmuję zakłady !
Stawiam na Antoniego D. !!!

Argumenty za:
1/ Ochroniarz,ale "myślący" -wiadomo, były leśnik i goprowiec;
2/ Wiele dobrego w Parku - to inicjatywy Antka (na pewno uporządkowanie cerkwiska w Beniowej i kilka ścieżek dydaktycznych);
3/ Zacięty na "dokształt" w jak najbardziej pozytywnym sensie - magisterka z prawa i doktorat z biologii (nt. bobrów w Bieszczadach, które sam zaprowadził nad potokiem Niedźwiedź);
4/ Znakomite relacje ze zwykłymi ludźmi - pracownikami Parku, mieszkańcami i turystami (kłania sie doświadczenie goprowskie);
5/ W poprzedniej walce z Komornickim - jednm z głównych zarzutów wobec Antka były m.in. "nieprawidłowości" w ulgowym traktowaniu biednych ludzi, którzy nie mieli z czego płacić czynszu za pomieszkiwanie w obiektach parkowych w Tarnawie (to długa i skomplikowana historia, ale Antek okazał się w niej CZŁOWIEKIEM !);
5/ Znawca przyrody bieszczadzkiej i świetny fotografik;
6/ Człowiek z prawdziwą PASJĄ i nie urzędnik (chociaż świetnie sobie radzi w sprawach organizacyjnych);
7/ Z Bieszczadami i Parkiem zwiazany chyba już 20 lat (wcześniej leśnictwo w Dukli);

I można by jeszcze dużo pisać. W każdym razie bardzo starzy bieszczadnicy mają nadzieję, że on wygra ten konkurs. A młodym bieszczadnikom na pewno spodoba się w działaniu.
Pozdrawiam

lucyna
26-07-2006, 11:18
Oczywiścvie Caltha palustris o ile dobrze pamiętam nazwę łacińską. Teraz jestem pod wrażeniem ustawy zabraniającej mi pracy w niedzielę więc mogą mi się źle kojarzyć inne gatunki. pa

Browar
26-07-2006, 16:17
I KTO to będzie ???

Przyjmuję zakłady !
Stawiam na Antoniego D. !!!


No może trochę bardziej sceptycznie ale podpisuję się pod Twoją kandydaturą,więc niestety nici z zakładu :-)

Derty
01-08-2006, 14:15
mie sie dlugi wydaje ze IV RP tez ma z tym zwiazek :-) Dwie pieczenie na jednym ogniu... obejrzymy z jakiego `klucza` bedzie wybierane nowe kerownictwo
pozdrawiam

Akurat poznano nowego dyrektora w Karkonoskim PN. Nie jest to raczej osoba z klucza partyjnego, a jego konkurent z PiS został skreślony. Może to tylko wyjątek - czas pokaże :)
A znacie wszystkich kandydatów zgłoszonych do końkursu w BdPn?

Polej
01-08-2006, 21:50
Sporo szans ma obecnie pełniący obowiązki dyrektora T. Winnicki.