PDA

Zobacz pełną wersję : Kijki do Nordic Walking



KKKrzychoo
11-06-2006, 19:48
Hmmmm... to może nie będzie za popularne pytanie ale....
Wage mam słuszną, wiek juz też nie ten i chciałem się chodząc po górach popodpierać laseczką. (na serio to muszę odciążyć stawy kolanowe) Chciałem kupić kijki trekkingowe ale nie zbyt drogie. Na Allegro trafiłem na ofertę kijków do Nordic Walking firmy podobno leki. Czy ktoś zna te kijki? Nadają się do chodzenia po górach? Czy cena 60 zł za komplet nie jest zbyt podejrzana jak na kijki z systemem antyschock? A może możecie polecić jakieś kijki w cenie do powiedzmy 150 zł za komplet (solidne, bez fajerwerków, sprawdzone).
Pozdrawiam
Krzysiek K

Ezechiel
11-06-2006, 21:59
Mój nos mówi mi, że cena jest podejrzana. Normalnie Leki kosztują około 150 zł zwykłe, 200 zł z absorberem. Jeśli chodzi o kije to absorber jest gadżetem, znacznie ważniejszy jest solidny system składania i rączka z dobrego materiału.

Linki do poczytania

http://ngt.pl/?p=productsList&iCategory=19&sName=Kijki

Hero
11-06-2006, 22:49
Kupiłem jakiś czas temu na Allegro kijki do nordic walking w cenie właśnie około 60 zł firmy Fox Outdoor. Jeśli chodzi o jakość to złego słowa nie powiem. Teleskopowe, z gadżetową amortyzacją, rączka z korka, dość wygodna i kilka rodzajów końcówek. Jeśli chodzi o chodzenie z nimi to mam mieszane uczucia. Z jednej strony pomagają, bo można się na nich dość solidnie oprzeć, z drugiej trochę przeszkadzają, szczególnie jeśli robi się postoje na odpoczynek lub robienie zdjęć. Równie dobrze można chyba użyć kija z drewna znalezionego gdzieś przy szlaku.

Jaro
12-06-2006, 18:19
Od kilku miesięcy używam kijków trekkingowych Fizan Emotion. Bez absorbera, z korkopodobna raczką (jest również ten sam model z gumową, tylko inaczej sie nazywa). Aluminium 7075. Dalem za nie 160 zetow + talerzyki zimowe. Jak dotychczas sprawdzają się bardzo dobrze i polecam wszytkim, którzy planują zakup.
A ta cena 60 zetów za Leki jest za bardzo podejrzana. Chyba, że to są kijki używane, ale wtedy zakup bym odradzał.

KKKrzychoo
12-06-2006, 19:42
Kupiłem jakiś czas temu na Allegro kijki do nordic walking w cenie właśnie około 60 zł firmy Fox Outdoor.
Hmmmte także znalazłem. Chyba te. Jeśli mówisz że maja doba jakość to może?
CZy to te?
http://www.allegro.pl/item109251358_nordic_walking_super_kijki_z_alumini um.html

Hero
12-06-2006, 23:10
Może nie identyczne, ale bardzo, bardzo podobne. A co do jakości to nie mam odniesienia do innych (na przykład do tych za 200 zł), gdyż innych nie testowałem w terenie.

Krzysztof Nordic Walking
28-09-2007, 14:50
Hmmmm... to może nie będzie za popularne pytanie ale....
Wage mam słuszną, wiek juz też nie ten i chciałem się chodząc po górach popodpierać laseczką. (na serio to muszę odciążyć stawy kolanowe) Chciałem kupić kijki trekkingowe ale nie zbyt drogie. Na Allegro trafiłem na ofertę kijków do Nordic Walking firmy podobno leki. Czy ktoś zna te kijki? Nadają się do chodzenia po górach? Czy cena 60 zł za komplet nie jest zbyt podejrzana jak na kijki z systemem antyschock? A może możecie polecić jakieś kijki w cenie do powiedzmy 150 zł za komplet (solidne, bez fajerwerków, sprawdzone).
Pozdrawiam
Krzysiek K


Zwróc sie bezposrednio do firmy Sportimpex., kotra to firma jest generlanym przedfstawicielem LEKI w Polsce. ..
lub pisz na krzysztof.sportimpex@wp.pl

lucyna
28-09-2007, 19:40
Od dwóch dni mam kijki Leki. Polecam firmę ale nie model który kupiłam. Zalety: znakomicie sprawdza się amortyzator, są lekkie, wygodne w użyciu, dopracowano detale, dobrze się chodzi. Nie podoba mi się rączka wykonana z nieprzyjemnego w dotyku materiału. Zdecydowana wada to "parciana" taśma przy rączce. Rani dłonie.
Firma sportimex mnie zaskoczyła. Przelalam pieniądze przedwczoraj, a wczoraj już miałam kijki.

naive
30-09-2007, 18:32
Przyzwoite kijki z amortyzacją można kupic już za okolo 80 - 90 zł jak jest promocja / bez promocji około 100 - 120 zł/, ja takie mam i sprawdzają się. A waże ciut ponad 100 kg. Tylko radzę kupowac nie na aukcji , ale w sklepie internetowym, w razie czego jest gdzie reklamować. Ja mam kijki firmy "fizan". Najlepiej zacząć szukanie w porównywarkach cen / Ceneo itp./.