PDA

Zobacz pełną wersję : Bieszczady na PDA



Barnaba
15-06-2006, 16:05
Dziś dostałem do ręki palmtopa z modułem gps. Tak sobie siedziałem.... jak to chłopiec z nową zabawką.... no i zastanawiam się, czy jest mapa Bieszczadów na pda. Wszystko co znalazłem na google dotyczy jedtnie dróg, a i to wymaga wiele dopracowań. Na mapie którą miałem okazję obadać nie ma nic godnego uwagi w Bieszczadach. Czy jest ktoś na tym forum, co chodzi z gps i zaznacza sobie na mapie różne takie....?
Nadal uważam ze ciekawiej jest bładzić po Bieszczadach, ale skoro ma się dostępną technologię gps, no to warto by było ją w pełni wykorzystać....

Wojtek1121
15-06-2006, 22:26
Proponuje wejść na strone http://www.gps.akcja.pl/ znajdziesz wszystko co potrzebai mapy również. Wojtek

naive
02-07-2006, 14:32
Dziś dostałem do ręki palmtopa z modułem gps. Tak sobie siedziałem.... jak to chłopiec z nową zabawką.... no i zastanawiam się, czy jest mapa Bieszczadów na pda. Wszystko co znalazłem na google dotyczy jedtnie dróg, a i to wymaga wiele dopracowań. Na mapie którą miałem okazję obadać nie ma nic godnego uwagi w Bieszczadach. Czy jest ktoś na tym forum, co chodzi z gps i zaznacza sobie na mapie różne takie....?
Nadal uważam ze ciekawiej jest bładzić po Bieszczadach, ale skoro ma się dostępną technologię gps, no to warto by było ją w pełni wykorzystać....

Najprościej zainstaluj sobie program Russa, z tym że w wersji demo mapki mogą być do 100 kB. Na stronie GPSmaniaka znajdziesz link do miejsca gdzie znajduje się mapa jego autorstwa / super/. Mapkę / zdaje się jest to coś ponad 1 MB/ podziel sobie na odpowiednie kwadraty po ok. 100 kB i wczytaj na palmtopa. Jedyna trudność to to iż trzeba przechodzić z mapy do mapy, ale przy pieszej wędrówce to żaden kłopot, bo można tak mapę pociąć iż będzie obejmowała kolejne etapy wędrówki. Ja też na stare lata dziecinnieję, bo poza palmtopem dziś zamówiłem eTrex Vista cX. Jeśli będziesz miał problemy to napisz na priv., podeślę Ci mapkę w kawałkach.

andrzej627
02-07-2006, 22:21
Ja też na stare lata dziecinnieję, bo poza palmtopem dziś zamówiłem eTrex Vista cX.
No i bardzo dobrze zrobiłeś. Palmtop jest za delikatny na wycieczki w góry.

tomekpu
03-07-2006, 11:20
Chodziłem w maju z PDA. Baaaaardzo przydatna zabawka, i nie tylko do określenia położenia ale równierz korzystałem z internetu. Polecam.

naive
03-07-2006, 18:16
Chodziłem w maju z PDA. Baaaaardzo przydatna zabawka, i nie tylko do określenia położenia ale równierz korzystałem z internetu. Polecam.

Ja swojego palmtopa w terenie nie przetestowałem, używam głównie do samochodu. Znawcy przedmiotu pewnie słusznie uważają iż palmtop jest trochę za delikatny na jakieś ekstremalne wypady. Podnoszono także drugi argument - że w pewnym momencie braknie prądu / standartowa bateria działa z gps jakieś 5-6 godzin. Ten problem jak to u nas bywa już rozwiazano, można kupić za parę groszy dodatkowy zasilacz na ogniwa AA lub AAA co powoduje że prądu mamy tyle ile kompletów ogniw. A eTrexa kupuję z powodu nazwijmy pewnych sukcesów w grach liczbowych. Konkretny model wybrałem / vista cx/ pod wrażeniem publikacji GPSmaniaka. Jak pojadę w Bieszczady wezme obydwa urządzenia, ciekawe które lepiej się spisze.

naive
18-08-2006, 20:14
Byłem już dwukrotnie z moim Etrex Vista Cx . Sprawuje sie świetnie, jedyny problem to właściciel- np. wczoraj zapomniałem włączyć zapisywanie trasy na Bukowe Berdo. Nie spradzałem jak działa mój palmtop, napewno gorzej bo nie ma tych funkcji co typowy gps turystyczny. Używam oczywiście świetnych map autorstwa GPS Maniaka. Tak przy okazji - zmienił się adres jego strony:
http://gpsmaniak.com/