PDA

Zobacz pełną wersję : SIANKI i Schronisko pod Negrylowem



wasyl111
17-07-2006, 12:39
Wróciłem wczoraj z Sianek i chciałbym na łamach forum rozpocząć dyskusje na temat planów BPN i jego dyrekcji odnoszących się do schroniska.
"Mądrzy" włodarze BPN doszli do wniosku,że niebędą remontować Schroniska pod Negrylowem a przeznaczą go do rozbiórki jesienią tego roku.
Niema co ukrywać, jego stan techniczny nie jest może najlepszy, ale nikt kto tam dotarł nie liczy na komfort, a jedynie na możliwość schronienia przy załamaniu pogody. Tutaj składam pokłony Dagmarze, która stara się w miarę swoich skromnych środków wprowadzić rodzinna atmosfę.
Dla załamanej miejscami podłogi chcą rozebrać cały schron.
Tylko pogratulować inteligencji i polekosiężnych planów Panu p.o. Dyrektorowi.
Ale odnoszę wrażenie,że jemu chodzi tylko o odizolowanie Parku od ruchu turystycznego. A może by zajął się istniejącymi prywatnymi hotelami, noclegowniami itp. usytułowanymi na terenie BPN, bo niewierze aby ktoś wydał na ich działalność zezwolenie.

Browar
17-07-2006, 19:03
Wasyl,a chatę obok też rozbiorą?

wasyl111
17-07-2006, 20:07
Z tego co mi wiadomo to ich głupota ogranicza się tylko do schroniska, ale dajmy im szanse, może coś nowego wymyślą. Masz pozdrowienia od
Cześka.

buba
17-07-2006, 23:14
nie wiem czy z producentami namiotow... z tego co wiem to parkowcy w bieskach gonia namiotowiczow jak w zadnych innych gorach, po krzakach sie chowac trzeba, a nie kulturalnie na laczce jak przystalo w gorkach ;).. predzej pachnie mi to jakims ukladem z tymi co maja hotele w dolinach...

marekm
18-07-2006, 00:35
A może by zajął się istniejącymi prywatnymi hotelami, noclegowniami itp. usytułowanymi na terenie BPN, bo niewierze aby ktoś wydał na ich działalność zezwolenie.

1.Wasyl, jak sobie samemu można nie dać zezwolenia na prowadzenie jakiejś działalności. Przecież w większości przypadków właścielami tychże są obecni lub byli pracownicy Parku.
2.Bardzo często bywa tak, że lepiej coś rozebrać i postawić od nowa, niż remontować. Pytanie tylko czy cosik tam stanie w zamin tego schronu?, który de facto służył pracownikom leśnym LP - obecnie BdPN.

wasyl111
18-07-2006, 10:12
Cześć Marek, w odpowiedzi na twój list - odnoszę wrażenie, że rozbiórka schronu ma na celu ograniczenie ruchu turystycznego w tej części Bieszczad w myśl zasady " co oczy nie widzą, to sercu nie żal"
Czy widziałeś w innym Parku Narodowym tak zdegradowane środowisko naturalne, czy są prowadzone tak intensywne cięcia (mówią , że sanitarne).
Miszkam na skraju Roztoczańskiego PN i jest niedopomyślenia taka gospodarka. Tutaj jak drzewo choruje, albo umiera to jest pozostawione, gdyż dalej pełni jakąś funkcję. Dyrektorzy zmieniają się co chwilę i każdy ma jakąś wizje PN, każdy zaczyna, ale skończyć nie ma kto.
Pozdrowienia.

Derty
18-07-2006, 16:04
Hej :)

I jak tu nie atakowac wladzmistrzow? Bywszyj ambasador rozwala zasluzone budy bieszczadzkie. Zgroza. Mozliwe, ze to wstep do 'PAN-wioski', przygotowanie przedpola. Wpierw zrobic z tej czesci doliny pustynie noclegowa, a pozniej oglosic swiatu, ze oto nadchodzi wybawca czyli rzeczona organizacja nie zainteresowanych kasa ideowcow. A PN wpisze plusa w rubryce 'rozwoj'.
I beda sobie na ryby i grzyby chadzali po siańskich polach grubaśni Mniemce i Żabojady. Oby im mogilniki popękały pod nosem :evil:

marekm
18-07-2006, 16:06
Czy widziałeś w innym Parku Narodowym tak zdegradowane środowisko naturalne, czy są prowadzone tak intensywne cięcia (mówią , że sanitarne).
.

zmieniając przebieg ścieżki dydaktycznej,zamknięto jednocześnie odcinek biegnący wzdłuż naturalnego drzewostanu świerka wschodniokarpackiego i Potoku Niedźwiedziego - żeremia bobrów.Z drzewostanu nasiennego świerka pozostało już niewiele puls tablica informacyjna, a przestrzeń między nim a potokiem na początku lipca wyglądała jak poligon czołgowy - ślady po zrywce
dość intensywnej. Szkoda, że zamknięto dla ruchu ten odcinek, bo byłby to alternatywny powrót do Negrylowego z Sianek - żródeł Sanu.

Derty
18-07-2006, 16:30
Czy widziałeś w innym Parku Narodowym tak zdegradowane środowisko naturalne, czy są prowadzone tak intensywne cięcia (mówią , że sanitarne).
Miszkam na skraju Roztoczańskiego PN i jest niedopomyślenia taka gospodarka. Tutaj jak drzewo choruje, albo umiera to jest pozostawione, gdyż dalej pełni jakąś funkcję. Dyrektorzy zmieniają się co chwilę i każdy ma jakąś wizje PN, każdy zaczyna, ale skończyć nie ma kto.
Pozdrowienia.

Ja widziałem...w Kampinoskim PN-ie widziałem. Choć rzecz nei dotyczy stanu lasów, bo te są prowadzone rozsądnie.

Ostatni, naturalny ponoć kawałek świerczyny w tych stronach przeraża stopniem zniszczenia, ale trzeba pamiętać, ze to nie jest kraina świerka i być może jesteśmy świadkami ostatniego aktu procesu, który jest jak najbardziej naturalny. Polany w okolicach Sianek zarastają świerami, ale te chyba są w takich razach naturalnym gatunkiem pionierskim i nie ma co załamywać rąk, że są, a nawet, że schną przedwcześnie. Myślę, że nie to chcą ukrywać PNowcy Ja wciąż czuję, że tu urośnie wioseczka śliczniusia, jak z tego obrazka: http://www.molecaten.nl/nl/bungalows.html Gdzieś tu, a Pany w skórzanych szortach będą sobie chadzać na jelenia i na Kińczyk. Za sutą opłatą...

A żeby wszyscy wiedzieli skąd akurat ta firma - Molecaten - mi się ubrdała, zapraszam na ten linczek: http://www.panparksaccommodation.com/en_index.htm :D

Browar
18-07-2006, 16:46
Ej,chłopcy nie róbcie sobie jaj z tym "naturalnym" występowaniem świerka.Świerk nad Niedźwiedzim jest nasadzony i z tego co wiem trwa tam intensywne przywracanie stanu naturalnego czyli buczyna,jodła,jawor.To prawda że ten syf tam trwa już z 10 lat.A świerk zdycha bo go męczą suche i ciepłe wiatry od niziny Pannońskiej.Co do "wioski" jednak bym obstawiał Tarnawę.Swoją drogą ciekawe czy firma Molecaten "wygrywa" przetargi czy obchodzi się bez przetargów?

Derty
18-07-2006, 16:54
Co do "wioski" jednak bym obstawiał Tarnawę.Swoją drogą ciekawe czy firma Molecaten "wygrywa" przetargi czy obchodzi się bez przetargów?

Ty se Browar zatrudnij bodygarda teraz :evil: I też jestem za Tarnawą. Łatwiej o pozwoleństwa, których i tak nikt inny by nie dostał za Chiny...

damian
18-07-2006, 16:58
No to ładnie... Obyś się derty mylił...
Chłopaki mają chody w PANparks widać...

chris
20-12-2006, 14:02
Istotnie, świerk to całkowita pomyłka w Bieszczadach...

yasiolek
25-04-2007, 23:45
sorki ... powie mi ktoś czy ten schron jeszcze tam jest i czy można tam przenocować ... chciałem tam spędzić kilka dni ... z góry dzięki za odp.

deszcz1
01-05-2007, 18:01
W innym wątku podałem już tę informację.Dowiedziałem się o tym będąc na miejscu; schron jest nieczynny.Byłem Tarnawie 12 i 13 kwietnia.Potwierdził to leśniczy, o ile pamiętam; Tomasz, a póżniej obywatel, którego spotkałem przy schronie, a właściwie sąsiadującej z nim chacie.

yasiolek
02-05-2007, 00:39
a można w tamtych okolicach przebytować kilka dni ??

jastrzab
05-05-2007, 13:35
mozna..