PDA

Zobacz pełną wersję : Majster Bieda!



Anonymous
19-04-2002, 21:01
A gdzie słuchajcie moi mili mieszka obecnie Majster Bieda? Niektórzy mówili tak o Zdzichu Radosie, ale on już niestety na zawsze na ciśnieńskim cmentarzu. A ten drugi (a może pierwszy Bieda?...). Gdzieś w Wetlinie ponoć, ale skąd przychodzi, kto go zna?... Ja z Łodzi, ale nawet Lucek w "Bazie" mówił, że Bieda to Rados? Jak to jest?...
Barszczyk

duszewoj
19-04-2002, 22:19
Drogi Barszczyku,
ponieważ mnie poparłeś w przypadkowo rozwiniętej (przez Aleksandrę) dyskusji o biesach i czadach (ktorą ciągnąć jestem w stanie dalej i mam nadzieję, że to wyzwanie podejmiesz...), powiem Tobie w tajemnicy, że Majster Bieda, to żyjący wciąż Włodek Nadobta z Wetliny, o którym Lucek z Bazy z pewnością słyszał nie raz. Słyszała też o Nim Asia, przemiła żona Gienka spod Hona, w Której słowa radziłbym, wierzyć, gdyż ona Bieszczadzianką jest z serca...
Pozdrawiam Cię po bieszczadzku...
Duszewoj.

Tomek
20-04-2002, 13:09
A JA WAM POWIEM,ŻE MAJSTER BIEDA (JEŚLI PRZYJMIECIE,ŻE JEST TO WŁADEK - NIE WŁODEK),NIE JEST Z WETLINY.JEGO POCHODZENIA TRZEBA SZUKAĆ ZA WSCHODNIĄ GRANICĄ - WE LWOWIE.NIE BĘDĘ TUTAJ PRZYTACZAŁ BLIŻEJ HISTORII JEGO ŻYCIA.JAK KOGOŚ INTERESUJE,ZAPRASZAM POD RAWKĘ.ZA JAKIŚ MIESIĄC POWINIEN ZNOWU SIĘ U NAS POJAWIĆ.JAK CO ROKU,CZEKA AŻ POJAWIĄ SIĘ GRZYBY I JAGODY.
WRACAJĄC JESZCZE DO TEGO CZY TO FAKTYCZNIE ON,TO OPCJI JEST KILKA.NMIE OSOBIŚCIE WŁADEK MÓWI,ŻE TO ON I JA MU WIERZĘ.MA NAWET SWOJĄ PIECZĄTKĘ FIRMOWĄ.KONIEC.
WIDZIMY SIĘ POD RAWKĄ?

Anonymous
20-04-2002, 23:25
A JA NIE WIEM, CZY BARSZCZYK CZERWONY CO NAJLEPIEJ SMAKUJE, JEST RÓWNIE MILE WIDZIANY W KILKU OSOBACH ZRESZTĄ, JAK POD BLIŹNIACZYM HONEM I TRZECIM Z RODZEŃSTWA (CHOĆ STARSZYM O LAT 10) JAWORCEM. I TO MNIE BOLI.....

duszewoj
21-04-2002, 20:56
Barszczyk, jak Ty możesz się inaczej tego dowiedziec, jeśli nie idąc pod Rawki? Pozdrawiam i polecam się na przewodnika. Duszewoj:-)

Anonymous
22-04-2002, 00:21
Duszewoj, kiedy ruszamy?
Ja pod Rawki trafię chyba, ale z przewodnikiem zawsze milej! A gdyby jeszcze jakaś przewodniczka się trafiła.... Mogę wtedy nawet prowadzić! Nawet pod Rawki!

Anonymous
22-04-2002, 00:23
Duszewoj, kiedy ruszamy?
Ja pod Rawki trafię chyba, ale z przewodnikiem zawsze milej! A gdyby jeszcze jakaś przewodniczka się trafiła.... Mogę wtedy nawet prowadzić! Nawet pod Rawki!

Aleksandra
22-04-2002, 20:09
Już ja wam się trafie....zobaczycie!

Anonymous
23-04-2002, 12:47
Jej, Oleńka przebojowa niczym pan Kmicic! Już ja Cię będę za słowo trzymał Aleksandro!!! A nie pożałujesz towarzystwa, nieskromnie powiem, szlachetnego naszego! Ja Cię zaczarowaną dorożką, choć na piechotę w góry zawiodę a duszewoj, nie wątpię, że szlachetny to woj :-)) również towarzyszem wypraw przesympatycznym się okaże! I może nawet naleśniki postawi pod Rawkami? A może lepiej pierogi ruskie u Stenki?...

Aleksandra
24-04-2002, 13:07
Oj Ty, Barszczyku ładnie czarować umiesz...sam nie doceniacz sympatycznego określenia, którego z dobrego serca się wyrwało...a tu mnie do pana Kmicica porównujesz, człek ten zacnął fantazję miał i szalone serce, a z i odwagą u niego dobrze było... Skoro mnie jeszcze nikt do niego nie porównywał, wiec określenie te z radością przyjmuje...
Naleśniki czy pierogi...trudny wybór.

Anonymous
29-04-2002, 20:02
Aj, zacną miał mój ulubiony bohetar fntazję, zacną! Kawaler wielkiej to był fantzyji a i kamrat biesiad niezrównany, choć głowy goracej! To jak Ty Oleńko jako Kmicic, to ja będę śliczny niczym Oleńka i jako ona noeprzystępny! Albo nie, lepiej jako Zagłoba sprytny i jako pan Michał dzilny, harcujący pośród wrogów po polach bitewnych... Ale gdzie Ci wrogowie w Bieszczadach?... Hmmm... To ja już lepiej Sienkiewiczem będę i dzieje Bieszcaadzkich Pierożków i barszczyków z Oleńką i duszewojem spiszę! HAAAAAAA

Puma.
20-06-2005, 15:46
W warszawskiego SKPB dostałem właśnie smutna wiadomość... Zmarł Władek Nadobta, którey był pierwowzorem znanej chyba wszystkim postaci Majstra Biedy. Który był Majstrem Biedą.
Czas pochylić głowy gdy odchodzą legendy...
[i][i][i]

Aleksandra
20-06-2005, 17:15
Aż nastąpił taki rok
smutny rok, tak widać trzeba,
nie przyszedł Bieda zieloną wiosną,
miejsce, gdzie siadał zielskiem zarosło
i choć niejeden wytężał wzrok,
choć lato pustym gościńcem przeszło
z rudymi liśćmi, jesieni schedą,
wiatrem niesiony popłynął w przeszłość,
wiatrem niesiony popłynął w przeszłość,
wiatrem niesiony popłynął w przeszłoś,
Majster Bieda

Anyczka20
20-06-2005, 17:45
"A kiedy sypną na mnie piach
Gdy mnie przykryją cztery deski
To pójdę tam gdzie wiedzie szlak
Na połoniny, na niebieskie"

[b]Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie... :cry: :cry: :cry:

długi
20-06-2005, 18:17
Słów mi brak, jak mi smutno
Długi

Jabol
20-06-2005, 18:19
Kurcze :( myślałem że będzie zyc wiecznie... Tak na pocieche sobie myslę, że chyba nie żałuje swego zycia w Krainie Buczynowej... Niebawem pod połoninami wzniose samotny toast za jego pamięć... Przyłączcie sie, kazdy u siebie...i jednoczesnie wszyscy razem... :(

robines
20-06-2005, 19:01
+++

Świeć Panie nad Jego duszą... :cry:

WojtekR
20-06-2005, 19:08
Gdy zapadnie nade mną zmrok
ten najczarniejszy z czarnych
z iskrą ogniska w ręce pójdę
szukać połonin, tych niebieskich...

Na każdym szczycie i w każdej dolinie
zapalę ogień-latarnię
by ci co podążają jeszcze
nie zeszli ze szlaku, nie zbłądzili...
Wojtek

Do widzenia Majstrze Biedo...

Doczu
20-06-2005, 19:10
potwierdzam to info. Niestety :-(
Liczyłem że to czyjś głupi zart, ale tak niestety nie jest :-(
[']

Doczu
20-06-2005, 19:21
Jeszcze jedno - szkoda , że wszystkie bieszczadzkie serwisy jeszcze nie zdazyły umiescić tej smutnej wiadomości w newsach :-( wprawdzie www.bieszczady.pl umiesciły to info, ale 2 dni po fakcie to trochę za późno :-(
Gdybym wiedział wcześniej mógłbym załatwić sobie dzień wolny i pojechałbym na pogrzeb, a tak - :-(
ehhhhh...

bertrand236
20-06-2005, 20:57
Pamiętam o NIM i łączę się z wami

manio
20-06-2005, 21:01
Kurcze a jeszcze trzy tygodnie temu siedział z nami w schronisku Pod Rawką i popijał piwko.......ech życie :(

damian
20-06-2005, 23:05
nie wiem co napisać... ['] :cry: wychylę przy najbliższej okazji na poloninie zdrowie jego i innych którzy już mają to szczęście patrzeć na nas z góry, z polonin niebieskich...

marekm
20-06-2005, 23:21
wędruj po Niebieskich Połoninach,
a spojrzyj od czasu do czasu na nas,
na ten Łez Padół, bo my tu o Tobie będziemy pamiętać

stefankmiot
21-06-2005, 03:00

Sikorki
21-06-2005, 10:27
Dopiero dziś się dowiedziałam...
A raptem 3 tygodnie temu czytałam o nim w książce "Bieszczadzkie zakapiory"...
Właśnie- czytałam..., a nie poznałam Go...
Nazywany "Ostatnim Bieszczadnikiem"....

"miejsce, gdzie siadał zielskiem zarosło....(...)
(...)wiatrem niesiony popłynął w przeszłość...(...)"

[ * ]

pafcio
21-06-2005, 21:23
do zobaczenia Panie Władku. Miał Pan dużo przyjaciół, życzę tylu każdemu.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

NUNAS
21-06-2005, 23:53
Oto znicz dla niego:

Michał Trzeciak
23-06-2005, 23:02
Też zapalam znicz dla Władka.
Niestety nie mogłem uczestniczyć w jego ostatnim pożegnaniu, lecz i tak zoatanie On w mojej pomięci gdyż spedziłem z Nim Swięta dzieliłem się z Nim opłatkiem i Jajkiem na Bacówce PTTK na Jaworcu gdy mój tato prowadził to schronisko. Miałem okazje posłuchać jego opowiadań podczas długich wieczorów listopadowych i szukać razem z nim grzybów i poroży w czym on był naprawdę mistrzem.
"WIECZNE ODPOCZYWANIE RACZ MU DAĆ PANIE"

Michał Trzeciak
23-06-2005, 23:17
Proszę o informacę jak by było organizowane jakieś spotkanie Wspomnień o Majstrze Biedzie.
Może by coś zorganizował.

Za Horyzontem
08-08-2005, 11:23
Witam...

Coraz powszechniejsza jest wersja, że Majster Bieda to Władek - też jakby w mojej świadomości tak to od jakiegoś czasu funkcjonuje, ale.. no właśnie, przypadkiem trafiłem na pewne słowa/zapowiedź z vol2 WGB - posłuchajcie sami...
http://www.wgb.eps.gda.pl/2vol_16%20Zapowiedz.mp3

Karlik
08-08-2005, 14:16
A gdzie Majster Bieda został pochowany......Byłem na cmentarzach w Wetlinie i w Cisnej , ale nie znalazłem jego grobu.......

Jaro
08-08-2005, 15:01
A gdzie Majster Bieda został pochowany......Byłem na cmentarzach w Wetlinie i w Cisnej , ale nie znalazłem jego grobu.......

Wladek zostal pochowany w Jasieniu kolo Ustrzyk Dolnych.

Anyczka20
04-10-2006, 21:28
Postawili mu wreszcie dobrzy ludzie nagrobek ...

WUKA
04-10-2006, 21:54
O Majstrze Biedzie,czyli Władku Nadopcie można przeczytać w Nowinach Rzeszowskich www.gcnowiny.pl (http://www.gcnowiny.pl)