PDA

Zobacz pełną wersję : Dojazd z Krakowa do Wołosatego!!



Konrad
30-09-2006, 15:14
Będę w Krakowie w piątek 06.10. rano. Chciałbym wyjechać do Wołosatego ok. godz. 13- 14. Kto mółgłby pomóc mi w znalezienuiu jakiegoś sensownego połączenia? Znalazłem tylko PKS do Ustrzyk Dolnych - odjazd 13.55. Na miejscu ok. 22.10. Wiem, że z Krakowa jeździ dużo prywatnych busów, ale nie mogę znaleźć w Internecie żadnych informacji na temat ich rozkładu jazdy. Pomocy!!

malo
30-09-2006, 16:10
Sorry, ale wyjeżdżając tak późno z Krk (bez własnego samochodu) to nie licz na dotarcie do Wołosatego tego samego dnia. Zejdź na ziemię. Koncert zyczeń ma swoje granice.

Olowek
30-09-2006, 17:48
Witam,jest takie jedno polaczenie a wyglada ono tak
Krakow - Rzeszow pociagiem posp. 13.35 w rzeszowie na 15.49
Rzeszow - Ustrzyki Dln autobus posp. 16.10 i tym autobusem mozesz dojechac do Leska gdzie jestes o 18.10 i o 18.14 masz autobus do Ustrzyk Gornych ale mozesz tez pojechac tym autobusem z rzeszowa do U.Dln i tam zlapac ten sam autobus do Gornych o 19. Troche ten plan jest napiety ale mysle ze realny pod warunkiem ze nie bedzie zadnych opuznien.
Pozdrawiam

Konrad
30-09-2006, 18:50
Dzięki!!
Mam nadzieję, że szczęście znowu mi dopisze. Tak jak w czasie powrotu z Syberii - zapraszam na www.motormania.pl/wyprawy.php
Co do koncertu życzeń- czy ja coś mówiłem o dotarciu do Wołosatego tego samego dnia?! :?: A zresztą- gdybym był młodszy, to próbowałbym stopem...
Jeszcze raz bardzo dziękuję!!:-D
Konrad

malo
30-09-2006, 19:52
O proszę, no to tym razem gryzę się w język:???:
Jakoś z głowy wyleciała mi taka mozliwość.
Co do napiętych połączeń dopowiem że dobrze jest kontrolować czas przejazdu (na przystankach pośrednich) i jeśli będziemy widzieli opóźnienie to dzwonić na właściwy dworzec PKS z prośbą o przytrzymanie dla nas autobusu. Ostatnio tak przytrzymałem autobus z Sanoka do Krakowa będąc jeszcze w Lesku.

Góral
30-09-2006, 19:52
Witam Konrad! Czapka z głowy, jestem naprawdę pod dużym wrażeniem - właśnie wróciłem z twojej stronki, jest co poczytać!

Konrad
30-09-2006, 20:25
Z telefonowaniem to bardzo dobry pomysł. Dzięki. Poszukam odpowiednich nr . Gdybym mógł, to wyniósłbym się w góry na zawsze. A jestem człek znad morza, więc śmiesznie to brzmi. Bieszczady są coraz bardziej zadeptane, więc trzeba będzie poszukać czegoś " cichszego". Może Beskid Niski? Karpaty Wschodnie? Co radzicie? I jeszcze jedno - jadę w Bieszczady na robienie fotek. Czy już jest tak piknie jak malowanie? Pogoda ma być ( ponoć) OK. A co z " polską złotą jesienią"?

Konrad
30-09-2006, 20:29
Do Górala: zajrzyj na www.motormania.pl/konrad_kaszuby.php - to mój ulubiony kawałek. Było naprawdę bosko :lol:

Góral
30-09-2006, 21:02
:smile: Konrad, poczytam z całą pewnością. A co do tego że Bieszczady takie zadeptane to bym się nie zgodził. Wszystko zależy od tego kiedy się tam wypuścisz. Ja uważam że Beskidy są zadeptane (mieszkam w Bielsku) ale nawet u nas są dni kiedy mozna zrobić wypad w góry w odległości 5-15 km od Bielska i nikogo nie spotkać (nawet przy pięknej pogodzie). Oczywiście nie mogą to być wakacje i weekendy. A w Bieszczadach byłem 2 tygodnie we wrześniu, dużo wędrowałem bo pogoda była przecudna i powiem Ci że momentami nawet zatęskniłem za ludźmi a nikogo nie spotkałem (no moze 1-2 osoby dziennie). Przy czym zaznaczam że nie chodziłem po połoninach. A co do Beskidu Niskiego - tam to już można się całkowicie odizolować od dwunożnych istot jeśli ktoś tego chce. Pamiętam w zeszłym roku - byłem wlaśnie w Bieszczadach aż nadeszła sobota piękna i upalna. Zjechało się mnóstwo ludzi i postanowiłem wyskoczyć w Beskid Niski, a tam nikogo, na środku szlaku mnóstwo grzybów. Zrobiłem wg mapy 26 km i nie spotkałem NIKOGO. Pozdrawiam.:smile:

nita
01-10-2006, 23:49
z tego co wiem to o 6:30 z krakowa jest autobus do leska, jak będziesz miał szczęście być na czas w lesku to tam z dworca o 12:20 odjeżdża autobus do zatwarnicy, można wysiąść wcześniej tzn. w smolniku i tam już łapać stopa,bo to do górnych już całkiem blisko:))) życzę powodzenia :wink:

Konrad
02-10-2006, 09:27
Dzięki, ale jak napisałem, mogę wyjechać z Krakowa dopiero ok. 13- 14, gdyż muszę tam załatwić parę spraw. Kto wie, jaka pogoda ma być od piątku w Biesach? I jak tam ze " złotą polską jesienią"?

yasiolek
02-10-2006, 09:34
niestety nic nie złapiesz w tych godzinach. musisz jakosc przekimać na dworcu do nastepnego dnia. Galeria Krakowska przy dworcu jest dobrym miejscem. szczerze masz o 8 wyjazd do sanoka i tam przesiadka o 13:30 lub 14:30 na autobus do wetliny a stamtąd bus do wołosastego lub ustrzyk. a inaczej do ustrzyk dolnych o 1:55 lub 16:25 stamtąd pks następnego dnia do Wołosatego o 12:50

lucyna
02-10-2006, 09:54
Planowanie nie jest możliwe. Remonty na cwórce to koszmar. W ub tygodniu oilotowaliśmy z doświadczonym kolegą wycieczki z Krakowa w Bieszczady koszmar.Opóżnienia pks bez stania w korkach dochodziło do 1,5 godz, wracaliśmy przez nowy sącz trasa twała 6 godz. W sobotę wyjechałam pks do Ustrzyk o 13.20 a w Olszanicy byłam ok 20.30. Po rodze 1 autobus uszkodzony musieli podstawiać drugi.

malo
02-10-2006, 10:05
Ostatnio autobus z Krk dojechał do Sanoka z 0,5h opóźnieniem. Widze że to chyba i tak dobry wynik.

yasiolek
03-10-2006, 07:55
ja na pocz września miałem opóźnienie 35 minut i nie zdążyłem na pks do wetliny o 13:30 :(

Krysia
03-10-2006, 08:13
ja wlasnie wracam, w Wolosatym bylam w niedziele, pozniej opisze wszystko ze szczegolami, a teraz w skrocie-bylo CUDNIE!!!
kolory?juz powoli sie zaczyna jesien, ale jak chcesz takie kolory zeby Cie az oczy bolaly to za tydzien mozesz startowac albo i za 10 dni:)))

Konrad
03-10-2006, 08:22
Dzięki za tyle informacji!!
Coś mi sie wydaje, że trzeba bęzie inaczej zaplanować wyjazd.
Macie może jakieś nr telefonów, ew. namiary e-mailowe na kogoś " na miejscu", u kogo mógłbym informować się na bieżąco o sytuacji " w temacie barw jesieni"? Są w sieci kamerki web-cam, ale nie zawsze działają...
Konrad

Krysia
03-10-2006, 08:27
ja juz wrocilam:))))
kolorki juz sa, ale jeszcze nie takie. Ale i tak cudnie!!!
jutro moze juz foty bede miala to wkleje to sam zobaczysz

Polej
03-10-2006, 11:18
W okresie wakacyjnym kursuje autobus z Wrocławia do Ustrzyk Górnych przez Kraków. Z Krakowa odchodzi o 2.22, a w Ustrzykach jest ok. 9.20. No, ale to tylko podczas wakacji niestety.