PDA

Zobacz pełną wersję : Poznaj Prawdziwe Bieszczady - film z nagrodą



Henek
27-10-2006, 23:15
Film zrealizowany kilka miesięcy temu a noszący tytuł
Poznaj Prawdziwe Bieszczady został uhonorowany 1-szą nagrodą na festiwalu w Poznaniu.
Film ten zrealizowany przez TVP3 Rzeszów jest jak podaje nasz bieszczadzki portal :
Obecny, ograniczony nakład uniemożliwia jego powszechną dystrybucję

Czy ktoś miał okazję oglądać ten film ?
Czy ktoś ma wiedzę na temat dostępności filmu ?

Jak wie, niech powie .

lucyna
28-10-2006, 07:38
Gratuluje twórcom i PAN Parksowi. Możesz go obejrzeć w ośrodku dydaktycznym w Lutowiskach. Tam też o ile się orientuję można kupić lub otrzymać film.

Henek
29-10-2006, 12:38
Dzięki za podpowiedż.
Tak sie składa że jeszcze w listopadzie bedę w Lutowiskach to spróbuję zdobyc ten film.
Mam nadzieję że będe miał więcej szczęścia niż rok temu.
Wtedy jak zajrzałem do Ośrodka wszystko było pozamykane. Cicho wszędzie głucho wszędzie... żadnej kartki, żadnej informacji (a ponoć to jest ośrodek informacji)

Bożka
24-11-2006, 09:29
Film Poznaj Prawdziwe Bieszczady można obejrzeć w Ośrodku Informacyjno-Edukacyjnym w Lutowiskach - od poniedziałku do piątku od godz. 7.30 - 15.30 . W soboty od godz.8.00 - 14.00 Film ten można będzie zakupić w przyszłym roku- przed weekendem majowym. W chwili obecnej trwają ustalenia dot. produkcji filmu do sprzedaży.

bertrand236
23-10-2007, 19:21
http://www.twojebieszczady.pl/aktualnosci/poznaj.php

Właśnie obejrzałem ten film. Ciekaw jestem Waszych opinii. Siedzę w Poznaniu, a w rzeczy samej leżę przykuty do łóżka, to mam czas żeby obejrzeć ten film. Nie znam się na kinie, filmach itd. Mnie ten film po prostu przeniósł na półtorej godziny tam gdzie chciałbym teraz być. Cieszę się, że ten film powstał ale za dużo jest dla mnie w nim gadania dwóch panów przy kominku. Może się na temat tego filmu wywiąże ciekawa dyskusja?
Pozdrawiam

Polej
23-10-2007, 19:56
Zamówiłem płytę z filmem i niecierpliwie czekam na przesyłkę, mam nadzieję, że warto ;)

Maciej.K
23-10-2007, 19:59
Chętnie bym zapoznał się z tym filmem.
Gdzie można go kupić drogą internetową ?

Henek
23-10-2007, 20:01
To może dobry pomysł na wznowienie wątku
http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php?t=3103
.
Bertrand236 pisze :

leżę przykuty do łóżka, to mam czas żeby obejrzeć ten film
...życzymy więc powrotu na obroty - zdrowe i niezbyt szybkie

JarekBartek
23-10-2007, 20:37
Chętnie bym zapoznał się z tym filmem.
Gdzie można go kupić drogą internetową ?

www.bdpn.pl (http://www.bdpn.pl)
Po rekomendacji bertranda zamówiłem go przed chwilą i pozostało tylko czekać na przesyłkę.
JarekBartek

Polej
23-10-2007, 20:41
Chętnie bym zapoznał się z tym filmem.
Gdzie można go kupić drogą internetową ?

http://www.bdpn.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=237&Itemid=26

bertrand236
23-10-2007, 22:27
To może dobry pomysł na wznowienie wątku
http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php?t=3103
.
Bertrand236 pisze :

...życzymy więc powrotu na obroty - zdrowe i niezbyt szybkie

Dziękuję. Na razie przemieszczam się po mieszkaniu o kulach. mam nadzieję jednak być w listopadzie w Bieszczadzie z kijkami terakingowymi.
Pozdrawiam

bertrand236
23-10-2007, 22:40
www.bdpn.pl (http://www.bdpn.pl)
Po rekomendacji bertranda zamówiłem go przed chwilą i pozostało tylko czekać na przesyłkę.
JarekBartek

Ja go nie rekomendowałem. Ja prosiłem o opinie.
Pozdrawiam

andrzej627
23-10-2007, 22:44
www.bdpn.pl (http://www.bdpn.pl)
Po rekomendacji bertranda zamówiłem go przed chwilą i pozostało tylko czekać na przesyłkę.
JarekBartek
Szkoda, że nie ma wyboru innego sposobu płacenia niz:

Metoda płatności: Płatnośc za pobraniem pocztowym
Zapisałem się. Wrzuciłem do koszyka... :sad:
Jakie są dodatkowe koszty? Czy można kupić z zagranicy?

JarekBartek
23-10-2007, 23:25
Ja go nie rekomendowałem. Ja prosiłem o opinie.
Pozdrawiam
Dla mnie to co napisałeś o przeniesieniu się na 1,5 godziny wystarcza - ja też tak chcę, bo na razie inaczej nie mogę.
Szybkiego powrotu do formy
JarekBartek

bertrand236
24-10-2007, 15:19
Znam przypadek zamówienia literatury w Ośrodku przez internet bez jakiegokolwiek odzewu. Tak tylko ostrzegam, że możecie się naczekać. Ja zamówiłem film będąc w Lutowiskach. Przysłano mi go za pobraniem. Dziwię się, bo zapłaciłem 50% więcej niż cena, co jest podana na tej stronie. nie żałuję tej kasy.
Pozdrawiam

Rycho
24-10-2007, 16:36
Zamówiłem ale do końca nie jestem pewien czy prawidłowo niby to jakaś rejestracja czy co ale wypełniłem i napisali cosok po murzyńsku ale poczekam co z tego wyniknie.

Polej
24-10-2007, 16:58
Zamówiłem płytę 14.10, otrzymałem maila potwierdzającego realizację zamówienia i od tego czasu ... cisza. Czekam cierpliwie dalej :-? .

Rycho
24-10-2007, 18:53
teraz dostałem emilka z hasłem do logowania na strone BPN
zobaczę czy moje zamowienie jest do realizacji czy jeszcze raz zmowić
obym nie dostał 2 razy to samo hahaha

lucyna
24-10-2007, 22:49
Znam przypadek zamówienia literatury w Ośrodku przez internet bez jakiegokolwiek odzewu. Tak tylko ostrzegam, że możecie się naczekać. Ja zamówiłem film będąc w Lutowiskach. Przysłano mi go za pobraniem. Dziwię się, bo zapłaciłem 50% więcej niż cena, co jest podana na tej stronie. nie żałuję tej kasy.
Pozdrawiam
Hmm Drogi Kolego. Taka ładna paczuszka leży już od kilku dni u mnie w biurku. Za karę jej nie dostaniesz. Mówię o filmie, to miał być prezent na Mikołaja:twisted:

Polej
26-10-2007, 21:48
Nareszcie dotarła przesyłka z filmem. Obejrzałem i ... jestem pod wrażeniem. Moim zdaniem bardzo fajnie zrobiony film, pierwszy taki z doskonałymi, dobrej jakości zdjęciami i ujęciami. Jest to ponad godzinna wędrówka po Bieszczadach obejmująca cztery pory roku. Rozmawiałem z W. Wojciechowskim dwa lata temu w trakcie realizacji zdjęć do filmu i wtedy nie spodziewałem się takiego efektu. Warto było poczekać, wspaniały prezent na długie zimowe wieczory, można się poprzez film przenieść choć na godzinkę tam, gdzie nas „ciągnie” przez cały rok. Zresztą zobaczcie i oceńcie sami.

bertrand236
26-10-2007, 22:16
Hmm Drogi Kolego. Taka ładna paczuszka leży już od kilku dni u mnie w biurku. Za karę jej nie dostaniesz. Mówię o filmie, to miał być prezent na Mikołaja:twisted:

Za karę? A co przeskrobałem?:shock:
Pozdrawiam

Rycho
26-10-2007, 22:24
Fajnie to jest nadzieja że na zimę też otrzymam filmik.
Tak z ciekawości ile kosztował razem z przesyłką?

andrzej627
26-10-2007, 22:30
Za karę? A co przeskrobałem?:shock:

Lucynie chyba chodzi o to, że podajesz w wątpliwość dobre funkcjonowanie sklepu internetowego BPN. Tym się jej naraziłeś. Ja za to od siebie dorzucę, że taki handel przypomina mi PRL. Towar niby jest, ale są trudności, żeby go kupić.

Polej
26-10-2007, 22:30
Tak z ciekawości ile kosztował razem z przesyłką?
Koszt całkowity film + przesyłka - 28 zł.

bertrand236
26-10-2007, 22:33
Fajnie to jest nadzieja że na zimę też otrzymam filmik.
Tak z ciekawości ile kosztował razem z przesyłką?

Mnie 33 albo 34 PLN. Nie zamawiałem przez internet tylko osobiście w Lutowiskach we wrześniu. Jeszcze wtedy nie był w sprzedaży, bo podobno cena nie była ustalona. Po około 3 tygodniach go miałem.
pozdrawiam

Polej
26-10-2007, 22:34
Towar niby jest, ale są trudności, żeby go kupić.
Wczoraj dostałem maila z BdPN informujący, że mają problemy personalne i dlatego opóźniają się sprawy wysyłek zamówień.

andrzej627
26-10-2007, 22:42
Wczoraj dostałem maila z BdPN informujący, że mają problemy personalne i dlatego opóźniają się sprawy wysyłek zamówień.
No właśnie. Niech oni zajmują się tym, do czego są powołani, a sprzedażą płyt DVD na Internecie niech zajmą się ci, którzy umieją to robić.

lucyna
26-10-2007, 23:25
Za karę? A co przeskrobałem?:shock:
Pozdrawiam
Niepotrzebnie kupiłeś film.

Maciej.K
27-10-2007, 17:49
Przed chwilą zamówiłem – zobaczymy kiedy dotrze.
Zastanawiam się jednak czy nie powinienem wpierw na własne oczy zobaczyć poszczególnych pór roku w tych górach a dopiero później obejrzeć film. Jak dotąd poznałem Bieszczady wyłącznie jesienią a tak wiele słyszałem o pięknej wiośnie, lecie i srogiej, śnieżnej zimie.
No nic obejrzę film i w najbliższych miesiącach będę chciał skonfrontować to z rzeczywistością.

Doczu
28-10-2007, 09:57
Jak dotąd poznałem Bieszczady wyłącznie jesienią a tak wiele słyszałem o pięknej wiośnie, lecie i srogiej, śnieżnej zimie.
no z tą srogą i sniezną zimą to bym nie przesadzał. ostatnie 2 lata byłem w Bieszczadach zimą i raz śniegu trochę było, ale za to odwilż sakramencka i cały urok szlag trafił, a kolejnego roku śnieg leżał ale tylko w wysokich partiach. na Chryszczatej było może do połowy uda, ale szadzi z drzew.
Tak więc ostatnimi laty zima w Bieszczadach jest lipna :-(
Nie liczę jednodniowych nocnych przymrozków poniżej -15

Henek
28-10-2007, 10:58
Doczu !
trochę wypuszczasz w malinki z tą łagodnością bieszczadzkiej zimy.
Dla przypomniienia polecam wątek zimowy :
.
http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php?t=2555
...zresztą tytułowy filmik odnosi się do zimowych sytuacji.

Doczu
28-10-2007, 11:43
Doczu !
trochę wypuszczasz w malinki z tą łagodnością bieszczadzkiej zimy.


Bynajmniej.
Byłem w tym okresie w Bieszczadach, a także wracałem z Ezechielem i ekipą z którą był, pociągiem. Rozmawialiśmy długo na temat tej przygody, więc znam temat niejako z pierwszej reki.
Chłopaków zgubiła własnie słaba zima. Odwilż i śnieg, który nagle zrobił sie cięzki i mocno osłabiał maszerujacych.
Gdyby był mróz ta "przygoda" nie miałaby miejsca.

Acha i żeby była jasnośc - zimą zdecydowanie lepsze warunki do uprawiania turystyki pieszej są gdy trzyma mróz niz w trakcie odwilży. Takie jest moje zdanie.

Rycho
05-11-2007, 13:41
Zamówiłem film 24.10.2007 i dzisiaj dostałem przesyłkę
28 złociszy dla listonosza i wieczorkiem obejrzę na spokojności.

JarekBartek
06-11-2007, 23:52
Widzę, że dostaliśmy z Rychem przesyłkę w tym samym dniu. Pierwszą refleksją po oglądnięciu filmu było pojechać tam niezwłocznie, drugą – może wybrać się na weekend. Trzecią myśl przerwała mi niestety brutalnie żona i wysłała mnie do pakowania śmieci – cały nastrój diabli wzięli.
Sam film bardzo mi się podoba, a jego formuła powinna zadowolić każdego odbiorcę. Odnosi się to zarówno do osób szukających informacji gdzie i kiedy pojechać, jak i do tych, którzy patrząc na kolejne kadry nie potrzebują żadnego komentarza. Z uwagi na możliwość wyboru w menu wersji angielskiej planuję zakup płyty jako prezentu do wysłania za granicę.
JarekBartek

andrzej627
08-12-2007, 13:57
Film na DVD dotarł też do mnie. Dwie refleksje po obejrzeniu:

1/ w Bieszczady trzeba jeździć też zimą,

2/ mam chęć na wędrówkę konną po Bieszczadach.

domina
12-12-2007, 20:14
Swój egzemplarz zakupiłam w Suchych Rzekach w październiku i po powrocie do domu obejrzałam go i poczułam się rozczarowana. Ja miałam piękniejsze Bieszczady w pamięci. Film przypomina mi bardziej pamiętnik, a ja nie chciałam wpomnień z młodości obcych ludzi, ani opowieści o klimatach, których już doświadczyć nie można. Wolałabym film bardziej przyrodniczy lub bardziej historyczny. Zachwyciły mnie za to zimowe pejzaże, których zbyt mało póki co doświadczyłam osobiście. Całość wydała mi się miejscami zbyt znajoma, a czasami zupełnie obca ( i nie mam na myśli pejzażu) - jakby nie dotyczyła moich Bieszczadów. Chyba obejrzę ten film raz jeszcze, może zobaczę go inaczej:).

trzykropkiinicwiecej
14-12-2007, 16:42
..no jak dla mnie to też drętwota... i ta muzyka... ghrrrrrrrrrrrrrr

Czarek pl
28-05-2008, 10:30
Wreszcie mam!PPB kupiłem na Przeł.Wyżniańskiej,obejrzałem kilka razy i muszę stwierdzic,że film warto miec,chociaż liczyłem na coś więcej.Spowodowane to było innym filmem"Bieszczadzki Park Narodowy"w reż.Jacka Sołtysiaka,scenariusz Justyna Szpringier,który postawil bardzo wysoko poprzeczkę,i według mojej oczywiscie subiektywnej oceny PPB tej poprzeczki nie przeskoczyły.Ale myslę,ze warto miec obydwa te filmy i ocenic indywidualnie.

trzela
31-01-2011, 16:56
przyjemnie ogląda się też film Bieszczadzka kolejka leśna z muzyką Czeremszyny i SDM