PDA

Zobacz pełną wersję : Wetlina 21X2006



mute
28-10-2006, 15:47
Sobota 21X.

astronom
28-10-2006, 20:05
Wygląda, że na drzewach okalających połoniny liści było już wtedy brak. Czy może się mylę?

Doczu
29-10-2006, 08:56
A ja mam pytanie z innej beczki. jakim aparatem robione były te zdjęcia ?
Pytam ponieważ pierwszy raz spotykam się aby aparat tak ładnie zmierzył swiatło i aby góra i doł zdjęcia były tak ładnie naswietlone. Stosując różne aparaty i różne metody nie udało mi się uzyskać takiego ładnego efektu.
A może zaprzągłes do pracy photoshopa ?

mute
30-10-2006, 10:45
Liście zaczynały wtedy opdadać jeszcze ale były :)
Co do aparatu to był OLYMPUS E500, zdjęcia są przerzucone bezpośrednio z niego, zmiejszyłem wymiary i jakość, żeby się zmieściły na forum.

Michał
30-10-2006, 11:28
Witam

Kurde - a ja muszę swoim wybierać: albo góra albo dół. Przy silnych kontrastach wymięka.
Np. fotka z 13.10 - cały dzień w zasadzie do bani dla fotek, a jak przy zachodzie słońca robi się piknie - to kicha

Piotr
30-10-2006, 12:08
Kurde - a ja muszę swoim wybierać: albo góra albo dół.
Nie przejmuj się, tez tak mam ;)
BTW: czemuś to nie dał glosu że w tym terminie jesteś w B.? 13.10 byliśmy co prawda m.in. w Krywem i Tworylnem, ale 14.10 w Baligrodzie w cerkwi "na" Potockim. 15.10 też mocno sie kręcilismy w tamtych rejonach (Rabe, Huczwice, Roztoki Dln.)

mute
30-10-2006, 12:41
Trasa z Wetliny do Ustryk Górnych przez Rawki. Słońce wyszło zza chmur na dobre, kiedy byłem już Ustrzykach. Trasa idealna na rowery górskie, wiecie może czy po szlakach w Parku można śmigać na rowerze?

Piotr
30-10-2006, 12:54
wiecie może czy po szlakach w Parku można śmigać na rowerze?
http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php?t=2924

Michał
30-10-2006, 13:09
..czemuś to nie dał glosu że w tym terminie jesteś w B.?

Nie odzywałem się, aby nie zapeszyć. Jak zgadałem się na przełom 09/10 ze Stałym Bywalcem w Sękowcu, to mi wlepili robotę i przesunęli urlop.
W B. byłem od 10 do 21.10. Akuratnie się mijaliśmy, chociaż 14 siedziałem na dupie, obolały po wielu wypierdółkach (chaszczowanie zostawię chyba jednak młodszym) oraz w celu obniżenia poziomu adrenaliny (rozcieńczanie browarkiem).

Co by nie było OT dołączam fotki z wyprawy

Pozdrawiam

Derty
30-10-2006, 13:19
Witam

Kurde - a ja muszę swoim wybierać: albo góra albo dół. Przy silnych kontrastach wymięka.
Np. fotka z 13.10 - cały dzień w zasadzie do bani dla fotek, a jak przy zachodzie słońca robi się piknie - to kicha

Zalecam średni filtr połówkowy szary - onbojętnie jakiej firmy:D
Zmniejsza światło np z nieba i pozwala jednolicie naświetlić cały kadr

Derty
30-10-2006, 13:24
Liście zaczynały wtedy opdadać jeszcze ale były :)
Co do aparatu to był OLYMPUS E500, zdjęcia są przerzucone bezpośrednio z niego, zmiejszyłem wymiary i jakość, żeby się zmieściły na forum.

Hehe...trafiony czas zdjęć, kiedy to w sposób naturalny zaistniała równowaga oświetlenia wszystkich części obrazów. Zdarza sie, a może też nieco oprogramowanie własne Olympusa nieco tu pomogło? Tego nie wiem:) Niesamowite, że kontrasty są jak po solidnej obróbce w fotoszopie-moj d50 bardziej matowi kontrasty.
Ale efekt jest rewelacyjny...gratuluję:)
Czy stosowałeś filtr polaryzacyjny?

Doczu
30-10-2006, 14:22
Zalecam średni filtr połówkowy szary - onbojętnie jakiej firmy:D
Zmniejsza światło np z nieba i pozwala jednolicie naświetlić cały kadr
Derty - szara połówka nie zawsze załatwia sprawę :-( Wiem to z autopsji niestety. Wybuliłem kupe kasy na filtr i nie odniosłem rezultatów zadowalających mnie :-(
Z doświadczenia wlasnego wiem, że sam pomiar swiatła w aparatach róznych producentów robi swoje.
Najbardziej chyba odpowiada mi ten z Canona. Ten z Minolty mi nie odpowiadał zupełnie. Nawet wspomniana szara połówka nie poprawiała znacząco efektu. Obecnie mam Fuji i tez nie jest idealnie, ale bliżej mu do Canona niż Minolty.
Może rzeczywiście na tych zdjęciach idealnie zgrały się warunki, ale wyszły rewelacyjnie i zazdroszczę.

Doczu
30-10-2006, 14:30
Czy stosowałeś filtr polaryzacyjny?
Sądząc po kolorystyce nieba stosuje :-) Ale glowy pod topór nie położę :-)

Derty
30-10-2006, 15:03
Derty - szara połówka nie zawsze załatwia sprawę :-(
To prawda...gdy granica między niebem a ziemią jest nierówna...Ale można dobrać filtr o szerokiej fazie przejściowej między szarym a przezroczystym. Chyba widziałem takie cudeńko w ofercie Cokiny . Inna rzecz, że to droższe od pieniędzy...
W takich razach sprawdza się wynalazek negatywu cyfrowego zwanego RAW-em. Kto ma niech korzysta. Później w foto-szopie można sobie wszystko wywołać, jak pod starym dobrym powiększalnikiem:) A nawet w darmowym RAWShooterze można co nieco poprawić w obrazie funkcją light-in. Ale to nie to samo...
Chyba nawet ostatnio widziałem jakiegoś plug-ina do f-szopy, który czyni to automatycznie niemal -t.zn. niweluje silne kontrasty między niebem a ziemią.
Poszperam w zasobach i obwieszczę. Kto chętny, dostanie, jeżeli to odnajdę.

Derty
30-10-2006, 15:36
Hej :)
Jeszcze o filtrach - systemu Cokin P.
Z jednego z forów fotograficznych zaczerpnięte:

adapter 47.00zł
holder 44.00zł
filtr połówkowy:
połówkowy szary 121 cena 105.60zł
połówkowy niebieski 122 cena 105.60zł
połówkowy tabaczkowy 124 T1 cena 105.60
polaryzator cyrkularny 164 cena 328zł

mute
30-10-2006, 15:40
Czy stosowałeś filtr polaryzacyjny?
Nie wiem co to jest "filtr polaryzacyjny" te zdjęcia to zbieg okoliczności - dobry aparat+szczęście+podstwowa znajomość fotografii :wink:

lucyna
30-10-2006, 15:44
Panowie wielka prośba. W przyszłyn roku chcę kupić sobie dobry aparat. Taki na początek coś w rodzaju idiot camery ale z wyższej półki. Poprostu chcę się nauczyć robić dobre zdjęcia. Możecie mi poradzić. Rozmawiałam z p. Naterem. Ponoć coś takiego istnieje Canon amatorski z górnej półki tylko cena jest trochę odstraszająca. Coś w granicach 3,5 tys zł.

Doczu
30-10-2006, 15:58
Derty - robiłem tez zdjęcia w RAWie i tez efekt nie byl zadowalający ale nie mialem wowczas takiego plugina a samym fotoszopem tez trzeba się trochę umiec obslugiwać. Ja zazwyczaj stosowąlem Auto poziomy, kontrast i kolory.
Jeśli więc odszukasz ten filterek do szopy to chetnie reflektuję.
Co do systemu Cokin - to dobry wynalazek ale IMO nie na chodzenie po górach a raczej do studia, albo jesli ktoś w góry idzie tylko po to aby zrobić kilka zdjęc. W moim wypadku raczej by się nie sprawdził.
Tak czy inaczej jak ktoś potrafi się bawić w fotoszopie to pewnie z nieudanego na pozór zdjęcia może zrobić całkiem udany obraz.
Lucyna - idiotenkamera z wyzszej półki za 3,5 koła ??? To albo sobie ktoś z Ciebie jaja robi, albo mamy rózne pojecie idiotenkamery.
Na poczatek polecam może jakiegoś Canona S2 lub Fuji S5600. To sa idiotenkamery, ale nie kurna Canon 350 D .

Polej
30-10-2006, 16:25
Lucyno - Doczu ma rację, 3,5 tys złotych to już lustrzanka cyfrowa jest.
Na poniższej stronie możesz po sprecyzowaniu oczekiwań przejrzeć ofertę sklepów internetowych ze sprzętem foto.
http://www.ceneo.pl/

Doczu
30-10-2006, 16:30
I to z dobrym szkłem.
A co do porównywania cen, polecam również www.skapiec.pl

lucyna
30-10-2006, 17:01
Dziękuję za rady i strony.

Derty
30-10-2006, 17:13
Panowie wielka prośba. W przyszłyn roku chcę kupić sobie dobry aparat. Taki na początek coś w rodzaju idiot camery ale z wyższej półki. Poprostu chcę się nauczyć robić dobre zdjęcia. Możecie mi poradzić. Rozmawiałam z p. Naterem. Ponoć coś takiego istnieje Canon amatorski z górnej półki tylko cena jest trochę odstraszająca. Coś w granicach 3,5 tys zł.

Szczegółasy na PM dostałaś, tu bym nie spamował;P Jednak ogólnie namawiam na lustrzanki. Typ, producent itd-to rzecz do dyskusji. 3500 to już średnio-górna półka w sektorze amatorskim. Mozna taniej i też dobrze:)
Zapraszam Cię na PM:)