PDA

Zobacz pełną wersję : Liga Ochrony Przyrody



WUKA
29-11-2006, 19:35
Przez kilka lat(z racji wykonywanego zawodu)byłam Strażnikiem Ochrony Przyrody.Mam legitymację i odznakę.Niestety,przez kolejnych kilkanaście lat przeleżała w szufladzie(bo zmieniłam zawód).Próbowałam reaktywować tę honorową funkcję(między innymi pytałam w Dyrekcji Lasów Państwowych-zasięgano gdzieś "języka"dalej też bezskutecznie)Kiedy patrzy się na to co nas czasem otacza,dobrze byłoby zwracając uwagę "podeprzeć" sie odpowiednim dokumentem(już bez mandatów i innych represji).Czy ktoś posiada choć szczątkową wiedzę na ten temat?WUKA

Browar
29-11-2006, 21:14
Też byłem strażnikiem,zmieniono ustawę i SOP przestało istnieć (znikła podstawa prawna)

WUKA
29-11-2006, 22:39
Czyli,do izby pamięci?Szkoda!A może są jakieś formy zastępcze?Coś nowego powstało,po śmierci starego?
Pozdrawiam.WUKA

Bison
29-11-2006, 23:35
Czy cos powstalo to nie wiem ale z racjiii wykonywanego zawodu można powiedzieć ż jestem strażnikiem :)

WojtekR
29-11-2006, 23:48
można powiedzieć ż jestem strażnikiem :)

Oooo.... a można wiedzieć w jakich rejonach działasz, to tam nie będę chodził by nie podpaść...:lol: ;-)

Bison
30-11-2006, 00:14
Zachodniopomorskie nadlesnictweo Kliniska leśnictwo zabrodzie...:)

Derty
30-11-2006, 10:19
Zachodniopomorskie nadlesnictweo Kliniska leśnictwo zabrodzie...:)

To może znasz bywszego nadleśnego Szymaniaka?:)

Derty
30-11-2006, 10:26
c.d. powyższego postu...
A co do SOP - to był jeden z pierwszych przytupów Min. Środ., który pokazał, w jakim kierunku ta firma zamierza 'rozwijać' ochronę przyrody;> Do dziś nie kończą się spory między UE, ekologami i tą instytucją o Naturę 2000. Położyli sprawę Rospudy - cudowna dolina, ale cóż.... Zablokowali powstawanie PN-ów, wciąż blokują przekształcenia w PN-ach, które wzmocniłyby je kadrowo i finansowo, nawet nie potrafił MinŚrod powalczyć o wzrost płac w podległych Parkach i doprowadza w ten sposób do deprecjacji kadrowej wielu Parków. SOP-u szkoda jak diabli, bo organizacja działała sprawnie - sam kiedyś w niej terminowałem - a wzmacniała zawsze niewydolny system strażników leśnych i parkowych w sposób znaczący.

Bison
30-11-2006, 17:55
To może znasz bywszego nadleśnego Szymaniaka?:)

Na to wychodzi że nie znam:)