PDA

Zobacz pełną wersję : O KIMBIE czas zacząć



mAAtylda
29-11-2006, 22:29
KIMB 2007, myslę że się odbędzie, kiedy i gdzie?8-)

Jaro
30-11-2006, 00:00
Termin znany jest od maja :) Trzeci weekend majowy, niektorzy już urlopy porezerwowali.

mAAtylda
30-11-2006, 00:05
Czyli jak zwykle, wypada 18-20.05.2007, gorzej będzie z miejscem, azwyczja to kość niezgody.

mAAtylda
30-11-2006, 20:18
Kto jedzie na KIMB?

Anyczka20
30-11-2006, 21:13
Ja:twisted: :wink: :lol:

mAAtylda
30-11-2006, 21:28
Bardzo miło, w końcu się poznamy!

długi
01-12-2006, 09:05
Jeżeli się nie wydarzy kataklizm, to będę z piwem KIMBowym, domowej roboty
Długi

Duch_
02-12-2006, 20:17
Już sie ciesze na to pivko, a miejsce, takie były ustalenia to Zajazd pod Caryńską w UG. Pozdrawiam Duch_

iza
02-12-2006, 22:05
A kto te ustalenia i z kim robił ?
Nic nie mam przeciw zajazdowi jednak nie podoba mi sie takie skonkretyzowanie . Jak Bóg da dojade...... w miejsce demokratycznie wybrane

wojtek legionowo
02-12-2006, 23:54
Też będę.

długi
03-12-2006, 11:22
Aby nie robić bałaganu, mam taki postulat zgodny z poprzednimi doświadczeniami:
na zgłaszanie miejsca KIMBu osobny wątek.
zgłaszający przed zgłoszeniem ustali z właścicielem obiektu warunki pobytu
miejsce powinno gwarantować spanie na ok 40 - 50 os, możliwość ogniska, salę na wypadek niepogody, dobrze jak jest jakaś gastronomia i sklep w pobliżu
Długi
Janusza poprosimy o założenie w stosownym czasie ankiety

mAAtylda
03-12-2006, 11:57
Jestem za i drogą demokracji, większością głosów miejsce zostanie wybrane przez lud.

Duch_
03-12-2006, 16:06
Szczerze mówiąc to mi wszystko jedno gdzie bedzie KIMB byle sie dobrze bawić tak jak w zeszłym roku. Pisząc o ustaleniach miałem na myśli to że,w tamtym roku UG przegrały minimalnie ze Smolnikiem i były głosy coby z tej okazji KIMB zrobić w przyszłym roku w UG. Duch_

Wojtek1121
03-12-2006, 18:55
Popieram stanowisko Izy

joorg
03-12-2006, 23:19
Jeżeli się nie wydarzy kataklizm, to będę z piwem KIMBowym, domowej roboty
Długi
Jako zapalony ;-) kolekcjoner butelek z nalepkami z piwia "made in długi "
nie odmówię sobie przyjemności uzupełnienia kolekcji o rocznik 2007:-)
(patrz zdjęcie)

Długi napisał:
"Aby nie robić bałaganu, mam taki postulat zgodny z poprzednimi doświadczeniami:
na zgłaszanie miejsca KIMBu osobny wątek.
zgłaszający przed zgłoszeniem ustali z właścicielem obiektu warunki pobytu
miejsce powinno gwarantować spanie na ok 40 - 50 os, możliwość ogniska, salę na wypadek niepogody, dobrze jak jest jakaś gastronomia i sklep w pobliżu "

Popieram propozycję Długiego, myślę że po Nowym Roku rozpoczniemy głosowanie, chyba że proponujecie wcześniej.

Jaro
04-12-2006, 20:03
Tym razem chyba juz nic mi nie przeszkodzi aby przybyc przynajmniej na jeden dzien.

joorg
04-12-2006, 21:50
z nalepkami z piwia "made in długi "..
Oczywiście miało być "made by długi " - teraz trzeba uważać:smile: co sie pisze, bo już w nieskończoność nie da się korygować. - i dobrze.

Jaro chyba już egzaminy i sesja nie przeszkodzą Ci - nie masz wyjścia , musisz być.

Jaro
05-12-2006, 18:18
Jaro chyba już egzaminy i sesja nie przeszkodzą Ci - nie masz wyjścia , musisz być.

Nie mam wyjscia :) tym bardziej, ze to bedzie moj ostatni kawalerski KIMB.

KAHA
06-12-2006, 08:23
A kto te ustalenia i z kim robił ?
Nic nie mam przeciw zajazdowi jednak nie podoba mi sie takie skonkretyzowanie . Jak Bóg da dojade...... w miejsce demokratycznie wybrane

http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php?t=2622&page=5

w zeszłym roku tak się wypowiedziano... ale to tylko tak na marginesie... Pozdrawiam i zycze udanej zabawy... na razie Sylwestrowej (bo to bliżej)

iza
06-12-2006, 20:26
Kasiulku uchwała nie została podjęta , to była tylko propozycja nie ustalenie. Tak więc dalej twierdze że ustaleń nie zrobiono . Pozdrawiam

mAAtylda
06-12-2006, 20:57
tak tymbardziej że to było rok temu i wtedy miesliśmy nawet innego prezydenta, tamto głosowanie jest przedawnione, trzeba na nowo zrobić ankietę.

KAHA
07-12-2006, 08:58
Kasiulku uchwała nie została podjęta , to była tylko propozycja nie ustalenie. Tak więc dalej twierdze że ustaleń nie zrobiono . Pozdrawiam

nie twierdze że była, ale zabrzmiało to tak jakby było obiecane... ale ja gupia wierze w obiecanki cacanki ;)) Pozdrawiam

Ps. Juz nic nie mowie, bo i tak pewnie mnie nie bedzie... maj nie jest dobrym terminem na urlop (przynajmniej w mojej pracy) ale i tam macie sie bawic dobrze a potem zamiescic duzo relacji ;-)

Stały Bywalec
26-12-2006, 19:13
No to i ja postaram się przyjechać.
Który to już będzie KIMB z kolei ? Już VI, zdaje się.
I pomyśleć, że ja na to wpadłem w 2002 r. Idea KIMB, jak się okazuje, to jeden z niewielu moich życiowych pomysłów, które były (i są nadal) udane w 100%.:oops:

andrzej627
01-01-2007, 19:00
W Nowym Roku życzę wszystkim jak najczęstszych wyjazdów w Bieszczady i spotkań na żywo.

Rozumiem, że zeszłoroczna propozycja, aby KIMB 2007 odbył się w Zajeździe Pod Caryńską od piątku 18 do niedzieli 20 maja jest w dalszym ciągu aktualna.

Proponowałbym zgłaszanie kandydatur najpóźniej do końca stycznia. Wydaje mi się, że byłoby sensowne, aby już w lutym termin i miejsce KIMBu zostały ostatecznie ustalone.

Derty
03-01-2007, 15:50
...Rozumiem, że zeszłoroczna propozycja, aby KIMB 2007 odbył się w Zajeździe Pod Caryńską od piątku 18 do niedzieli 20 maja jest w dalszym ciągu aktualna...

Hej:)

Proponuję rozpatrzyć opcję 'Sękowiec', która miała miejsce 3 KIMB-y temu. Argumentów za tym miejscem aż nadto - bywalcy wiedzą, jak tam jest, a kto nie wie, ten może poczytać w necie, na Forum i gdzie tam jeszcze. UG na taką imprezę nie nadają się, bo trudno będzie stworzyć to miłe uczucie pewnej izolacji, niezależności od innych. Trzeba się będzie liczyć z zaglądaniem do garów obcych przybyszów na obradach głównych, którzy niekoniecznie muszą podpasować reszcie obywatelstwa. Sękowiec stwarza wiele możliwości zagospodarowania wolnego czasu i za każdym razem każda obmyślona impreza jest niezależna niemal w 100% od 'obcych wpływów'. Zajazd pod Caryńską jest w zasadzie też do przyjęcia, ale pod warunkiem, że na czas obrad otrzymamy wyłączność na korzystanie z np 'Matragony'. Nie wiem, co na to Pan Leszek... Dojazdowo oczywiście UG przeważają nad Sękowcem i z tym należy się też bardzo liczyć. Ale UG oznacza, że nie wszyscy zakwaterują się w tym samym miejscu, co znacznie obniży poziom integracji...

Proponuję już teraz dokonać wyboru między UG a Sękowcem.

Za Sękowcem przemawia jeszcze jedno (może to nie jest silny argument, ale warto pomyśleć...). Otóż być może dobrze byłoby z KIMB-u zrobić tradycję nie tylko nazwy, czasu, ale i miejsca. Sękowiec byłby 2-gi raz, a to już niemal jak tradycja:D

Data jest już chyba tradycyjna i nie ma co roztrząsać tego problemu?:)

PS: I błagam - nie róbcie znów KIMB-u w Beskidzie Niskim, bo wtedy bardziej będzie pasował skrót KIMBN.

Tarnina
03-01-2007, 17:28
W całości popieram zdanie Dercika :) Jasne,że SĘKOWIEC :) Hmmm... :)))

długi
03-01-2007, 17:36
Popieram. I wszyscy krewni i znajomi SB, Ałganowa i Długiego będą wreszcie mogli spotkać się na tajnej Polanie Kruka w celu ustalenia koniecznych ustaleń przy szklaneczce spirytusu, Hej
Długi

andrzej627
03-01-2007, 21:20
Jak należy rozumieć 'Sękowiec'?

Znalazłem
http://www.sekowiec.net/
http://www.domekmysliwski.bieszczady.pl/

mAAtylda
03-01-2007, 21:58
Decyzja jeszcze nie została podjęta, sa różne propozycje i proponuję jak co roku zrobić ankietę, powiedzmy że tak będzie sprawiedliwie. Ja na przykład jestem za ZAGRODą, uważam KIMB 2006 za najbardziej udany.

Jaro
03-01-2007, 22:26
Jak należy rozumieć 'Sękowiec'?

Pierwszy link.

andrzej627
03-01-2007, 22:28
Ja na przykład jestem za ZAGRODą, uważam KIMB 2006 za najbardziej udany.
Oczywiście, że był udany. Mam nadzieję, ze tym roku będzie jeszcze lepiej.

bertrand236
03-01-2007, 22:47
Popieram. I wszyscy krewni i znajomi SB, Ałganowa i Długiego będą wreszcie mogli spotkać się na tajnej Polanie Kruka w celu ustalenia koniecznych ustaleń przy szklaneczce spirytusu, Hej
Długi
Długi przecież z tego co wiem, to na szklaneczkę będziesz co najwyżej patrzył.:wink: I piwko przywieziesz...

długi
04-01-2007, 13:14
Piwko przywiozę. Spirytus czasem piję, winko też. Tyle że w ilościach raczej symbolicznych. Ale tajne spotkanie na Polanie Kruka tez jest symboliczne. Derty 2 lata temu został wtajemniczony spirtem, ale na Polanie Kruka nie był.
Reszta tajnej organizacji jest tak tajna, że Ałganow się nie domyśla.
Długi

andrzej627
04-01-2007, 23:02
Proponowałbym zgłaszanie kandydatur najpóźniej do końca stycznia.
Wracając do tematu, jakie są inne propozycje? Kiedy robimy głosowanie?

Nie będziemy chyba debatować na ten temat do kwietnia.

Pastor
05-01-2007, 02:34
Wracając do tematu, jakie są inne propozycje? Kiedy robimy głosowanie?

Nie będziemy chyba debatować na ten temat do kwietnia.

Proponuję przyjąć przez aklamację Sękowiec. Będziemy mieć z głowy głosowania,dylematy itd. Argumenty za przedstawił Derty. Poważne i przekonywujące. Jak już będziemy w Sękowcu to się można zastanowić, czy Sękowiec zostanie na stałe miejscem kongresowym.Dodatkowo powinniśmy z uwagą wysłuchać zdania SB, który jako tatko idei KIMB-owej powinien nadal opiekować się swoim "dzieckiem". Pozdrawiam!

mAAtylda
05-01-2007, 10:22
Czyli głosowanie musi być, bez dwóch zdań, zawsze to większa liczba osób może sie wypowiedzieć.

Derty
05-01-2007, 11:57
Piwko przywiozę. Spirytus czasem piję, winko też. Tyle że w ilościach raczej symbolicznych. Ale tajne spotkanie na Polanie Kruka tez jest symboliczne. Derty 2 lata temu został wtajemniczony spirtem, ale na Polanie Kruka nie był.
Reszta tajnej organizacji jest tak tajna, że Ałganow się nie domyśla.
Długi

Smak Twojego piwka wspominam zawsze z rozrzewnieniem, gdy wtłaczam jakiś fabryczny produkt piwopodobny:D Co do Polany Kruka - Bond coś wie, ale ostatnio był w Kosmosie i nie chciał gadać o ziemskich sprawach, bo i tak mu się we łbie kręci:)
Tak więc w celu poznania Polany Kruka muszę się zjawić na KIMBIe ze swą magiczną nalewką. Magiczna jest strasznie - ledwiem ją na przedsylwestrowej naradzie w UG na stole postawił, zniknęła jak mgiełka, a ludzie zaczęli puszczać parę:D Utworzyło się też parę par, ale o tym ani pary z ust więcej. Z tajnym pozdrowieniem,
Derty
PS: Znalazłem rewelacyjne kije do szczotek...negocjuję cenę hurtową:D

KAHA
05-01-2007, 14:10
PS: Znalazłem rewelacyjne kije do szczotek...negocjuję cenę hurtową:D

a do czego te kije..??? bo ja nie wtajemniczony maly zuczek jestem...

Ps. Ja tez za Sekowcem jestem...

DUCHPRZESZŁOŚCI
05-01-2007, 14:23
"Kije" - na wilki oczywiście. Ja też chciałbym w Sękowcu z samym Prezydentem Forum szanownym SB pogadać i szanownych Forumowiczów poznać.

andrzej627
05-01-2007, 14:55
Ja tez za Sekowcem jestem...
A w tym roku przyjedziesz?

KAHA
08-01-2007, 08:54
A w tym roku przyjedziesz?

niestety jest to tylko i wylacznie zalezne od tego, czy dostaniemy urlop (u mnie jest to prostsze, ale u Piotrka... roznie bywa)

mAAtylda
08-01-2007, 09:46
Zawsze można iść na zwolnienie .

andrzej627
08-01-2007, 15:08
Wracając do tematu, pozwolę sobie zacytować zeszłoroczną wypowiedź Irka:

Wezcie pod uwage jeszcze kilka uwag :)
- osoba zglaszajaca miejsce podejmuje sie tez organizacji kimbu w tym miejscu (dogadanie sprawy z wlascicielem obiektu, wstepna rezerwacja, ew organizacja atrakcji, miejsca noclegowe kazdy juz sobie sam rezerwuje), bo miesc w Bieszczadach mozna wymieniac tyle ile uzytkownikow na forum.
- nie wszystkim kimbowiczom odpowiadaja np warunki schroniskowe chca miec lazienke w pokoju itp, czesc moze przyjechac z dzieciakami, wiec miejsce powinno posiadac roznorodna baze noclegowa
- czesc osob przyjezdza pociagami, autobusami i tylko na 2,3 dni specjalnie na kimb, dobrze by bylo zeby miejsce spotkania mialo jako takie poloczenie ze swiatem
- w razie niepogody obiekt musi pomiescic ok 50 osob
- na miejscu powinien byc sklep jakis bar, nie kazdy zyje na konserwach a i na kimbie moze przybraknac czegos co bedzie trzeba dokupic
- miejsce tez powinno byc dobra baza wypadowa w gory dla niezmotoryzowanych

Druga wypowiedź, która mi się spodobała:


Jestem wygodny więc wole Ustrzyki. :mrgreen:

Też jestem wygodny.

Czy są jakieś inne propozycje?

Pastor
08-01-2007, 23:10
....Proponuję rozpatrzyć opcję 'Sękowiec', która miała miejsce 3 KIMB-y temu. Argumentów za tym miejscem aż nadto - bywalcy wiedzą, jak tam jest, a kto nie wie, ten może poczytać w necie, na Forum i gdzie tam jeszcze. UG na taką imprezę nie nadają się, bo trudno będzie stworzyć to miłe uczucie pewnej izolacji, niezależności od innych. Trzeba się będzie liczyć z zaglądaniem do garów obcych przybyszów na obradach głównych, którzy niekoniecznie muszą podpasować reszcie obywatelstwa. Sękowiec stwarza wiele możliwości zagospodarowania wolnego czasu i za każdym razem każda obmyślona impreza jest niezależna niemal w 100% od 'obcych wpływów'.Zajazd pod Caryńską jest w zasadzie też do przyjęcia, ale pod warunkiem, że na czas obrad otrzymamy wyłączność na korzystanie z np 'Matragony'. Nie wiem, co na to Pan Leszek... Dojazdowo oczywiście UG przeważają nad Sękowcem i z tym należy się też bardzo liczyć. Ale UG oznacza, że nie wszyscy zakwaterują się w tym samym miejscu, co znacznie obniży poziom integracji...

Proponuję już teraz dokonać wyboru między UG a Sękowcem.
Za Sękowcem przemawia jeszcze jedno (może to nie jest silny argument, ale warto pomyśleć...). Otóż być może dobrze byłoby z KIMB-u zrobić tradycję nie tylko nazwy, czasu, ale i miejsca. Sękowiec byłby 2-gi raz, a to już niemal jak tradycja:D.....


....miejsce powinno gwarantować spanie na ok 40 - 50 os, możliwość ogniska, salę na wypadek niepogody, dobrze jak jest jakaś gastronomia i sklep w pobliżu......


..............

Druga wypowiedź, która mi się spodobała:
Napisał Xiro:
"Jestem wygodny więc wolę Ustrzyki"

Też jestem wygodny.

Czy są jakieś inne propozycje?

Ja pozwolę sobie jeszcze raz przypomnieć argumenty przemawiające za Sękowcem. Argumenty wprawdzie nie moje własne ale się z nimi całkowicie identyfikuje!
Ja też jestem wygodny! Pozdrawiam!

Xiro
09-01-2007, 00:51
...... i nadal jestem wygodny :mrgreen:

Dlatego Sękowiec.

(choć pewnie nie przyjedziemy, nasz "nowy bieszczadnik" bedzie w tym czasie w "końcowej fazie produkcji " :mrgreen: )

Derty
09-01-2007, 15:23
...... i nadal jestem wygodny :mrgreen:

Dlatego Sękowiec.

(choć pewnie nie przyjedziemy, nasz "nowy bieszczadnik" bedzie w tym czasie w "końcowej fazie produkcji " :mrgreen: )

Gratulacje:) No proszę jak dobrze działa klimat bieszczadzki:) Szwoleżer czy szwoleżerka w planach?:D Pozdrufki dla Matuli przyszłej:)

olka_olka
09-01-2007, 18:57
Xiro gratulacje, pewnie już niedługo Wasz bieszczadnik będzie biegał po połoninach :lol:

andrzej627
09-01-2007, 20:35
(choć pewnie nie przyjedziemy, nasz "nowy bieszczadnik" bedzie w tym czasie w "końcowej fazie produkcji " :mrgreen: )
Gratulacje. Rozumiem, że w przyszłym roku przyjedziecie we trójkę.

iza
10-01-2007, 23:22
Pozwólcie iż wypowiem swoje zdanie w kwestii „Sękowca „ .
Bardzo lubię to miejsce i chętnie się tam zatrzymuje , tym niemniej
nie zgadzam się że jest to wspaniałe miejsce na KIMB .
Podaliście argumenty za pozwólcie iż ja podam przeciw , ponieważ stanowczo popieram Matyldę ( propozycja Zagrody w Smolniku) pozwolę sobie pobieżnie porównać te dwa miejsca . Z góry zaznaczam iż moje porównanie jest tendencyjne .
A wiec :
1 . Zasadnicza kwestia miejsce głównych obrad –
Sękowiec – mała knajpka z trudem mieszcząca około 20osób, co przy większej ilości osób stwarza konieczność wykwaterowania części uczestników na powietrze gdzie narażeni są na deszcze , wiatry i inne upierdliwości ( jak i również nie sprzyja to integracji ) , brak możliwości zakupu pokarmu w postaci stałej ( ponoć jest mrożona pizza ) co z kolei stwarza konieczność rozpalenia ogniska ( kiełbaski) co znów uzależnione jest od pogody .
Zagroda – lokal z pewnością pomieści około 50 osób , w centrum grill gdzie można usmażyć kiełbachę i się ogrzać , głodni i wygodni mogą sobie zamówić jadło w wielu atrakcyjnych i bardzo smacznych postaciach , w razie upałów ( różnie to bywa ) można obrady przenieść na powietrze gdzie zapewniona jest cała niezbędna ku temu infrastruktura .

2 Zakwaterowanie
Sękowiec – domki w tym 4 szt. posiadające kominki ( w tym 2 domki po 4 osoby i 2 chyba po jakies 8-10 osób ) pozostałe domki bez ogrzewania – zrobione prawdopodobnie z dykty , nieszczelne i zimne o czym wiedza ci co w nich nocowali ( ponoć są w nich myszy – tak słyszałam ) .
Domki rozproszone co również nie sprzyja konsolidacji i integracji uczestników .
Zagroda – jeden obiekt w nim oddzielne pokoje 2 do 4 osób na oko pomieści około 30 +- 40 osób – ciepło , wspólne łazienki , dla lubiących warunki spartańskie i nie mających dużych wymagań – kazamaty ( 15m dalej ) gdzie za niewielkie pieniądze także można wynająć łóżko ( kolejne 10-12 osób )


To z grubsza tyle należy chyba jeszcze wspomnieć iż w Zagrodzie dzięki takiej a nie innej organizacji miejsca rano
jest możliwość wspólnego zjedzenia śniadania ( leniwym Henio zrobi taniutko jajecznice ) , kto ma ochotę siedzi sobie przy piwku , kawie czy herbacie- nie ma takiego rozproszenia uczestników jak w Sękowcu .
Z cech wspólnych to praktycznie jednakowa odległość do sklepu i możliwość rozbicia namiotu .
Derty wspomina o zaglądaniu w gary przez obcych przybyszów , również takiego zagrożenia nie widzę w Zagrodzie .
Jedyny argument z którym się muszę zgodzić odnośnie Sękowca to – lepsza baza wypadowa na szlaki , przy czym nie widzę możliwości biernego spędzania ( tracenia) czasu zarówno w Sękowcu jak i w Zagrodzie w Smolniku

Uf odbiło mi chyba że tak się rozpisałam . Wspominam sobie zeszło roczny KIMB no i tak mnie naszło . Wspominam i tęsknie za tymi chwilami , za wami kochani biesołazi i obojętnie gdzie by nie było przybędę ( a Matylda niech już zacznie dni odliczać )

Serdecznie pozdrawiam

P.S
Jorgusiu prosimy o ankietę

mAAtylda
10-01-2007, 23:28
127 DNI!!! Do 18.05.2007r.
Jestem całkowicie za , a ankieta rychło wskazana.

andrzej627
13-01-2007, 14:51
Nie znam Sękowca, a więc opieram się na opinii innych osób. Wypowiedź Izy potwierdziła moje obawy co do komfortu zakwaterowania w Sękowcu. Według mnie pod tym względem najlepsze warunki są w UG. Poza Zajazdem Pod Caryńską w są tam również inne możliwości zakwaterowania w pobliżu, np. Hotel Górski.

Z tego co czytam wynika, że wszyscy lubią wygodę. Tak więc konkluzja jest prosta.

Najwygodniej pod względem dojazdu i zakwaterowania jest w Ustrzykach.

długi
14-01-2007, 10:16
I pomyśleć, że kiedyś były rozważane takie miejsca jak Łupków czy Krywe.
Mnie wystarczy kawałek łąki pod namiot. Ale też nie wymagam od innych tego samego. Może jednak kompromis między hotelem a polem namiotowym?
Długi

długi
14-01-2007, 10:31
Chciałbym, by miejsce spotkania było trochę "nowe". By nasze spotkanie to miejsce promowało. Tak było z Zagrodą czy Pantałykiem. Bardziej mi pasuje np. Schronisko w Roztokach Grn., Ostoja w Zatwarnicy niż Hotelik w Ustrzykach czy inny obiekt w Wetlinie. Sękowiec już był, ale ile osób ze spotkania w Sękowcu jest jeszcze na forum? Ile przyjedzie? Jedna, dwie, może trzy?
Nie wzdragam sie przed powtórkami.
Długi

Lupino
15-01-2007, 00:23
Witam!

Co do nowego (w zasadzie dziewicze) miejsca polecam "Brzeziniak" (przy smażalni - końcowej stacji kolejki - "Przysłup") wspaniałe widoki, praktycznie w centrum Bieszczad http://www.bieszczady.net.pl/brzeziniak/pokoje.html
Roztoki (Schronisko "Cicha Dolina") też są dobrym pomysłem, tylko gość, który jest właścicielem jest nieufny i obecnie rezerwuje tylko po wpłacie części sumy na konto. Podobno w zeszłym roku jakaś duża grupa zamówiła noclegi i odwołali w ostatniej chwili. Akurat gdy tam byłem facet miał pusto a zapasów narobił na miesiąc i klął jak szewc. Jest tam kuchnia, duża jadalnia, miejsce na ognisko i święty spokój.

pozdrawiam

J.Lupino

Pastor
15-01-2007, 01:59
Witam!

Co do nowego (w zasadzie dziewicze) miejsca polecam "Brzeziniak" (przy smażalni - końcowej stacji kolejki - "Przysłup") wspaniałe widoki, praktycznie w centrum Bieszczad http://www.bieszczady.net.pl/brzeziniak/pokoje.html
Roztoki (Schronisko "Cicha Dolina") też są dobrym pomysłem, tylko gość, który jest właścicielem jest nieufny i obecnie rezerwuje tylko po wpłacie części sumy na konto. Podobno w zeszłym roku jakaś duża grupa zamówiła noclegi i odwołali w ostatniej chwili. Akurat gdy tam byłem facet miał pusto a zapasów narobił na miesiąc i klął jak szewc. Jest tam kuchnia, duża jadalnia, miejsce na ognisko i święty spokój.

pozdrawiam
J.Lupino
Obydwie te lokalizacje mają pewną wspólną cechę którą nie wiem jak zapodać żeby to nie była antyreklama. Cytując klasyka (F. Kiepski) powiem tak: "To nie są tanie rzeczy". Poważnie mówiąc ciężko tam trafić na coś do czego można by zastosować określenie "tanio". Nie ma również gdzie zrobić zakupów. W ofercie "Cichej Doliny" nie znalazłem żadnych informacji o cenach pobytu czy wyżywienia. http://www.cichadolina.webpark.pl/ co też może być symptomatyczne!

PS Ja osobiście chętnie bywam na Przysłupiu, można tam wspaniale spędzić czas, smacznie zjeść, tęgo wypić ale..... znam tańsze miejsca! Pozdrawiam!

Derty
15-01-2007, 14:28
Chciałbym, by miejsce spotkania było trochę "nowe". By nasze spotkanie to miejsce promowało. Tak było z Zagrodą czy Pantałykiem. Bardziej mi pasuje np. Schronisko w Roztokach Grn., Ostoja w Zatwarnicy niż Hotelik w Ustrzykach czy inny obiekt w Wetlinie. Sękowiec już był, ale ile osób ze spotkania w Sękowcu jest jeszcze na forum? Ile przyjedzie? Jedna, dwie, może trzy?
...
Długi

Niech Ci będzie Długi, ale na Boga...nie w Beskidzie Niskm;)

A na Forum jest dużo ludzi ze spotkania w Sękowcu. Śledzą je, czytają, czasem piszą. Wielu nie przybędzie, bo zwyczajnie życie ich wessało, dzieci itd. Ale tamten czas pamiętają i kiedyś wrócą, właśnie dlatego, żeby odnaleźć tamtą atmosferę sprzed lat. Będą czytać w relacjach - Sękowiec to, Sękowiec tamto i łezka w oku zacznie im przeszkadzać. Wrócą. Ostoja w Suchych Rzekach mogłaby być - miejsce jest przeurocze.
Ale...nie chodzi o wyszukiwanie wciąż nowych i nowych miejsc tylko o przyzwyczajenie się do tego, że jakaś impra o konkretnej nazwie odbywa się zawsze tu i tu i nie ma z tym problemu. Tak jest z rodzącą się ideą Czart-Grania. Tak jest z BA - choć ostatnia wolta organizatorów wielu ludziom się nie spodobała. I tak jest z dyżurami w Dwerniku. Kiedyś będzie się mówiło: kongres w Sękowcu. W ten sposób wypromuje się to miejsce, wyróŻni i ...moim zdaniem dobrze się stanie. Dodatkowo - gospodarze wiedząc o wymaganiach uczestników być może zdwoją wysiłki, żeby tym wymaganiom sprostać i z roku na rok będzie co raz lepiej pod względem łazienek, jedzonka i czego tam jeszcze.

Nie chciałbym, żeby ten wątek zamienił się w listing fajnych miejsc w Bieszczadach. Znów hycnie impreza w jakieś krzaki z dala od gór i będzie klops.
Powtórzę się: UG są dobre, ale brak tam również atmosfery - to jest przelotowa miejscowość z tłumami ludzi. W weekendy nie bywa tam spokojnie.
Innych miejscówek dla zasady nie omówię wcale. To zbyteczne moim zdaniem.

I jeszcze - każdy ma swoje wyobrażenie o 'fajnych miejscach'. Nie chcę powiedzieć, że ja wybrałem lepiej, bo lepiej coś tam odczuwam i na czymś się znam. Tylko zwracam uwagę na rzecz zupełnie obiektywną - powiązanie tradycji z miejscem.
Zaczątek jest, a brak ciepłej wody do mycia da się nadrobić zawsze. Kiedyś po latach wrócimy z gór i płucząc tyłki w wannie z bąbelkami, masując obolałe członki biczami wodnymi i wypacając wolne rodniki w saunie z rozrzewnieniem wspomnimy ten czas, gdy do miski ciepławej wody ustawiała się kolejka czyścioszków:D

Pozdrawiam Zabieszczadzonych

Derty
15-01-2007, 16:45
Z tego co czytam wynika, że wszyscy lubią wygodę. Tak więc konkluzja jest prosta.


Najwygodniej jest się z domu nie ruszać:P Nie sprowadzajmy KIMB-u do testu na wygódki miejsc różnych;> KIMB ma służyć spotkaniu pewnej grupy ludzi w górach. Nie testowaniu warunków kolejnych knajp i przybytków noclegu.
Druga sprawa: ja nigdzie nie wspomniałem, że mi siermięga w miejscu zabawy przeszkadza. Czyli Twoja konkluzja się nieco krzywi Andrzeju. Wiele innych osób też by potwierdziło, że warunki były znośne.
Mogę oddać miejsce w domq sękowieckim o wysokim standardzie komuś, kto nie potrafi z tego zrezygnować. Mam w nosie, że przez 3 dni będę się ochlapywał zimną wodą w Sanie albo wcale nie zażyję kąpiółki. To będę ślicznie śmierdział w pkp i drapał się po załupieżonych, sklejonych dymem kudłach:) Trochę mnie to może zmęczy, ale w domu odrobię zaległości i błysnę na ulicy nowym, większym blaskiem:D:D:D Po górskich łazęgach z namiotem bywało gorzej, a żyję.
Długi zasiedli namiocik, kilka innych osób może też, a wielu uśmiechnie się nie raz, gdy wspomną tych kilka nocy w gęstym od ludzi pokoiku na pięterku w domku sękowieckim.

mAAtylda
15-01-2007, 21:32
Podobno żyjemy w demokratycznym państwie - chociażby teoretycznie rzecz biorąc, więc siłą owej rzeczy ankieta musi być!
W drodze demokracji, miejsce zostanie wybrane przez ogół głosujących.

joorg
15-01-2007, 22:32
Niech Ci będzie Długi, ale na Boga...nie w Beskidzie Niskm;) ....

Pozdrawiam Zabieszczadzonych

A ja "Beskidników" pozdrawiam też. Derty.... , co Ty tak nie lubisz Beskidu ??? , czy to po tym jak zabłądziłeś prowadząc grupę z Cergowej??? :wink: - to tylko żart.

Wracając do miejsca KIMB 2007 - były zgłoszenia lokalizacji i promocja tych miejsc była też , a teraz czas na głosowanie ( jak pisze Mati demokracji czas nastał :roll: )Założę ankietę , tylko jakie miejscowości mam tam wstawić ??
Z tego co się zorientowałem to są zgłoszone : UG , Smolnik nd Osławą , Sękowiec, Roztoki Górne , Zatwarnica i Przysłup .Czy dobrze "pozbierałem" to? Czy mam tak wpisać do ankiety?Czym wiecej zgłoszonych miejsc tym gorzej, bo głosowanie może się nie rostrzygnąć .

andrzej627
15-01-2007, 23:00
Czym wiecej zgłoszonych miejsc tym gorzej, bo głosowanie może się nie rostrzygnąć .
To trzeba wtedy zrobić drugą turę, aby była większość bezwzględna.

długi
16-01-2007, 09:13
Wydaje mi się, że tak naprawdę zgłoszone były Ustrzyki i Sękowiec, reszta to przykłady rzucone w dyskusji.
Długi

Derty
16-01-2007, 18:00
Wydaje mi się, że tak naprawdę zgłoszone były Ustrzyki i Sękowiec, reszta to przykłady rzucone w dyskusji.
Długi

Właśnie... i poprzestańmy na tym. To i tak sporo, aby się solidnie pokłócić;P
W góry czas się sposobić...

Pozdrawiam Zabieszczadzonych:)

andrzej627
16-01-2007, 22:52
To i tak sporo, aby się solidnie pokłócić
Po co się kłócić? Wystarczy głosować.

Derty
17-01-2007, 11:21
Wystarczy głosować.

Nie da rady - nie ma wciąż maszynki do głosowania:D Joorg? Ustawisz maszynkę?:)

Jagna
17-01-2007, 18:16
A ja się jeszcze nad miejscem zastanawiam
UG to moje ukochane miejsce, ale Sękowiec... ach było w Sękowcu fajnie... Pomyślę jeszcze i zadecyduję
Pozdrawiam
Jagna

joorg
17-01-2007, 18:41
.... Joorg? Ustawisz maszynkę?:)

Taki mam zamiar , ale nie mogę znależć opcji " zakładanie ankiety"
Czyżby po niedawnej przebudowie i zmianach technicznych forum ,taka możliwość nie istniała już .
Do Moderatorów - czy jest możliwość założenia ankiety? ( a może ja nie widzę i nie wiem jak)

Piotr
17-01-2007, 19:20
Taki mam zamiar , ale nie mogę znależć opcji " zakładanie ankiety"
KIMB -> Nowy temat -> piszesz treść wiadomości.
Poniżej jest pole: Dodatkowe opcje.
Zaznaczasz "Tak" przy "Dołącz ankietę do tego wątku" oraz wybierasz liczbę opcji ankiety (max.10).
Teraz dajesz normalnie "zatwierdź" tak jakbyś chciał już umieścić posta. W tym momencie pojawi się okno w którym będziesz mógł zdefiniować pytania i ustawienia sondy.
Na koniec: "Zatwierdź nowa sondę".
Wsio.

joorg
17-01-2007, 22:03
...Na koniec: "Zatwierdź nowa sondę".
Wsio.

Dzięki Piotr - jak zwykle to była moja niewiedza .

Moja propozycja jest następująca:
Założę ankietę z miejscowościami wymienianymi w trakcie dyskusji tj.
1 UG(zajazd pod Caryńską )
2 Sękowiec (Ośrodek Wczasowy)
3 Smolnik / Osławą (Zagroda)
4 Roztoki Górne(Schronisko)
5 Przysłup(Brzeżniak)
Określę czas głosowania do końca marca , w przypadku jeżeli któraś miejscowość uzyska co najmniej 50 % głosów - głosowanie uznajemy za rozstrzygnięte , jeżeli nie to ponownie poddamy pod głosowanie dwie propozycje z największą liczbą głosów. Druga tura odbyła by się do końca kwietnia i wtedy zadecyduje zwykła większością głosów . Tak , czy tak najlepsza lokalizacja KIMB-u wygra .
Czy są inne propozycje - jeżeli nie to w piątek zakładam sondę .

Jaro
17-01-2007, 22:59
Określę czas głosowania do końca marca.

Do konca marca to stanowczo za dlugo. Jeśli chcesz robić dwie tury to niech to będzie koniec stycznia, a runda druga do połowy lutego. Pamietaj, że te ośrodki przydałoby się wcześniej zarezerwować.

andrzej627
17-01-2007, 23:11
Określę czas głosowania do końca marca
Janusz, jest połowa stycznia, nad czym chcesz debatować przez dwa i pół miesiąca? Dyskusja już się w zasadzie odbyła. Wydaje mi się, że dwa tygodnie powinny starczyć na pierwszą turę, a później w razie czego dodatkowe dwa tygodnie, aby ostatecznie rozstrzygnąć.

Proponuję jako ostatni dzień głosowania pierwszej tury - najpóźniej niedziela 4 lutego.

Chodzi mi o to, abyśmy jak najszybciej wiedzieli na czym stoimy i mogli zaplanować przejazdy, noclegi, trasy, miejsca skrzynki na skrzynki geocache itd. itp.

Chciałbym już jak najszybciej móc patrzeć w mapy i planować, którego dnia jaką trasą pójdziemy.

Mam już podpisany urlop od 14 do 25 maja.:razz:

Derty
18-01-2007, 10:57
1 UG(zajazd pod Caryńską )
2 Sękowiec (Ośrodek Wczasowy)
3 Smolnik / Osławą (Zagroda)
4 Roztoki Górne(Schronisko)
5 Przysłup(Brzeżniak)


Joorg, dlaczego łamiesz ustalenia podjęte rok temu?
Pzdr
Derty

iza
18-01-2007, 11:15
Ktoś już wcześniej twierdził że ustalone zostały Ustrzyki G , czyli jak Cię Derty rozumieć ? - czy nie robimy ankiety , czy jedziemy do Ustrzyk , czy jeszcze coś innego ?
Domyślam się ze chodzi o wytypowanie tylko Sękowca i Ustrzyk . Nic nie stoi na przeszkodzie aby Tych mniejsc było tyle ile proponuje Jorg , mi sie
podoba w ........ to dlaczego mam głosować nad Sękowcem czy Ustrzykami . Wracanie do tego że ktoś tam coś tam w zeszłym roku jest bezcelowe , ktoś powiedział , czy zaproponował coś i co znaczy to że mamy się tego trzymać ? - z jakiego powodu ? A może w tym roku Ci co głosowali w zeszłym będą stanowić mniejszośc ?

Derty
18-01-2007, 12:45
Wracanie do tego że ktoś tam coś tam w zeszłym roku jest bezcelowe , ktoś powiedział , czy zaproponował coś i co znaczy to że mamy się tego trzymać ? - z jakiego powodu ?

Izo-po to, żeby nauczyć się trzymania zasad... A tak baj dze łej. Nic nie wspomniałas o pomyśle ustanowienia tradycji miejsca odbywania KIMB-u. Co o tym myślisz? Masz jakiś stosunek do tej sprawy? Ja zaproponowałem Sękowiec w tym kontekście. Nie upieram się nawet, że ma być głosowany w tym wydaniu ankiety. Zaproponowałem jedno z wielu uroczych miejsc bieszczadzkich. Ty forsujesz Smolnik, który jest daleko od Bieszczad, bo na ich pograniczu. Prawidłowo powinny być UG bez głosowania. Poczytaj historię tego wątku.
Uwagi ogólne.
Ja mam wrażenie, że wielu, którzy tu się odzywają, chce jedynie forsować rozwiązanie będące wynikiem ich indywidualnych odczuć, jakiegoś zapatrzenia w zupełnie przyziemną stronę wyjazdów: w komfort i zupełnie subiektywną ocenę, czy było czy nie było fajnie w jakimś miejscu (czyt. czy się ubawiłem/łam po pachy) lub gdzie indziej. To TEŻ jest ważne, ale zauważmy, że ja tak sprawy nie stawiam. Gorzej. Wcale nie będę wojował o Sękowiec za wszelką cenę. Jeszcze gorzej. Były chwile w Sękowcu, gdy wcale nie czułem się dobrze wśród niektórych ludzi oraz wkurzałem się na sanitariaty i ziąb. Jednak pomyślałem, że to miejsce ma coś, czego otoczenie Pantałyku czy Zagrody smolnickiej nie ma. Nie czuje się tam komercji, a czuje stary dobry czas bieszczadnickiej -beskidnickiej przygody. To moim zdaniem główny walor Sękowca, pomijając niezwykłą bliskość gór i dolin niemal mitycznych. Chryszczata nie zastąpi Otrytu, Jaworników, Wetlińskiej, M. Stuposiańskiej, gniazda Tarnicy, Caryny, wiraży Sanu w dolinie, Rylego, Tworylnego itd. Wszystkie te miejsca są tam w zasięgu ręki lub krótkiego dojazdu nawet wynajętym busem. A chyba po te góry tam jedziemy? Być wśród nich razem i zdobywać je? Ja tak odbieram KIMB.

iza
18-01-2007, 13:47
Derty zanim zaczniemy przestrzegać jakichkolwiek zasad należałoby jej ustanowić i zatwierdzać przez ogół zainteresowanych . Jak dotychczas nic mi nie wiadomo aby jakiekolwiek zasady zostały ustanowione . W moim odczuciu jedynie były to propozycje .
Odnośnie tradycji miejsca odbywania KIMB-u nie mam tu określonego zdania ponieważ – a) ciekawie było by za każdym razem poznawać nowe miejsce
b) miejsce stałe gwarantuje iż wiemy czego możemy się po tym miejscu spodziewać , tworzy jak powiedziałeś tradycje , ale też z czasem może stać się nudne ( i co wtedy – zmiana ?)
Czy ja forsuje Smolnik ? Można by tak wywnioskować choć nie jest to całkiem zgodne z prawdą , nie tyle forsuje Smolnik co inne miejsca , ponieważ uważam iż niekoniecznie akurat w Sękowcu było najfajniej ( moje własne i nie tylko – indywidualne odczucia ) .
Co do forsowania indywidualnych odczuć to tu się z Tobą zgadzam , ale też chyba na tym polega demokracja i po to co roku robimy ankietę aby każdy mógł zagłosować zgodnie ze swoimi upodobaniami , odczuciami i potrzebami . Jeśli pijesz do tego że potrzebna mi deska i żelazko ( oczywista żart ) to akurat w Sękowcu sam mi zarezerwowałeś kwaterę która nawet przewyższała moje oczekiwania , więc nie ja mam tu problem .
Jeśli brak ciepłej wody i zimno w nocy jest dla Ciebie przyziemną stroną wyjazdu nieznaczny to że dla kogoś innego nie jest to istotne .

Piszesz : Jednak pomyślałem, że to miejsce ma coś, czego otoczenie Pantałyku czy Zagrody smolnickiej nie ma. Nie czuje się tam komercji, a czuje stary dobry czas bieszczadnickiej -beskidnickiej przygody

W tym temacie mam całkiem inne odczucia .

Piszesz : Chryszczata nie zastąpi Otrytu, Jaworników, Wetlińskiej, M. Stuposiańskiej, gniazda Tarnicy, Caryny, wiraży Sanu w dolinie, Rylego, Tworylnego itd.

No i co roku będziemy tam się wybierać ? Tworylne jest cudowne , byłam już parę razy , teraz planuje przerwę , chcę zobaczyć coś nowego …. o tak , tak wiem zaraz mi napiszesz że wszystkiego tam nie widziałam .

Czy nie możemy po prostu zrobić tej ankiety tak jak proponuje jorg , toć te nasze dyskusje to najnormalniejsza w świecie agitacja . Kto się wybiera zagłosuje i wybierzemy zgodnie z wolą większości .

P.S
Busem to można dojechać wszędzie z każdego miejsca

Derty
18-01-2007, 15:40
1...tradycje , ale też z czasem może stać się nudne ( i co wtedy – zmiana ?)...
2...Czy ja forsuje Smolnik...
3...to akurat w Sękowcu sam mi zarezerwowałeś kwaterę...
4...Jeśli brak ciepłej wody i zimno w nocy jest dla Ciebie przyziemną stroną wyjazdu...
5...W tym temacie mam całkiem inne odczucia . ...
6...No i co roku będziemy tam się wybierać ?...
7...toć te nasze dyskusje to najnormalniejsza w świecie agitacja...
8...wybierzemy zgodnie z wolą większości...
9...Busem to można dojechać wszędzie z każdego miejsca...

1. Tradycja każda może stać się nudna. Jednak pod choinką w Boże Narodzenie ludzie co roku dobrze się ze sobą czują:) (zazwyczaj); A na pochodach 1 majowych jak ludziska wiwatowali:D
2. Ty nie. Nigdzie tego nie napisałem...
3. Mrrr...zrobię to jeszcze raz, jeśli będzie trzeba:)
4. No jednak jest:( Wrażenia mistyczne na wspólnych śpiewankach są ważniejsze dla mnie;)
5. Hmmm...a co inni o tym sądzą? To pytanie do reszty;>
6. Ano, co roku. Na tym to polega. Otrytczycy co roku wdrapywali się do Chaty i chyba się nie nudzili tam?
7. Słusznie...agitka pełną parą idzie. Znaczy jeszcze kilku osobom leży na sercu to spotkanie?:) Ja agituję za miejscem, które jednoznacznie można określić mianem reprezentatywnego dla Bieszczadów. I ma jak najwięcej możliwych tras pieszych i rowerowych do zaoferowania. Może być Wetlina i Piotrowa Polana? Albo Jaworzec? Albo Dołżyca k/Cisnej? Być na KIMBie i połoniną nie pójść?
8. No tak się stanie-demokracja:) Przyrzekam nie marudzić, jeśli KIMB wreszcie będzie w Bieszczadach:D
9. Super!!! Bieszczady stoją otworem...:)

Izo, ach Izo. Stukniemy się kielonkiem nareszcie:D

Pozdrawiam Zabieszczadzonych
Derty

Derty
18-01-2007, 15:49
o tak , tak wiem zaraz mi napiszesz że wszystkiego tam nie widziałam.


No nie widziałaś, boście wówczas wszyscy dogorywali w barze:P A my z Ewą i Jaro przeżyliśmy prześwietne chwile na pkcie widokowym przy drodze na Hulskie:D
Tam nie wystarczy zjawić się dowolnego dnia o dowolnej porze. Tam trzeba być WTEDY:) I wiem, że to się tam powtarza. Ktoś mi to powiedział. Powtarza się zawsze w drugiej połowie maja... No ale stop. Cisza przedwyborcza:)

Pozdrawiam Zabieszczadzonych,
Derty

andrzej627
18-01-2007, 16:16
Jak dotychczas nic mi nie wiadomo aby jakiekolwiek zasady zostały ustanowione .
Iza, zgadzam sie z Toba calkowicie. Wlasnie w tym jest problem. Reguly sa tworzone ad hoc.

Miejsce na KIMB bedzie w koncu wybrane. Mam nadzieje, ze jak najszybciej. Ale co dalej? Czy ktos zajmie sie organizacja, koordynacja? Smiem watpic. A przeciez wazniejsze jest nie to, gdzie sie spotkac, ale po co. Tego najbardziej brakuje.

iza
18-01-2007, 16:34
No nie widziałaś, boście wówczas wszyscy dogorywali w barze:P A my z Ewą i Jaro przeżyliśmy prześwietne chwile na pkcie widokowym przy drodze na Hulskie:D

Derty


Derty !!!!!!!!!!!! jeśli mówisz o pokimbowej niedzieli to życze sobie przeprosin - nigdy nie siedziałam w barze za dnia to raz , po dwa w niedziele po głównych obradach KIMB-u tak się składa byłam w Tworylnym i Krywym ( z Xirami ) .
Pomijając wszystko inne od III KIMB-u byłam tam z 4 lub 5 razy ( ostatnio z Piotrem S w padzierniku 2006r ) i narazie się nie wybieram . Jest jeszcze wiele miejsc których nie odkryłam i tam się teraz planuje wybrać .

iza
18-01-2007, 16:57
Do „ punktowanego” postu Dartego :
1. Tradycja jest nudna , co do tej choinki długo by można dyskutować , co do pochodu ……. no cóż jeśliś wiwatował to znając Cię musiałeś mieć ku temu powód , ci co nie mieli zazwyczaj nie wiwatowali
2. Ty forsujesz Smolnik, który jest daleko od Bieszczad, bo na ich pograniczu. Prawidłowo powinny być UG bez głosowania. To Ty napisałeś w przed ostatnim zadaniu , przed uwagami ogólnymi .
3.Może i mi wynajmiesz jeśli Cię SB nie wyprzedzi bądź inni wygodni , a w tedy co ?
4.Każdy ma swoją skale wartości dla mnie równie ważna jest moja wygoda .
5.To nie do mnie
6.Pare razy do roku jestem na Wierzycy i też mi to nie przeszkadza wręcz przeciwnie .
Na Wierzyce mam 22 km , jade kiedy chce . Jeśli już jestem w Bieszczadach
( ponad 800km , ponad 12 h ) to chce z tego skorzystać ile się da ( tzn wszędzie być )
7.Piszesz : Ja agituję za miejscem, które jednoznacznie można określić mianem reprezentatywnego dla Bieszczadów . – Czy takich miejsc nie ma więcej ?
8 i 9 tu się zgadzamy


1.
Izo, ach Izo. Stukniemy się kielonkiem nareszcie:D



Możemy nawet dwoma

P.S. Sękowcu przy barze nie ma kible , trzeba sikać w krzakach :wink:

mAAtylda
18-01-2007, 17:11
Wprawdzie domki w Sękowcu mają dodatkową atrakcję,- BUSZUJąCE PO NICH MYSZY, ale nie sądzę by ktoś z tego powodu był zadowolony- no może moja KSIężNICZKA gdybym ja wzięłą.

iza
18-01-2007, 17:11
Czy ktos zajmie sie organizacja, koordynacja? Smiem watpic. A przeciez wazniejsze jest nie to, gdzie sie spotkac, ale po co. Tego najbardziej brakuje.


Trudno się z tym niezgodzić .
Jak znam życie nie zajmie się nikt . Będzie jak zwykle .

joorg
18-01-2007, 18:04
Joorg, dlaczego łamiesz ustalenia podjęte rok temu?
Jakie ustalenia ??- jeżeli były ustalenia ,to nie potrzebne jest głosowanie.



Nie da rady - nie ma wciąż maszynki do głosowania:D Joorg? Ustawisz maszynkę?:)
A wcześniej sam "namawiałeś" do złamania ustaleń:wink:

------------------------------------------------------
Napisał Derty
".. to i tak sporo, aby się solidnie pokłócić"
----------------------------------------------------

Przypuszczając (jw) nie zakładałem ankiety tylko się zapytałem,

--Czy są inne propozycje - (czas trwanie , miejscowości.. itd)

Zresztą ja tu tylko za "fizycznego" :grin: od zakładania ankiety robię, a teraz już nie wiem co mam dalej robić ?? myślę ,że najlepiej nic.:lol:

Ps. jest mi naprawdę wszystko jedno gdzie?? dla mnie bardziej liczą się Ludzie , którzy tam będą , niż miejsce.

mAAtylda
18-01-2007, 18:18
I to jest święta racja i dla świętego spokoju ankieta powinna zostać założona, a już wybór pozostawimy głosującym. A może wygra Sękowiec i myszy ???

Stały Bywalec
18-01-2007, 19:54
Proponuję przyjąć przez aklamację Sękowiec. Będziemy mieć z głowy głosowania,dylematy itd. Argumenty za przedstawił Derty. Poważne i przekonywujące. Jak już będziemy w Sękowcu to się można zastanowić, czy Sękowiec zostanie na stałe miejscem kongresowym.Dodatkowo powinniśmy z uwagą wysłuchać zdania SB, który jako tatko idei KIMB-owej powinien nadal opiekować się swoim "dzieckiem". Pozdrawiam!
No i wywołano mnie do odpowiedzi.
Obiektywizmu proszę się po mnie nie spodziewać. Za bardzo jestem przywiązany (być może irracjonalnie) do Sękowca i okolic.
A więc osobiście jestem za organizacją VI KIMB-u w Sękowcu, to oczywiste.

Przyznaję, że "opcja Sękowiec" ma również i wady. Głównie dwie:
- ryzyko złej pogody (wtedy większej grupie osób trudno będzie się pomieścić w malutkim barze),
- sikanie po okolicznych krzakach (jak już napisano w tym wątku); alternatywą może być wdrapanie się po schodkach na teren ośrodka, do kibla "ogólnie dostępnego" :-)

Ale to chyba jedyne minusy. Jeśli bowiem chodzi o zakwaterowanie, to ci najbardziej wybredni, dla których już nie starczy miejsca w lepszych domkach Basi, mogą sobie zarezerwować noclegi (także z wyżywieniem) w hotelu w Zatwarnicy (40 minut wolnym spacerkiem, w sam raz, aby wytrzeźwieć i ew. w przydrożnym rowie mieć ozdrowieńcze torsje:-) )

mAAtylda
18-01-2007, 19:58
Każdy propnować może, przeszkód nie widzę, a wybory wyborami i tak będzie najsprawiedliwej.

mAAtylda
18-01-2007, 20:03
Ale to chyba jedyne minusy. Jeśli bowiem chodzi o zakwaterowanie, to ci najbardziej wybredni, dla których już nie starczy miejsca w lepszych domkach Basi, mogą sobie zarezerwować noclegi (także z wyżywieniem) w hotelu w Zatwarnicy (40 minut wolnym spacerkiem, w sam raz, aby wytrzeźwieć i ew. w przydrożnym rowie mieć ozdrowieńcze torsje )[/QUOTE]

A jakby kto chciał może nawet w Beskidzie , a co tam dojedzie , bagatela z 1,5godzinki . Będzie fajnie integracja nie z tej ziemi.

Jaro
18-01-2007, 21:38
Od ubiegłego roku sporo osób przybyło na forum i być może one mając coś do powiedzenia. Zróbmy to głosowanie, bo na kłotnie szkoda czasu. Jeśli mają wygrać Ustrzyki to wygrają, jeśli Sękowiec to Sękowiec. Spotkamy się w miejscu wybranym demokratycznie i już na KIMBie ustali regulamin, że od następnego roku spotykamy się zawsze tu i tu (lub naprzemienie np Ustrzyki - Sękowiec), w terminie takim i takim... Przynajmniej coś z tgo KIMBu wyniknie :).

andrzej627
18-01-2007, 21:56
Wcale nie będę wojował o Sękowiec za wszelką cenę. Jeszcze gorzej. Były chwile w Sękowcu, gdy wcale nie czułem się dobrze wśród niektórych ludzi oraz wkurzałem się na sanitariaty i ziąb.
Derty, a więc i Ty też masz wątpliwości?

Hero
18-01-2007, 22:45
Jeśli w głosowaniu wygrają UG i Zajazd Pod Caryńska to mogę troszkę pomóc w organizacji. Bywam tam dość często od pewnego czasu i będę niebawem, więc mógłbym popytać, ustalić pewne sprawy.
Andrzej, pamiętasz, że mam plakietki - znaczki z poprzedniego KIMBu, które należą do Ciebie ?

andrzej627
18-01-2007, 23:51
Andrzej, pamiętasz, że mam plakietki - znaczki z poprzedniego KIMBu, które należą do Ciebie ?
Oczywiście, że pamiętam. Cieszę się, że Ty też o tym pamiętasz. Mam nadzieję, że tym razem się nie rozminiemy.

andrzej627
18-01-2007, 23:56
Wracając do tematu wyboru miejsca na KIMB, mam pytanie czy Pod Caryńską hotspot dalej działa?

Derty
19-01-2007, 09:17
czy Pod Caryńską hotspot dalej działa?

Na Sylwestra działał:) Tam w ogóle jest tak skomputeryzowane, że hej:)

Pozdrawiam Bieszczadziarzy

Derty

Derty
19-01-2007, 09:34
Derty, a więc i Ty też masz wątpliwości?

Nie, nie mam. Rozpatrzyłem wiele czynników i uznałem, że Sękowiec jest jednym z najlepszych miejsc na KIMB. Ale nie wolno mi dłużej już agitować. Czekam na głosowanie, w którym wydam swój głos i tyle. Pisując tutaj AŻ tyle chciałem jedynie zwrócić uwagę na 2 aspekty sprawy:
1 - ustalając jakieś miejsce raz na wieki przestalibyśmy zawracać sobie tym głowę w przyszłości. Argument, że chce się poznawać coś nowego nie przemawia do mnie. Bo wówczas zdarzać się będą takie wybory, jak Dołżyca k/ Komańczy. Dla celów poznawczych znacznie lepsze są wypady wakacyjne, jak sądzę. Można wtedy dopierać sobie trasy, pkt noclegu itd wedle tylko i wyłącznie własnego widzimisię. A NASZE spotkanie ma być po prostu spotkaniem ludzi gdzieś na stokach ulubionych gór zwanych Bieszczady. Tak to widzę.

2 - Wierzę w siłę tradycji. Mocno zakorzenionej w czasie i miejscu. Jedno miejsce na KIMB gwarantuje to w najlepszy sposób. A dodatkowo takie działanie przyczyni się do promocji jakiegoś miejsca w Bieszczadach przez długie lata. To byłby nasz tyci wkład w tworzenie dobrego wizerunku Bieszczad:)
Tu powiem jeszcze, że jeśli ktoś uważa, że jestem np w konszachtach z osobami prowadzącymi ośrodek Sękowiecki, to niech wie, że myli się i to bardzo :) Dla przeciwwagi miałem nawet zacząć upierać się przy Dołżycy /k Cisnej:twisted: Tam też są ze dwa obiekty nadające się na KIMB:)

Koniec, koniec, koniec...:) Ankiety mi trzeba!!:)

Pozdrawiam Zabieszczadzonych

Derty

mAAtylda
19-01-2007, 10:15
Jest przecież wiele aktrakcyjniejszyc miejsc w Bieszczadach niż ten Sękowiec.........I tak można dywagować aż do maja, albo i dłużej, więc najlepiej zakończmy roztrzgania za i przeciw i cierpliwie poczekajmy na ankietę.
Do czasu jej jej ukazania się proponuję ciszę wyborczą.

Jagna
19-01-2007, 10:51
A co Wy na to, żeby KIMB zrobić całkiem inaczej...
Widzę to tak:
1. Bierzemy namioty
2. Idziemy z nimi w jakieś odludne miejsce
3. Rozpalamy ognisko
4. Stawiamy na nim kocioł
5. W kotle gotuje się grochówka lub zalewajka
6. Ewentualnością jest zapiekanka z ziemniaków i boczku
7. Gitara i śpiewy
i w zasadzie tyle, zabawa by była przednia i taka inna od siedzenia w ciepłych domkach z gorącymi prysznicami (to mamy na codzień w domach). Bieszczady, to takie miejsce gdzie się szuka spokoju od innych lub dobrego towarzystwa. Taki KIMB to by było COŚ.
Ps. Oczywiście jest to żartobliwe postawienie sprawy, ale myślę, że iskierka sensu w tym tkwi.
Czekam na dyskusję.
Buziaki
Jagna

tomekpu
19-01-2007, 14:12
A co Wy na to, żeby KIMB zrobić całkiem inaczej...
Widzę to tak:
1. Bierzemy namioty
2. Idziemy z nimi w jakieś odludne miejsce
3. Rozpalamy ognisko
4. Stawiamy na nim kocioł
5. W kotle gotuje się grochówka lub zalewajka
6. Ewentualnością jest zapiekanka z ziemniaków i boczku
7. Gitara i śpiewy


Jagna

Jagna, masz troszke racji. DUSZATYŃ ?:lol:

długi
19-01-2007, 15:05
Jeśli już, to Duszatyn.
Wiem, na drogowskazie ktoś farbą wysmarował Duszatyń, ale na płocie też pisało ... i drzazga w ręce, bo uwierzyłem i chciałem pogłaskać. Od tej pory nie wierzę w słowo pisane.
Zapraszam do Duszatyna wszystkich chętnych na 28 sierpnia każdego roku. Jest ognisko i gar, niekoniecznie z grochówką.
Długi

Derty
19-01-2007, 15:39
A ankiety jak nie ma tak nie ma:) I co raz straszniejsze pomysły się klują:P Może jeszcze bez namiotu, a w szałasie z wierzbowych witek zamieszkamy Jaguś?:P
Ale Jagno powinnaś pamiętać, jak Ewa spała nad Sanem pod jabłonią. Myśmy niemal poszli w jej ślady:D
Proponuję też do programu dołączyć szkolenie w zakresie obsługi retorty. Pierwsze lody z miejscowymi mistrzami zawodu przełamane (za pomocą piwa częściowo):)
Stały Bywalcze - 40 minutowy spacerek na zupkę do Zatwarnicy niektórych nie ożywił:D Spali nawet w trakcie wciągania zupki:D Kładę to na karb niskiego ciśnienia w tamten czas...

Chcę ankietyyyy:)

Derty

joorg
19-01-2007, 20:03
A ankiety jak nie ma tak nie ma:) .....
Dobra , zakładam ankietę i nie mam zamiaru słuchać ,że "łamię ustalenia" :oops:

Pierwsza tura- umieszczam 5 miejscowości , czas głosowania od 19 .01 do 04.02 --jeżeli w tej turze, któraś z miejscowość uzyska 50% głosów , to uznajemy głosowanie za rozstrzygnięte. W przypadku nie rozstrzygnięcia zakładam drugą turę.

Druga tur- umieszczam dwie miejscowości z największą liczbą głosów, czas głosowania od 5.02 do 18. 02 -W tej turze rozstrzygnięcie zapada normalną większością głosów.

Od chwili rozpoczęcia głosowania obowiązuje cisza "wyborcza" - zabrania się agitowania ,reklamowania i promowania w jakikolwiek sposób miejscowości znajdujących się w "fazie głosowania".

Ps. Oczekujcie za chwile "maszynki" do głosowania . Mam nadzieję ,że DEMOKRACJA ZWYCIĘŻY.:grin:

Derty
20-01-2007, 15:18
Joorg
Ta maszynka nie działa ani trochę. Po wejściu na ankietę zostaję wylogowany z Forum:evil: Proszę więc o poprawienie tego, aby wszyscy mogli mieć szansę wydać głos.

Pzdr,
Derty

joorg
20-01-2007, 15:28
Joorg
Ta maszynka nie działa ani trochę. Po wejściu na ankietę zostaję wylogowany z Forum:evil: Proszę więc o poprawienie tego, aby wszyscy mogli mieć szansę wydać głos.

Pzdr,
Derty

Derty ,ja na prawdę nie mam wpływu na to , jestem na takich samych zasadach jak i Wszyscy.Założyłem tylko tą ankietę (każdy ma takie możliwości ) i nie mam żadnego wpływu na jej działanie.Administrator i Moderatorzy mogą jedynie wyjaśnić przyczyny problemów tech.

ps.Musi działać jakoś , bo juz 10 głosów oddano , ja nie wiem bo jeszcze nie głosowałem.

andrzej627
20-01-2007, 17:37
Musi działać jakoś , bo juz 10 głosów oddano.
W tej chwili już nawet widzę 11.

andrzej627
21-01-2007, 16:00
Mam już podpisany urlop od 14 do 25 maja.:razz:
Niestety nastąpiła zmiana w planach u mojego klienta i w tym terminie nie mogę wziąć urlopu, o czym ze smutkiem zawiadamiam.:sad:

jeden z Pulpitów
21-01-2007, 17:31
A propos Przysłupia i nazwy "brzeźniak" (tak jest w ankiecie) - jest to słowo całkowicie mi nieznane, więc ciekawym co ono oznacza w gwarze bieszczadzkiej ?
Konsekwentne postawienie znaczka nad "z" oznaczałoby, że nie ma nic wspólnego z powszechnie znanym, zwłaszcza na mazowieckich równinach i nie tylko, "brzeziniakiem".
Pozdrawiam

joorg
21-01-2007, 18:02
A propos Przysłupia i nazwy "brzeźniak" (tak jest w ankiecie) - jest to słowo całkowicie mi nieznane,...... zwłaszcza na mazowieckich równinach i nie tylko, "brzeziniakiem".
Pozdrawiam

Masz rację powinno być BRZEZINIAK (przepraszam za pomyłkę , zorientowałem się ,ale było już za póżno na poprawkę).
Bardzo mi przykro z powodu pomyłki, mam nadzieję że tym sposobem nie wypaczyłem i nie wypaczam wyników głosowania.

jeden z Pulpitów
21-01-2007, 19:21
[QUOTE=joorg;39225]Masz rację powinno być BRZEZINIAK (przepraszam za pomyłkę , .....QUOTE]

Nie ma sprawy, nie traktuj tego tak poważnie.....
Ot, czasami warto się uśmiechnąć i wykorzystałem do tego okazję.
Pozdrawiam

Marcowy
22-01-2007, 14:20
Masz rację powinno być BRZEZINIAK (przepraszam za pomyłkę , zorientowałem się ,ale było już za póżno na poprawkę).
Bardzo mi przykro z powodu pomyłki, mam nadzieję że tym sposobem nie wypaczyłem i nie wypaczam wyników głosowania.

Korzystając z nadanych uprawnień i hołdując "demokracji sterowanej" dokonałem poprawki :smile: