PDA

Zobacz pełną wersję : "Białe góry"



WUKA
22-12-2006, 09:38
Niebieskimi cieniami
na śniegu się kładzie,
wczesny wieczór
w Michniowcu,
w Bieszczadzie.
Góry białe
jak czyste stronice,
schodzą do wsi
dostojnie,powoli.
Chroniąc w mrolu
swoje tajemnice,
chcą się światłem
nacieszyć do woli.
Nieraz uda się im
po kryjomu,
zajrzeć komuś
przez okno do domu.

Wiersz pochodzi z mojego tomiku "Szlakiem".Tytułem obdarzył go zespół "Cisza Jak Ta",zdobywając wyróżnienie na tegorocznych Bieszczadzkich Aniołach w Dołżycy.

Życzę wesołych Świąt Wszystkim,którzy marzą aby "góry zaglądały im do okien".WUKA

agape
30-12-2006, 23:08
Ale ładny jest ten wiersz..... Naprawdę jestem pod wrażeniem.
pozdrawiam

WUKA
30-12-2006, 23:42
Dzięki!Zajrzyj "do mnie"-www.kwinto.com/wuka.htm może jeszcze coś Ci się spodoba!Pozdrawiam serdecznie.WUKA

chris
02-01-2007, 19:03
"Cisza Jak Ta" - jakieś mam skojarzenie z Budką Suflera, jeśli idzie o tytuł tegoż tomiku...

WUKA
02-01-2007, 23:42
>Chris,wyjaśniam-mój tomik ma tytuł "Szlakiem",jest w nim wiersz,któremu tytuł "nadał" zespół Cisza Jak Ta i wykorzystał go w konkursie na Bieszczadzkich Aniołach.Nie wiem skąd Ci się wzięła Budka Suflera.Zresztą,czy to ważne?

chris
03-01-2007, 00:35
Oki , niezrozumienie Twego tekstu z mej strony, to nie tytuł wiersza Twego, a nazwa zespołu. Za szybko czytałem. Sza,cicho sza, czas na ciszę :))

wolfmaister
24-01-2007, 23:54
Coś widzę,że WUKA stoi Ci okoniem.Dlaczego???

Kriss40
25-01-2007, 19:40
Coś widzę,że WUKA stoi Ci okoniem.Dlaczego???

Nie stoi, uwierz. Odnosi się krytycznie do tekstu. Wolno Mu i zawsze jest to ocena subiektywna. Dla Autorki ma szacunek i nawet sympatię. I On i Autorka dobrze to wiedzą. Niestety, na tym forum, nicki zaślepiają często rozum.

chris
25-01-2007, 19:45
Coś widzę,że WUKA stoi Ci okoniem.Dlaczego???

Cześć, z WUKĄ wymieniliśmy kilka zdań na priv i myslę, że jest wszystko ok. W każdym razie z mej strony na pewno. Pozdrawiam. :!:

Kriss40
25-01-2007, 19:53
A WUKA ma w dorobku wiersze naprawdę wspaniałe. Tu ogranicza Ją temetyka. No cóż, po Harasymowiczu jest faktycznie na pozycji przegranej, ale tylko w Biesach. Inna rzecz, że gdyby Harasymowicz wyjrzał poza Podkarpacie, to może i świat dojrzałby Harasymowicza... Toksycznie zabrzmiało, sorki.

chris
25-01-2007, 20:08
gdyby Harasymowicz wyjrzał poza Podkarpacie, to może i świat dojrzałby Harasymowicza... Toksycznie zabrzmiało, sorki.

No z Jerzym Harasymowiczem nie przesadzałbym, jeśli idzie o krąg jego zainteresowań. Napisał i WYDAŁ mnóstwo tomów, tomików nie związanych z Bieszczadami.

wolfmaister
26-01-2007, 20:43
Nie stoi, uwierz. Odnosi się krytycznie do tekstu. Wolno Mu i zawsze jest to ocena subiektywna. Dla Autorki ma szacunek i nawet sympatię. I On i Autorka dobrze to wiedzą. Niestety, na tym forum, nicki zaślepiają często rozum.
Nic dodać nic ująć.

Kriss40
26-01-2007, 22:18
No z Jerzym Harasymowiczem nie przesadzałbym, jeśli idzie o krąg jego zainteresowań. Napisał i WYDAŁ mnóstwo tomów, tomików nie związanych z Bieszczadami.

Ale przyznaj, że zasłynął jako piewca Bieszczad. Reszta jest zancznie mniej znana. Pewnie, że szkoda. Gdyby Herbert został w starożytnej Grecji, zamiast Pana Cogito mielibyśmy Panathinaikos :P

Agata25
05-02-2007, 22:21
Z glebokim zalem i ubolewaniem zawiadamiam ,ze moje posty, moje wiersze sa kasowane przez moderatorow. moze tez wynika to z zazdrosci, ze nikt tak pisac nie potrafi. Wiem ze moje wiersze moze jeszcze nie doganiaja poezji krissa, ale caly czas sie ucze.Prosialabym by w tak brutalny sposob nie pozbawiac mnie mozliwoscie tworzenia.

[Moderator]:
Poezja i proza Bieszczadu...
Miejsce na wiersze, fraszki i westchnienia do Bieszczadu.

wolfmaister
05-02-2007, 23:16
Z glebokim zalem i ubolewaniem zawiadamiam ,ze moje posty, moje wiersze sa kasowane przez moderatorow. moze tez wynika to z zazdrosci, ze nikt tak pisac nie potrafi. Wiem ze moje wiersze moze jeszcze nie doganiaja poezji krissa, ale caly czas sie ucze.Prosialabym by w tak brutalny sposob nie pozbawiac mnie mozliwoscie tworzenia.

[Moderator]:
Poezja i proza Bieszczadu...
Miejsce na wiersze, fraszki i westchnienia do Bieszczadu.
Agatko!!!!!
Pisz o Biesach i Czadach a napewno moderator zaznaczy je jeszcze tłustym drukiem,zapewniam.
Pozdrawiam;-)

WUKA
05-02-2007, 23:43
Niebieskimi cieniami
na śniegu się kładzie,
wczesny wieczór
w Michniowcu,
w Bieszczadzie.
Góry białe
jak czyste stronice,
schodzą do wsi
dostojnie,powoli.
Chroniąc w mrolu
swoje tajemnice,
chcą się światłem
nacieszyć do woli.
Nieraz uda się im
po kryjomu,
zajrzeć komuś
przez okno do domu.

Wiersz pochodzi z mojego tomiku "Szlakiem".Tytułem obdarzył go zespół "Cisza Jak Ta",zdobywając wyróżnienie na tegorocznych Bieszczadzkich Aniołach w Dołżycy.

Życzę wesołych Świąt Wszystkim,którzy marzą aby "góry zaglądały im do okien".WUKA
Dodaję tylko końcówkę wiersza,którą wtedy pominęłam:

Wielka cisza
sygnaturką dzwoni,
wicher niesie
pozdrowienia od Połonin.

wolfmaister
06-02-2007, 16:19
Dodaję tylko końcówkę wiersza,którą wtedy pominęłam:

Wielka cisza
sygnaturką dzwoni,
wicher niesie
pozdrowienia od Połonin.


Wiesiu wiersz extra!!!
Dołączam fotke.Tradycyjnie.Czekam na premierę "Wilków" na forum.