PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie ?? KIMB VI 2007-- głosowanie tura I



joorg
19-01-2007, 22:48
ZASDY GŁOSOWANIA

Pierwsza tura- 5 miejscowości (alfabetycznie), czas głosowania od 19 .01 do 04.02 --jeżeli w tej turze, któraś z miejscowość uzyska 50% głosów , to uznajemy głosowanie za rozstrzygnięte. W przypadku nie rozstrzygnięcia zakładam drugą turę.

Druga tur- 2 miejscowości z największą liczbą głosów, czas głosowania od 5.02 do 18. 02 -W tej turze rozstrzygnięcie zapada normalną większością głosów.

Od chwili rozpoczęcia głosowania obowiązuje cisza "wyborcza" - zabrania się agitowania ,reklamowania i promowania w jakikolwiek sposób miejscowości znajdujących się w "fazie głosowania".
(Poprawiona z uwagi na zły termin głosowania)
__________________

Ewa_natta
20-01-2007, 15:50
Czy mogłabym wiedzieć, dlaczego nie moge głosować w tej ankiecie?
Pozdrawiam
EwaNatta

andrzej627
21-01-2007, 17:43
Mimo, że ostatecznie nie będę mógł wziąć udziału w KIMBie, z ciekawością śledzę przebieg głosowania.

Xiro
22-01-2007, 00:05
dzięki drugiej turze powinniśmy uniknąć ubiegłorocznych dylematów :)

Derty
22-01-2007, 14:15
Mimo, że ostatecznie nie będę mógł wziąć udziału w KIMBie, z ciekawością śledzę przebieg głosowania.

No szkoda, bo już liczyłem na to, że opijemy Długiego z jego browca;)

długi
22-01-2007, 17:42
Mój młodszy nastawił piwo o nazwie "zimowe". Popijamy mimo braku zimy i zastanawiamy się jakim gatunkiem zaskoczymy Kimbowiczów?
Długi

joorg
22-01-2007, 22:14
Mimo, że ostatecznie nie będę mógł wziąć udziału w KIMBie, z ciekawością śledzę przebieg głosowania.

Szkoda ...szkoda , Andrzeju ... myślałem ,że pójdziemy wspólnie większą grupą na "Słowackie skrzynki " w okolice Kremenaros.
ps Długi jedną buteleczkę (może być pusta, ale z nalepką firmową ) zamawiam do kolekcji.

Derty
23-01-2007, 15:57
...zastanawiamy się jakim gatunkiem zaskoczymy Kimbowiczów...

Hej :)

Może coś z tradycyjnych belgijskich piwek na wisienkach (Kriek), fermentowanych do nawet 18%?:D Lub Nagłą Śmierć (Mort Subite)?

Pozdrawiam,
Derty

Xiro
23-01-2007, 19:08
fermentowanych do nawet 18%?:D


ja pilem jeszcze piwa z 18% alkoholu.... ale mogło by to byc ciekawym eksperymentem :mrgreen:
jestem za.

Derty
24-01-2007, 12:00
ja pilem jeszcze piwa z 18% alkoholu.... ale mogło by to byc ciekawym eksperymentem :mrgreen:
jestem za.

W razie trudności z fermentacj służę koncentratem spozywczym 95%:D
D.

długi
24-01-2007, 12:46
W razie trudności z fermentacj służę koncentratem spozywczym 95%:D
D.
Profanacja:razz: :razz:
Długi

Xiro
24-01-2007, 22:52
jakiś chochlik zjadl "nie", bo mialo być rzezc jasna "nie pilem " takiego mocnego piwa. :mrgreen:

a koncentratem (i z niego przetworami) też służę, jakbyco.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Xiro
24-01-2007, 22:57
W razie trudności z fermentacj służę koncentratem spozywczym 95%:D
D.
Profanacja:razz: :razz:
Długi

nie, nie, profanacja to by bylo dolac jedno do drugiego. ja zrozumiałem, że jak piwo nie dofermentuje tak wysoko to jako alternatywa dla milośników mocniejszego trunku jest koncentrat (i przetwory) :mrgreen:

Derty
25-01-2007, 11:35
Tak właśnie myślałem:D Xiro - masz extra kolejkę koncentratu:D Tylko postaraj się wpaść:)

PS: Chyba czas przestać o tym piciu, bo ktoś pomyśli, że KIMB to zlot buntowników z AA:P

długi
25-01-2007, 13:39
Sądząc po wpisach przed poprzednim KIMBem, niektórzy już tak sądzą.
Długi

Stały Bywalec
26-01-2007, 13:38
W oczekiwaniu na wynik wyborów trochę historii:
http://twojebieszczady.pl/kimb.php
Latka lecą ...

Derty
26-01-2007, 16:57
Układ KIMBiczny działa:P I dobrze...

Stały Bywalec
27-01-2007, 13:27
Do chwili, gdy piszę te słowa, zagłosowało już 45 osób.

Rozumiem, że są to ci, którzy podjęli już decyzję o przyjeździe na VI KIMB i uczynią wszystko, aby w tym postanowieniu wytrwać. Jak np. ja.
Oczywiście różne rzeczy się do tego 18-20 maja br. jeszcze mogą zdarzyć, ale ww. termin KIMB mam już zaznaczony w kalendarzu, obgadany z żoną i nadaję mu priorytet.

Głupio byłoby, gdyby teraz głosowały również osoby będące tylko zwolennikami danej miejscowości, ale nie zamierzające na KIMB przyjechać.

andrzej627
27-01-2007, 14:37
Głupio byłoby, gdyby teraz głosowały również osoby będące tylko zwolennikami danej miejscowości, ale nie zamierzające na KIMB przyjechać.
Na stronie głównej forum widać: Użytkownicy: 2 459, Active Members: 293

Głupio, ale chyba wszyscy użytkownicy mają prawo głosu. Czy się mylę? A może trzeba było o tym pomyśleć wcześniej.

A tak przy okazji, co to znaczy "Active Members"?

Pastor
27-01-2007, 14:49
Do chwili, gdy piszę te słowa, zagłosowało już 45 osób.

Rozumiem, że są to ci, którzy podjęli już decyzję o przyjeździe na VI KIMB i uczynią wszystko, aby w tym postanowieniu wytrwać. ..........


.........Głupio byłoby, gdyby teraz głosowały również osoby będące tylko zwolennikami danej miejscowości, ale nie zamierzające na KIMB przyjechać.

Głupio byłoby! Może wyjściem byłaby np. jawność sondy która powinna zawierać deklarację przyjazdu i głos co do miejsca. Myślę, że taka forma sondażu byłaby bardziej miarodajna! Pozdrawiam!

DUCHPRZESZŁOŚCI
27-01-2007, 18:25
Chcieliście demokracji, a teraz chcecie jawności głosowania. Jak to ma się do siebie? Jaka to będzie miarodajność? Głosowałem i zamierzam przyjechać. Mam nadzieję że żaden przypadek losowy się nie zdaży. Ale dlaczego niby mam podawać jaka miejscowość mi się podoba? O tym co komu się podoba i dlaczego porozmawiamy w czasie KIMB-u.

andrzej627
27-01-2007, 19:08
Chcieliście demokracji, a teraz chcecie jawności głosowania. Jak to ma się do siebie?
Demokracja niekoniecznie oznacza tajne głosowanie.

Stały Bywalec poruszył temat, kto ma prawo wybierać miejsce na KIMB. Czy ci, którzy mają zamiar tam przyjechać, czy wszyscy uczestnicy forum? Obecnie o wyborze miejsca KIMBu decydują wszyscy, którzy są zarejestrowani na forum. Rozumiem, że Stały Bywalec chciałby mieć większy wpływ na ten wybór niż ma obecnie.

Moim skromnym zdaniem, aktualny system nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale to jest oddzielny temat do dyskusji, która być może się rozwinie.

Stały Bywalec
27-01-2007, 19:21
Andrzej napisał (cyt.):
"(...) Rozumiem, że Stały Bywalec chciałby mieć większy wpływ na ten wybór niż ma obecnie. (...)

Nie. Wolałbym tylko, aby głosowali ci rzeczywiście zainteresowani.

Jest wyjście z tej sytuacji. W ostateczności mogę poprosić od Admina ewidencję głosowania i - jako honorowy Prezydent Forum - wydać dekret nakazujący przyjazd na KIMB wszystkim osobom, które uczestniczyły w głosowaniu. :-D

chris
27-01-2007, 19:26
Myślę, że Pastor ma rację - zdeklarujcie się, kto jedzie (wg. swych nicków na forum) w tym wątku. Potem publicznie (w wątku) oddajcie swe głosy na miejsce spotkania. I po krzyku. Pozdro.

Pastor
27-01-2007, 19:35
Demokracja niekoniecznie oznacza tajne głosowanie.

Stały Bywalec poruszył temat, kto ma prawo wybierać miejsce na KIMB. Czy ci, którzy mają zamiar tam przyjechać, czy wszyscy uczestnicy forum? Obecnie o wyborze miejsca KIMBu decydują wszyscy, którzy są zarejestrowani na forum........... aktualny system nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale to jest oddzielny temat do dyskusji, która być może się rozwinie.

Oczywiście, sonda wcale nie musi być tajna. Jawne głosowanie nie jest naruszeniem demokracji. Zresztą, ja nie jestem piewcą demokracji, mnie się podoba zasada wodzostwa! O wyborze miejsca KIMB-u decydują wszyscy, to jest poza dyskusją. Byłoby jednak w dobrym tonie, gdyby jedni nie wybierali dla drugich, gdyby głosowali Ci co na KIMB przyjadą lub przynajmniej planują przyjechać. Tylko jawne głosowanie wyeliminowałoby "cuda" jakie mają miejsce w tej sondzie. Bo czy to nie dziwne że głosuje 50 osób a na KIMB przyjeżdża 15???

mAAtylda
27-01-2007, 19:38
A czy Pastor albo Chris byliście na KIMBie???Bo jak widzę to sama teoria za wami przemawia.15 osób na KIMBIE, chyba w 1 domku.

Pastor
27-01-2007, 19:59
A czy Pastor albo Chris byliście na KIMBie???Bo jak widzę to sama teoria za wami przemawia.15 osób na KIMBIE, chyba w 1 domku.

Byłem na KIMB-ie w zeszłym roku, w Smolniku, w Zagrodzie Chryszczata. Pisząc o 15 osobach miałem na myśli wszystkich uczestników + Henia, uroczą kelnerkę i właściciela Zagrody Chryszczata (z żoną). Oczywiście liczba ta jest liczbą przybliżoną ale skorygować ją można jedynie in minus!

lucyna
27-01-2007, 20:20
No to narozrabiałam. Głosowałam na Ustrzyki Górne. Nie mam szans być na KIMBie ale miałam cichutką nadzieję, że chociaż na chwilkę wpadnę aby Was poznać. Jest to tylko możliwe w Ustrzykach Górnych. Reasumując jeden głos mniej.

mAAtylda
27-01-2007, 20:30
Ja tam naliczyłam więcej niż 15 osób, a nawet jeśli to była garstka to byli to odpowiedni ludzie we właściwym miejscu, wierz mi że na poprzednich KIMBach było ich zdecydowanie za dużo, a masa takich z przypadku, wpadli bo impreza jest.

andrzej627
27-01-2007, 21:02
Byłem na KIMB-ie w zeszłym roku, w Smolniku, w Zagrodzie Chryszczata. Pisząc o 15 osobach miałem na myśli wszystkich uczestników + Henia, uroczą kelnerkę i właściciela Zagrody Chryszczata (z żoną). Oczywiście liczba ta jest liczbą przybliżoną ale skorygować ją można jedynie in minus!
Pastor, przesadziłeś in minus. Mam zdjęcie, na którym Ciebie już nie ma, i widzę tam (poza Heniem) 18 osób + 1 dziecko. Poza Tobą na zdjęciu brakuje co najmniej dwóch osób, których już nie było w czasie, gdy Xiro robił pamiątkowe zdjęcia.

chris
27-01-2007, 21:27
A czy Pastor albo Chris byliście na KIMBie???Bo jak widzę to sama teoria za wami przemawia.15 osób na KIMBIE, chyba w 1 domku.

Witam Cię. Padając na twarz przed KIMB-owiczką potwierdzam, że na KIMB nie byłem. Widzę tylko, że prosta dość sprawa przysparza znienacka kłopotów. Stąd moja niewinna propozycja. Jasne, że źle, jeśli na miejsce Waszego spotkania głosują ludzie nie mający z KIMB nic wspólnego, a taką możliwość mają tu. Zapewniam, że glosu nie oddałem 8) . Pozdrawiam.

andrzej627
27-01-2007, 22:17
No to narozrabiałam. Głosowałam na (...). Nie mam szans być na KIMBie ale miałam cichutką nadzieję, że chociaż na chwilkę wpadnę aby Was poznać. Jest to tylko możliwe w (...).
Nic nie narozrabiałaś. O to właśnie chodzi, że miałaś nadzieję się spotkać i głosowałaś, tak jak każdy, na miejsce, które najbardziej Ci pasuje.

Co to znaczy, że nie masz szans byś na KIMBie? Wpadnij na tyle czasu na ile możesz.

Stały Bywalec
28-01-2007, 11:00
No to narozrabiałam. Głosowałam na Ustrzyki Górne. Nie mam szans być na KIMBie ale miałam cichutką nadzieję, że chociaż na chwilkę wpadnę aby Was poznać. Jest to tylko możliwe w Ustrzykach Górnych. Reasumując jeden głos mniej.
Nic nie narozrabiałaś, głos Twój jest nadal ważny - pod warunkiem, że dotrzymasz słowa i wpadniesz na tę obiecaną "chwilkę" (co najmniej).

Moim zdaniem uczestnictwo w KIMB nie musi (chociaż może) polegać na siedzeniu tam na wszystkich obradach:smile: , przez pełne 3 dni.
Jeśli miejsce KIMB zostanie wybrane w Ustrzykach Grn. (na co się zanosi, przynajmniej w I turze), to osobiście planuję tam przyjechać 19 maja, w sobotę.

lucyna
28-01-2007, 13:08
Bardzo chcę być na KIMBie, a raczej bardzo chcę Was poznać. W tym okresie mam zlecenia, które przyjełam w ubiegłym roku. Nie wiem, czy uda przykonać mi się gości aby wstąpili do miejscowości w której bedziecie. Przygotowałam się juz do uczestnictwa. Mam znak rozpoznawczy zaproponowany przez Dertego: dwa kije od szczotki.

DUCHPRZESZŁOŚCI
28-01-2007, 13:40
Ja dotąd się nie zbroiłem. Ale może też z jakimś kijem od szczotki przybędę. Tylko po co? Skoro żaden wilk mnie nie uszczknoł. Chyba że na "upirze" co to z czasów Bojkowskich pozostały. I teraz nie mając nic do roboty błąkają się po Bieszczadzie czatując na KIMB-owiczów.

Derty
29-01-2007, 23:00
Mam znak rozpoznawczy zaproponowany przez Dertego: dwa kije od szczotki.

Hehe...pierwszy pójdzie w drobiazgi, zostanie zapasowy:D Wilki już wieją z rejonu, gdzie będziesz działała;)

Co do głosowania tych, którzy nie zamierzają przyjechać - ja sądzę, że niemal każdy, kto zagląda w ten wątek, ma choćby skryte marzenie, żeby na tę imprezę zajrzeć, ale życie, jak to życie...przeszkadza:) Dlatego nic a nic mnie nie martwi, że ci ludzie głosują. Gdyby się dało, ja bym jakoś zobowiązał milczących czytaczy forum, aby zabrali głos w tej sprawie. Wynik głosowania pokazałby przy okazji, jakie preferencje mogą mieć forumowicze w sprawie miejsca na KIMB.
Z innej beki - ciekawi mnie, kto z Was wybiera się na KIMB i będzie tam na więcej niż 50%? Na razie nie ciekawi mnie, jakie miejsca preferujecie - o tym pogadamy na KIMBie;> :P Chodzi mi o ustalenie najbardziej prawdopodobnej liczby uczestników. Z uwagi na całkowitą objętość Toastu Głównego, jak i z uwagi na liczbę koniecznych kijów na wilki;)

Ja się wybieram na 75% na razie. Ale może sytuacja się wyklaruje i za niedługo podam lepszy wynik:D

Pozdrawiam ZaKIMBionych

kobieta_bieszczadzka
30-01-2007, 00:38
Ja i Łysek plączemy się między 80 a 90 % wszystko si wyklaruje bliżej terminu..... kije mamy swoje :-P ......

Stały Bywalec
30-01-2007, 16:55
Dwie sprawy:
I.

Bardzo chcę być na KIMBie, a raczej bardzo chcę Was poznać. W tym okresie mam zlecenia, które przyjełam w ubiegłym roku. Nie wiem, czy uda przykonać mi się gości aby wstąpili do miejscowości w której bedziecie.(...)
Ależ Lucynko, zachęć i przekonaj ich właśnie ... KIMB-em. Jeśli są to cudzoziemcy, to mów im np. o ... the famous Bieszczady Congress including well known tourists and inhabitans of region, and so on, and so on. I że oni u siebie w życiu takiego "kongresu" nie uświadczą, choćby się ... (użyj synonimu).

II.
Admin zainstalował na forum specjalne urządzenie (bioinżynieria genetyczna), które osobie głosującej (uczestniczącej w tej ankiecie) robi jednocześnie test DNA. Tak więc nie tylko ustalimy, kto zagłosował, a potem nie przyjechał na VI KIMB, lecz przy okazji sprawdzimy również ojcostwo (i macierzyństwo) najsłynniejszego dziecka w Polsce.:lol:

Marcowy
05-02-2007, 16:15
No i co tu tak cicho? Gdzie gorące komentarze i zajadłe polemiki?! ;)

Wedle moich obliczeń UG zdobyły dokładnie tyle głosów ile trzeba, żeby wygrać w pierwszej turze, czyli 50% + 1. Czyli miejscówka VI KIMB-u zostala ustalona!!! Hura!!!

Ale czy ta liczba głosów to może być przypadek?! Ktoś na pewno maczał w tym paluchy!!! :P

Edit:

Uch, dopiero po chwili znalazłem inny - dość odległy - wątek, w którym ów fakt został oficjalnie potwierdzony. I dobrze :)

Derty
05-02-2007, 16:59
No i co tu tak cicho? Gdzie gorące komentarze i zajadłe polemiki?! ;)


No właśnie! Ja tu chciałem złożyć pierwszy oficjalny protest!!!!!
Nawołuję do natychmiastowego rozpatrzenia mojego protestu wszędzie, gdzie tylko istnieje siła lub siły mogące zmienić ten wysoce nieporządany stan, o którym właśnie chciałbym napisać!! Ja nie wiem, jak to by można zrobić, ani kto, ani czym, ani gdzie! Jednak nie mam zamiaru dalej milczeć, bo wiem, że i inni też się przyłączą do protestu.
Bo to nie może być tak, żeby wielu uczestników KIMBu, choć może nie większość, a może większość z tych, którzy przyjadą na KIMB, tego teraz nie sposób ustalić...no więc, żeby ci wszyscy ludzie musieli TAK DŁUGO CZEKAĆ NA KIMB!!!!

Dziękuję!
Derty

długi
05-02-2007, 17:14
Właśnie solidaryzując się z protestem i wpełni popierając kończę pracę, zamykam pliki i nie będę już nic robił, nie będzie mi szef kazał co mam robić, żądam skrócenia czasu oczekiwania na KIMB. Nie podejmę żadnej pracy bez dania gwarancji...
Długi

joorg
05-02-2007, 20:27
Właśnie ......i nie będę już nic robił, nie będzie mi szef kazał co mam robić, żądam skrócenia czasu oczekiwania na KIMB. Nie podejmę żadnej pracy ...
Długi

Ja też ... i dobrze , a co ...po KIMB-e zostaniemy w Bieszczadach jako " zakapiory" :wink: ( i tu przepraszam "Zakapiorów Artystów")

Ps. " damy radę ,damy radę k.j.m." ---co mi tu będzie szef p.... :razz:
Długi prosimy, tylko nie zaniedbaj przy tym warzenia Kimbowego piwa!!!!!!
Cieszę się ,że nie ma drugiej tury głosowania , bo tak się orobiłem przy tej pierwszej że aż ...., ale na "obradach " musimy wypracować inną formę wybierania miejsca nastepnych KIMB-ów

Derty
05-02-2007, 20:49
A właściwie jaka jest etymologia słowa 'zakapior'?

joorg
05-02-2007, 21:24
A właściwie jaka jest etymologia słowa 'zakapior'?

Iras wcześniej cytuje jednego z "niedoszłych zkapiorów"(przypuszczam nawet wg.którego)
-----------------------------------------------------------------
Napisał Iras>
Ja was pogodzę Zakapior to (wg jednego z zakapiorów) człowiek lubiący potrzymć za ka...
__________________
Iras
------------------------------------------------------------------------
a WUKA pisze:
"Gwoli informacji-wg.Praktycznego Słownika Współczesnej Polszczyzny:
ZAKAPIOR-pochodzenie niejasne.rzecz.r.m.;D.B.zakapiora.Ms.zakapiorze.l. mn.M.zakapiory.D.B.zakapiorów;potoczny,przestępc zy "mężczyzna skłonny do bójek i awantur,zaczepiający innych"Unikał tego zakapiora jak ognia,bo wiedział czym grozi kontakt z nim.Bliskoznaczne:awanturnik,chuligan,zawadiaka,za bijaka,oprych.

Czy inspiracją do "powołania"zakapiorów,było odwołanie się do typów spod ciemnej gwiazdy rodem z westernowego Dzikiego Zachodu?"
------------------------------------------------------
Trudno wyczuć jakie jest pochodzenie nazwy "zakapior" ;-) który jest który??

andrzej627
05-02-2007, 22:06
Czas aby admin oficjalnie ogłosił wyniki głosowania.

Stały Bywalec
08-02-2007, 20:10
Czas aby admin oficjalnie ogłosił wyniki głosowania.
Zanim Admin to uczyni (jeżeli w ogóle uczyni, bo ostatnio coś milczy), to pragnę - z ostrożności procesowej - zauważyć, iż lokalizacja VI KIMB w Ustrzykach Górnych bynajmniej nie osiągnęła wymogu większości bezwzględnej.
Bo, Moi Kochani, większość bezwzględną liczy się jako 50% głosów + 1 głos. Zaraz różne Szanowne Panie na mnie wskoczą:? , ale to przecież fakt. Ktokolwiek i kiedykolwiek uczestniczył w pracach jakiejkolwiek komisji skrutacyjnej, ten o tym doskonale wie.
A zatem:
1) głosowało 65 osób (razem z manipulatorami, w co już nikt nie wątpi),
2) Ustrzyki Górne uzyskały 33 głosy, co nie stanowi większości bezwzględnej, gdyż
3) większość bezwzględna wynosi w tym wypadku 34 głosy (a dokładnie 33,5).

Ps. Przypomnijcie sobie (niektórzy) pamiętne wybory Prezydenta PRL w lipcu 1989 r. Głosowało wtedy Zgromadzenie Narodowe (Sejm i Senat). I wtedy chodziło m.in. o to, aby - dla ważności wyboru - Wojciech Jaruzelski został wybrany przewagą co najmniej 1,5 głosu, a nie 0,5 głosu ponad połowę liczby głosujących (liczba głosujących elektorów była nieparzysta).

mAAtylda
08-02-2007, 20:20
A ja widzę na ankiecie 50,77%, biorąc ten stan pod uwagę 0,77 zaokrągla się do 1,00, więc mamy 51,00%. Czy jeszcze długo ta woda będzie mącona?Zgadzam się z Marcowym , że czas dać spokój tym dywagacjom.

Stały Bywalec
08-02-2007, 20:27
A ja widzę na ankiecie 50,77%, biorąc ten stan pod uwagę 0,77 zaokrągla się do 1,00, więc mamy 51,00%. Czy jeszcze długo ta woda będzie mącona?Zgadzam się z Marcowym , że czas dać spokój tym dywagacjom.
No i miałem rację, pisząc przed paroma minutami:
"Zaraz różne Szanowne Panie na mnie wskoczą:? "

mAAtylda
08-02-2007, 20:33
Takich Szanowych Pań jest więcej i liczyć też potrafią.

Stały Bywalec
08-02-2007, 20:46
Takich Szanowych Pań jest więcej i liczyć też potrafią.
Matyldo, powinnaś wiedzieć, że zaokrąglać wolno tylko wtedy, gdy odpowiednie przepisy na to zezwalają. I że należy to czynić tylko w sposób ściśle określony w tych przepisach. Myślę, że akurat Ty powinnaś o tym wiedzieć lepiej od pozostałych Szanownych Pań (nic Im nie ujmując).

Ja w tym miejscu chciałem przeprosić Admina za posądzenie Go o przedłużające się "milczenie". Nie zauważyłem Jego postu w sąsiednim wątku.:cry:
Ale widzę, że Admin poparł ideę powtórzenia głosowania. Wprawdzie prywatnie (nie służbowo), ale poparł.:-D

mAAtylda
08-02-2007, 20:54
Wiem i w tym wypadku sądzę że żaden przepis by się nie obraził. A jeśli po powtórnym głosowaniu również wygrają UG?To do 3 x sztuka?

Małgocha
08-02-2007, 22:16
Tak przyglądam się tej całej KIMBowej dyskusji i zastanawiam się czy naprawde miejsce spotkania jest najważniejsze ???? Czy ideą tych spotkań nie są ludzie po prostu ???? Jeśli komuś nie pasują UG to czy ludzie tam będący nie są warci "poświęcenia" się. Ale ja może się nie znam , jestem "nowa" siłą rzeczy na KIMBie nie byłam .... jeszcze... ale w głosowaniu pozwoliłam sobie wziąc udział.

andrzej627
08-02-2007, 22:32
większość bezwzględną liczy się jako 50% głosów + 1 głos.
Stały Bywalcu, a gdzie ten przepis znalazłeś? Przecież stoi jak byk:

ZASADY GŁOSOWANIA

Pierwsza tura- 5 miejscowości (alfabetycznie), czas głosowania od 19 .01 do 04.02 --jeżeli w tej turze, któraś z miejscowość uzyska 50% głosów , to uznajemy głosowanie za rozstrzygnięte. W przypadku nie rozstrzygnięcia zakładam drugą turę.

Chcesz falandyzować KIMB? :wink:

admin
08-02-2007, 23:15
Zasadniczo po przemyśleniu doszedłem do wniosku, że głosowanie jest głosowaniem i skoro taki jest wynik to pozostaje się tylko z nim zgodzić i cieszyć :) z tego jak to ktoś powiedział, że KIMB wraca w Bieszczady :D.

Zakończmy spory proceduralne. Na KIMBie będzie okazja omówić procedury. Na przyszłość musimy wypracować jakąś lepszą metodę wyboru miejsca.
"Miejsce" zostało potwierdzone u właścicieli obiektu (mowa o tym w innym miejscu) zatem sprawę wyboru miejsca można uznać za zamkniętą.

DUCHPRZESZŁOŚCI
09-02-2007, 10:07
Ale ja może się nie znam , jestem "nowa" siłą rzeczy na KIMBie nie byłam .... jeszcze... ale w głosowaniu pozwoliłam sobie wziąc udział.

Ja tak jak i Małgocha jestem nowy, jako użytkownik zarejstrowany. Bo czytam forum od 2004 r. Ale też przyznaję się publicznie.
:wink: Ja niegodny idei KIMB, bo zbyt świeży i w bojach KIMB-owych nie zczerstwiały. Przyłożyłem swój świętokradczy palec do klawiatury i zagłosowałem. Na swoje usprawiedliwienie podaję że byłem jednym z pierwszych, chociaż Ci mają być ostatnimi. I żeczywiście co wynikło z głosowania są.

Marcowy
09-02-2007, 12:18
Ja podobnie - na KIMB-ie nigdy nie byłem, ale w tym roku pojadę. Dlaczego miałbym być wykluczony z głosowania, a np. uczestnicy ubiegłoroczni, którzy w tym roku się nie wybierają, mieliby prawo ustalać miejscówkę?
Jest mnóstwo takich "punktów zapalnych", które wypadałoby ustalić raz na zawsze i np. umieścić w formie przyklejonego wątku w dziale KIMB-owym. I to jest zadanie dla uczestników KIMB-u 2007!!!
Choć pewnie nie starczy czasu na nic innego... Hehe, już to widzę - cały kongres zostanie poświęcony zorganizowaniu kolejnego :)

yasiolek
09-02-2007, 14:53
moim skromnym zdanie powino sie zrobić liste osób które chca jechać na KIMB i jedna osoba, powysyłałaby do nich PM z pytanie : gdzie chcesz aby sie odbył KIMB( wybór z kilku opcji) ? a odpowiedż następuje również poprzez PM a w temacie jest nazwa opcji. wtedy było by wiadomo ile głosów jest za która opcją i nie będzie problemów. bo zawsze mozna zrobić kontrole głosów, jeśli pojawiłyby sie jakieś protesty. chyba taki typ "demokracji" jest odpowiedni, gdyż chyba każdy zrozumie inne zdanie 2 osoby.

Marcowy
09-02-2007, 15:12
Zgadzam się.
Ale osoby, które zadeklarują chęć udziału w KIMB-ie powinny podpisać takie zobowiązanie, że przyjadą. I to własną krwią! :-) Inaczej "chętnych" może być 1000. Jak wyegzekwujesz od nich późniejszy udział? Tym bardziej, że wielu osobom głosującym w dobrej wierze może faktycznie później coś wypaść i nie przyjadą - przecież do KIMB-u jeszcze 3 miesiące.

Na innym forum, na którym czasem bywam, panuje ciekawa zasada - prawo decydowania w rozmaitych istotnych sprawach mają tylko ci userzy, którzy byli zarejestrowani PRZED wywołaniem jakiegoś tematu. Pozwala to wyeliminować różnego rodzaju koniunkturalne albo manipulatorskie zachowania.

Stały Bywalec
11-02-2007, 12:47
(...)
Na innym forum, na którym czasem bywam, panuje ciekawa zasada - prawo decydowania w rozmaitych istotnych sprawach mają tylko ci userzy, którzy byli zarejestrowani PRZED wywołaniem jakiegoś tematu. Pozwala to wyeliminować różnego rodzaju koniunkturalne albo manipulatorskie zachowania.:-)
No i jeszcze przy założeniu, że głosowanie jest jawne.

sjug
14-02-2007, 19:53
Witam

Widzę, że po wielu debatach zapadła decyzja, iz miejscem tego rocznego KIMB'u jest Zajazd " Pod Caryńską" w Ustrzykach Górnych - więc już mogę zabrać głos.

Chciałbym wszystkich namówić oraz poprosić aby nastawienie ani optymizm nie opuszczały was a miesce odbycia się kongresu nie było tematem spornym, które może się odbić na postawie samych tam przebywających.

Małgosiu wspaniałe spostrzeżenie nie miejsce a ludzie są sercem tej imprezy:-P

Byłem na KIMB'ie w Pantałyku w Dołżycy 2 lata temu podobała mi się impreza lecz brakowało mi tam nutki opowiadań, gawędy poprostu szczypty kultury bieszczadzkiej którą ktoś chciałby się podzielić z innymi. Były śpiewy i gitara mam nadziję, że tym razem również nie odpuszczą Maniu z Zulusem a i pojawią się nowi. Udało mi się pojeździć na koniu, wyskoczyć w las (może ktoś pamięta jak wnosiliśmy baranka zbożowego) i nie do końca dojśc na Jeziorka Duszatyńskie :razz: .

Pisze o tym gdyż dobrze wpominam tamten weekend i mimo wszystko chciałbym uzupełnić braki tamtego KIMB'u aby Pod Caryńską się nie pojawiły.

Dla tego mam nadzieję, zanim zaczniecie planować przyszłe spotkania, przyłożycie się do tego rocznego aby w Ustrzykach weekend również był wykorzystany w 100%.

Chciałbym zaczerpnąć od was opini czego wy jako uczestnicy przyjeżdżający od pierwszego razu jak i nowi KIMB'owicze oczekujecie od KIMB'u 2007.
Ponadto również chciałbym złapac kontakt z osobą, która jest odpowiedzialna za organizację KIMB'u 2007. Kontakt ze mną można złapać przez Zajazd Pod Caryńską mail (zajazd@carynska.pl) tel 013 4610630 tam również jeżeli będzie potrzeba podadzą wam nr na komórkę.

Licze na wiele propozycji mailowych jak i kontakt organizatora lub osoby która była na wszystkich kongresach (dokładnie wie czego oczekują uczestnicy).

Z turystycznym pozdrowieniem Zajazd Pod Caryńską
Jacek Skórka
www.carynska.pl

lucyna
14-02-2007, 20:39
Witaj na forum. Czego oczekuję? Proszę o zintegrowanie KIMB z GOPR. Mam cichutką nadzieję, że dołączę chociaż na maleńką chwilkę do Was. Cieszę się, że wygrał Pod Caryńską. Z pogaduch wiem, że kilka osób planuje chociaż kilkunastominutową integrację w ramach KIMB> powodzenia

Agata25
14-02-2007, 20:52
Z pogaduch wiem, że kilka osób planuje chociaż kilkunastominutową integrację w ramach KIMB.
Bawcie sie dobrze....

Miłej zabawy

sjug
14-02-2007, 21:07
Witam

Integracja z GOPR również jest możliwa wejdźcie na strone http://www.gopr.com.pl/ wyszły darmowe szkolenia dla turystów,
można ich zaporosić aby zorganizowali dzień poczęści a integracja przy "ognisku" była by nieunikniona, wszstko zależy od organizatorów :-)
Jak dla mnie osobiście to chciałbym znaleść grupkę ludzi która wybrała by się na koniach na 1 dniowy rajd :D. Dla tego widać że wachlarz rozrywek powinien być zapewniony

Pozdrowienia dla Lucynki

Xiro
17-02-2007, 01:34
i nie do końca dojśc na Jeziorka Duszatyńskie :razz: .



.......pamiętamy :mrgreen:





(może ktoś pamięta jak wnosiliśmy baranka zbożowego)

baranek.... tak dla przypomnienia

Tarnina
17-02-2007, 10:46
Tego baranka do dziś wspominamy :) Była to naprawdę bardzo miła niespodzianka od Jacka i przyjaciół. Jeszcze raz dzięki :)