PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wygląda Muczne?



Anonymous
12-04-2001, 01:18
Mieszkam nad morzem i nie mogę się nadziwić dlaczego tu skoro kocham góry a zwłaszcza Bieszcady. Tym razem wybieram się do Mucznego. Wiem,że warto wybrać się na przełęcz Użocką, ale czy jest to dobra baza na inne wypady - jakie?- poradź.

Anonymous
16-04-2001, 23:27
Muczne to enklawa na terenie Bieszczad. Leży w spokojnej dolinie ale nieco z boku od głównych szlaków bieszczadzkich. Dla posiadacza samochodu to żaden problem jednak jeśli nie dysponujesz 4 kółkami to proponuję Ustrzyki Grn. a do Mucznego tylko wpaść na pstrąga.
Jest znakomitą bazą do penetracji "worka" ale tylko worka. Poza tym jest super.

atylla
23-02-2006, 14:09
Muczne jak Muczne ale Tarnawa Niżna jest super jest co robic w tamtym roku byłem i zmieniła sie włascicielka nazwijmy to schronisko w Tarnawie mozna sie przekimac zrobili sklep, czego wczesniej nie było. Na piechotke do Sianek (-; 10 km do parkingu i dalej jescze troche. Do Mucznego mozna sie dostac przez Tarnice niebieskim i zółtym. Jesli zas chodzi o baze to faktycznie Ustrzyki G najlepiej (uwaga na namiot mozna sie pozbyc troche rzeczy troche kradna :( ). ale najlepiej chodzic ze wszystkim na plecach i spac w jednym miejscu tylko raz .

Doczu
23-02-2006, 14:43
Tym razem wybieram się do Mucznego
Polecam. Obecnie droga ze Stuposian jest czarna (stan na 21.02) i przejezdna na całym odcinku.
Niestety jeśli nie masz własnego środka transportu, musisz się zdać na okazję, bo nawet w sezonie nie jeżdżą tam PKSy. Ponadto musisz wziąć pod uwagę, że jak pojedziesz tam na dłużej, to daj znać do sklepu żeby więcej chleba zamówili, bo możesz miec problemy z jego dostępnością. Ja na 3 pobyty w Mucznem ani raz nie miałem szczęścia dostac chleba.

Wiem,że warto wybrać się na przełęcz Użocką,
Warto, ale na pewno nie przez Muczne. Musisz przejść granice w Krościenku i dopiero stamtąd jechac na Sianki i dalej na Przeł.Użocką

ale czy jest to dobra baza na inne wypady - jakie?
Wspomniane wyżej Sianki, ale od strony polskiej, Bukowe Berdo Torfowisko Dzwiniacz, Torf.Tarnawa - zresztą zacznij od kupna mapy i sam zobaczysz gdzie stamtąd można dojść. A jeśli bedziesz samochodem to w zasadzie nie ma żadnych ograniczeń.

Browar
23-02-2006, 22:12
Ja na 3 pobyty w Mucznem ani raz nie miałem szczęścia dostac chleba.

Witam!
Niedowiary,w którym sklepie ?
Kupuję tam od wielu lat i nigdy nie brakowało...
Pozdrawiam

Bison
23-02-2006, 22:57
Niedowiary,w którym sklepie ?
:lol: Heh! A są tam dwa sklepy?? Fakt. Rok temu nie kupilismy chleba bo był zamówiony ale tydzień temu nie\mielismy problemów z zaopatrzeniem... :mrgreen:

Browar
24-02-2006, 00:31
Są dwa: jeden taki w którym może zabraknąć wszystkiego,nawet sklepowej, w hotelu,
i drugi w kierunku na Bukowe Berdo,gdzie zawsze jest wszystko

Doczu
24-02-2006, 06:56
Są dwa: jeden taki w którym może zabraknąć wszystkiego,nawet sklepowej, w hotelu,
i drugi w kierunku na Bukowe Berdo,gdzie zawsze jest wszystko
No toś mnie teraz zaskoczył - ja cały czas myslałem ze tam jest 1 sklep. Jakoś nigdy nie słyszałem o tym w hotelu.
A co do samego chleba - cóż mam chyba pecha :|

Gar
24-02-2006, 21:34
Potwierdzam istnienie sklepu w hotelu.
A co do sklepowej: pojawiam się i znikam :lol: I to jest norma
J.P

ask
25-02-2006, 00:12
są dwa , ale jeden praktycznie w zimie nieczynny( ten w "gierkówce").
Muczne jest swietną bazą na Worek. Tarnawa już tak nie przyciąga.

lucyna
27-02-2006, 14:13
Zimą wyglada przepięknie.Tak się składa, ze większość szkolen mieliśmy w worku. Późna jesień i zima to prawdziwa bajka Polecam szlak na Bukowe Berdo. W okolicy stokówki którymi można wędrować godzinami na rakietach. Wyjatkowo ciekawa ścieżka w okolicy Tarnawa_Dzwiniacz. Anyczka dała na forum zdjęcia. Przepiękne okolice torfowisk których obejrzenie polecam. Punkt widokowy z miejsca które na mapie Krukara nazywane jest bodajże Roztoki na Bukowe Berdo, Krzemień i Halicz. Zresztą też warto połazić leśnymi duktami np w okolicy Kiczery Sokolickiej.