PDA

Zobacz pełną wersję : Problem "poetycki"



JarekBartek
29-01-2007, 12:50
Niedawno jeszcze z ciekawością siadałem wieczorem i przy lampce czegoś miłego podniebieniu czytałem co nowego w dziale „Poezja i proza Bieszczadu”. WUKA, wojtekbieszczad, KKKrzycho, Aleksandra i inni autorzy przywołują w nim miłe wspomnienia i refleksje. Część postów (wierszy) podoba mi się bardzo, część mniej, ale ja o gustach nie dyskutuję. Jak ktoś czuje się na siłach i ma natchnienie to niech pisze – po to chyba jest ten dział.
MOJA PROŚBA DO ADMINA – wywalić z w/w podforum idiotyczne wycieczki osobiste bo psują klimat i całości nie da się przez to czytać.
Ludzie jak chcecie się obrzucać błotem to proszę nie tutaj!!!:evil: :evil: :evil:

Browar
29-01-2007, 13:14
-> JarekBartek
Podpisuję się pod Twoim postem,to co tam niektórzy wypisują to jakaś szczeniacka żenada.
-> Admin-parę banów by się zdało...

MF
29-01-2007, 13:56
Też jestem za. I nie dotyczy to tylko podforum poetyckiego, jeśli chodzi o wspomniane wycieczki osobiste.

wolfmaister
29-01-2007, 17:14
Gratuluje Panowie.Wreszcie trzeba zrobić porządek,gdyż rozprasza to wytrawnych "czytaczy poezji"

Kriss40
29-01-2007, 19:43
Ja tylko żałuję, że tez dałem się sprowokowac i wszystkich za to przepraszam. A posty jakie są, każdy widzi. Pozdrawiam. Krzysztof

Kriss40
29-01-2007, 19:45
Agata 25 - zalogowana od tygodnia - postów 9 - wszystkie napastliwe i ziejące jadem, wszystkie dotyczące mnie. To tyle.

admin
29-01-2007, 20:29
Jak pokasuję posty to będzie larum że jest cenzura, jak je zostawię, że pozwalam na napaści personalne. Nie ma tu dobrego wyjścia. Kriss40 trzebabyło nie podejmować dyskusji. Z trollami (http://pl.wikipedia.org/wiki/Trolling) to jest tak, że im bardziej chcesz im coś po ludzku wytłumaczyć to one będą jeszcze bardziej trollować.

Każdą kolejną problematyczną wypowiedź proszę zgłaszać do mnie (poprzez PW albo raportowanie złych postów).

Kriss40
29-01-2007, 20:54
Masz rację. I wcale nie namawiam do cenzurowania. Pozdrawiam gorąco. Krzysztof

PiotrekF
31-01-2007, 22:38
".... dlaczego nie potrafimy pięknie różnic się..." - w cudzyslowie bo slowa nie moje . Mnie też nie cieszą "te posty" i nie raz się zastanawiam czy.......

Pozdrawiam PF

Pastor
01-02-2007, 02:09
".... dlaczego nie potrafimy pięknie różnic się..." - w cudzyslowie bo slowa nie moje . Mnie też nie cieszą "te posty" i nie raz się zastanawiam czy....... Pozdrawiam PF

A czy można "pięknie różnić się" z kimś, kto wobec tych, co nie padają na kolana przed jego "poezją" używa określeń "cham", "chamka", "szmata", "kreatura",KIMB nazywa "obsceną"- czy to jest atmosfera do tego by się "pięknie różnić"??? Ja ubolewam, że do tej gorszącej "bijatyki słownej" doszło w dziale "poetyckim", gdzie piszą osoby które podziwiam i szanuję! Jeżeli ktoś poczuł się dotknięty moimi wypowiedziami gotów jestem przeprosić z kwiatami w ręku. Jeżeli to nie wystarczy,gotów jestem zrezygnować z anonimowości i dać wszelką satysfakcję. Nie rozwiązuje to mojego konfliktu z Krissem40, który nie zaczepiany przeze mnie, publicznie mnie poniżył i śmieje mi się w twarz korzystając z anonimowości tego Forum.Gdyby był człowiekiem honorowym to byśmy to załatwili między sobą bez angażowania Forum i forumowiczów. Rozumiem że nie będzie dalszego ciągu tego problemu. Admin postraszył oponentów brzydkim słowem (trolle) i oponenci zamilkli,a nawet znalezli się zwolennicy, "wytrawni czytacze poezji"-cyt. za wolfmaister.
Nie zamilkły jednak prywatne rozmowy. Ja sam rozmawiałem z kilkoma osobami z tego Forum. W każdej z tych rozmów padało:"...nie napiszę tego na Forum" Zastanawiam się dlaczego, przecież to wolne forum, anonimowe w dodatku.
Nie mam doświadczenia jeśli chodzi o wypowiedzi na Forum.Nie mam też nic specjanie ciekawego do napisania.Przestawię się na czytanie i będę spokojnie czekał aż mój oponent zostanie usunięty z tego Forum tak jak został usunięty z innych (ostatnio z www.poema.art.pl gdzie dokazywał jako R.....). Pozdrawiam wszystkich + Pastor

Kriss40
01-02-2007, 07:46
A czy można "pięknie różnić się" z kimś, kto wobec tych, co nie padają na kolana przed jego "poezją" używa określeń "cham", "chamka", "szmata", "kreatura",KIMB nazywa "obsceną"- czy to jest atmosfera do tego by się "pięknie różnić"??? Ja ubolewam, że do tej gorszącej "bijatyki słownej" doszło w dziale "poetyckim", gdzie piszą osoby które podziwiam i szanuję! Jeżeli ktoś poczuł się dotknięty moimi wypowiedziami gotów jestem przeprosić z kwiatami w ręku. Jeżeli to nie wystarczy,gotów jestem zrezygnować z anonimowości i dać wszelką satysfakcję. Nie rozwiązuje to mojego konfliktu z Krissem40, który nie zaczepiany przeze mnie, publicznie mnie poniżył i śmieje mi się w twarz korzystając z anonimowości tego Forum.Gdyby był człowiekiem honorowym to byśmy to załatwili między sobą bez angażowania Forum i forumowiczów. Rozumiem że nie będzie dalszego ciągu tego problemu. Admin postraszył oponentów brzydkim słowem (trolle) i oponenci zamilkli,a nawet znalezli się zwolennicy, "wytrawni czytacze poezji"-cyt. za wolfmaister.
Nie zamilkły jednak prywatne rozmowy. Ja sam rozmawiałem z kilkoma osobami z tego Forum. W każdej z tych rozmów padało:"...nie napiszę tego na Forum" Zastanawiam się dlaczego, przecież to wolne forum, anonimowe w dodatku.
Nie mam doświadczenia jeśli chodzi o wypowiedzi na Forum.Nie mam też nic specjanie ciekawego do napisania.Przestawię się na czytanie i będę spokojnie czekał aż mój oponent zostanie usunięty z tego Forum tak jak został usunięty z innych (ostatnio z www.poema.art.pl gdzie dokazywał jako R.....). Pozdrawiam wszystkich + Pastor


Jak zwykle, pastrorze, nie myślisz logocznie i mieszasz skutki z przyczynami. Faktycznie Twoje zachowanie, czy niejakiego Jorga (cały czas do wgladu Adminów jest jego do mnie "korespondencja") nazwałem chamskim, ale to dopiero po tym, jak obrażaliście ludzi, wyzywając ich od alkoholików - tylko dlatego, ze wam nie przyklaskiwali. Poza tym, (przewrotnie nazwany) Pastorze - nie kłam bezczelnie, bo mnie z Poemy nie usunięto (swoją drogą - widzę, ze mnie tam czytasz, co mi nawet schlebia ... hehe) . Zdania o wcześniejszych kimbach (lata 2004 i 2005) nie zmienię. Ale masz rację - to tam ma swe źrodło obecna agresja Jorga, czy zalogowanej na zamówienie Agatki. Od dawna na temat kimbów w ogóle sie nie wypowiadam. Nie wiem, ile masz lat, ale zaczynasz sie powoli ośmieszać, a Twoja zajadłość faktycznie znów nasuwa mi na myśl cytat z Wesela. Nie Ty mnie na forum przyjmowałeś i na pewno nie Ty mnie z niego usuniesz. To moja ostatnia wypowiedź w tym wątku. Pozdrawiam wszystkich normalnych Bieszczadników. Krzysztof

Piotr
01-02-2007, 11:12
Rozumiem że nie będzie dalszego ciągu tego problemu. Admin postraszył oponentów brzydkim słowem (trolle) i oponenci zamilkli,a nawet znalezli się zwolennicy, "wytrawni czytacze poezji"-cyt. za wolfmaister.
Nie zamilkły jednak prywatne rozmowy. Ja sam rozmawiałem z kilkoma osobami z tego Forum. W każdej z tych rozmów padało:"...nie napiszę tego na Forum" Zastanawiam się dlaczego, przecież to wolne forum, anonimowe w dodatku.
Pastorze - to jest wolne forum (patrząc obiektywnie), a anonimowe dla tego, kto chce być anonimowy - jego święte prawo. Część forumowiczów anonimowa nie jest.

Wycieczki personalne nie są mile widziane na żadnym poważnym forum jakie znam i na tym też nie ma na nie przyzwolenia - w granicach interpretacji "wycieczek osobistych". W dziale "Poezja..." jest to trudniejsze do wychwycenia. Każdy kto umieszcza tam swój wiersz, musi liczyć się z tym, że pojawią się opinie na temat, a opinie jak zawsze będą różne. Do wypowiedzenia się nie trzeba być wybitnym krytykiem literackim, bo to nie to miejsce - jak ktoś chce napisać że dany wiersz jest do d.. - jego prawo. Nie można karać kogoś za to że ma własne zdanie, ani za to że posługuje się takim a nie innym językiem - dopóki nie jest on wulgarny, obsceniczny, itp.

Wiadomości prywatne, są jak nazwa wskazuje prywatne - problemy z tym związane należy rozwiązywać również prywatnie, z wyjątkiem sytuacji gdyby posłużyły do łamania prawa czy szeroko pojętych zasad usenetu, przesyłania spamu, etc. Przykładowo: jeśli ktoś napisze mi na priv, że jestem głupi - to trudno, nie jest to powód do jakiejkolwiek interwencji - priv od danej osoby można kasować bez czytania, jest taka opcja.

Jakkolwiek zazwyczaj nie zgadzam się z wypowiedziami Krissa, to w przypadku - jak to nazwano - "problemu poetyckiego", jeśli już ktoś powinien stamtąd wylecieć, to byliby to jego oponenci.

p.s - korzystając z okazji, przypominam raz jeszcze o tematyczności działów na forum. Niestety ostatnio wątki, które mogłyby być ciekawe, są rozbijane zupełnie niepotrzebnymi "wstawkami", co skutecznie zniechęca do ich kontynuacji.

Pastor
01-02-2007, 12:25
..............Jakkolwiek zazwyczaj nie zgadzam się z wypowiedziami Krissa, to w przypadku - jak to nazwano - "problemu poetyckiego", jeśli już ktoś powinien stamtąd wylecieć, to byliby to jego oponenci....................

Piotrze! Mam do Ciebie szacunek i zaufanie do Twoich osądów, dlatego przyjmuję Twoją decyzję a właściwie sugestię bez dalszej dyskusji. "Wylatuje". Pozdrawiam wszyskich. +P......

joorg
01-02-2007, 19:12
.... Twoje zachowanie, czy niejakiego Jorga (cały czas do wgladu Adminów jest jego do mnie "korespondencja") nazwałem chamskim, ale to dopiero po tym, jak obrażaliście ludzi,... Zdania o wcześniejszych kimbach (lata 2004 i 2005) nie zmienię. Ale masz rację - to tam ma swe źrodło obecna agresja Jorga,.......

"Nijaki" Krissie sam się dopominasz żeby napisać Ci publicznie to co napisałem na Twoje PW.Do tej pory nie pisałem tego publicznie mając szacunek do Innych Uczestników forum , a nie ukrywaniem mojej opinii o Tobie.
Napisałem na PW "że jesteś maluczkim zakompleksionym człowieczkiem który szuka dowartościowania na forum , również napisałem "że onanizujesz się sam własną marnej jakości (siaką) poezją "( to określenie krótko oddaje moją opinię o Twojej poezji i o Tobie) Nic nowego nie napisałem dokładnie rok temu też i to publicznie tak Ci pisałem po Twoich "wcinaniach" się i obrażaniem Ludzi którzy mieli zamiar jechać na KIMB.
Zauważ ,że nigdy nie wypowiadałem się na podforum Poezja.. , a Ty szukałeś zaczepki i obrażałeś Uczestników "na innych tematach"
To jest moje ostatnie do Ciebie pisanie , nie mam zamiaru sam sobie ubliżać dyskutując z Tobą .Tylko się zastanów -- jeżeli byłaby to tylko jedna taka opinia o Tobie to masz prawo sądzić że jest fałszywa , ale jeżeli już kilka osób wypowiada się w podobnym tonie to może jednak to jest PRAWDZIWA OPINIA .

Powróciłeś czynnie po roku milczenia na to forum i zacząłeś od "siania fermentu i zaczepek"Postarałeś się o wyeliminowanie konkurencji na podforum poezja poprzez pisanie o KIMŚ "że jak na warunki Bieszczadzkie to może być.." a o innych wierszach ,że są "siakie" Co chcesz " zawładnąć " tym podforum tylko dla siebie , co szukasz sponsora i wydawcy swojej marnej pisaniny.?To może lepiej jak założysz sobie prywatną str i tam do woli przez nikogo nie krytykowany będziesz sie "produkował".
Twój powrót po roku chyba był jednak podyktowany tym że , gdzie indziej już Cię poznali i mieli dość .

Zegnam Cię Kriss

Ps Przepraszam Innych Uczestników za to co tu piszę , ale nie będę milczał jak Kriss dalej prowokuje i nie może nic zrozumieć .(na PW)

Jeszcze jedno zapomniałem że, na Pw napisałem Ci że jesteś "kmiotek" to takie delikatniejsze określenie "charakteru" (cham , chamski ) które Ty tak lubisz używać.
A tak naprawdę to zachowujesz sie jak "dzieciak w piaskownicy"(skarżąc się do Admina) to tak jak " prese pani a on mi nasypał piasek w oczy"

JarekBartek
01-02-2007, 23:19
A może by tak jeszcze na Forum powstał dodatkowy dział „Hyde Park” - tam każdy mógłby sobie napisać bez falbanek, że taki a taki to ch.. , a taka owaka to k..wa i oczywiście dodać od siebie coś nowego i bardzo twórczego. Zaułek mówców wszak zobowiązuje...

Ludzie, którzy ukończyli już przedszkole i szkołę podstawową mogliby omijać te rejony bardzo szerokim łukiem i byłoby może „normalniej”.

Klopsikowy pomysł „WALNIJ BANIE ZMIENISZ ZDANIE” wydaje mi się jak najbardziej na czasie (przynajmniej dla niektórych).
No to na zdrowie!!!

admin
02-02-2007, 09:33
Trollem się nie straszy. Trollem się jest albo bywa.
Generalnie namawiałbym do 10 minut oddechu i zastanowienia przed napisaniem każdego postu. To zasadniczo powinno pomóc.

Nie jest żadną trudnością nawymyślać komuś na forum - zwłaszcza gdy się jest anonimowym. Trudnością jest prowadzić inteligentny dialog na poziomie - także o sprawach, które nas różnią czy denerwują.
Używanie epitetów w rozmowach forumowych jest naruszeniem netykiety, a ta przynajmniej dla mnie stanowi wykładnię zasad internetowych. Zatem jeśli pojawi się kolejny post naruszający netykietę proszę o zgłoszenie go do mnie lub dowolnego moderatora.