PDA

Zobacz pełną wersję : Do Joorga i nie tylko. II tura wyborów miejsca VI KIMB



Stały Bywalec
31-01-2007, 10:16
A teraz poważnie.

Na Naszym Forum jest zarejestrowanych 2464 użytkowników. Z tej liczby ok. 50% w ogóle nie wie dokładnie, gdzie leży Sękowiec, a ponad 80% nigdy w nim nie było. Tym bardziej, że Sękowiec nie ma już statusu odrębnej miejscowości (wsi), jest to po prostu osada - przysiółek.

Co innego Ustrzyki Grn. - o nich słyszeli wszyscy, co choć troszkę interesują się Bieszczadami (skoro trafili na Nasze Forum). I zapewne tam też byli, chociażby przejazdem, podczas wycieczki po obwodnicy.

A zagłosować wirtualnie każdy sobie może:oops: . I nawet przez chwilę nie pomyśli, aby przyjechać na KIMB. Bo dni 18-20 maja to ani wakacje, ani sezon urlopowy, ani długi weekend nawet.
Ale pobawić się i kliknąć myszką, czemu nie ?

A ja po staropolsku uważam, że nic o nas bez nas.
I proponuję, aby:

a) II tura głosowania bezwzględnie odbyła się, tj. miała miejsce także w przypadku, gdy jedna z miejscowości uzyska pow. 50% głosów już w I turze tego - moim zdaniem - dotychczas niereprezentatywnego głosowania,

b) wybory w II turze były jawne i przeprowadzone wg zasady: 1 głosujący członek forum = 1 głos (bez znaczenia, ile osób, i na jak długo, ze sobą przywiezie),

c) głosowali tylko ci, którzy sami sobie przyrzekną, że na KIMB przyjadą - bo mają taki szczery zamiar, realne możliwości (czasowe, rodzinne, finansowe, etc.) i, jak na razie, nie znajdują (w chwili głosowania) żadnych poważniejszych przeciwskazań.

Jak zauważyliście, nie proponuję powtórki sondażu (co już ktoś zasugerował w wątku obok), lecz tylko jego kontynuację wg nieco zmodyfikowanej reguły.
Gwoli jasności: sugerowanego sposobu głosowania proszę nie traktować jako listy obecności na KIMB. Bo każdy (no, prawie każdy) przyjeżdża na KIMB zawsze z kimś "niezrzeszonym", a poza tym mogą przecież przybyć ci członkowie Forum, którzy z jakichś tam przyczyn nie wzięli udziału w głosowaniu.
Poza tym prawdopodobnie zostanie jeszcze przeprowadzony (jakieś 2, 3 tygodnie przed terminem KIMB) kolejny, ostatni sondaż - mający na celu uściślić oszacowanie liczby uczestników i gości.

iza
31-01-2007, 12:39
A teraz poważnie.

Na Naszym Forum jest zarejestrowanych 2464 użytkowników. Z tej liczby ok. 50% w ogóle nie wie dokładnie, gdzie leży Sękowiec, a ponad 80% nigdy w nim nie było. Tym bardziej, że Sękowiec nie ma już statusu odrębnej miejscowości (wsi), jest to po prostu osada - przysiółek..

No , no glosowało 51 osób co daje 2,02% użytkowników forum i być może nie mieszczą się on w Twoich 50% ? A może te 50% które nie wie wcale nie chce wiedzieć gdzie ten Sękowiec leży ?
A powiedz mi cóz takiego jest w Sękowcu że wszyscy winni wiedzieć gdzie on leży ?
Moim zdaniem nie ma tam nic szczególnego Doliny Krywego czy Tworylne można odwiedzić mieszkając np. w Terce czy Rajskim .na Otryt można wejść z Dwernika .
Kto nie wie jak chce to się dowie w końcu mapę chyba każdy z nas posiada .


A teraz poważnie.
Co innego Ustrzyki Grn. - o nich słyszeli wszyscy, co choć troszkę interesują się Bieszczadami (skoro trafili na Nasze Forum). I zapewne tam też byli, chociażby przejazdem, podczas wycieczki po obwodnicy.

No właśnie i być może właśnie dlatego Ustrzyki mają prawie 50% głosów .



A teraz poważnie.
A zagłosować wirtualnie każdy sobie może:oops: . I nawet przez chwilę nie pomyśli, aby przyjechać na KIMB. Bo dni 18-20 maja to ani wakacje, ani sezon urlopowy, ani długi weekend nawet.
Ale pobawić się i kliknąć myszką, czemu nie ?.

A pewnie że może i może też sobie pomyśleć albo i nie i nie ma na to rady .
Ciekawe dlaczego przed każdym KIMB-em najwięcej mają do powiedzenia Ci co nie przyjeżdrzają . A kto ma przyjechać – przyjedzie – patrz KIMB III czy nawet IV .



A teraz poważnie.
A ja po staropolsku uważam, że nic o nas bez nas.
I proponuję, aby:

a) II tura głosowania bezwzględnie odbyła się, tj. miała miejsce także w przypadku, gdy jedna z miejscowości uzyska pow. 50% głosów już w I turze tego - moim zdaniem - dotychczas niereprezentatywnego głosowania,

b) wybory w II turze były jawne i przeprowadzone wg zasady: 1 głosujący członek forum = 1 głos (bez znaczenia, ile osób, i na jak długo, ze sobą przywiezie),

c) głosowali tylko ci, którzy sami sobie przyrzekną, że na KIMB przyjadą - bo mają taki szczery zamiar, realne możliwości (czasowe, rodzinne, finansowe, etc.) i, jak na razie, nie znajdują (w chwili głosowania) żadnych poważniejszych przeciwskazań.

Szkoda że szybciej nie obmyśliłeś tego wszystkiego .
Odnośnie a ) – od kiedy reguły zmienia się podczas gry ?
Podczas „ tworzenia” ankiety nikt nie podał takich propozycji .
Podane propozycję zostały zaakceptowane – brak sprzeciwu to akceptacja .
Odnośnie b) zaraz rejestruje mojego męża bo choć nie jest członkiem forum
( nie ma takiej potrzeby ) jednak był już na paru KIMB-ach choć wcale go ze sobą nie zabierałam , ot przyjechaliśmy razem . Myślę że jednak ma prawo zdecydować gdzie chciałby jechać
Odnośnie c) Na dziś to ja mam realne możliwości i chęci w 100% a co będzie za trzy miesiące to wie tylko Pan Bóg


A teraz poważnie.

Jak zauważyliście, nie proponuję powtórki sondażu (co już ktoś zasugerował w wątku obok), lecz tylko jego kontynuację wg nieco zmodyfikowanej reguły.

No fakt nie proponujesz powtórki bo to by już jawne nadużycie było . Zamiennie proponujesz wywrócenie sondy do góry nogami . Ciekawe dlaczego ?- Nasuwa mi się tylko jedna myśl – Sękowiec przegrywa . S.B masz samochód w końcu do Ustrzyk nie tak daleko .

Nie podoba mi się Twoja propozycja jest tendencyjna Jeśli napisałeś to wszystko mając czyste intencje to wybacz za moje insynuacje .
Ustanowionych regał nie zmienia się podczas gry tak samo jak prawo nie działa wstecz .
Wszystko o czym piszesz powinno zostać omówione podczas KIMB-u i być może Twoje propozycje zostaną wprowadzone w życie w przyszłości .
Póki co jest jak jest i moim zdaniem powinno tak zostać .
2,02% głosujących w stosunku do 100% użytkowników nie świadczy chyba o fałszowaniu ankiety ?

p.s

Ustanowienie żelaznych zasad powinno być pierwszym punktem tegorocznego KIMB

p.s 2

W międzyczasie – podczas trwania ankiety pojawiła się propozycja organizacji KIMB
w Latarni Wagabundy . Bardzo mi się ten pomysł spodobał – pełne zaplecze gastronomiczne , sanitarne , mieszkaniowe , możliwość zorganizowania biesiady z kapelą i pieczonym prosiakiem , kupa atrakcji dodatkowych , możliwość organizacji czasu podczas niepogody ,
umiarkowane ceny . Proponuje więc idąc tokiem postępowania S.B anulować obecną sonde i dać nową z uwzględnieniem Woli

p.s 3
Do S.B

"Sekowiec przegrywa - a Ty jezdzisz tylko do Sekowca"


Pozdrawiam

DUCHPRZESZŁOŚCI
31-01-2007, 13:39
Ojojoj to się narobiło.:shock: Stały Bywalcze czy tego chcesz czy też nie z kobietami nie wygrasz. Wedle zasady "gdzie diabeł nie może, tam babę pośle".;-)

lucyna
31-01-2007, 16:42
Oczywiście gdzie didko nie może tam babę wyśle. Podpisuje się pod słowami Izy. Nie zmienia się reguł w czasie trwania gry. Poza tym zaczyna mnie denerwować ciągłe powoływanie się na brak wiedzy u forumowiczów. Trochę pokory.

Derty
31-01-2007, 17:56
Hej:)
A mnie się wszystko podoba:D KIMB się odbędzie najwyraźniej w UG i to jest jeden z największych sukcesów Forum, że wreszcie wyprowadzi się tę pożyteczną imprezę z niskobeskidzkich krzaków. Wreszcie KIMB wraca w Bieszczady:D Żal mi, że nie do Sękowca, ale cóż. Może innym razem:)

Zgadzam się z SB, że jak na ilczbę użytkowników Forum, procent oddających głos jest niski. To jest znak, że impreza nie nabrała odpowiedniej rangi, a może znaczy to, że znakomita większość czytaczy Forum wcale nie szuka kontaktu z innymi bieszczadnikami... Jest temat do obgadania:)
Wierzę, że się spotkamy TAM, wzniesiemy toasty, zagramy Hejnały, pokażemy nową skuteczną broń na wilki i będziemy się dobrze bawili, a przy okazji ustalimy sprawy organizacji kolejnych edycji Kongresu.

Kierując się tym ostatnim podsuwam myśl, aby rozpatrzyć następujące 3 pkty:

1. można w drodze głosowania powszechnego , już po sKIMBieniu się tegorocznym, ustalić listę miejsc na następne kongresy. W ramach tego zgłaszano by propozycje, a następnie odbyłoby się nad nimi głosowanie. KIMB-y odbywałyby się we wszystkich głosowanych miejscowościach w kolejności określonej miejscem uzyskanym w głosowaniu;

2. można w drodze głosowania powszechnego na Forum ustalić, że KIMB odbywa się każdego roku w stałym miejscu i o stałej porze. Wyboru miejsca dokonalibyśmy drogą losowania z kapelusza karteczki z nazwą:D W losowaniu, jako kandydatury, dopuszczalne byłyby miejscowości oferujące nie tylko prysznice i pieczyste, ale przede wszystkim stosunkowo łatwy dostęp do połoninnych Bieszczad wszystkim niezmotoryzowanym. Linia Wysokiego Działu na zachodzie i linia szosy Czarna-Bukowiec, dalej do Górzanki, Baligrodu i piku Chryszczatej na północy, stanowiłyby w miarę naturalne granice regionu, który przypomina Bieszczady:D

3. wolne wnioski, myśli, spostrzeżenia, opinie, wspomnienia, chwalby, pastisze, itd.


Pozdrawiam Zabieszczadzonych
Derty

andrzej627
31-01-2007, 23:17
Ojojoj to się narobiło.:shock: Stały Bywalcze czy tego chcesz czy też nie z kobietami nie wygrasz. Wedle zasady "gdzie diabeł nie może, tam babę pośle".;-)
Wypowiedź Izy nie ma nic wspólnego z tym czy jest kobietą czy nie. Czy mógłbyś wypowiedzieć się na temat? Co sądzisz o tym, co ona napisała? Ja się zgadzam z Izą. A Ty?

andrzej627
31-01-2007, 23:19
Nie zmienia się reguł w czasie trwania gry.
Zgadzam się też z Lucyną.

andrzej627
31-01-2007, 23:35
Szkoda że szybciej nie obmyśliłeś tego wszystkiego .
Mam wrażenie, ze Stały Bywalec zbyt późno się zorientował, że uczestnicy forum chcą w tym roku wcześniej podjąć decyzję co do miejsca KIMBu.

Derty
01-02-2007, 02:19
Wypowiedź Izy nie ma nic wspólnego z tym czy jest kobietą czy nie. [...] Ja się zgadzam z Izą. [...]

Diabeł się odezwał;)

A ja się z Izą nie zgadzam w 100%. Napisać o Dolinie Sanu pod Otrytem, że to nic takiego... oj Iza. Oczom własnym nie wierzę...

Co do zmiany reguł gry - tu akurat się zgadzam. Niech już będzie jak ma być.

Do Matyldy - w górach wszędzie są myszy:P Uważaj;P


Pozdrawiam:D

PS: Jednak dobrze, że są te UG:D Wczłapiemy się na Tarnicę, może gdzie dalej?:) Wyleczymy obolałe głowice w podmuchach wiatru na Carynie... dajmy pokój zwadom. Za rok Sękowiec:D:D

iza
01-02-2007, 02:37
Ach Derciku ja wiem że dla Ciebie ta Dolina Sanu ............ , no dla mnie nie jest to aż tak szczególne miejsce ( mam na myśli San w Sękowcu )

Tak więc sprostowanie :
Przepraszam że nie wspomniałam iż jedyną atrakcją Sękowca jest płynący San ( bo sama Dolina Sanu wydaje mi się iż to nie tylko tam - ale się nie znam to pewnie plote )

p.s - a ja nie chce na Tarnice to było trzy lata temu , wleżmy na Rawki

Derty
01-02-2007, 10:42
Ach Derciku ja wiem że dla Ciebie ta Dolina Sanu ............ , [...]
p.s - a ja nie chce na Tarnice to było trzy lata temu , wleżmy na Rawki

No dla mnie to szczególne miejsce. Kiedyś może znajdę czas, żeby wysnuć kilka wspomnień z dawnych lat ....to kiedyś. A teraz przed nami niechże będą Rawki:) Z UG to miła wyprawka i na rozkręcenie się dobra:) Chcę, żeby nasze myśli pobiegły już w przyszłość, o swoim żalu z powodu Sękowca wspominam ostatni raz:) Bardzo lubię schodzić z Rawek Działem ku Wetlinie. Tamte miejsca to dla mnie też wspomnienia...ostatnie sprzed dwóch lat, gdy szliśmy tamtędy z Hanką, Peterem i ich wspaniałymi przyjaciółmi w straszny upał. Ja już się cieszę, że pójdziemy tam znów całą kompanią, bo chyba pójdziemy?:) I przyznam się, że będzie to dla mnie nowość o tyle, że wiosną tamtędy nie chadzałem:)

Pozdrawiam Zabieszczadzonych
Derty

Stały Bywalec
01-02-2007, 12:17
Bynajmniej nie proponuję zmiany reguł gry w trakcie jej trwania.
A trzymając się tej „sportowej” terminologii moja sugestia raczej oznacza ingerencję sędziego czy obserwatora FIFA w sytuacji, gdy jedna z drużyn zaczyna sobie poczynać nie fair. Zaproponowałem przecież tylko obowiązkową II turę głosowania, czyli coś w rodzaju koniecznego przedłużenia meczu o kilka minut lub dogrywki.

A naszych „przepisów” nie zmieniam. Wyrażam jedynie pogląd, iż Joorg - konstruując ankietę - był przekonany, iż czyni to tylko dla osób osobiście zainteresowanych uczestnictwem w KIMB-ie. Joorg, mylę się ?
To tzw. celowościowa wykładnia przepisów. :idea:

Do Lucyny. Napisałaś:
„(...) Poza tym zaczyna mnie denerwować ciągłe powoływanie się na brak wiedzy u forumowiczów. Trochę pokory.”.
:shock:
Gdyby napisał to ktoś inny, przeszedłbym nad tym do porządku i w ogóle nie zareagował.
Ale zwróciła się w ten sposób do mnie osoba, która na Naszym Forum występuje w charakterze komercyjnym, o czym świadczy podpis pod każdym jej postem:
przewodnik
www.przewodnik.net.pl

To Ty zatem zachowaj więcej pokory i nie podlizuj się jednym, urażając innych. Dobrze wiesz, że napisałem prawdę. Wystarczy sobie wyobrazić tłumy w miejscowościach przy obwodnicy i pustki tam, gdzie jest problem z dojazdem samochodem. I wiesz także, że gdyby wszyscy znali tak Bieszczady jak kilkadziesiąt osób z Naszego Forum i drugie kilkadziesiąt spoza (oczywiście pomijając mieszkańców regionu i jego okolic), to Ty byłabyś bezrobotna.:sad: Wystarczy więc, że jesteś tu również komercyjnie (takie łączenie pożytecznego z przyjemnym), po cóż więc od razu skakać na innych ? Dla przeważającej większości uczestnictwo w Forum, Lucyno, to tylko hobby. My nie uprawiamy takiej jak Ty jawnej reklamy. Bo podanie linka do własnej strony www to przecież już nie krypto- lecz jawna reklama. Reklama przewodnika bieszczadzkiego na bieszczadzkim forum internetowym. Trzeba więcej ? Karteczkami z podobnymi napisami są pooblepiane przystanki autobusowe.

A co do lokalizacji VI KIMB, to tak znów do Sękowca nie jestem osobiście przywiązany. Wolę go naturalnie od Ustrzyk Grn. i innych miejscowości z tegorocznej ankiety. Ale gdyby to miało tylko i wyłącznie ode mnie zależeć:| , to zorganizowałbym go w "Ostoi" w Suchych Rzekach, Chacie Socjologa, Negrylowie lub in. podobnym uroczym miejscu.

kobieta_bieszczadzka
01-02-2007, 14:33
Śledzę sobie po cichutku różnorakie rozważania na temat gdzie itd..... Nie głosowałam ani na UG ani na Sękowiec... ja bym wolała gdzie indziej, ale jade się spotkać z Wami :-) więc jest mi całkowicie obojętne.... o wiele przyjemniej dla mnie byłoby spotkac sie jak to ujął SB "w uroczym miejscu", ale może nie wszyscy takie miejsca lubią............ ja jako przedstawiciel niedouczonej części forumowiczów, zdaję się na tą drugą część .....:-P......

kobita / z łysym/

DUCHPRZESZŁOŚCI
01-02-2007, 15:42
Wypowiedź Izy nie ma nic wspólnego z tym czy jest kobietą czy nie. Czy mógłbyś wypowiedzieć się na temat? Co sądzisz o tym, co ona napisała? Ja się zgadzam z Izą. A Ty?

Andrzeju ja po prostu stwierdziłem fakty. Z kobietami wygrać nie można. Ja się częściowo zgadzam z Izą a częściowo z SB.Każde z nich ma swoją subiektywną rację. Dalszą dyskusję wtym temacie uważam za bezcelową. Jestem zbyt krótko na forum aby wypowiadać się na temat KIMB-u między takimi starymi wyjadaczami jak Stały Bywalec bądź Iza. W końcu to Oni tworzyli początki tego forum.

iza
01-02-2007, 16:34
Bynajmniej nie proponuję zmiany reguł gry w trakcie jej trwania.
A trzymając się tej „sportowej” terminologii moja sugestia raczej oznacza ingerencję sędziego czy obserwatora FIFA w sytuacji, gdy jedna z drużyn zaczyna sobie poczynać nie fair. Zaproponowałem przecież tylko obowiązkową II turę głosowania, czyli coś w rodzaju koniecznego przedłużenia meczu o kilka minut lub dogrywki.

Jasne zacznijmy mecz od nowa, bo sędziemu nie podoba się wynik .
Przerwijmy przed końcem, bo sędzia założył że nie grają fair .
Cieniutki porównanie , przedłużyć to możemy ankiete do końca marca .
Z mojej strony to tyle i kończe te jałowe dyskusje .
Posłuchajmy sobie telewizji też tam tak nawijają makaron na uszy
( zaoszczędzimy na wzroku )

lucyna
01-02-2007, 19:38
Stały Bywalcze zgadzam się z Tobą w jednym. Jednych na forum bardzo lubie, innych zaś nie. Co do reklamy nie rozśmieszaj mnie. Nie musisz się martwić stanem moich interesów. Wierz mi na słowo powodzi mi się świetnie. Tylko dziś zarobiłam średnią krajową więc wywieszanie karteczek mi nie grozi. Trochę pokory.

mAAtylda
01-02-2007, 19:55
Zgadzam się ze Stałym Bywalcem......Może każdy poda link do strony www instytucji w której pracuje?A czemu nie?Zawsze to reklama na całą Polskę.

lucyna
01-02-2007, 19:58
Dobra myśl. Jestem za.

Piotr
01-02-2007, 21:36
Może każdy poda link do strony www instytucji w której pracuje?A czemu nie?
Ręce opadają człowiekowi, co się z tym forum ostatnio dzieje. Sygnaturka (podpis) może być dowolna - możesz tam dać nawet reklamę WC na dworcu w Tarnobrzegu. I nikomu nic do tego.

mAAtylda
01-02-2007, 22:00
W Tarnobrzegu na żadnym dworcu nie ma juz WC, takie dziadostwo.

kobieta_bieszczadzka
01-02-2007, 23:40
Powiem krótko, nie wiem czy to właściwe miejsce, ale tylko wtrące.... w omencie kiedy weszłam na to forum...poznałam grupę wspaniałych ludzi, przyjaciół, znajomych, kumpli... zdarzały się jakieś anse, ale zazwyczaj rozstrzygane były w konstruktywnej dyskusji...... ale to co dzieje się tu od jakiegos czasu poprostu odejmuje chęć zaglądania tu.... gdziekolwie nie zajrzymy, mogłoby sie wydawać w mało burzliwe tematy, wszędzie czytamy o praktycznie "bitwach"........... błagam opanujcie się....... :-(

Stały Bywalec
01-02-2007, 23:47
(...) powodzi mi się świetnie. Tylko dziś zarobiłam średnią krajową (...)
I oby tak dalej.:-)
Tak trzymać.

kobieta_bieszczadzka
01-02-2007, 23:52
A tak wogóle lucynko to ty się chwalisz czy skarżysz ? :-P

Jabol
02-02-2007, 11:40
Hehe:) Czytając te "grzecznosci" zaczynam się bać co to będzie się działo jak się spotakacie na tym KIMBie... :))) Co to sie dzieje na tym forum? Jakaś zaraza przeszła na was z sejmu ? Kacza grypa? A kiedys tu było tak miło...

kobieta_bieszczadzka
02-02-2007, 13:12
A kiedys tu było tak miło...


Prawda......:roll: .........

manio
02-02-2007, 18:21
Hehe:) Czytając te "grzecznosci" zaczynam się bać co to będzie się działo jak się spotakacie na tym KIMBie... :))) Co to sie dzieje na tym forum? Jakaś zaraza przeszła na was z sejmu ? Kacza grypa? A kiedys tu było tak miło...

Myślę że na KIMBIe bedzie jak zwykle cudna atmosfera,bo Ci którzy najwięcej mącą zwykle się nie pojawiają.Nam z Tarninką wszystko jedno gdzie KIMB będzie,najważniejsze to spotkać się i "poobradować" razem.;-) My na 95% bedziemy tam gdzie szanowne grono to ustali

lucyna
02-02-2007, 19:06
A tak wogóle lucynko to ty się chwalisz czy skarżysz ? :-P
Kobieto Bieszczadzka zakpiłam sobie. Nie ma to nic wspólnego z moim wynagrodzeniem. Nie chcę nikogo osobiście atakować, daleka jestem od tego. Czasami coś mi się wyrwie ale jeżeli zachowam się nie fear to po chwili przeproszę. Przeczytałam wypowiedź Izy, zdanie miałam podobne więc je wyartykułowałam. Naprawdę denerwuje mnie ciągłe podkreślanie niewiedzy wśród forumowiczów. Jestem zawodowym przewodnikiem, staram się być na bierząco z wydarzeniami w regionie ale nie uważam się za eksperta w sprawie Bieszczadów. Bardzo dużo uczę się właśnie od Was o naszym regionie. Podobnie sprawa tej nieszczęsnej reklamy. Kiedyś Iras wpisał mi tę stronę i tak już zostało. To jest mój podpis, każde słowo które tutaj piszę piszę jako Lucyna Beata Pściuk.

Gar
02-02-2007, 22:51
Hej:)
Zgadzam się z SB, że jak na ilczbę użytkowników Forum, procent oddających głos jest niski. To jest znak, że impreza nie nabrała odpowiedniej rangi, a może znaczy to, że znakomita większość czytaczy Forum wcale nie szuka kontaktu z innymi bieszczadnikami... Jest temat do obgadania:)

Pozwolisz, że odpowiem jako jeden z tych wielu, którzy nie głosują w ankiecie mimo tego, że regularnie forum czytają i nawet czasami coś skrobną.
Może procent oddanych głosów jest niski (zależy jak na to patrzeć), ale ja nie zagłosuję w ankiecie, jeśli wiem że nie ma kompletnie żadnych szans, żebym mógł sie na KIMB-ie pojawić. Skoro więc wiem, zę mnie tam nie będzie nie podejmuję decyzji za tych którzy planują się tam pojawić, bo byłoby to w stosunku do nich nie fair.
Nie mam pojęcia ilu czytaczy forum ma ochotę się spotkać, ale pewnie jest sporo takich jak ja dla których wybrany przez Was termin jest nie do przyjęcia (taka praca). Jest mi z tego powodu przykro, ale przez własne widzimisię nie będę starał się zmieniać ustalonego od kilku lat pewnego terminu KIMB-u, gdyż stała data to najlepsza rzecz dla takiej imprezy. Może kiedyś i mi się uda zawitać na KIMB.
J.P

Derty
02-02-2007, 23:46
P[...] pewnie jest sporo takich jak ja dla których wybrany przez Was termin jest nie do przyjęcia [...]

A jaki termin Tobie i innym niemogącym jechać pasuje? Skąd można to wiedzieć, jeżeli milczycie? O to mi się tylko rozchodzi i o nic więcej:) Toż samo o miejscu...

Nie twierdzę, że w tym głosowaniu mają milczący dać głos, ale może by jakąś dodatkową ankietę puścić?
Do nikogo nie mam pretensji, że milczy, ale tylko Ty na zaczepkę odpowiedziałeś -jak na razie:D

Pozdrawiam Zabieszczadzonych,
Derty

Browar
03-02-2007, 12:36
To ja też odpowiem: termin ok,nie pląta się wtedy po Bieszczadzie "milion Bułgarów",chciałem rzetelnie przyjechać,zagłosowałem, ale nie do przyjęcia jest miejsce takie jak hotel lub takie jak Ustrzyki,Wetlina lub Cisna.Oprócz tego że ważni są ludzie to również miejsce.Przecież właśnie nasze interfejsy VR jednoczy Bieszczad, toteż "reality interface" też chciałbym badać w ciekawym miejscu :-) Ach, gdyby tak Łopienka,Negrylów,Tworylne...itp.No ale trudno,skoro demokratycznie się nie da,trzeba inaczej,a i tak tych których chcę poznać i tak spotkam(już się to dzieje :-) ) tylko w ciekawych, bardziej bieszczadzkich miejscach.Zresztą w "takie" miejsca przyłażą ci najbardziej zabieszczadzeni,i o to chodzi.

długi
03-02-2007, 14:35
Cóż, popatrzyłem na te słupki... i wychodzi, że w II turze wygra Sękowiec. Przecież oczywistym jest, że zwolennicy Ostoi, Zagrody itd zagłosują na Sękowiec
Długi

DUCHPRZESZŁOŚCI
03-02-2007, 15:11
Cóż, popatrzyłem na te słupki... i wychodzi, że w II turze wygra Sękowiec. Przecież oczywistym jest, że zwolennicy Ostoi, Zagrody itd zagłosują na Sękowiec
Długi

A ja taki pewien nie jestem. Jest w tej chwili 54 głosy. I w II turze może być 27 do 27. Czyli mówiąc językiem wyścigów konnych będzie "łeb w łeb". To dopiero będzie zagwozdka. Trzeba rozłożyć obrady KIMB-owe na dwa miejsca.:idea: Imprezę integracyjną w Sękowcu, a obrady techniczne w UG. Albo odwrotnie. Wtedy będzie "wilk syty i owca cała" ;-) :-P

andrzej627
03-02-2007, 15:54
Browar, zainspirowany Twoją wypowiedzią, chciałbym pójść śladem Twojego rozumowania i poszukać rozwiązania do zaakceptowania przez wszystkich. Wymaga jednak to zastanowienia i dłuższej dyskusji. Jestem pewien, że wspólnie możemy znaleźć taką formułę, z której będą zadowoleni i ci, którzy potrzebują wziąć rano gorący prysznic i ci, którym wystarczy woda w potoku.

To na razie tyle z mojej strony.

kobieta_bieszczadzka
03-02-2007, 17:52
Pytanie jest jeszcze jedno, czy wszystkie osoby głosujące na inne opcje niż UG i Sekowiec, wezmą udziaął w drugiej turze....?

Duch_
04-02-2007, 21:37
. Trzeba rozłożyć obrady KIMB-owe na dwa miejsca.:idea: Imprezę integracyjną w Sękowcu, a obrady techniczne w UG. Albo odwrotnie. Wtedy będzie "wilk syty i owca cała" ;-) :-P

Taa i będzie tak jak w zeszłym roku,gdzie niezadowoleni z wyboru "Zagrody" pojechali do UG a potem żałowali, że nie byli w Smolniku. Pozdrawiam Duch_

andrzej627
04-02-2007, 23:40
Taa i będzie tak jak w zeszłym roku,gdzie niezadowoleni z wyboru "Zagrody" pojechali do UG a potem żałowali, że nie byli w Smolniku.
Lepiej byłoby aby w tym roku wszyscy przyjechali do UG, które własnie wygralo wybory, a 21 maja po prostu przenieść się w inne miejsce i wszyscy będą zadowoleni.

DUCHPRZESZŁOŚCI
05-02-2007, 00:01
Wygrały UG. Wczoraj o godz. 14.00 było 54 głosy. Czy te 11 osób które w ostatniej chwili zagłosowały przybędzie? Ja mimo iż głosowałem na Roztoki Górne będę. Czy tych 65-u forumowiczów będzie choć przez chwilę?

joorg
05-02-2007, 00:14
Lepiej byłoby aby w tym roku wszyscy przyjechali do UG, które własnie wygralo wybory, ....

Zgadzam się z Tobą Andrzeju -- takie są prawa demokracji i myślę ,że trzeba się podporzątkować i uszanować wynik głosowania. Jednak na przyszłość musimy chyba wypracować inną formę co do ustalania miejsc spotkań ,niż takie głosowania.

ps. o ale ilu nowo :wink: zalogowanych uczestników przybyło na forum w ostatnich "minutach" tego głosowania.

ps2.Andrzej ,a czy Słowackie "skrzynki " na Kremanaros doczekają do maja ??

andrzej627
05-02-2007, 00:15
Ja mimo iż głosowałem na Roztoki Górne będę.
Duchu, jak Ci się podoba mój pomysł, aby 21 maja przenieść się do Roztok?

andrzej627
05-02-2007, 00:26
Jednak na przyszłość musimy chyba wypracować inną formę co do ustalania miejsc spotkań ,niż takie głosowania.

Najlepiej byłoby, aby to na KIMBie, a nie na forum, wybierać miejsce spotkania w następnym roku.



o ale ilu nowo :wink: zalogowanych uczestników przybyło na forum w ostatnich "minutach" tego głosowania.

Admin może to sprawdzić.



Andrzej ,a czy Słowackie "skrzynki " na Kremanaros doczekają do maja ??
My na pewno pójdziemy na Rabią Skałę. Mam nadzieję, że będziemy pierwsi. O innych skrzynkach na razie nie rozmawialiśmy. Ja dopiero od piątku wiem, że mam urlop w maju.

DUCHPRZESZŁOŚCI
05-02-2007, 00:28
Duchu, jak Ci się podoba mój pomysł, aby 21 maja przenieść się do Roztok?

Andrzeju pomysł jes dobry. Ale pwinni się wypowiedzić starsi forumowicze. Ja jestem na tym forum od niedawna. A po zatym co roku robię kilka tras po Bieszczadach samotnie. To jest mój sposób na odpoczynek od pracy. A pracuję w molochu zatrudniającym kilka tysięcy ludzi.

Duch_
05-02-2007, 08:47
Duchu, jak Ci się podoba mój pomysł, aby 21 maja przenieść się do Roztok?

Andrzeju pomysł mi sie podoba, ale w poniedziełek Olgaa musi być niestety w pracy tak że przyjedziemy tylko w sobote popołudniu i w niedziele wieczorem musimy wracać. Pozdrawiam Duch_

Derty
05-02-2007, 16:08
ps. o ale ilu nowo :wink: zalogowanych uczestników przybyło na forum w ostatnich "minutach" tego głosowania.


Właśnie...konieczne jest opracowanie nowych i precyzyjnych reguł głosowania. A pierwszą powinna być jawność:)

Derty
05-02-2007, 16:14
Ach, gdyby tak Łopienka,Negrylów,Tworylne...itp.

Popieram choć nie dajesz szansy wielu ludziom;P

Pozdrawiam
Derty

andrzej627
05-02-2007, 21:58
Właśnie...konieczne jest opracowanie nowych i precyzyjnych reguł głosowania. A pierwszą powinna być jawność:)
Propozycję popieram.

Stały Bywalec
05-02-2007, 22:41
ps. o ale ilu nowo :wink: zalogowanych uczestników przybyło na forum w ostatnich "minutach" tego głosowania.

Już Ci odpowiadam.
Rozpocząłem ten wątek tematyczny dn. 31.01.br. o godz. 9:16 i wówczas wszystkich użytkowników forum (piszę tak, choć jest to niegramatyczne) było 2464 osoby.
Przed chwilą, gdy wszedłem na forum, analogiczna liczba wynosi już 2478.
Czyli przybyło 14 nowych osób.
Ale czy one coś napisały na forum ? Czy są jakieś nowe posty od tych 14 osób, które formalnie dołączyły do naszego grona od dn. 31 stycznia ?

Reasumując - wnoszę o powtórzenie głosowania, tym razem w trybie jawnym.
Jako powód podaję ww. manipulację. 14 osób to przecież, zważywszy liczbę głosujących, to dość dużo. Z dużo bardziej błahego powodu warszawiacy będą wybierać nowego prezydenta miasta.:cry:
I jeszcze proponuję, aby nie miała prawa głosu taka osoba, która stanie się użytkownikiem Naszego Forum już po rozpoczęciu głosowania.

Czasu do VI KIMB mamy jeszcze dość dużo.

mAAtylda
05-02-2007, 22:51
Tak to możemy spekulować i głosować bez końca.

Jaro
05-02-2007, 23:29
Tak to możemy spekulować i głosować bez końca.

Zgadzam się z Mati. Niestety na tym forum nie ma możliwości sprawdzenia ilu użytkowników się rejestruje w podobnych przedziałach czasowych. Być może takie możliwości ma Darek, ale szkoda mu głowę zawracać w takich duperelach.
Część z Was zachowuje się jak przedszkolak, który nie dostał cukierka i próbuje na siłę wydrzeć coś dla siebie. Przez takie kłotnie mam coraz mniejszą ochotę przyjechać na KIMB (jeszcze z dużych liter). Przez takie zachowanie na pewno nie przyjadą na KIMB żadne nowe osoby, a i samemu forum to nie pomaga bo jeśli ktoś tu nowy zaglądnie, to widząc takie przepychanki więcej się nie pojawi (bo po co skoro to samo ma na onecie). I dotyczy to nie tylko tego wątku. Opanujcie się bo to nikomu nie służy.

iza
05-02-2007, 23:49
Zgadzam się z Mati. Przez takie kłotnie mam coraz mniejszą ochotę przyjechać na KIMB (jeszcze z dużych liter). .

O!!!!!!!!!!! dokadnie mam tak samo .
Propozycja Dertego odnośnie jednego miejsca w tym momencie wydaje mi sie najrozsądniejsza .

andrzej627
05-02-2007, 23:56
Chyba nie ma sensu teraz robić śledztwa. O pewnych rzeczach trzeba było pomyśleć przedtem. Teraz trzeba się cieszyć, ze już niedługo się spotkamy i będziemy mogli ustalić w jaki sposób wybrać miejsce na KIMB 2008.

Obecnie przydałby się koordynator, który zadbałby o to, aby KIMB był trochę bardziej zorganizowany niż to było dotychczas. Stały Bywalcu, co Ty na to?

Przypominam wypowiedź Irka z zeszłego roku.

Ja proponuje Ustrzyki Gorne "Zajaz pod Caryńską", odbyly sie tam juz dwie edycje CzartGrania, spory zlot forumowiczów w czasie Bieszczadzkich Aniołów (17 namiotów) i smialo mozna powiedziec ze obiekt wysmienity na takie spotknie. Orkanizacja na 6ke mozna baranka upiec duza sala w razie zlej pogody duza baza noclegowa i wypadowa.
Czy baran jest dalej aktualny?

Jagna
06-02-2007, 09:58
Darku - wiem jak było z tymi 14 osobami i wiem jak się w takich przypadkach robi (moim zdaniem nie jest to nieuczciwe). Przypomina się ludziom, że coś takiego jak FORUM istnieje. Często ludziom, którzy nigdy nie byli zalogowani, a na KIMBy przyjeżdżali. Mają prawo decydować o miejscu następnego spotkania, bo to ich dotyczy, nawet jeżeli będą się logować na 10 sekund przed końcem głosowania. Przypominam, że czytanie forum nie wymaga logowania - więc zalogować się można w momencie, gdy chce się coś napisać.
Poza tym w pełni popieram Izę, bo trzeba było zarządzić drugą turę obowiązkową, zanim nie było jakichkolwiek wyników w pierwszej turze.
To tak jakby prezydenta wybierać jeszcze raz, bo komuś się nie podoba, że wygrywa ten, a nie inny. Za rok możesz pozmieniać zasady sam lub możesz dać temat do przedyskutowania.
Alfo i Omego tego forum... Decyzję i tak podejmą Ci, co jadą i jeżeli nie spodoba im się miejsce, to pojadą w inne (jak to było w zeszłym roku), tylko po co się jednoczyć w grupę - żeby się podzielić?

Jagna
06-02-2007, 11:03
oczywiście swoją odpowiedź kierowałam przede wszystkim do Stałego Bywalca a o Darku myślałam - przepraszam, że poszło w tej formie.
Pozdrawiam mimo wszystko gorąco WSZYSTKICH
Jagna

irek
06-02-2007, 11:11
Chyba nie ma sensu teraz robić śledztwa. O pewnych rzeczach trzeba było pomyśleć przedtem. Teraz trzeba się cieszyć, ze już niedługo się spotkamy i będziemy mogli ustalić w jaki sposób wybrać miejsce na KIMB 2008.

Obecnie przydałby się koordynator, który zadbałby o to, aby KIMB był trochę bardziej zorganizowany niż to było dotychczas. Stały Bywalcu, co Ty na to?

Przypominam wypowiedź Irka z zeszłego roku.

Czy baran jest dalej aktualny?

Myślę, że baran jest jak najbardziej aktualny pod warunkiem, że ktoś to wcześniej uzgodni z właścicielem. Barana jak wiecie nie robi się w 2 godz. Jest to dość długi proces by dobrze smakował. Jedynie wilki w tym temacie mają mniejsze wymagania.

Nie chce się powtarzać, być może rok temu już o tym pisałem ale nie będę teraz przewalał tych wszystkich postów.
Koordynator powinien już być przed głosowaniem.
Padają propozycje miejsc, dyskusja, przepychanki a nikt nawet nie skontaktował się z najbardziej zainteresowanymi (właścicielami obiektów) czy chcą aby taki zlot się u nich odbył, czy w tym terminie jest to realne bo mogą mieć wtedy akurat jakąś dużą grupę i będzie to niemożliwe. Część z tych osób przegląda forum i się dziwi że nikt nie pyta się o ich zdanie a chyba by jednak wypadało.
To trochę tak jak bym zebrał z 10 osób i zadzwonił np do Dertego, że za tydzien robimy u niego imprezę bo tak zagłosowaliśmy.
W ankiecie padł nawet "Brzeziniak" jak to zobaczyłem to mało nie padłem ze śmiechu. Nie chciałbym tu w jakiś sposób obrazić Pana Banaszka (własciciela) ale z tego co się orientuję jest on nastawiony na całkiem innego klienta i daje głowę, że już po pierwszych godzinach obradowania przepędził by nas na cztery wiatry.

To tyle moich uwag na KIMBie bede na 99 % Pozdrawiam

kobieta_bieszczadzka
06-02-2007, 13:31
To ja tak w kwestii koordynacji..... nie chce się wyrywac, ale wstępnie rozmawiałam z Jagną, o podstawowej rzeczy , tj. o uzgodnieniu wszystkiego z właścicielami Zajazdu. padła tez propzycja zorganizowania jakiegos wspólnego jedzonka (np.: barana, kiełabasek lub czegoś takiego), oczywiście wiązać się to będzie ze składką i przyblizonym okresleniem liczby osób. Można zorganizować jakieś drobne atrakcje, ale to wszystko do ustalenia ile osób chętnych , jaki koszt itd. Może ktoś ma jakieś propozycje?? Myślę, że razem wybierzemy cs co będzie odpowiadało wiekszości :-)...



Ps. a co z logo tego KIMBu i ze znaczkami :-P

Derty
06-02-2007, 14:38
Hej:)
Wreszcie idzie wszystko do przodu:D Jak ja lubię o jedzonku gadać i o konkretach:P
Proponuję:
- przeprowadzić z Panem Leszkiem wywiad w sprawie zarezerwowania całej Matragony na czas KIMB-u w sobotnio-niedzielną noc;
- zamówić barana albo nawet dwa, w zależności od liczby chętnych osób;
- przeprowadzić wstępne rezerwacje miejsc w Zajeździe, Hoteliku Białym, może w PTTK-u (są wśród nas bogacze?:D);
- ustalić atrakcję dodatkową - wycieczki?/gonitwy polowe?/ podchody?;
Myślę, że prowiant w postaci kiełbasy możemy sprowadzić już w dniu imprezy, piwo można zakupić na miejscu. Ja zobowiązuję się do przywiezienia % na Toast Główny (Starter). Ta usługa jest nieodpłatna:D, jednak po wypiciu nie będzie można opuścić balu do białego rana lub do zmęczenia materiału:D Do toastu przystąpią osoby, które przyślą mi swoje i swoich towarzyszek i towarzyszy nicki forumowe lub imiona. Wedle tej listy obliczę potrzebną objętość płynu toastowego oraz liczbę sztamperlików jednorazowych;) Zgłoszenia na Priv od dziś do 15 maja. Wiadomości o alergii na Toastowy płyn nie przyjmuję do wiadomości:P
Pzdr
Derty

Derty
06-02-2007, 14:48
To trochę tak jak bym zebrał z 10 osób i zadzwonił np do Dertego, że za tydzien robimy u niego imprezę bo tak zagłosowaliśmy.

To kiedy, kiedy?:P Tylko nie za tydzień, błaaagaaam:)

Ale rację masz, wielką i świętą...od tego zaczniemy,
Derty

Derty
06-02-2007, 15:02
Więc tak...ustalone już jest z Panem Leszkiem Skórką, że nie ma problemu, co do terminu i zarezerwowania Matragony. Pan Leszek dysponuje 20 łóżkami, ale można rozbijać namioty, jak zwykle i...nieco się ścieśnić na leżach, jeśli to Wam odpowiada. Ponadto działa Mariot:D
Tu przypominam, że jeśli kto nie zna Zajazdu, to na początku marca ma możność rozpoznania terenu w trakcie Czart-Grania.
Pozdrawiam,
Derty

PS: Bardzo ważne będzie, aby jednak rezerwacje wykonać gdzieś w kwietniu, bo zapewne trzeba będzie szukać po całych UG miejsc.
Proszę Was o przysyłanie zgłoszeń do Toastu, ale zarazem proszę podać, czy macie jakieś oczekiwania co do noclegu, gdzie chcecie, jak chcecie itd. Dane przekażę do Jacka i pomoże nam się jakoś upchnąć na ten czas:D

andrzej627
06-02-2007, 21:43
Koordynator powinien już być przed głosowaniem.

Tak się nie stało. Obecnie sytuacja jest taka, jaka jest.

Irek, czy Ty albo Derty albo Jagna, albo we trójkę, albo jeszcze ktoś inny, może zająć się koordynacją?

Derty już coś zaproponował, a nawet ustalił z właścicielem Zajazdu. Został więc automatycznie członkiem grupy koordynatorów, do których będzie się można zwracać z własnymi pomysłami i propozycjami.

Pchajmy sprawę do przodu.

Irek, jaka jest konkretna propozycja w sprawie barana? Ile to będzie kosztować?

andrzej627
06-02-2007, 22:33
Proponuję dalszy ciąg dyskutować w nowym wątku, który właśnie założyłem.

admin
07-02-2007, 01:51
Nie miałem czasu dokładnie przeanalizować wyników głosowania ale na 99%... nie jest dobrze.

Na opcję, która zwyciężyła (sam na nią głosowałem - dla ścisłości) zagłosowało kilku userów z 0 liczbą głosów (takie głosy bym odrzucił na wstępie), a także kilku userów piszących na forum (ilość postów >0) ma IDENTYCZNE adresy IP z userami nowozarejestrowanymi (0 postów)!

Wyniki nie są miarodajne. Co więcej w mojej opinii można postawić tezę, że wynik został zmanipulowany.
Dodam, że na innych opcjach również "takie" głosy również zostały oddane.

Biorąc pod uwagę powyższe jestem za unieważnieniem wyników głosowania i ponownym JAWNYM głosowaniem z dodatkowym założeniem że liczy się głos jedynie userów którzy byli na którymkolwiek z KIMBów.

(mój głos proszę traktujcie jako głos zwykłego forumowicza - nie przez pryzmat funkcji).

Jaro
07-02-2007, 02:17
I wszystko jasne. Żeby nie bylo złości zróbmy więc jeszcze jedno głosowanie, ale niech ono trwa góra tydzień (kto ma zagłosować to i tak zdąży) i głosujmy tylko na ośrodki, które naprawdę wchodzą w rachubę, a wynik nowego głosowania niech będzie ostateczny bo szkoda czasu.
A do użytkowników którzy kombinowali wysłać ostrzeżenia i w przyszłości przy podobnej próbie ban, bo podawanie ich nicków do publicznej wiadomości to chyba jednak będzie za ostre.

Piotr
07-02-2007, 07:57
A do użytkowników którzy kombinowali wysłać ostrzeżenia i w przyszłości przy podobnej próbie ban, bo podawanie ich nicków do publicznej wiadomości to chyba jednak będzie za ostre.
Śledziłem mniej więcej kilka ostatnich dni oraz intensywnie kilka ostatnich godzin głosowania. To oczywiste że wyniki zostały zmanipulowane, przy czym w zasadzie wszyscy zainteresowani wiedzieli o tym od początku, dlatego też trefne głosy poszły na wszystkie liczące się opcje, co suma sumarum w zasadzie wyrównało bilans. Dynamiczne IP oraz wspólne IP całych sieci wykluczają w zasadzie sens wysyłania ostrzeżeń. Podobnie jak fakt że z jednego komputera mogło głosować kilka osób - para, małżeństwo, etc. i nie było to zabronione przed uruchomieniem ankiety. Jedyną istotną konsekwencją takiego głosowania było wysadzenie z II miejsca Sękowca w ostatnich minutach sondy - 2 głosy na Brzeziniak userów, którzy zarejestrowali się na kilkanaście minut przed końcem ankiety, przesądziło że spadł na III miejsce, czyli nie byłby brany pod uwagę w ewentualnej II turze, której i tak nie było bo druga opcja zadbała by zdobył 50%. Suma sumarum oszukiwali "wszyscy", wygrał najsprytniejszy - a rozkład głosów wcześniej, pozwala przypuszczać ze w ewentualnym nowym głosowaniu na 99,9% zwycięzca i tak będzie ten sam.

bertrand236
07-02-2007, 09:55
...Suma sumarum oszukiwali "wszyscy", wygrał najsprytniejszy - a rozkład głosów wcześniej, pozwala przypuszczać ze w ewentualnym nowym głosowaniu na 99,9% zwycięzca i tak będzie ten sam.

Mamy to chyba w genach. :-( Ograniczenia przy ponownym głosowaniu niewiele mogą zmienić.
1.Bertrand był na KIMBIE w Dołżycy ale tylko chwilę i niewiele osób go pamięta. Może teraz głosować, czy nie?
2. Najlepszym rozwiązaniem byłoby ustalenie już na KIMBIE miejsca następnego KIMBU. Tylko, czy to będzie miarodajne? Wszak w U.G. najwięcej/ teoretycznie/ będzie osób, które zmanipulowały wynik i będą ponownie głosować na U.G.
3. A może zgodzicie się na kompromis. Niech I PREZYDENT w ramach demokracji wskaże jednoosobowo miejsce tegorocznego KIMBU? Dla większości tych, którzy chcą przyjechać nie miejsce jest ważne tylko fakt wyjazdu w Bieszczad i możliwość spotkania przyjaciół i znajomych.

P.S.
Z grupą przyjaciół i znajomych z którymi uczyłem się /oj uczyłem się... różnych rzeczy.../w latach siedemdziesiątych spotykamy się co roku. Termin znany i niezmienny /piątek po Bożym Ciele/ i miejsce znane. Kto chce to przyjeżdża. Jest to najlepsza chyba formuła, dla KIMBU też.
Pozdrawiam

iza
07-02-2007, 11:08
2. Najlepszym rozwiązaniem byłoby ustalenie już na KIMBIE miejsca następnego KIMBU. Tylko, czy to będzie miarodajne? Wszak w U.G. najwięcej/ teoretycznie/ będzie osób, które zmanipulowały wynik i będą ponownie głosować na U.G.


A jasne ze będzie miarodajne bo będzie tyle głosów ilu uczestników . A jeśli najwięcej będzie tych „ ustrzyckich” i jeśli będą głosować za Ustrzykami to jest to jak najbardziej fair – taki wolny wybór .

Stawiam wniosek : włączyć w obrady punkt dotyczący wyboru Nowego Prezydenta
( może Premiera?- co by miał możliwość zarządzać , no i zawsze można go poddać do dymisji ) .



3. A może zgodzicie się na kompromis. Niech I PREZYDENT w ramach demokracji wskaże jednoosobowo miejsce tegorocznego KIMBU?


Stanowcze nie .
Prezydent mógłby wskazać miejsce i owszem . A kto jest Prezydentem ?
Według moich danych PREZYDENTA BRAK . Owszem jest jeden zdymisjonowany ,a to niestety już nie ma możliwości podejmowania decyzji ( tym bardziej że Prezydent sam się do dymisji poddał )

bertrand236
07-02-2007, 11:20
...

Stanowcze nie .
Prezydent mógłby wskazać miejsce i owszem . A kto jest Prezydentem ?
Według moich danych PREZYDENTA BRAK . Owszem jest jeden zdymisjonowany ,a to niestety już nie ma możliwości podejmowania decyzji ( tym bardziej że Prezydent sam się do dymisji poddał )

Tak tylko "gwoli" uściślenia. Napisałem I Prezydent /Pierwszy/ Ale widzę, że to nie przejdzie...
Mimo wszystko w takich wypadkach jestem zwolennikiem jednoosobowej demokracji.
Lata dwudzieste XX w. Ford powiedział: możecie kupować samochody w każdym kolorze pod warunkiem, że będzie on czarny. I ludziska się do tego stosowali
jak bedę mógł przyjechać to naprawdę stawię się w każde miejsce, nawet jeżeli będzie to Negrylów, Tworylne, czy Paniszczów...
Pozdrawiam

iza
07-02-2007, 11:38
A pewnie znów wpadniesz na chwilke małą . W takim układzie to ja też moge gdziekolwiek . Na godzine czy dwie to mi prądu ani wody nie potrzeba .
Może być jednoosobowa demokracja z tym ze Prezydent powinien byc wybramy przez wieloosobową demokracje .

andrzej627
07-02-2007, 16:41
Proponuje kompromis. KIMB 2007 odbywa sie w nastepujacych miejscach:

Sekowiec: 17-18/5
Ustrzyki: 19-20/5
Roztoki: 21-22/5

Kazdy przyjezdza lub wpada, gdzie i kiedy chce lub moze.

Jaro
07-02-2007, 18:35
Proponuje kompromis. KIMB 2007 odbywa sie w nastepujacych miejscach.

I uważasz, że komuś będzie się chciało przenosić co dzień gdzie indziej? A jak każdy ma pojechać tam gdzie mu sie podoba to lepiej tego kimbu nie robić.

andrzej627
07-02-2007, 22:15
I uważasz, że komuś będzie się chciało przenosić co dzień gdzie indziej?
Może nie co dzień a co drugi albo co trzeci.


I A jak każdy ma pojechać tam gdzie mu sie podoba to lepiej tego kimbu nie robić.
A jak było w zeszłym roku? Byli tacy, co nie dotarli do Smolnika, bo pojechali do UG. Jeszcze jedno głosowanie można zrobić. Tylko czy ono przekona tych co chcą koniecznie Sękowiec, aby przyjechać do UG? Osobiście wątpię.

Wydaje mi się, ze duża część uczestników przyjedzie na dłużej niz 2-3 dni, np. my przyjeżdżamy na 10 dni. Powstaje wiec pytanie czy zakwaterować się na cały ten czas w jednym miejscu (tam gdzie KIMB) czy przenieść się gdzie indziej. Daty mamy już ustalone (urlopy) - przyjazd w Bieszczady 14/5 a wyjazd 24/5. Tak wiec 10 noclegów rozdzielamy na 3 etapy: 4 + 3 + 3.

W niedzielę wieczorem sytuacja była jasna. Etap 2 został zaklepany. Skontaktowaliśmy się z uczestnikami forum, których znamy i lubimy. Ustaliliśmy wspólnie miejsce zakwaterowania w UG i zaczęliśmy rozmowy o tym, że może warto byłoby być razem dłużej niż tylko przez czas KIMBu. Stad mój watek "co robimy 21 maja".

Nasza trzyosobowa grupa głosowała na UG, ale do Sękowca też chętnie byśmy chcieli zajrzeć.

Derty
08-02-2007, 02:53
Patrzę na ten cyrk i mam już tylko ćwierć tego zapału do wyjazdu na KIMB, który miałem do niedawna. Ciekawe ilu jeszcze się zrazi. Jestem gorącym zwolennikiem Sękowca. ale skoro wybrano UG, to się po prostu podporządkowuję. Sękowiec nie zniknie. Rozpraszanie KIMB-u na 3 części, to też paranoja. Życie przed nami. Za rok możemy w Roztokach balować, a może w Sękowcu. Rok nie wyrok:)
Pan Leszek w UG już o wszystkim wie. Daje salę Matragony, noclegi, żarło, pieczyste z rusztu.
Czy moglibyśmy być INNI niż np panowie z Sejmu? Po prostu przyjąć wynik 'as is' i dalej nie dumać nad nim, a nad błędami, które do niego doprowadziły? Do KIMBu wiele sobie przemyślimy, tam się wypowiemy i OK. Zapewne wypracujemy jakąś dobrą formułę.
W innym wątku już apelowałem o to, ale tu powtórzę: kto uważa, że temat głosowania nad KIMB jest zamknięty, proszę niech przysyła na priv swoje zgłoszenie. Do mnie. Trzeba określić liczbę uczestników w celu zaplanowania najważniejszych spraw.

Derty

Marcowy
08-02-2007, 13:05
Dorzucę swoje 3 grosze.
Tak naprawdę jest mi wszystko jedno, gdzie KIMB się odbędzie, więc nie bardzo rozumiem całej tej absurdalnej sytuacji, która pachnie rozłamem w zwartych dotychczas forumowych szeregach. Oprócz tego, że ogólnie pachnie nienajlepiej... Miałem wybrać się na kongres po raz pierwszy, ale jeśli wszystkie te spory mają wpłynąć na atmosferę KIMB-u, to ja dziękuję.
Co do reszty - mogę się podpisać pod opinią Derty'ego. Ciszej już nad tą trumną, potraktujmy całę tę aferę jako nauczkę i podczas KIMB-u wymyślmy, jak temu zapobiec za rok.

trzykropkiinicwiecej
20-09-2007, 17:14
..a może by tak wleźć gdziekolwiek?... byle wiatr i póki las?