PDA

Zobacz pełną wersję : "Wilkom"



WUKA
06-02-2007, 16:33
Zamilkły leśne chóry
znieruchomiały
świerków smyki
brzozom ręce opadły
w żalu nieutulone
trop na śniegu
urwany
nieba odbicie
w źrenicach
wilczym echem
zbiega w doliny
kainowa watahy
legenda.

wolfmaister
07-02-2007, 16:40
Zamilkły leśne chóry
znieruchomiały
świerków smyki
brzozom ręce opadły
w żalu nieutulone
trop na śniegu
urwany
nieba odbicie
w źrenicach
wilczym echem
zbiega w doliny
kainowa watahy
legenda.

Gratulacje!!!
Jesteś cudowna a wiersze wspaniałe.:grin:

WUKA
07-02-2007, 17:19
Dzięki i zapewniam,ze nawet od takich pochwał nie przewraca mi się w głowie.

włóczykij
07-02-2007, 21:33
Dzięki i zapewniam,ze nawet od takich pochwał nie przewraca mi się w głowie.
No i bardzo dobrze:lol:
Chcę tylko zapytać jaką rolę pełni w tym wierszu słowo "kainowa" ? Jaką treść niesie ?

wolfmaister
08-02-2007, 23:51
No i bardzo dobrze:lol:
Chcę tylko zapytać jaką rolę pełni w tym wierszu słowo "kainowa" ? Jaką treść niesie ?

Gdy przeanalizujesz wszystko co dotyczy życia wilczej watachy napewno domyślisz się sam, bez niczyjej pomocy!!!
Powodzenia.:wink:

WUKA
04-10-2012, 16:07
Sąsiedni wątek mi przypomniał.

Recon
04-10-2012, 17:54
Hmmm... czy to aby chodzi tylko o wilki???... czy raczej o coś głębszego?
Wuka swoim wierszem inspiruje myśli... zawsze to robi. Lubię taką i jej poezję.
Wuka, piękny wiersz!

WUKA
04-10-2012, 19:15
Jak zawsze, Reconie1, masz nosa! Wszak "człowiek człowiekowi" i nie tylko jemu. Cieszę się, że wróciłeś, pozdrawiam!

Sonka
04-10-2012, 19:58
Sąsiedni wątek mi przypomniał.
Proszę ze mnie nie robić pogromcy/zabójcy wilków. Trochę dziwi mnie Wasza postawa. Odnoszę wrażenie, że zniesmaczyła kilkoro z Was informacja o promocji książki najprawdopodobniej poświęconej polowaniom na wilki. Hmm, jak to ma się w kontekście tego co dzieje się w Bieszczadach? Dwa wilki zostaną zabite lub już zostały zastrzelone w okolicy Lutowisk. Na Litwie ma być wybite 1/5 tamtejszej wilczej populacji. Forum w przeciwieństwie do mnie/nas milczy. Myśmy chociaż protestowały, nagłaśniały i podpisały petycję.

Basia Z.
04-10-2012, 20:07
Proszę ze mnie nie robić pogromcy/zabójcy wilków. Trochę dziwi mnie Wasza postawa. Odnoszę wrażenie, że zniesmaczyła kilkoro z Was informacja o promocji książki najprawdopodobniej poświęconej polowaniom na wilki. Hmm, jak to ma się w kontekście tego co dzieje się w Bieszczadach? Dwa wilki zostaną zabite lub już zostały zastrzelone w okolicy Lutowisk. Na Litwie ma być wybite 1/5 tamtejszej wilczej populacji. Forum w przeciwieństwie do mnie/nas milczy. Myśmy chociaż protestowały, nagłaśniały i podpisały petycję.

A ja zrozumiałam, że Wuce chodzi o całkiem inny wątek, dotyczący bratobójczych - kainowych walk.
To też są Bieszczady.
Takie już one są.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam.

WUKA
04-10-2012, 20:34
Naturalnie, Basiu, że dobrze zrozumiałaś moje przesłanie w wierszu zawarte... Ogólnie rzecz biorąc słowo "wilki" powyżej "prozy i poezji", przypomnialo mi że taki wiersz kiedyś napisałam i go wyszperałam (napisany kilka lat temu). Zwyczajnie go reaktywowałam bez ubocznych zamiarów, znów mi przez kogoś przypisywanych. To już zaczyna być żenujące, te nadinterpretacje cudzych intencji. Naprawdę mało mnie obchodzą poglądy Sonki i nie zamierzam się do nich odnosić. Jeśli znajde na forum piękne zdjęcie pasikonika, to poszukam wiersza "Świerszcz", ale nie wiem czy znów ktoś nie poczuje się urażony bo może woli hucuły!