PDA

Zobacz pełną wersję : Postępowanie wyjaśniające



Anonymous
16-05-2002, 12:34
Po długiej, zbyt długiej!, nieobecności miło mi być znowu wśród Was na tym szlachetnym forum i zaległości nadrabiać! Zacząłem rzecz jasna od najstarszych waszych wpisów, serce me radujących, choć jeden zaniepokoił. I dlatego tu, w tym właśnie miejscu na niego odpowiadam, by oczom Waszym nie umknął, bo ważkie zaprawdę tematy poruszane tu będą!!! Najpierw krótki sąd nade mną, bo zaraz sądzić nam przyjdzie Agajotka, jaki to wniosek złożył Stały Bywlec. A wniosków Bywalca zwyczajnie ignorować nie wolno!
Dlaczego mnie nie było? Nawał różnych zajęć, kłopoty z komputerem? Obrona? Nic do powiedzenia! Wyrok? Winny jak cholera! Kara? Już sama moja nieobecność była karą a za dodatkową wyznaczam sobie oddać pół pieroga u Stenki z każdej porcji, kroplą piwa zroszonego, jakiemuś szlachetnemu zwierzakowi biegającemu w Dwerniku obok Stenkowej posiadłości! Wyrok zawieszamna 2 miesiące! Hough!
Teraz sędzia czysty, bierzemy się za Agajotka, który będąc w Bieszczadach dyżur majowy opuściła!!! Tak rzeczywiście być nie może a działalność słońca bieszczadzkiego żadnym tu usprawiedliwieniem być nie może! Samowolka się nam zrobi, jeśli będziemy tak opuszczać tak szlachetne spotkania! No, ale do rzeczy. Potrzeba przynajmniej kilku sędziów, cooby się nie pomylić i bezdusznie Agajotka miłego nie skazać. Pozwalam sobie zaszczytne te funkcje zaproponować Duszewojowi - niekarany, godny zaufania; a także Aleksandrze - też chyba nie karana, godna zaufania, oraz Kasandrze - najmniej mi znanej, ale bardzo docenianej. W jej przypadku nawet karalność nie ma znaczenia, jej opinie świdczą o niej! Rozprawa odbędzie się na Forum, o terminie zostaniecie poinformowani! No chyba że na pustym zazwyczaj (zawsze???) czacie www.bieszczady.info. Czekam na wnioski, A Agajotek powinien wyznaczyć sobie obrńcę bo oskarżyciel posiłkowy (posiłek z pierogów) Stały Bywalce wzburzony srodze....

Aleksandra
16-05-2002, 23:58
Ha, pojawił sie Pan wreszcie...prosze, prosze...i odrazu jaki rozgadany...samosądy na forum...,co raz lepiej...
Musze przyznać, ze wielce miły mi jest niewątpliwy zaszczyt, wybrania mnie na sedziego wsrod tak wyborowego grona...., musze wiec od razu zaznaczyc, że sedzia bedzie ze mnie milosierny raczej, niz surowy / Agatojku/...a i karana raczej nie bylam, chyba że wreszcie wlepią mi mandaty za przechodzenie na czerwonym świetle...
Pozdrawiam ; )

Stały Bywalec
19-05-2002, 21:55
A zatem mamy skład Komisji: Barszczyk (przew.), Aleksandra i Duszewoj. Nie chcę wchodzić w Wasze kompetencje, ale zaproponuję (do Waszego uznania) karę dla Agajotka za opuszczenie dyżuru w dn. 3 maja. Dziewczyna ma niewątpliwie talent poetycki, to może niech napisze "Satyrę na stonkę turystyczną". Za pierwowzór może służyć Jej np. "Satyra na leniwych chłopów" z okresu średniowiecza. Nie pamiętam autora, ale zdaje się początek utworu był następujący: "Chytrze bydlą pana kmiecie ...".

agajotek
20-05-2002, 15:24
Witam wszystkich, obecnych ciągle, tych obecnych tylko czasami i tych obecnych zawsze, zaginionych przez czas jakis i znowu obecnych (hura!) .Oczywiscie do winy sie poczuwam, bronić sama sie zamierzam, bo ubiegając moj zamiar powołania obrońcy, szanowny Barszczyk , wszystkich mogących mnie bronić wcielił w skład komisji...oczywiście, jeśli ktoś zechciałby taką funkcję pełnić...czekam na propozycje, zacznę też wkrótce poszukiwać świadków, o czym informować będę grono komisji oskarżycielskiej.

Aleksandra
20-05-2002, 20:42
Agatojku,
Barszczyk "wcielił", ale S. Bywalec furteczke zostawił, a mianowicie jeszcze Kasandra dla obrony Twej zostala...wiec tak źle nie jest..., musi Ci on mieć dobre serce, że zostawil tak zasnego obrońce.... /wypada zatem sie juz przyznać, że podejrzewałam Sz. P.Bywalca, iż dla odmiany teraz utożsamia Kasadre ze mną...aby dac troche spokoju Szasce - alem zabardzo podejrzliwa widać jestem/
Co do kary podsuwanej narazie wypowiadać sie nie będę...na to zebrac sie narada winna...zresztą na obronce i mowy najpierw trzeba-by-bylo poczekać.
Zdanie "oskarżającego" poznaliśmy, wiec teraz w spokoju trzeba poczekac na CD.
A ów wiersz anonimowym jest jak na średniowiecze przystalo, a Twa niezawodna pamięć Stały Bywalcu jeno jedno "z" zgubiła...wiec całkiem nieżle!