PDA

Zobacz pełną wersję : Skuteczny sposób na wilki atakujące owce



morgan77
14-03-2007, 22:45
Przede wszystkim chciałam się przywitać , bo jestem tu nowa!

Nie wiem czy piszę ten post w odpowiednim miejscu - jak nie to przepraszam.

Czemu dałam taki temat? Otóż olśniło mnie nie tak dawno, że jeszcze w Bieszczadach nie reklamowałam tego co mam do zareklamowania!!! Chodzi mi konkretnie o wspaniałą rasę psów. Pewnie sobie niektórzy pomyślą: "ale mi odkrycie - psy do pilnowania stad owiec" Oczywiście, że to nie odkrycie ale rasa, którą hoduję jest o niebo lepsza od np. popularnych owczarków podhalańskich. Jestem howdowcą komondorów. Komondor to owczarek węgierski. Rasa ta zastała stworzona do pilnowania stad owiec. Jego wyjątkowa szata (sznury spilśnionej sierści - dredy) chroni go nie tylko przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi ale przede wszystkim przed kłami napastników. Po dzień dzisiejszy jest na Węgrzech wykorzystywany przez pasterzy. Chroni stada przed wilkami, niedźwiedziami a w USA przed kojotami. To pies inteligentny, spostrzegawczy, czujny i błyskawiczny w ataku.
Jeżeli macie kogoś kto szuka dobrego psa do takich celów to polećcie nasze strony internetowe i naszą hodowlę - Zwierz w Dredach.

Chętnie odpowiem na wszelkie pytania zainteresowanych

Pozdrawiam serdecznie


www.komondor.pl (http://www.komondor.pl)
www.komondor.blog.onet.pl (http://www.komondor.blog.onet.pl)

katarzynowosc
14-03-2007, 23:27
http://www.peacockshock.com/archives/komondor%2003-thumb.jpg
:wink:

Wojtek1121
14-03-2007, 23:30
Ja nie jestem hodowcą i nie chcę tutaj nic reklamować ani sprzedawać ale uważam, że są psy skuteczniejsze chociażby jak mój owczarek środkowoazjatycki.

morgan77
15-03-2007, 09:53
Ja nie jestem hodowcą i nie chcę tutaj nic reklamować ani sprzedawać ale uważam, że są psy skuteczniejsze chociażby jak mój owczarek środkowoazjatycki.


Witam.
Oczywiste jest, że każdy chwali to co swoje :-)
Azjaty też są bardzo skuteczne, mają podobny charakter do komondorów i wspólne z nimi dalekie korzenie. Azjaty też mi się bardzo podobają ale na razie nie mamy warunków żeby mieć chociaż kilka ras, które lubimy..

Do pilnowania owiec nadaje się wiele ras: podhalan, kuvasz, azjata, mastif tybetański, pirenejski pies górski itp., itd. Ale komondor jak już wspominałam posiada przewagę nad innymi rasami w postaci grubej, sfilcowanej sierści. Kły innych psów (czy wilków) nie są w stanie zaszkodzić komondorowi. Widziałam starcie komondora z dużym owczarkiem niemieckim i ogólnie można określić, że owczarek niemiecki "trochę" źle z tego wyszedł :-(

Druga zaleta tej szaty to to, że komondor nie odróżnia się wyglądem od stada owiec. Może zaatakować z zaskoczenia. A wyobrażacie sobie "minę" wilka kiedy jedna z owiec go atakuje??? Podejrzewam, że jak wyjdzie z tego bez szwanku to następny raz dobrze się zastanowi czy mu się opłaci atakować owce. :-)))

Nie chcę tutaj rozpoczynać sporów na temat wyższości jednej rasy nad innymi. Nie o to mi chodzi, bo takie spieranie się jest bez sensu. Poszczególne rasy zostały stworzone do różnych celów. Każdy może tu przytoczyć argumenty za i przeciw jakiejś rasie. Chodzi mi o to żeby przedstawić Wam rzadką rasę psów, bo może ktoś się w nich zakocha tak jak my z mężem się w nich zakochaliśmy!

morgan77
15-03-2007, 09:58
Tu widać jak komondor wtapia się w tłum owiec

http://www.pieskie.republika.pl/komo.htm

Jabol
15-03-2007, 11:30
hehe wilk zakrada się do upatrzonej owcy... juz prawie... prawie... A ona go zebiskami za gardło! hehehe Po takiej traumie zaden wilk na owce nie spojrzy:))) A tak na poważnie maskowanie komondor ma zaj...:)))

długi
15-03-2007, 13:39
Słowem, owiec trzeba pilnować. To odkrywcze twierdzenie jest zupełnie nowatorskie i nie do pojęcia dla wielu hodowców z Bieszczadów w ogólności, a Rabego w szczególności.
Pozdrawiam
Długi

buba
15-03-2007, 22:49
pies w dredach..kurcze to musi byc fajne cos :D nie dosc ze fajnie wyglada to jeszcze broni owiec! urzadzenie wielofunkcyjne! zeby jeszcze plecak po gorach nosil ;)

i jest jeszcze jeden sposob na ratunek dla owcy- nigdy nie strzyzona piekna siersc! znalam taka jedna owce z bandrowa (baska jej na imie) ktora przezyla pare napadow wilkow, zawsze wszystkie jej wspoltowarzyszki zostaly zagryzione, a ona nie! zaden wilk nie przegryzl sie przez futro! nie wierzylam poki nie zobaczylam- wygladala jak kula!