PDA

Zobacz pełną wersję : Bieszczadzkie puzzle



Strony : [1] 2

Jabol
29-03-2007, 23:34
Dzięki avatarowi jednego z forumowiczów zalęgła się w głowach kilku entuzjastów taka zabawa w odgadywanie miejsc w bieszczadach na podstawie niewielkich wycinków z map Google Earth, Google maps czy Geoportal...
Wstępne zasady są takie:

- wycinek mapy powinien zawierać przynajmniej jedno ciekawe bądź charakterystyczne miejsce ( szukanie duzej jodły na zboczach Krąglicy raczej sobie narazie odpuśćmy:razz: )
- osoba która pierwsza odgadnie zadaje zagadke następną
- proponuję jakiś limit czasu na odpowiedź np 24h max po upływie którego nastepuje podpowiedź
- unikamy dygresji i agresji:-P


zagadka na rozruch: gdzie to?

Anyczka20
30-03-2007, 01:43
Kurde Jabol, a miałam iść spać...ale się zawziełam 8-) Czy to jest Skorodne? A tak w ogóle fajna zabawa :lol:

Piotr
30-03-2007, 07:30
Czy to jest Skorodne? A tak w ogóle fajna zabawa :lol:
Skorodne - możesz już zapodawać następną ;)

Anyczka20
30-03-2007, 08:36
W takim razie gdzie to jest?

joorg
30-03-2007, 17:14
W takim razie gdzie to jest?

Łopienka - baza stud.

Anyczka20
30-03-2007, 17:49
Dobrze :-) Cerkiew też się załapała.

joorg
30-03-2007, 20:47
Dobrze :-) Cerkiew też się załapała.

Zgodnie z "regulaminem" kolej na mnie -- konsekwentnie ( mam przygotowane z Google Earth ,ale następnym razem ) teraz czarno-białe, z pytaniem co to? -- proste jak "parasol"

sir Bazyl
30-03-2007, 21:42
Jeziorka Duszatyńskie
Pozdrówka - Bazyl

sir Bazyl
30-03-2007, 21:57
Hej!
Teraz przeczytałem o regulaminie, więc zapodaję (tak troszkę na szybko - pakuję plecak by rankiem czmychnąć w Bieski):

joorg
30-03-2007, 23:30
Hej!
.. więc zapodaję ....):
więc odpowiadam -Kalnica
życze przyjemnego wędrowania

joorg
30-03-2007, 23:56
Jeziorka Duszatyńskie
Pozdrówka - Bazyl

Ta zagadka była z okazji setnej rocznicy "narodzin" jeziorek -- a tak było przed "narodzinami" wg. mapy CK z ok 1877 roku w zał.

joorg
31-03-2007, 20:30
Hej!...tak troszkę na szybko ...

Wstwiam następne .. i pytam gdzie to :lol: ;-) ??

joorg
01-04-2007, 21:31
- proponuję jakiś limit czasu na odpowiedź np 24h max po upływie którego nastepuje podpowiedź

Zgodnie z zasadą jw...... podpowiadam, załączając rozszerzone obrazy tego samego miejsca i widok w kier południowo -wschodnim :wink:(trzeci zał.) . Rzeczywiście, może poprzednio za bardzo "tajemniczo" to ująłem.Pisamna podpowiedż - przełęcz 712 Petry...

Jabol
01-04-2007, 22:04
Ooo widzę miejsce w którym zeszłej jesieni prawie wymiotowałem ze zmęczenia po podjeździe rowerkiem... Czyżbys wybierał się na geocacha Jawor? wielka jodła na przełęczy pod Jaworem, interesujace rumowisko skalne dla Klopsa i pare innych ciekawych miejsc...
teraz odskoczymy w inne okolice cudne widokowo lecz obrosniete tabliczkami "teren prywatny wstep wzbroniony"...

joorg
02-04-2007, 00:59
..... Czyżbys wybierał się na geocacha....

Czas już najwyższy wybrać się - na razie "trenuję" ;-) tu i tam..
Wiem gdzie są te tablice "teren prywatny", nie podpowiadaj. Jeżeli nikt mnie nie wyprzedzi z odpowiedzią to odp.jutro wieczorem.

joorg
02-04-2007, 22:39
Kurde Jabol, a miałam iść spać...ale się zawziełam ....A tak w ogóle fajna zabawa :lol:

Czyżby tylko Ala się zawzieła :wink: , no i my też .... (Jabol i ja) "zapalńcy zawzięci " w czytaniu map.. a gdzie Inni ???



teraz odskoczymy w inne okolice cudne widokowo lecz obrosniete tabliczkami "teren prywatny wstep wzbroniony"...

Odpowiadam "obrazkami" - Paniszczów

sir Bazyl
02-04-2007, 23:31
więc odpowiadam -Kalnica
życze przyjemnego wędrowania
Co racja - to racja.
Dzięki za życzenia, wędrowało się jak zwykle wspaniale. Co do zawzięcia się innych, to tak gdybam sobie, że być może doba na rozwiązanie to zbyt krótko, więc może Jabol jako założyciel wątku poluzuje regulamin i zgodzi się na doby dwie?
Pozdrówka - Bazyl

Jabol
02-04-2007, 23:44
Joorg:) zaliczone:))) Chodziło mi głównie o Carki i Bukowinę ale Paniszczów sie załapał. Bazyl:) Luzik zioom! Zatem 48 godzin bo ja tez ostatnio niepotrzebnie załapałem sie na podpowiedź od Joorga. nie zdążyłem na czas z gór wrócic... Zarzucajta nowy zagadok ...

joorg
03-04-2007, 01:08
Co racja - to racja..... może Jabol jako założyciel wątku poluzuje regulamin i zgodzi się na doby dwie?

Jabol już się zgodził .(jw)
Bazyl przepraszm , zapomniałem poprzednio Ciebie jak i Pastora ,wymienić w gronie " pozytywnie zakręconych czytaczy map wszelakich"
(Kto następny -- zapraszam)


... Zarzucajta nowy zagadok ...

Nie ma sprawy , przenosimy się teraz w PIĘKNY REJON............ i do tego jest tam na szczęście ,mniej tabliczek z napisem " teren prywatny"

sir Bazyl
03-04-2007, 07:52
Hej!
Nie podaję gdzie, może się inni wkręcą, ale jesienią stały tam te rajcowne gabloty:

sir Bazyl
03-04-2007, 14:47
Hej!
Nie podaję gdzie, może się inni wkręcą, ale jesienią stały tam te rajcowne gabloty:

Mój post dotyczył oczywiście terenów z ostatniej zagadki Joorga. Z miejscem tym wiąże się dla mnie następujące wspomnienie:
Działo się to w pewien październikowy łykend roku ubiegłego. Wraz z Pietrasem po całym dniu spędzonym na podniebnych szlakach postanowiliśmy zakotwiczyć na noc w tej dolince na jednej z okolicznych polanek. Po chwili namiocik już stał, drwa w ognisku radośnie trzaskały, a my zalegając w kręgu światła na karimatach zapijaliśmy pieczoną kiełbaskę i grzaneczki z serem złocistym destylatem, gorzkim tylko z nazwy. Już po zachodzie słońca, na kilka, kilkanaście minut przed pojawieniem się na nieboskłonie księżyca rozpoczął się wspaniały koncert wilczych braci. „Uuu…Ale zawyły! Ja jeszcze słyszę to wycie…Ono w powietrzu zostało zapisane i jeszcze długo będzie się niosło”.
Koncert minął zbyt szybko, zbyt szybko wyschło też źródełko, a nas wzięły smaki na litra.:-D
Nagle w oddali, ni stąd ni zowąd, tuż nad ziemią pojawiły się dwie jaśniejące gwiazdy, które przeleciawszy nad potokiem jęły zbliżać się do nas bieszczadzką łąką. Wpatrywaliśmy się w nie jak zahipnotyzowani, do czasu, gdy okazało się że to pędzi w naszym kierunku land rover straży granicznej. Na ucieczkę nie mieliśmy już ani sił, ani czasu, a przede wszystkim ochoty. Pozostało więc z uśmiechem powitać nocnych gości. Po kurtuazyjnych powitaniach musieliśmy wykazać się posiadaniem dokumentu ze zdjęciem, po czym zostaliśmy poinformowani o tym, o czym z racji pełnionego przez pograniczników zawodu poinformować nas wypadało. Ponieważ Panowie byli bardzo kulturalni i po prostu ludzcy, szerokim gestem zaprosiliśmy ich do wspólnej biesiady, z czego migając się służbą niestety nie skorzystali. Wobec powyższego nie pozostało nam nic innego jak życzyć im na dalszą część nocy spokojnej służby. I tak oto minął na bieszczadowaniu jeden z wielu wieczorów, które jakże miło powspominać.
Pozdrówka - Bazyl

Jabol
03-04-2007, 15:02
:))) Takie dygresje lubię... ładnie napisane. Z klimatem. Jeszcze jak sie ma przed oczami tamte miejsca. Piszemy gdzie to, czy czekamy na nowych do zabawy?
P.S. a fotke z gablotami zapraszam do Bieszcadzkich monstrów bo sie niebawem zagubi...

sir Bazyl
03-04-2007, 15:24
:))) Takie dygresje lubię... ładnie napisane. Z klimatem. Jeszcze jak sie ma przed oczami tamte miejsca. Piszemy gdzie to, czy czekamy na nowych do zabawy?
P.S. a fotke z gablotami zapraszam do Bieszcadzkich monstrów bo sie niebawem zagubi...

Poczekajmy jeszcze. Fotkę wrzucę wieczorem.

Browar
03-04-2007, 21:37
Uwielbiałem to miejsce(no nie w centrum fotki, ale o tej samej nazwie) podziwiać z kolejki.

joorg
03-04-2007, 23:33
Joorg:) zaliczone:))) Chodziło mi głównie o Carki i Bukowinę ale Paniszczów sie załapał....

Dla poszerzenia tematu załączam trzy "obrazki"
1 Tak było - przed 1938 WIG
2 Tak jest - "dzisiejsza" mapa (najlepsza)
3 Widok z satelity - google -- 1 Paniszczów , 2 Carki , 3 Bukowina

ps. może w ten sposób odpowiadać ?

Anyczka20
03-04-2007, 23:51
No tak, wszyscy wiedzą gdzie to i mają świetne wspomnienia a nikt nie napisze, że to okolice Balnicy.
Ale miejsce faktycznie jedno z niezwykłych dla mnie...i jakoś tak blizej do Czechów, Słowaków...a muzyka Nohavicy pasuje tam tak, jak nigdzie indziej.

joorg
04-04-2007, 00:54
No tak, wszyscy wiedzą gdzie to i mają świetne wspomnienia a nikt nie napisze, że to okolice Balnicy.
Ale miejsce faktycznie jedno z niezwykłych dla mnie...

Tak zwlekali, tak zwlekali ,że Anyczka ich wyprzedziła z poprawną odpowiedzią .
Miejsce jedno z niezwykłych , masz rację, ale teraz na Ciebie kolej w "układance puzli"

Anyczka20
04-04-2007, 01:29
Głównie chodzi mi o to, co jest w centrum tego zdjęcia. To "coś" w prawym górnym rogu jest tutaj podpowiedzią :-)

joorg
04-04-2007, 11:32
........ To "coś" w prawym górnym rogu jest tutaj podpowiedzią :-)

Wbrew pozorom, ten szczegół po prawej to nie zabudowania ……:smile:

Browar
04-04-2007, 12:23
A jaki stamtąd kapitalny widok!Siedzieliśmy tam kiedyś samotrzeć kilka dni gapiąc się na góry.

Pastor
04-04-2007, 15:10
A jaki stamtąd kapitalny widok!Siedzieliśmy tam kiedyś samotrzeć kilka dni gapiąc się na góry.



No nie,widzę tu wyraźnie zabawę:wiem ale nie powiem.Wiecie to pisać,a nie to ... Komu chcecie dać zgadywać??


Ok,wiesz a nie chcesz powiedzieć to się nie odzywaj i tyle.

Kto mógłby być autorem tych cytatów???. Tylko na taką zagadkę mnie stać.
Nie żebym się czepiał,po prostu przypomniało mi się pewne przysłowie!

sir Bazyl
04-04-2007, 16:03
Tylko na taką zagadkę mnie stać.
Nie żebym się czepiał,po prostu przypomniało mi się pewne przysłowie!
Hej! Kurcze, Pastor! To się troszkę postaraj, a nie mąć wody.
Pozdrówka - Bazyl

Browar
05-04-2007, 21:59
Głównie chodzi mi o to, co jest w centrum tego zdjęcia. To "coś" w prawym górnym rogu jest tutaj podpowiedzią :-)

No dobra,to Otryt a zwłaszcza szczyt gdzie jest Chata Socjologów.

Jabol
05-04-2007, 22:02
Eee... Browar:))) oklaski juz umilkły :))) A zagadok? Twoja kolej...

sir Bazyl
05-04-2007, 22:25
Ponieważ Browar się obcyndala, więc żeby wypełnić chwilową lukę:
Go tam nie ma, nie było i nie będzie! - gdzie?

Browar
05-04-2007, 22:32
->sir Bazyl
Jakiś basen?Ale gdzie to nie wiem.
Moja zagadka prosta:bardzo lubię to miejsce.Gdzie to?

sir Bazyl
05-04-2007, 22:36
->sir Bazyl
Jakiś basen?Ale gdzie to nie wiem.
Moja zagadka prosta:bardzo lubię to miejsce.Gdzie to?
Na pierwszy rzut oka potok Roztocki i Bahna, ale zaraz się przyjrzę lepiej.

Browar
05-04-2007, 22:43
Na pierwszy rzut oka potok Roztocki i Bahna, ale zaraz się przyjrzę lepiej.

Brawo,zapodawaj

joorg
05-04-2007, 22:48
No dobra,to Otryt a zwłaszcza szczyt gdzie jest Chata Socjologów.

Tak dla porównania co jest na mapie ,a co widać z satelity .Widać jeszcze na zdjęciu sat. że w tym przypadku było robione póżnym popołudniem. Słońce było już "dość daleko i nisko " na południowym zachodzie , o czym swiadczą oświetlenia południowo zachodnich zboczy.

Anyczka20
05-04-2007, 22:54
Ten basen, przynajmniej z tego co pamietam znajdował się na mapie Ruthenusa 2004 pod Falową?

sir Bazyl
05-04-2007, 23:15
Ten basen, przynajmniej z tego co pamietam znajdował się na mapie Ruthenusa 2004 pod Falową?
Zgadza się, znajdował się tylko na mapie.

sir Bazyl
05-04-2007, 23:17
Zapodaję więc swoją zagadkę, a Anyczka niech zapoda swoją.

Jabol
06-04-2007, 09:13
Bazylowy zagadok: cerkwisko w omedze potoku Bereźnica... Pieknie tam i odludnie... Choć czasem wiatr przynosi z oddali łomot muzyki dziczy wypoczywajacej w Solinie 8-) moj zagadok (ładnie tam...):

sir Bazyl
06-04-2007, 17:21
Bazylowy zagadok: cerkwisko w omedze potoku Bereźnica... Pieknie tam i odludnie...
Ech...siedzieć by sobie nad potokiem, twarzą ku słońcu, a jakby jeszcze było czym gardło potoknąć...
Odpowiadając na twoją zagadkę: czy punkt środkowy leży na wysokości 1093 mnp?

Jabol
06-04-2007, 19:05
Do najblizszego bieszczadzkiego "tysiecznika" jest jeszcze kawał drogi. Ale wzrokiem stamtąd go sięgniesz i nastepne te dalsze też... Napotkany w pobliżu starszy pan mówił że w pogodne dni widać stamtąd Ustrzyki Górne. Po cichu mu zazdroszczę... Zawsze chciałem móc patrzeć "po łuku" a nie tylko jak wszyscy "na wprost"... Pewno jeszcze długo patrzył za mną po tym jak znikłem za grzbietem góry... 8-)

joorg
06-04-2007, 20:17
Do najblizszego bieszczadzkiego "tysiecznika" jest jeszcze kawał drogi....... Zawsze chciałem móc patrzeć "po łuku" a nie tylko jak wszyscy "na wprost"... Pewno jeszcze długo patrzył za mną po tym jak znikłem za grzbietem góry... 8-)

Ano patrzył ..... i widział :lol: -- a nie widział bo Ty chcesz "być niewidzalny";-)
Czy to jest okolica ..Rosolin , Moklik ? - zgaduję bo google earth nie chcą mi się "otworzyć " i nie mogę sprawdzić i do tego tyle co wróciłem do domku z "1346"

joorg
06-04-2007, 22:09
..... moj zagadok (ładnie tam...):

Zmieniam zdanie i teraz prawidłowo Choceń:grin:

joorg
07-04-2007, 14:16
....ładnie tam...):

Dodatek do zagadki - Choceń.Jaka jest różnica między mapą , a zdjęciem satelitarnym. -- Zaznaczyłem na mapie(na czerwono) obszar który jest już zalesiony, widać to na zdjęciu satelitarnym , a na mapie jeszcze nie. Dobrze na zdjęciu satelitarnym widać "podwójną prostą"

joorg
10-04-2007, 21:40
.... moj zagadok (ładnie tam...):
Odpowiedziałem

..... Choceń:grin:

i do dzisiaj nie wiem czy dobrze? Jabol coś "zaniedbujesz";-) założony temat .

Jabol
11-04-2007, 08:45
A ja myślałem że jesteś pewien :-d i czekam cierpliwwie na twój zagadok...
Oczywiście że Choceń :-) A kibice obserwujący ten wątek mogą walić w te miejsca jak w dym bo zawsze znajdą coś godnego uwagi czego z połonin w żaden sposób nie wypatrzą...

sir Bazyl
11-04-2007, 14:55
A ja myślałem że jesteś pewien :-d i czekam cierpliwwie na twój zagadok...

Więc czeka nas już dwóch. Tymczasem do układanki dokładam nowy puzel:

joorg
11-04-2007, 18:28
A ja myślałem że jesteś pewien :grin: :-d i czekam cierpliwwie na twój zagadok...
Oczywiście że Choceń :-)

"Puzzelek", gdzie go położyć ?

sir Bazyl
11-04-2007, 19:08
"Puzzelek", gdzie go położyć ?
Żuków (tak mniej więcej pomiędzy Ustianową a Łobozewem).

joorg
11-04-2007, 19:46
Żuków (tak mniej więcej pomiędzy Ustianową a Łobozewem).

Dobry i szybki jesteś w te puzzle - dokładnie Holica. (do Jabola - to tam "autobus";-) na barierce był "zaparkowany":lol: ?)

joorg
12-04-2007, 16:48
.... Tymczasem do układanki dokładam nowy puzel:

Czy to gdzieś między Zatwarnicą a Smerekiem -- Magura Hulszczańska 910

sir Bazyl
12-04-2007, 17:14
Czy to gdzieś między Zatwarnicą a Smerekiem -- Magura Hulszczańska 910
Brawo - jest to ten zamieszczony przez Ciebie na zdjęciu rejon, lecz Magura następna na zachód, czyli Krywicka i Błyszczowe Berce.

sir Bazyl
13-04-2007, 14:41
Do układanki dokładam kolejne dwa elementy:

joorg
13-04-2007, 22:22
Do układanki dokładam kolejne dwa elementy:

Jaki sens ma kolorowanie na zielono?

sir Bazyl
14-04-2007, 10:46
Jaki sens ma kolorowanie na zielono?

Hej! Kolorowanie pewnie nie ma większego sensu, ale takie zielone są nasze Bieszczady. Mam nadzieję, że nie negujesz koloru jako takiego, choć czarno-białe zdjęcia mają nieraz sporo uroku. Przedstawiam więc kolejny kolorowy puzzel (ale nie kolorowany):

Browar
15-04-2007, 20:16
->Bazyl
Skąd masz w takiej rozdzielczości kolorowe??

joorg
15-04-2007, 21:02
....Mam nadzieję, że nie negujesz koloru jako takiego,..... Przedstawiam więc kolejny kolorowy puzzel (ale nie kolorowany):

Nie , nie neguję kolorów, wręcz przeciwnie -- ale tylko naturalne bez "podrasowywania";-)
Też mam pytanie jak Browar , z jakiej to "mapy" takie kolory masz , zarysy jak z geoportal.gov ale kolorów tam nie spotkałem. Proszę ,daj link do tych kolorowych zdjęć.

sir Bazyl
15-04-2007, 22:08
Też mam pytanie jak Browar , z jakiej to "mapy" takie kolory masz , zarysy jak z geoportal.gov ale kolorów tam nie spotkałem. Proszę ,daj link do tych kolorowych zdjęć.
Już znalazłem - niestety nie wszystko da się dokładnie przybliżyć (i dotyczy to nie tylko rejonów przygranicznych), ale może z czasem dopracują (strona działa chyba dopiero od czwartku). Podaję więc:
http://www.zumi.pl/

sir Bazyl
15-04-2007, 22:21
Do układanki dokładam kolejne dwa elementy:
Drugi z elementów odnalazł oczywiście poprawnie Joorg. Ponieważ minęły dwie doby a nikt inny nie podał nazwy tego zakątka, więc niniejszym to czynię: Pohary - podszczytowa, obecnie zarastająca, nie wiedzieć po kiego grzyba zalesiona polana i pobliskie wysypisko. A klocuszek pierwszy? Podawać już rozwiązanie?

Jabol
16-04-2007, 08:44
nie mogłem podać bo byłem akurat w górach :-P A Pochary ogladałem sobie z Chocenia... Póki co na Pocharach mozna sobie wyjść na niedokończoną ambonę i widać wszystko "jak trza" ...

sir Bazyl
16-04-2007, 21:11
Podaję odpowiedzi na pozostałe dwie zagadki:
1) Miejsce kultu Maryjnego i ludnych niegdyś odpustów - Łopienka.
2) Miejsce odosobnienia prawych inaczej - więzienie w Łupkowie.

joorg
16-04-2007, 22:11
....
2) Miejsce odosobnienia prawych inaczej - więzienie w Łupkowie.

OK znalazłem to jn. w skali 1 cm - 73 m ,ale na geoportal(czarno-białe) . Na stronie www.zumi.pl ,z której Twoje kolorowe zdjęcie pochodzi , ja za "chiny" nie potrafię znależć tego szczegółu w takiej skali , w kolorach i w takiej rozdzielczości.
Bazyl podaj bezpośredni link na to zdjęcie na str www.zumi.pl , może ja nie potrafię tego zlokalizować.

Browar
16-04-2007, 22:24
->Joorg
Proszę:
http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc=tarnawa+ni%BFnia&Submit.x=0&Submit.y=0

joorg
16-04-2007, 22:34
Dzięki Browar -" dałeś "nawet jeszcze w mniejszej skali , prawie jak:wink: Paryż na google earth:-D

sir Bazyl
16-04-2007, 22:36
->Joorg
Proszę:
http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc=tarnawa+ni%BFnia&Submit.x=0&Submit.y=0


Chyba jednak taki:
http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc=%B3upk%F3w&Submit.x=76&Submit.y=15&long=22.0891505432099&lat=49.2476545596708&type=2&scale=12

Browar
16-04-2007, 23:00
->Bazyl
Założyłem że Łupków już Joorg sam znajdzie,ale masz rację;-)

joorg
16-04-2007, 23:58
Dzięki Browar , dzięki Bazyl za szczegóły i nowy adres, ale teraz "wracam na google e.." i wklejam puzzla -- gdzie to ??

Jabol
17-04-2007, 09:08
Kolega Joorg zawędrował nam w okolice gdzie wystepuja bieszczadzkie "tysięczniki": Hyrlata 1103mnpm; przełęcz Koszary 1022; Rosocha 1085 :-) o tej ostatniej górze pan Olejko opowiadał w TiVi o miejscu gdzie rozbił sie Radziecki Ławoczkin Ła-5...Bardzo ciekawie opowiadał.
A teraz z innej beczki : można stamtad ogladać wszystkie pasma Bieszczadów, bardzo lubie to miejsce...

sir Bazyl
17-04-2007, 14:38
Po pięknych rejonach oprowadzacie, aż mnie stopy zaczynają świerzbić na nadchodzący łikend a przez głowę przelatują tabuny pomysłów, co by tu wykombinować żeby się wyrwać. Na razie tylko myślami jestem na Żukowie i zaraz opuszczę się w dół na łąki Sokołowej Woli.

joorg
17-04-2007, 22:14
.... okolice gdzie wystepuja bieszczadzkie "tysięczniki": Hyrlata 1103mnpm; przełęcz Koszary 1022; Rosocha 1085 ...... można stamtad ogladać wszystkie pasma Bieszczadów, bardzo lubie to miejsce...

Masz rację ,piękny i tajemniczy to zakątek Bieszczad.Nie wiem jak dla Was ,ale dla mnie od zawsze Pasmo Hyrlatej było i jest najbardziej tajemniczym i "dzikim" miejscem w Naszych Bieszczadach.

Pastor
18-04-2007, 04:52
...można stamtad ogladać wszystkie pasma Bieszczadów, bardzo lubie to miejsce...

Jabol! Krzysiu! A którego miejsca w Bieszczadach Ty nie lubisz???. Przepraszam, miało być bez dygresji!!! Pozdrawiam!

Jabol
18-04-2007, 08:45
Jabol! Krzysiu! A którego miejsca w Bieszczadach Ty nie lubisz???. Przepraszam, miało być bez dygresji!!! Pozdrawiam!
- Wetliny w sezonie. Chociaż jesteś Pastor, to i tak wykupiłeś sobie odpust ostatnio. Pychota 8) Bazyl - zapodawaj "cosik"

sir Bazyl
18-04-2007, 14:01
Bazyl - zapodawaj "cosik"
Proszę bardzo:

Jabol
18-04-2007, 14:37
Szkółki leśne nad górzanka i krzyzówka koło pomnika Kaczkowskiego. Nie chciało mi sie szukac moich fotek wiec wrzucam fotke Irasa:
http://www.bieszczady.net.pl/coppermine_dir/displayimage.php?album=87&pos=3
tera moja:

Floydd
18-04-2007, 16:38
Witam,

pierwszy raz biorę udział w tej zabawie. To jest wg mnie Tyskowa.
Jesli zgadłem, to ktoś inny może dać nową zagadkę (wolę zgadywać niż zadawać).

sir Bazyl
18-04-2007, 16:48
... To jest wg mnie Tyskowa.
Jesli zgadłem, to ktoś inny może dać nową zagadkę (wolę zgadywać niż zadawać).
Ot i proszę:

Anyczka20
18-04-2007, 21:28
Stożek i trzy Kiczery: Doliszna, Serednia, Horiszna? :-)

sir Bazyl
18-04-2007, 21:37
Stożek i trzy Kiczery: Doliszna, Serednia, Horiszna? :-)
Oczywiście bez pudła - prosimy o zagadkę.

Anyczka20
18-04-2007, 22:11
Łatwizna ;-)

sir Bazyl
18-04-2007, 22:27
Łatwizna ;-)
Czyżby Wierch 754?

joorg
18-04-2007, 23:12
Czyżby Wierch 754?

To jest tak charakterystyczny kształt(niezalesiony) ,że trudno o pomyłkę, nie tylko 754 , ale na Czartoryje i Dynysów też, o i Pasiki widać -- czyli nad Mikowym potokiem pod Chryszczatą "jesteśmy" Pięknie to wybrałaś Anyczka .
Dokładam puzla bardziej na północ.

Anyczka20
18-04-2007, 23:21
No jasne, że tak. Dawaj nastepną :-) Szkoda, że tylko pare osób bawi sie w te zgadywanki..moze jeszcze się kto wciagnie.. zapraszamy :-)

joorg
19-04-2007, 00:30
..... Szkoda, że tylko pare osób bawi sie w te zgadywanki..moze jeszcze się kto wciagnie.. zapraszamy :-)
hhhmm....Zapraszamy.
Tak dla zobrazowania jak zmienia się w czasie teren nie zalesiony, załączam wycinek tego samego obszaru co przedstawiła Anyczkę , ale z przed 70 lat- z mapy WIG.

Łatwizna ;-)
Łatwizna .. i o to chodzi , przecież nie szukamy "jodły 15 metrowej na południowym stoku" - masz rację Anyczka,to jest zabawa edukacyjna.
Drugi zał. to moje pytanie .--???

Floydd
19-04-2007, 11:07
Witam,

ostatnia zagadka Joorga to doliny Osławy i Solinki z Matragoną w środku.
Ta zabawa ( a może to nie zabawa lecz choroba) wciąga.

buba
19-04-2007, 13:17
ja mam tylko takie male pytanko co do tej zabawy- wy rozpoznajecie te miejsca na podstawie rzezby terenu i kierunku przeplywu rzeczki? tak macie w glowie wyglad bieszczad z lotu ptaka? czy bierzecie mape i porownujecie ktore miejsce by pasowalo? bo caly czas bardzo zastanawia mnie metodyka zabawy ;)

Anyczka20
19-04-2007, 13:34
Buba...różnie...głównie po rzeźbie terenu...np. to ostatnia zagadka ze Stożkiem..bardzo charakterystyczna i łatwa do rozpoznania własnie po rzeźbie. Ale czasem jak nie mam pojecia gdzie to, to biore mape i sie na nią gapie i szukam dopóki mi coś nie zaświta. Bardzo sie wtedy w głowie utrwala teren...co skutkuje pozytywnie i bardzo pomaga potem w górach :)

sir Bazyl
19-04-2007, 17:28
Dokładam puzla bardziej na północ.
Zwezło i okolice, a oto następny:

joorg
19-04-2007, 19:24
..... to doliny Osławy i Solinki z Matragoną w środku.
..to nie zabawa lecz choroba, wciąga.

"Trafiony ..,zatopiony" --Matragona(rum)-to po Polsku czarna jagoda.
Floydd , teraz się już nie wymigasz , dawaj Ty "puzzla"

Jabol
19-04-2007, 20:18
Ja w sprawie Bazylowej zagadki: Turzańsk, Suliła, i brama do przygody:przełęcz 609mnpm...8-)
Ja zapodaję zatem tez miejsce z ładnym widokiem notorycznie omijane przez turystów pędzących tłumnie na "odludzie i dzicz Bieszczadzką":wink:

joorg
19-04-2007, 20:23
ja mam tylko takie male pytanko .... caly czas bardzo zastanawia mnie metodyka ;)

1. Po pierwsze należy "nauczyć " się widzieć, tak mapę jak i zdjęcia satelitarne, trójwymiarowo - głębokość.
2. Z układu cieni wiemy ,że satelita "robił" zdjęcia Bieszczadów z kierunku południowego w godz. ok 10 - 11(słońce z południowego -wschodu) w miesiącach maj - lipec.(tak sądzę, nie sprawdzałem tego dokładnie, jeżeli się mylę poprawcie mnie).Słońce zawsze naszym przewodnikiem jest, tak na zdjęciu jak i w czasie wędrówki.:grin:
3. Wiedząc to , widzimy kierunki ,szczyty, pasma , doliny, itd...
4. Potoki w Bieszczadach są dopływami takich większych rzek jak Wetlinka , Solinka, Wołosaty , a te na pewno (z małym wyjątkiem zlewiska m. Czarnego) są dopływami Sanu...
i co dalej , trzeba mieć troszkę wyobrażni i pamięci "wzrokowej" i już ....
ps. i jeszcze trochę "psychologii" do tego ;-) przecież Anyczka, czy Jabol nigdy nie dadzą "puzla" z Połoniny Wetlińskiej:lol: --chyba że teraz dla zmylenia"przeciwnika"

Floydd
20-04-2007, 15:42
Zagadka Jabola:
to Dziurdziów i Czekaj (na południe od Leska).
Teraz mój pierwszy puzel (mam nadzieję że uda mi się go wkleić).

P.S. To maniactwo naprawdę wciąga.
Może kiedyś zostanę Bieszczadnikiem...

Jabol
20-04-2007, 23:56
Fajnie że sie dołaczyłes do naszego fruwania nad górami:) zapraszamy następnych. Odpowiedź na Twój zagadok: Stęznica, Markowska i Lipowiec;-)
Tera moje: widac mnie? własnie tu jestem:P

joorg
21-04-2007, 10:22
.......widac mnie? własnie tu jestem:P

Widać widać .... pod Tołstą , a zresztą popatrz sobie sam , "zdjęcie robione" jak rano wychodziłeś ze śpiwora.

joorg
21-04-2007, 13:44
Widać widać .... jak rano wychodziłeś ze śpiwora.
małe uściślenie - gdzie ???

joorg
21-04-2007, 23:26
Następne "puzle" -- trochę "urozmaicenia" wprowadzam, drugi załącznik to panorama z tego miejsca o które pytam,- gdzie to ?

Browar
22-04-2007, 16:35
Nigdy nie przepadałem za Rawkami,ale lepsze Rawki niż Kraków...

joorg
22-04-2007, 19:22
Nigdy nie przepadałem za Rawkami,ale lepsze Rawki niż......

Nie przepadasz ale znasz, a to się liczy.
Przypuszczam, że preferujesz poł-zach. i zachodnie rejony Bieszczadów z pogranicza Beskidu (a może jeszcze dalej. Nie mylę się ??
Tak, czy tak nie zwalnia Cię to ;-) od "dołożenia puzla" -- forma dowolna.

Browar
22-04-2007, 21:32
Rawek nie kocham ale to miejsce owszem

Jabol
22-04-2007, 22:25
nalepiej ogladać ta "omegę" ze skarpy przy drodze...

joorg
22-04-2007, 22:40
Rawek nie kocham ale to miejsce owszem

Browar >> to nie zagadka , to wyznanie .. rozumię Cię :-D
Proszę o następną zagadkę.

Browar
22-04-2007, 23:45
No dobra,co to za przełęcz?

Jabol
23-04-2007, 20:14
hmm... a czemu dałeś lustrzane odbicie również mojej ulubionej przełęczy pod Suliła a zarazem nad Turzańskiem ? To było zamierzone? prawde powiedziawszy myslałem o dopuszczenu obracania puzzli ale odbijanie...hmmm... Grozi to troszke eksplozją czachy... Ale podobało mi sie bo chwile dłużej sie zadumałem niż zwykle :-D
A teraz góra która wykarmiła mnie kiedys na jesieni kiedy kasa sie skończyła... Maliny, jezyny, borówki, rydze... raj...dla misiów też8)

Browar
23-04-2007, 20:30
->Jabol
Ta również moja ulubiona przełęcz jest odwrócona "do góry nogami" a nie odbita :-) Myślałem że nie ma obowiązku orientacji góra puzla=pn.

joorg
23-04-2007, 20:50
hmm... a czemu dałeś lustrzane odbicie również mojej ulubionej przełęczy pod Suliła a zarazem nad Turzańskiem ? To było zamierzone?...

Jabol dobry jesteś w te "klocki" , też nie mogłem tego zlakalizować. Teraz sprawdziłem i dokładnie jest to odwrócone o 180st, tak jak by patrzeć z północy.Nie spodziewałem się ,że Browar "zagra" nie tak, zastanawiam się w jakim celu?

Browar
23-04-2007, 20:58
->Jabol
Zadawałem na bajku z Komańczy do Jaworzca,no i zamiast trafić w Hyrczę i prosto do Łopienki,zniosło mnie w kierunku Korbani.Wszystko mi się pokręciło no i oczywiście wsiąkłem w jar Pobojisznego.Niech to szlag:z rowerem,namiotem,żarciem na tydzień(1989 rok) odpracowałem eleganckie,czterogodzinne chaszczowanie potokiem.Tylu zwalonych w poprzek drzew co tam to już chyba nigdzie nie widziałem :-) Niedźwiedzie mięso pożerane na surowo,nie ma co.Jak dotarłem do drogi to nie pamiętałem jak się nazywam,chyba z godzinę leżakowałem na poboczu.No ale cóż,miło się wspomina...

Browar
23-04-2007, 21:01
->joorg
Oczywiście specjalnie,dla zmyłki ;-) coby troszkę trudniej było,ale jak wam nie pasuje to już nie będę.

joorg
23-04-2007, 21:07
->joorg
Oczywiście specjalnie,dla zmyłki ;-) coby troszkę trudniej było,ale jak wam nie pasuje to już nie będę.

Pasuje , tylko trzeba przynajmniej pierwszy raz powiedzieć ,że sie "odwraca" człowiek nie komputer i nie jest w stanie tak analizować .Jabol musiał w tym przypadku stać na głowie żeby rozpoznać .:smile:
Ps. teraz już będę takie opcje przy przeglądaniu dopuszczał > odwracanie o 180 i nawet o 90 st:wink:

Jabol
23-04-2007, 23:13
...a juz zupełnym szaleństwem i zmyłką bedzie obrócenie puzzla o 360stopni :-) Browar daleeej... Jasne że Korbania :-)

joorg
24-04-2007, 19:46
... Browar daleeej... Jasne że Korbania :-)

>> Browar dawaj..dawaj , teraz to możesz "wywracać":wink: jak tylko chcesz byle o kąty.. , 90 , 180 , 270 ,360 - ale nie o np. 112st, bo nie będzie wiadomo o jaki kąt obrócić monitor:smile: a w tej pozycji to już nie "ustoi" sam , czyli monitor.:wink:

Browar
24-04-2007, 22:03
No to przejdźmy do szczegółów,na razie proste,co to za obiekt(znane)?

Jabol
25-04-2007, 08:52
chata koło New Łupkowa:) ja jeszcze dam zagadkę w wiekszej skali żeby ktos jeszcze sie do nas przyłączył... podpowiedź: kiedys jeździła tam ciuchcia8-)

Floydd
26-04-2007, 12:49
Zagadka Jabola - dolina Potoku Terebowiec i Kiczera.
Moja zagadka:

Jabol
26-04-2007, 12:58
:) widać charakterystyczna podwójna przerywaną... Fajny skrót do ... jesli sie nie chce łazic asfaltem... Zgadujta. Ja poczekam.

Browar
26-04-2007, 23:01
Jabol,nie sądzisz że nikt nie chce się przyłączyć do zgadywania bo po prostu te zagadki są za łatwe??Mimo że zapodałem puzla odwróconego i pod kątem(Bahna),to Bazyl zgadł w 30 sekund.Jakby trzeba było się wytężyć choć troszkę może by było więcej chętnych...

Jabol
09-05-2007, 12:34
dobra... widze ze ktos musi odpowiedzieć: Dolinka z zagadki floyda to oczywiscie Wołkowyja :) teraz moje:

Browar
09-05-2007, 21:23
->Jabol
Czy chodzi Ci o ten szczyt?

Jabol
10-05-2007, 11:26
Własnie o ten :) napisz co widzisz i jeeeedziesz z koksem:) daaaliij...

Browar
10-05-2007, 20:59
To Holica zwana czasem Dwernik Kamień.
Zawsze mnie fascynowało to miejsce-co to?

sir Bazyl
13-05-2007, 22:23
Zawsze mnie fascynowało to miejsce-co to?
Hej! Po dwóch tygodniach niemania dostępu do internetu już mam, więc wskazuję, że na stronie 8 zamieściłem a Anyczka na 9 rozjaśniła. Zapodaj więc proszę, następne.

Browar
13-05-2007, 23:01
->sir Bazyl
Masz rację,sknociłem.Pamięć z dziurami.No to jeszcze raz,co to?

Jabol
14-05-2007, 00:38
widzimisie ze to Czartów Młyn ty taki i owaki Browarze :P A miałem tylko zerknąć na foruma i isć spać...heheh fajoska zabawa:) rano dam zagadoka siakiegos...

Browar
14-05-2007, 00:56
->Jabol
Chyba pudło...Trochę nie Czartów Młyn.

Jabol
14-05-2007, 01:26
dobra już sie poprawiam, Wilcze Jamy źródła potoku Kołodialny... ale spójrz na Czarty jakie podobne:P ide spać Browarze paskudny...

Browar
14-05-2007, 01:45
Dobrze,posadziłem tam hektar lasu-rośnie.

Jabol
16-05-2007, 22:39
tu też jest fajnie i spokojnie...

sir Bazyl
17-05-2007, 22:39
tu też jest fajnie i spokojnie...
Powiększenie ździebko niewyraźne, wybałuszam gały i nijak z tego mikro zdjęcia nie mogę sobie wyświetlić w głowie właściwego obrazu.

Browar
17-05-2007, 23:24
Szczerze przyznam że nie byłem na górze...

Jabol
17-05-2007, 23:52
mieszkają tam dwie starsze panie w samotnym domku... i więcej nikt

sir Bazyl
21-05-2007, 23:22
mieszkają tam dwie starsze panie w samotnym domku... i więcej nikt


Szczerze przyznam że nie byłem na górze...

No, no, no! Że tak pogrożę paluchem z bezpiecznej odległości! Poluzowany regulamin mówi o ujawnieniu nazwy zagadoka po 48 godzinach!
Chyba tam nie byłem, z mapy rozpoznać nie mogę, a korzystam z internetu aglomeracji (hi, hi, hi) Rzeszów (łoł!), która, że brzydko nie przeklnę, obecnie uniemożliwia mi przegląd jakichkolwiek ortofotomap.
Nie pastwcie się więc i podajcie rozwiązanie.

Browar
21-05-2007, 23:39
No przecież ujawniłem miejsce: "na górze" pod g.Jawor
A puzel jutro(dzisiaj mi się okropnie nie chce)

sir Bazyl
21-05-2007, 23:50
A puzel jutro(dzisiaj mi się okropnie nie chce)
No to troszkę Cię wyręcze i zapodam taki:

Jabol
22-05-2007, 00:08
przepraszam... jakoś nie dopilnowałem wątku. Miejsce nazywa sie "za Kamieńcem"... jak ktos lubi łazic na trzeźwo na czworaka polecam zapuścić się w tamtejsze jary (pokonujcie je koniecznie w poprzek) ciekawi mnie pochodzenie nazwy... skały nie znalazłem ale pole do popisu znaczne...
A tego "gdziesia" fajnego dałeś Bazylu... właśnie skanuję wspomnienia w poszukiwaniu tropu... jak nie zgadne do jutra to sie muszę poddać, bo znkam na jakiś czas z polandu.

Browar
22-05-2007, 18:04
->Bazyl
Ten domek to chyba strażnika tunelu.

sir Bazyl
22-05-2007, 20:59
->Bazyl
Ten domek to chyba strażnika tunelu.
A kawałek dalej stoi Andy pod parasolem.

Browar
22-05-2007, 21:11
Taka prościzna.Wolę zgadywać niż zapodawać.

sir Bazyl
22-05-2007, 22:13
Ot, i "bohatera" znalazł.

sir Bazyl
22-05-2007, 22:18
Też niezbyt trudny:

Browar
24-05-2007, 19:45
To Mików.

sir Bazyl
24-05-2007, 19:49
To Mików.
Bez pudła.

Browar
24-05-2007, 21:06
No to cyk

Browar
24-05-2007, 21:25
->Bazyl
Nie spiesz się,może ktoś zechce strzelić;)

Browar
18-06-2007, 14:37
Widzę że Jabol duma,sir Bazyl chyba też,więc mała podpowiedź.Zdjęcie nie odwracane(bez utrudnień).Tam jest ładnie ale nie wolno;)

sir Bazyl
18-06-2007, 20:24
Hej! No to teraz jasne, że Moczarne.

Browar
18-06-2007, 20:52
bingo

Jabol
18-06-2007, 21:36
ChoReRa :) Nie pomyślałem... A kurde te zarastające drogi mnie zastanawiały. No i fajnie:) lubie jak czacha dymi od myslenia... dawać nastepna zagadkę póki mam mózg na obrotach :D

sir Bazyl
19-06-2007, 22:11
Fakt, puzzelek był dobry. Teraz pewnie moja kolej, więc zapodaję:

Browar
19-06-2007, 23:19
->sir Bazyl
Jak widać bawimy się sami,postaraj się trochę utrudnić...To Krywka.Spróbuj jeszcze raz;)

Jabol
20-06-2007, 09:08
No tak... Absens carens...Wróciłem do domu wczoraj póxnym wieczorem. dziś rano patrzę: był zagadok i już go ni mo :/

sir Bazyl
20-06-2007, 12:46
->sir Bazyl
Jak widać bawimy się sami...
Ciekawe dlaczego inni forumowicze się nie przyłączą? Wiele zagadek jest dość łatwych i wystarczy sobie skojarzyć miejsce i porównać z mapą. Co do zagadek dla Was, to myślę, iż dla takich wyjadaczy ciężko będzie o trudną zagadkę choć jak widać z Twojej zagadki jest to możliwe. Oczywiście ważnym jest to, by miejsce było w jakiś sposób charakterystyczne (znane mniej lub bardziej). Ja jak już gdzieś wcześniej pisałem korzystam z internetu Regionalnej Sieci Szerokopasmowej Aglomeracji Rzeszowskiej i działanie tego ustrojstwa przypomina mniej więcej internet w takim stopniu jak Rzeszów aglomerację. Szybkość działania pozwala na ćwiczenie cierpliwości, a czas oczekiwania można wykorzystać np. na zaparzenie kawusi. Często więc, zanim zbuforuje mi się widok danej ortofotomapy to pojawia się komunikat, że nie można wyświetlić serwisu mapowego bądź po prostu pusty ekran wisi sobie w nieskończoność i wtedy niestety nie mogę nic przygotować. Dzisiaj udało mi się przygotować dwa zagadoki, jeden pewnie łatwy ale drugi chyba trudniejszy. Oto one:

Browar
20-06-2007, 14:54
->sirBazyl
Teraz rozumiem Twój problem(z szybkością sieci).Moja zagadka wydawała mi się łatwa-dawałem ją raczej dla wszystkich niż dla Ciebie i Jabola.Twoje zagadki pooglądam zaraz,ale zostawiam je dla innych albo dla Jabola na wieczór:)

Browar
22-06-2007, 00:00
->sirBazyl
A która trudniejsza(tyle samo czasu zeszło)? Od niej zacznę,łatwiejszą zostawię dla Jabola :-)

sir Bazyl
22-06-2007, 09:25
->sirBazyl
...łatwiejszą zostawię dla Jabola :-)
:lol: Może dajmy mu wybór, żeby czasem nie zostawić do rozwiązania tej trudniejszej?:lol:

Jabol
23-06-2007, 00:59
Pierwsza zagadka nie jest zagadką: na pierwszy rzut oka widać drogę na Studennem...Po tamtych terenach łaziłem wzdłuż i wszerz, pod górę, na dół i na skośki, i w dzień i w nocy... ale z tą drugą fotą się poddaję... na początku wydawało mi się że to brama na Tworylne ale nie pasuje układ drzew. Gadac mi tu co to jest :)

Browar
23-06-2007, 10:37
No to Jabol wybrał.To drugie to Przełęcz nad Roztokami.

sir Bazyl
23-06-2007, 15:57
Obie odpowiedzi oczywiście na piątkę. Dla mnie druga zagadka też byłaby trudniejsza, gdyż faktyczny kształ polany i jej położenie nieco różni się od widniejącego na mapie.

Jabol
23-06-2007, 17:41
...To drugie to Przełęcz nad Roztokami. kurde...byłam tam kilka dni temu ale nie przyszło mi do głowicy to rozwiązanie:mrgreen:

Jabol
23-06-2007, 19:11
P.S. zmylił mnie brak asfaltu. Zdjatko z leksza nieaktualne... Na zumi znalazłem swoje auto w poblizu mojego miejsca noclegowego, więc wynika z tego że większość fotek pochodzi mniej więcej z 2005 roku...

Browar
23-06-2007, 19:15
No to dawaj Jabol,ale tak żeby nam w pięty poszło

Jabol
24-06-2007, 01:41
Dziwne dla mnie jest to miejsce... Dziwnie przyciągające. I..kurde dreszcz po plecach jak tam jestem.

sir Bazyl
24-06-2007, 12:43
Polanka...dróżka...Jabol....dreszcz.....Mam to miejsce w tegorocznych szwędoplanach - jeszcze tam nie byłem, ale w pobliżu tj. po zachodniej stronie biwakowałem na znacznie większej "polanie"(też piękne miejsce).

Browar
24-06-2007, 12:59
Dżabol,wystarczy wiedzieć gdzie buszujesz no i zgadnięte :-) Byłem tam, ale dawno temu,trzeba będzie odświeżyć pamięć.Na większości map te górki nie mają nazwy,tylko Krukar podaje nazwę Łecowa Kiczera.Zdaje się że nas kręcą te same klimaty.I dobrze,niech wszyscy lezą na Tarnicę czy Wetlińską,będzie więcej dla nas ;-)

sir Bazyl
25-06-2007, 14:48
A ta okolica jak Wam się podoba:

Jabol
25-06-2007, 20:20
ja tylko powiem ze swojej strony że ten budyneczek jest obecnie kompletną ruiną...ale okolica super. Z tamtego miejsca praktycznie w każdą strone można ruszać na w ciekawe miejsca...A tak na marginesie: ciekawym bardzo czy ktos ma jakies fotki tego budynku sprzed np 10 lat?

Browar
25-06-2007, 21:52
To co? Mam zgadywać, czy zgadnięte?

Jabol
26-06-2007, 00:09
ja chciałem kogos jeszcze w tego nałoga wciagnąć...Może Floydd to tablycy?

Floydd
26-06-2007, 17:50
ja chciałem kogos jeszcze w tego nałoga wciagnąć...Może Floydd to tablycy?
Miło mi że ktoś o mnie pamięta. Ale tak dobry w te klocki to jeszcze nie jestem. Nie czekajcie na mnie.

sir Bazyl
26-06-2007, 23:01
To miejsce ma taką charakterystyczną nazwę.
Póki co, dla odmiany troszkę inaczej:

Jabol
27-06-2007, 09:15
Hmmm... Tego brodu na rzece wozem juz nie przejedziesz... Jakby się troszku pogłebił ostatnimi czasy. A w drugim miejscu załozyłem kiedyś geocache'a. Fajny zagadok:) Dalej nikt sie nie chce bawic? acha... Nikt wprost nie odpowiedział na poprzednią zagadkę: to oczywiście Harwaty k Czarnej Dln. Wiele wspaniałych miejsc i widoków których pędzacy ku cudnym i magicznym połoninom pewnie nigdy nie zobaczą bo im będzie szkoda czasu na jakies niskie górki... 8)

Browar
27-06-2007, 11:43
Faktycznie,ten bród już nie bród.A tam gdzie Jabol zakładał geocache,próbowałem jechać rowerkiem-takie rowerowe zdobycie całego pasma;-)
Na Harwaty nie trafiłem jeszcze.Fajnie tam?

sir Bazyl
28-06-2007, 22:36
Na Harwaty nie trafiłem jeszcze.Fajnie tam?
Jak wczesniej napisał Jabol, budyneczek już jest ruiną ale okolica super i na pewno warto buszując po niej zaprzyjaźnic się bliżej z tutejszymi krwiożerczymi kleszczami, wdepnąć w gniazdo niezykle jadowitych żmij, tudzież przybić piątkę rozwścieczonemu niedźwiedziowi pozującemu drabinę - to tak dla przestrogi, żeby cała Polska nie zaplanowała tu urlopu a później wydłubując kleszcze, szukając surowicy bądź próbując zebrać w garść rozpłatane pazurami członki, nie narzekano, że przecież jakiś bałwan napisał, że tu pięknie. A jeszcze zapomniałem o wilkach, które z zakrwawionymi pyskami potrafią w biały dzień wpaść do gospody na przysłowiowego malucha.
Maluchy muszą więc zachować szczególną ostrożność.

Browar
01-07-2007, 23:25
Zadrżałem ze zgrozy,ale pewnie się skuszę;)

Browar
10-07-2007, 22:30
->Bazyl
Twoje zagadki to Solina i Otryt-część zachodnia
A kto był tutaj?

sir Bazyl
10-07-2007, 23:54
Oczywiście masz rację. Co do miejsca wybranego przez Ciebie to nie byłem, lecz jesli dobrze rozpoznałem, to idąc dalej możemy spodziewać się, iż jeśli nawet nie pokosztujemy to chociaż dane nam będzie ujrzeć cebule.

Browar
11-07-2007, 00:13
Cebule są wszędzie! Tam również!

sir Bazyl
11-07-2007, 12:19
Cebule są wszędzie! Tam również!
Ty już tam dobrze wiesz o które mi chodzi! A i nazwa miejsca tak troszkę odbiega od obecngo wyglądu.

Jabol
12-07-2007, 01:27
Browar...Cosik za bardzo reklamujesz te okolice:) Drugi raz w tym wątku:) musiało ci tam byc miło... wpadne - sprawdze... PN okolice wilczej nazwy prawda?

sir Bazyl
12-07-2007, 16:32
...okolice wilczej nazwy prawda?
Moim zdaniem tak. Oczywiście ciut wyżej.

Browar
12-07-2007, 19:13
PN okolice wilczej nazwy prawda?
Co to za "PN"?
Piszcież otwartym tekstem.Jak dotąd nikt nie zgadł(oprócz Was),to już pewnie nie będzie zgadywał...Ja sam mam ogłaszać co zadałem? :mrgreen:

sir Bazyl
12-07-2007, 23:15
Co do skrótu PN też się zastanawiałem, ale jakoś zmęczony jestem tym siedzeniem w mieście i czujność moja jest niezwykle przytępiona, wybaczcie więc jeśli się mylę, ale myślę, że Jabol nawiązywał do nazwy Wołcze Jamy a samo miejsce właściwe to Polanki, od których tylko krok by ujrzeć lśniące cebule zwieńczeń cerkwi w Turzańsku. Ale to PN, to dalej nie wiem co znaczy?
A tak na marginesie to pragnę posłuchać lasu, poczuć powiew wiatru, być Tam....jak najszybciej, bo na niezwykłym głodzie jestem....i smutno mi...i tęskno mi...i żal...i podłe to, ale nawet zazdrość...

Browar
12-07-2007, 23:38
->sir Bazyl
Wołcze Jamy...świetne miejsce.Fajny bunkier tam penetrowałem,pewnie nic z niego już nie zostało.Znaleziony podczas zimowego przejścia potokiem zakończonego wpadunkiem do beczki zakopanej w potoku.Jak beczka to i bunkier musi być,pomyślałem-i był.Zgadłeś,zadawaj.
PS
Miałem jechać w Bieszczad na BC,nie pojechałem z powodu remontu.Mój głód jest "heroiniczny"...

sir Bazyl
22-07-2007, 22:53
Zadaję więc, takie na rozgrzewkę:

Browar
22-07-2007, 23:45
Co do pierwszej zagadki,to bez bicia przyznaję że nie miałem okazji oglądać tamtejszej cerkwi.Drugą polanę oglądałem tylko z góry,kilka razy przejeżdżałem tamtędy na rowerze.

sir Bazyl
24-07-2007, 21:05
Oczywiście bez pudła. Co do cerkwi to wisi na niej tabliczka "obiekt zabytkowy" i właściwie na tym ochrona tego zabytku chyba się kończy. Państwa naszego nie stać nawet na wprawienie powybijanych szyb, a może stać tylko po co ratować jakąś tam cerkiew?
Co do miejsca drugiego - polecam przejście pieszo, zarówno na cerkwisko powyżej drogi (piękne lipy , w tym jedna dość charakterystyczna - pod jedną z nich kucam na avatarze) jak i przez tereny poniżej (teraz jest tam oficjalnie wyznakowana ścieżka) - stara droga, kanał młynówki, ruiny młyna, bystrza i plesa wodne na rzece i inne rajcowne kawałki. Poniżej zdjęcie jednego z okien cerkwi oraz wodnego plesa. Zapodawaj.

Floydd
24-07-2007, 21:58
Może by jednak dać konkretną odpowiedź, gdzie to jest. Inaczej to się robi zabawa dla baaardzo wtajemniczonych.

sir Bazyl
24-07-2007, 22:13
Racja - przepraszam, już podaję: wzgórza nad Bystrem (cerkiew) i polanka nad Wetlinką (Zawój).

sir Bazyl
24-07-2007, 22:22
Się troszkę pośpieszyłem, bo to przecież Browar powinien podać odpowiedź, a raczej ją uzupełnić o nazwy miejsc, ale my tak odrobinkę kluczymy żywiąc nadzieję, że może ktoś jeszcze popróbuje układanek.

Browar
24-07-2007, 23:04
Właśnie dlatego(by ktoś miał szansę zgadnąć) nie podawałem nazw.Bystre,Zawój.Fajnie jest w Bystrem? Bo Zawój to miodzio.

Browar
25-07-2007, 21:54
No dobra,prawie na pewno tam byliście.Na rowerze miodzio,na piechotę też.Mój ulubiony spacerek.

Browar
28-07-2007, 10:32
Wyjeżdżam na 3 tygodnie,więc podpowiedź:ta droga przecina potok,przy prawym skraju polany,ale go nie widać z góry.

sir Bazyl
28-07-2007, 10:56
Wyjeżdżam na 3 tygodnie...
Jeśli na wędrówkę - wielu wrażeń i jakże przyjemnego zmęczenia życzy Bazyl.
Niech Moc będzie z Tobą.

Browar
21-08-2007, 21:46
Widzę że nikt się nie pokusił o zgadnięcie więc odpowiadam sam sobie: to droga z Krywego do Tworylnego w miejscu gdzie przekraczamy Tworylczyk.
->Bazyl
Dzięki za życzenia,ale raczej zwiedzałem samochodowo oraz byczyłem się leśnie i grzybowo,oraz udzielałem się towarzysko ;-)

sir Bazyl
23-11-2009, 00:12
A może by tak jeszcze raz?
Latem popijając browara z Browarem wykluła nam się myśl o odświeżeniu tego wątku, gdyż od jego wygaśnięcia pojawiło się na forum kilku nowych, aczkolwiek bieszczadzko zaawansowanych forumowiczów i być może grono zarażonych zagadkami z mapą w tle, się powiększy?! Myśl po kilku jasnych zajaśniała, po powrocie do domu jakoś zgasła, ale dzisiaj, dzięki mapie towarzyszącej dyskusji w jednym z wątków ponownie odżyła. Ten zamieszczony fragment zawinił! Przetrząsnąłem wszystkie mapy, mózg prawie eksplodował, w powietrze poleciał wyrzucony w szale całkiem dorodny klucz …rew, i nagle przypomniałem sobie, że właśnie w tym wątku zdarzało się, iż to co zobaczyliśmy, nie zawsze było widać w sposób w jaki byśmy spodziewali się to ujrzeć. Dzięki temu odbywaliśmy wspaniałe, palcem po mapie wędrówki, czasem chaszczując nadmiernie całkiem nie w stronach pożądanych, choć zawsze pięknych. Spróbujmy więc ponownie rozćwiczyć zastałe zwoje mózgowe. Zapraszamy Wszystkich do zabawy:

Jabol
23-11-2009, 01:13
Kotylnice k Buka:P

Jabol
23-11-2009, 01:49
no to teraz typowy i dobrze znany kosmonautom charakterystyczny zakamarek w drodze do innego zakamarka z charakterkiem.

sir Bazyl
23-11-2009, 21:05
Kotylnice k Buka:P
Ano, ano - w załączniku widoczek z nich ku Korbani/Patroli.


no to teraz typowy i dobrze znany kosmonautom charakterystyczny zakamarek w drodze do innego zakamarka z charakterkiem.
Za łatwe toto i pewnie dlatego nikt nie odpowiada :mrgreen:, najpierw próbowałem z mapami, później z atlasem nieba i pozostając w temacie zakamarka z charakterkiem powiem tak: dupa blada! :grin: Może jakaś naprowadzajka naziemna?

Browar
23-11-2009, 21:37
no to teraz typowy i dobrze znany kosmonautom charakterystyczny zakamarek w drodze do innego zakamarka z charakterkiem.

Północny stok Otrytu,nad Skorodnem i Posadą Dolną.Faktycznie łatwe,mógłbyś się troszkę wysilić :twisted:

sir Bazyl
23-11-2009, 22:17
Północny stok Otrytu,nad Skorodnem i Posadą Dolną.Faktycznie łatwe,mógłbyś się troszkę wysilić :twisted:
Qrcze, jest faktycznie na mapie, ale tak zaraz przy zagięciu się schowało :grin:! Dawaj Browar!

Browar
23-11-2009, 22:20
No to taka ciekawostka

marcins
23-11-2009, 22:32
Baligrodzkie lasy to som ;)

sir Bazyl
23-11-2009, 22:41
No to taka ciekawostka
Inna wersja:

Browar
23-11-2009, 22:42
W rzeczy samej ;)

sir Bazyl
23-11-2009, 23:19
Marcin się obija to ja coś wkleję:
P.S. Odpowiedź do poprzedniej - skład drzewa nad potokiem Żukra

bartolomeo
24-11-2009, 08:04
ja coś wkleję

Ja wiem, ja wiem :-) To nic, że kiedyś rozmawiałem z Bazylem o tym miejscu. Bez tego byłbym bez szans :-(

Polanka jest tutaj:
http://www.bmiller.pl/forum/2009/geo-zagadka.jpg

Dookoła płynie San, nad polanką jest stokówka. Wszystko pod Otrytem, między Tworylnem a Obłazami.

marcins
24-11-2009, 19:30
Skoro łączki i polany wszelkie są tak miłe to gdzie ta jest i jak się nazywa?

Browar
24-11-2009, 19:39
To tu,ale nie byłem,fajnie tam?

bartolomeo
24-11-2009, 19:42
Na zachód od Roztok Dln. Tym razem Bazyl nie był w to zamieszany ;)

marcins
24-11-2009, 19:43
Zgadza się Browarze. A jak jest? Wybitnie.

marcins
24-11-2009, 19:48
Co by nie być gołosłownym:

Jabol
24-11-2009, 19:59
Też nigdy tam nie poŁAZiłem ... Co to za skarpy/tarasy na mapce?

marcins
24-11-2009, 20:06
Po prostu miedze Jabolu.

sir Bazyl
24-11-2009, 21:23
Skoro łączki i polany wszelkie są tak miłe to gdzie ta jest i jak się nazywa?
Też tam nie byłem - a jak się nazywa? Na pomarańczowej mapie jest nazwa grzbietu dobiegającego,a Okolice Baligrodu posiałem chyba w lesie nad potokiem w okolicach Baligrodu.
Czy odgadywacz coś zapoda?

bartolomeo
24-11-2009, 21:27
Jak komputer pod ręką możesz zaglądać tutaj (http://www.bieszczady.net.pl/mapaokolicebaligrodu.php).

Nazwę polanki Jabol już podał.

EDIT: chyba wysłałem Bazyla do piekła...

marcins
24-11-2009, 21:28
Na mapce Krukara jest Łaz i czasem z tą nazwą można się spotkać u lokalnych, ale nie wiem czy odgapili to z mapy czy sami wcześniej używali.

Zastanawiam się tylko nad jednym czy wątek ten aby na pewno powinien w oftopiku się zawierać, bo jak na mój gust to jak najbardziej bieszczadzki on.

sir Bazyl
24-11-2009, 22:03
Też nigdy tam nie poŁAZiłem ...


...

Nazwę polanki Jabol już podał.

...


Na mapce Krukara jest Łaz i czasem z tą nazwą można się spotkać u lokalnych, ale nie wiem czy odgapili to z mapy czy sami wcześniej używali.

Zastanawiam się tylko nad jednym czy wątek ten aby na pewno powinien w oftopiku się zawierać, bo jak na mój gust to jak najbardziej bieszczadzki on.
Dzięki chłopaki! Jakiś ciężki przypadek ślepoty umysłowej mnie dopadł :oops:
A co do wątku to moim zdaniem jest jak najbardziej bieszczadzki i do tego praktyczny - może Zieloni byliby skłonni go przenieść?

Browar
24-11-2009, 22:11
Eee,a jak nam się zechce rozszerzyć teren zainteresowań np na Pogórze Przemyskie albo BN to co? Będziem wysłuchiwać że się Bieszczadu nie trzymamy? Niech sobie tak zostanie.

marcins
24-11-2009, 22:14
Eee,a jak nam się zechce rozszerzyć teren zainteresowań np na Pogórze Przemyskie albo BN to co? Będziem wysłuchiwać że się Bieszczadu nie trzymamy? Niech sobie tak zostanie.

Że Ty Browar zawsze jakieś podpierdółki wymyślisz ;) przecież patrząc na głowne treści foruma, jak mawiają znawcy merytoryczne, to wątki z krain, które wspominasz przenikają w nie jakby iście bieszczadzkie były. Więc i miejsce dla wątku tego bardziej bieszczadzkie być powinno, a nie razem z Pyrlandią w oftopiku się zawierać ;)

Browar
24-11-2009, 22:24
Że Ty Browar zawsze jakieś podpierdółki wymyślisz ;) przecież patrząc na głowne treści foruma, jak mawiają znawcy merytoryczne, to wątki z krain, które wspominasz przenikają w nie jakby iście bieszczadzkie były. Więc i miejsce dla wątku tego bardziej bieszczadzkie być powinno, a nie razem z Pyrlandią w oftopiku się zawierać ;)

Ale ja się nie upieram,róbta co chceta, a "merytorykę" mam w d.
Dla poddierżania taka łatwizna.

marcins
24-11-2009, 22:33
Po sąsiedzku - komanieckie lasy to są.

sir Bazyl
24-11-2009, 22:46
Po sąsiedzku - komanieckie lasy to są.
Placyk przy deptaku poniżej Przeł. Żebrak.

marcins
24-11-2009, 22:49
Placyk przy deptaku poniżej Przeł. Żebrak.

Zwał jak zwał, ale to najprawdziwszy składzik ;)

marcins
24-11-2009, 22:54
No to w takim razie gdzie to i czego nie da rady tu zrobić?

Browar
24-11-2009, 22:56
Jawohl

Browar
24-11-2009, 23:15
No to w takim razie gdzie to i czego nie da rady tu zrobić?

Nie da rady zbudować tu kosmodromu :twisted:

marcins
24-11-2009, 23:27
Nie da rady zbudować tu kosmodromu :twisted:

To to troszku na południe ;) A tu najzwyczajniej w świecie nie da się przejechać, bo droga sama dwa razy pojechała i już nie wróciła.

Jabol
25-11-2009, 00:32
Że Ty Browar zawsze jakieś podpierdółki wymyślisz ;) przecież patrząc na głowne treści foruma, jak mawiają znawcy merytoryczne, to wątki z krain, które wspominasz przenikają w nie jakby iście bieszczadzkie były. Więc i miejsce dla wątku tego bardziej bieszczadzkie być powinno, a nie razem z Pyrlandią w oftopiku się zawierać ;)
w sumie racja, jakby podejść do sprawy DEMOKRATYCZNIE i zapytać wszystkich polaków, to mogłoby sie okazać że Bieszczady zaczynają sie tuż za Rzeszowem:-P
P.S. ale zmiane regionu sygnalizujemy jakby "cóś" ok?

Browar
25-11-2009, 00:50
P.S. ale zmiane regionu sygnalizujemy jakby "cóś" ok?
No pewnie.

Ta zagadka Marcina to rozbiegnięte drogi pod Jawornem,nad Kołonicami.

Coś prostego na noc ;)

Jabol
26-11-2009, 01:36
mi sie to widzi na okolice Osławicy.... te meandry i płaskołąki...

Browar
26-11-2009, 09:50
mi sie to widzi na okolice Osławicy.... te meandry i płaskołąki...

Kulą w płot,zupełnie nie ta okolica.Wszyscy tam byliście a to samotne drzewo to lipa :wink:

bartolomeo
26-11-2009, 16:18
Przeglądnąłem pół świata i nie poznałem bez podpowiedzi. Ale ja pionek w te klocki jestem... Dziwi mnie natomiast, że floryści nie poznali lipy! :wink:

Browar
26-11-2009, 18:44
Bartek,a z podpowiedzią zgadłeś? To powiedz.
Druga podpowiedź - na prawo od lipy to cerkwisko.

sir Bazyl
26-11-2009, 18:45
Kulą w płot,zupełnie nie ta okolica.Wszyscy tam byliście a to samotne drzewo to lipa :wink:
O zbóju! Beniowa.

bartolomeo
26-11-2009, 18:47
Bartek,a z podpowiedzią zgadłeś?Z podpowiedzą tak, jak można nie poznać TEJ lipy? A już szczególnie wówczas, gdy dostaniesz podpowiedź, że to właśnie ona :wink:

sir Bazyl
26-11-2009, 18:48
Ja dam takie oczko wodne:

Browar
26-11-2009, 19:23
Trzeci staw jest napełniony, a nazwa potoku jest prawie egzotyczna,he he

sir Bazyl
26-11-2009, 20:38
Trzeci staw jest napełniony, a nazwa potoku jest prawie egzotyczna,he he
A tak wyglądały rok temu:

bartolomeo
26-11-2009, 21:28
Ha ha! Mam, znalazłem: Smerek to jest albo jego bezpośrednie sąsiedztwo.

Browar
26-11-2009, 22:06
Ha ha! Mam, znalazłem: Smerek to jest albo jego bezpośrednie sąsiedztwo.

No,to stawy na południe od Smereka, nad Niedźwiedzim potokiem.Może Ty Bartek coś zadasz.

bartolomeo
26-11-2009, 22:10
Zadałbym, ino teraz mi żadna mapa nie działa :-( Czarno-biała od rana ("Specified map service is incorrect") a kolorowa właśnie oszalała.

EDIT: kolorowa coś jednak dycha:
http://www.bmiller.pl/forum/2009/zagadka1.jpg

bartolomeo
26-11-2009, 22:55
Hmm... tak sobie tę moją zagadkę oglądam i zastanawiam się, czy to można zgadnąć, bo jakoś specjalnie dużo charakterystycznych elementów tam nie ma. W razie czego jutro dam szerszy widok.

Browar
26-11-2009, 23:21
Hmm... tak sobie tę moją zagadkę oglądam i zastanawiam się, czy to można zgadnąć, bo jakoś specjalnie dużo charakterystycznych elementów tam nie ma. W razie czego jutro dam szerszy widok.

Muszę przyznać że wybrałeś pięknie, bardzo lubię w tym miejscu podumać przy piwku :wink:

bartolomeo
27-11-2009, 09:11
No patrzcie państwo: zgadł :shock: Tak na wszelki wypadek podaję linkę do podpowiedzi (http://www.bmiller.pl/forum/2009/zagadka2.jpg), gdyby udało się jeszcze komuś rozpoznać ten zagajnik to proszę o sygnał czy podpowiedź była potrzebna. Muszę sobie wyskalować zagadkownik :wink:

Jabol
27-11-2009, 10:08
szczo sie potworyło.... swoją drogą to ciekawy osobny wątek, ewolucja genezy nazw w przewodnikach. Takie muczne i męki od tatarów np :))))

bartolomeo
27-11-2009, 19:47
Zagadka rozwiązana: tajemniczy zagajnik to oba cmentarze w Tworylnem. Trzeba mieć niezłe oko, aby je poznać na takim znaczku pocztowym :-)

EDIT: Czy tylko ja mam od dwóch dni kłopoty z geoportalem?

sir Bazyl
27-11-2009, 19:54
... cmentarze w Tworylnem. Trzeba mieć niezłe oko, aby je poznać na takim znaczku pocztowym :-)

...

Bo to są Szpece niesłychane! Na pierwszym zdjęciu zagajniczek okalający, na drugim różnica kolorów podłoża:
(u mnie geoportal działa ok.)

marcins
01-12-2009, 21:34
Bardziej się nie dało zbliżyć ;) co to?

Browar
01-12-2009, 22:03
Bardziej się nie dało zbliżyć ;) co to?

Cmentarz wojenny,między stadionem a dawnym SKR-em.