PDA

Zobacz pełną wersję : Zagadka



Stały Bywalec
03-04-2007, 20:54
Mam przed sobą przewodnik pt. „Bieszczady na rowerze” wydawnictwa „Pascal”, Bielsko-Biała 2005.

W notce „O Autorze” czytamy:

„(...) - miłośnik i pasjonat Bieszczadów, (...). Fascynują go zabytki przeszłości, kultura i historia XX w. Z Bieszczadami jest związany w sposób szczególny: spędza tam sporo czasu, stamtąd pochodzi jego pradziadek, dziadek (kolejarze na linii Zagórz - Łupków) i ojciec - dzięki temu mógł poznać życie codzienne w tym trudnym zakątku Polski. Przemierzył wszystkie bieszczadzkie szlaki i ścieżki turystyczne, z upodobaniem wędruje także po górskich bezdrożach. (...).

Z ww. notki pozwoliłem sobie nie zacytować tych fragmentów, które by zbytnio ułatwiły udzielenie prawidłowej odpowiedzi.

Korzystanie z przeglądarki internetowej zabronione.

Proszę ruszyć głową - wykażcie, iż jasny umysł posiada nie tylko Józef Brzytwa-Oleksy.

Podpowiedź: Autor przewodnika jest uczestnikiem Naszego Forum.

lucyna
03-04-2007, 20:59
Bardzo łatwa zagadka. Muszę tylko ruszyć nie głową ale inną częścią ciała i odnaleźć przewodnik w biblioteczce. A na marginesie liczę na autograf X.

Browar
03-04-2007, 21:56
Strzelam:Piotr

Duch_
04-04-2007, 13:33
Tak, to przewodnik Piotra Szechyńskiego. Pozdrawiam Duch_

Stały Bywalec
07-04-2007, 15:15
Browarze - odgadłeś prawidłowo.
Masz u mnie "browar", gdy (i jeśli) się w Bieszczadach spotkamy.
Gdybym zapomniał (skleroza starszego pana), to tylko napomknij, że jako pierwszy odgadłeś autora, o którego zapytałem w "zagadce".

A na razie życzę Tobie i Wsiem druzjam s etowo foruma Wesołych Świąt, skaczącego jajka, cukrowego baranka, mokrego śmigusa - dyngusa, zdrowia i w o ogóle wszystkiiego naj... naj... najlepszego.

Ps. Ciekawe, czym chciała ruszyć Lucyna. Jeśli ..., to musi być bardzo, bardzo utalentowana.:grin: