PDA

Zobacz pełną wersję : literówki



lucyna
10-04-2007, 18:16
Szanowny Panie moderatorze na pomoc. Koledzy sygnalizują mi literówki w bibliografii. Proszę popraw. Na pewno błąd jest w nazwisku autora "Dzieje Leska..." powinno być Fastnacht. Są ponoć jeszcze inne błędy ale o tym tylko mi mówiono. Może to być problemem dla magistrantów bowiem to oni przeważnie czytają bibliografię. Nawet dostałam podziękowania z WSIiZ. Z góry dziękuję.

Piotr
10-04-2007, 22:30
Na pewno błąd jest w nazwisku autora "Dzieje Leska..." powinno być Fastnacht.
Poprawione


Są ponoć jeszcze inne błędy ale o tym tylko mi mówiono. Może to być problemem dla magistrantów bowiem to oni przeważnie czytają bibliografię.
Możliwe - jeżeli ktoś zgłasza błąd, musi podać gdzie on jest, przynajmniej który dział, bo inaczej trzeba by przeglądać wszystko.


Nawet dostałam podziękowania z WSIiZ
Lepiej niech honoris causa Ci dadzą ;)

lucyna
10-04-2007, 22:51
Dziękuję. A po co mi honoris caus? Ja chcę uzyskać dostęp do ich biblioteki. Może ktoś przeczyta i uda mi się dobrać do ich księgozbioru.:shock: :mrgreen:

Recon
05-11-2013, 14:40
Żeby nie tworzyć osobnego tematu.Wkleiłem "o zakapiorach" tekst i po przejściu na Forum zauważyłem bardzoi dużo samoczynnego łączenia wyrazów.

bartolomeo
05-11-2013, 16:01
Wkleiłem "o zakapiorach" tekst i po przejściu na Forum zauważyłem bardzoi dużo samoczynnego łączenia wyrazów.
Program, z którego kopiowałeś, używa jakiegoś niestandardowego formatu albo wkleja do schowka poza tekstem jeszcze formatowanie, którego forum nie rozpoznaje (np. oznacza w jakiś specyficzny sposób koniec wiersza). Wydaje mi się, że to nie jest sprawa forum a programu, w którym pisałeś list.

Jak masz czas i się nudzisz :wink: to sprawdź czy jest jakaś prawidłowość związana z łączeniem wyrazów (np. ostatni w poprzednim wierszu z pierwszym w następnym), ale będzie to sztuka dla sztuki bo w niczym nie zmieni to działania forum.

Marcowy
05-11-2013, 17:24
Nie do końca rozumiem, który fragment tego postu i skąd został skopiowany, ale takie słowne "sklejki" bywają efektem zabezpieczeń stosowanych przez portale. Podobnym zwyczajem jest wklejanie myślników co sylabę. Czyli na stronie "tekst wygląda normalnie", a np. po użyciu opcji "kopiuj-wklej" i przeniesieniu tekstu do Worda fragment do-ni-cze-go-się-nie-na-da-je :-)
Ale nie to, żebym rzucał jakieś oskarżenia ;)

Recon
05-11-2013, 17:50
Kopiowałem z dwóch źródeł, jedną część z Microsoft Office Word 2007 a drugą część bezpośrednio ze strony http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,80530,12236667,Uwaga__zakapior__Menel_czy_twardz iel_.html?as=3
To już mam nie pierwszy raz, ale wcześniej edytowałem... teraz nie miałem czasu.

bartolomeo
05-11-2013, 18:03
SOA#1: u mnie działa.

Spróbowałem wkleić tekst zlinku do okna tworzenia postu na forum i udało się bez żadnych sklejek, nadal uważam, że to nie jest problem forum. Być może jakaś kombinacja przeglądarka/system operacyjny/edytor stwarza problemy, ja ich u siebie nie widzę.

Recon
05-11-2013, 18:22
Po skopiowaniu do "okna tworzenia postu" i ja mam oki. To się dzieje dopiero po wciśnięciu "Zamieść szybką odpowiedź" a skutek widać już po przejściu na Forum.

bartolomeo
05-11-2013, 23:13
To się dzieje dopiero po wciśnięciu "Zamieść szybką odpowiedź" a skutek widać już po przejściu na Forum.
Powtarzam - mnie nic takiego się nie zdarza. Sprawdziłem.

Recon
04-12-2013, 14:37
Prawie już pewność, że to wina przeglądarki, zmiana z IE na GCh wiele mi poprawiła... nie tylko w omawianych tutaj sprawach.