PDA

Zobacz pełną wersję : Komitet Ochrony Orłów w Bieszczadach



oslo
29-05-2007, 14:43
Ów KOO jest organizacja pozarzadowom zajmujaca sie ochrona ptakow drapieznych w calej polsce od ponad 25 lat,to dzieki KOO wzrosla populacja orla przedniego w beskidach i bieszczadach,nie wspominajac o orliku krzykliwym i innych gatunkach drapiezcow,zostal wprowadzony monitoring i kontrole gniazd

moze was interesuje ochrona drapiezcow,pieknych ptakow,moze wy zaobserwujecie u siebie dpapiezniki,piszcie,podyskutujemy



www.koo.ngo.free.pl

Browar
29-05-2007, 15:14
Jeszcze tego brakowało żeby ktoś publicznie zdradził położenie orlego gniazda.Sama idea świetna ale pokusy duże więc lepiej milczeć.

naive
29-05-2007, 18:11
Jeszcze tego brakowało żeby ktoś publicznie zdradził położenie orlego gniazda.Sama idea świetna ale pokusy duże więc lepiej milczeć.

Masz rację, zaraz by znalazło się kilku chętnych do obejrzenia takiego czegoś z bliska. Ale jak sie chce oglądac duże drapiezniki, można to robić nawet w znacznym oddaleniu.

długi
29-05-2007, 19:16
Jestem bardzo zainteresowany wszelką wiedzą ornitologiczną, nie tylko o ptakach drapieżnych. Z orłami i orlikami oraz sokołami jest oczywisty kłopot: ceny jaj, piskląt na czarnym rynku są niebotyczne, a kłusownictwo poważnie zagraża istnieniu wielu gatunków. Dlatego wszelkie informacje na temat gniazd muszą być chronione przed szeroką publiką. Kiedyś ktoś w artykule popularyzatorskim opublikował mapę gniazd powodując niemal katastrofę. Do tego dochodzą myśliwi, którzy nie odróżniają orła od jastrzębia, a którym się wydaje, że jastrząb niszczy kuropatwy i bażanty i oni nie mają na co polować, więc oni kłusują chronionego jastrzębia. Jeden bielik ma się b. dobrze.
Mimo wszystko, można wymieniać się doświadczeniami z obserwacji, próbować wzajemnych potwierdzeń do Komisji.
Pozdrawiam
Długi

Browar
29-05-2007, 20:30
->Naive
Miałem na myśli to o czym napisał Długi-handel jajami(ok. 4-5 tys.$ za jajo orła) a nie podglądanie,które też jest niebezpieczne-niepokojone orły łatwo porzucają gniazdo.

lucyna
29-05-2007, 20:50
Ów KOO jest organizacja pozarzadowom zajmujaca sie ochrona ptakow drapieznych w calej polsce od ponad 25 lat,to dzieki KOO wzrosla populacja orla przedniego w beskidach i bieszczadach,nie wspominajac o orliku krzykliwym i innych gatunkach drapiezcow,zostal wprowadzony monitoring i kontrole gniazd

moze was interesuje ochrona drapiezcow,pieknych ptakow,moze wy zaobserwujecie u siebie dpapiezniki,piszcie,podyskutujemy



www.koo.ngo.free.pl (http://www.koo.ngo.free.pl)

Ochrona mnie interesuje więc nie będę pisać.

naive
29-05-2007, 21:13
->Naive
Miałem na myśli to o czym napisał Długi-handel jajami(ok. 4-5 tys.$ za jajo orła) a nie podglądanie,które też jest niebezpieczne-niepokojone orły łatwo porzucają gniazdo.
Obserwowanie ptaków to zajęcie też wymagające wiedzy. Ja akurat od kilku miesiecy pasjonuje sie nie tyle obserwowaniem co poznawaniem ptaków. Do niedawna duzy ptak byl dla mnie gawronem albo wroną, mały wróblem i sikorką / jaskółek teraz mało więc je pomijam/. Ale jak sie temu bliżej przyjrzeć, to az oczy bola od kształtów i kolorow. Zreszta te ptaszki to jakoś zaczęły się na Bukowym Berdzie - pozował mi tam kiedyś siwerniak. Poniewaz elementarną wiedze juz posiadłem , obserwować orlich gniazd się nie wybieram.

oslo
29-05-2007, 21:40
ja nie podalem dokladnego gniazdowani olrika czy orla podalem tylko region,a gniazda wiem gdzie sie znajduja lecz tego nie wyjawie,sam jestem w KOO od ponad 4 lat,niedawno byly badania ktore trwaly 4 dni,obserwacje rozpoznawanie,bylem na tym i zyskalem wiedze jeszcze wieksza niz mialem,jesli by ktos byl chetny do obserwacji to zapraszam,jeszcze lepiej jakby mial samochod


nawet sluchanie sow czy innych ptakow jest mile,a co do wchodzenia do stref w czasie legow,jest to zabronione bo rodzice moga pozucic mlode,a wazne jest aby populacja wzrosla

oslo
05-06-2007, 09:35
czy moze zaobserwowal juz ktos ptaka drapieznego???