PDA

Zobacz pełną wersję : Dobieranie grupy



Anonymous
09-06-2002, 11:14
Zainteresowala mnie mozliwosc odbycia rajdu konnego w Bieszczadach. Otrzymalem juz oferte z Rancza Terbowiec (Pan Rafal Osiecki), ale nie jestem
pewien czy uda sie dobrac odpowiednia grupe:
Termin: II polowa sierpnia
Ja: mezczyzna 46 lat
Syn: 11 lat
Zaawansowanie w jezdzie: poczatkujacy
Ochota: duza

Moze znajdziemy kogos, kto pasowalby do takiego skladu ?

Lupino
09-06-2002, 13:41
Witam!

Na temat jazdy konnej powinien doradzić T.B. bo wiem, że podchodzi do sprawy profesjonalnie (http://www....) - jestem pełen podziwu.
Również Szaszka nie jeden strumyk przeskoczyła i coś o trudach jazdy w terenie może powiedzieć.
Ja zaproponuję na początek jazdę szkoleniową w terenie. Ochota może być ogromna - ciało ludzkie jest delikatne (szczgólnie w pewnych miejscach ;-)) nawet zimne okłady na drugi dzień nie pomagają.

pozdrawiam

Lupino

Anonymous
09-06-2002, 22:51
To prawda. Moze dobre checi nie wystarcza. Jaki jest dalszy ciag tego adresu:
(http://www....). Dziekuje za rade.

Lupino
09-06-2002, 23:25
Grzegorzu!
Gdy dobrze poszukasz w historii forum, T.B. już ten adres napisał, ale myślę, że jak to przeczyta, to może poda go jeszcze raz.

Pozdrawiam.

ps

Do nauki jazdy polecam konie u Krzyśka Szymali na Strzebowiskach. Są łagodne i mają dobrego opiekuna (4-5 osób).

T.B.
12-06-2002, 13:44
Przepraszam, że tak długo nie odpowiadałem. Względy "techniczno-organizacyjne".
Do rzeczy.
Grzegorz jest tak zapalony (no i dobrze!), że właściwie nie pyta o radę, tylko szuka "ekipy". Gdyby mnie jednak ktoś pytał, to doradzałbym - na początek - pobyt stacjonarny. Wtedy można najpierw sprawdzić swoje możliwości rozpoczynając od 1,5 - 2 godz. wyjazdów konnych w góry. Nasz syn też miał 11 lat gdy wyruszyliśmy w Bieszczady (na "wczasy w siodle") i dzisiaj wiem, że było to na granicy ryzyka. A jeśli wszystko pójdzie dobrze, rozruszacie się i oswoicie z górami, to np. po tygodniu możecie wyruszyć na wyprawę całodzienną. Taki wyjazd powie prawdę o waszym przygotowaniu do rajdów.
Powyższe piszę traktując dosłownie to, że jesteście początkujący.
Ale ochoty nie zmarnujcie. Jedźcie w Bieszczedy na konie - dużo się nauczycie, dużo zobaczycie i dużo przeżyjecie!
Adres mojej strony: www.ait.com.pl/konie
Daleko mi do profesjonalizmu, ale dziękuję - Lupino - za słowa uznania :-)
Jest to dla mnie hobby, ale tym bardziej się cieszę jeśli jest ono komuś pomocne.