PDA

Zobacz pełną wersję : Muczne i rower



yasiolek
23-06-2007, 00:24
Orientuje sie ktoś czy jest możliwość pożyczyć rower od kogoś z Mucznego na kilka dni. chcialem sie udać w okolice Sianek a na nogach to troszku daleko.

z góry dziekuje za odp.

Piotr
23-06-2007, 06:19
chcialem sie udać w okolice Sianek a na nogach to troszku daleko.
Heh - to masz problem mały. Tam jest zakaz wjazdu rowerem. Do niedawna można było dojechać do schronu n.Negrylowem i zostawić tam rower (przechowalnia1zł/h). Teraz nawet i tego nie można, park "obciął" odcinek trasy rowerowej który biegł szutrówką z Bukowca (górą) do schronu. Obecnie (o ile nie zaszły zmiany, bo BdPN to jak wiatr zawieje...) dostępna jest pętla Bukowiec - Beniowa cmentarz - przez łąke do w/w szutrówki - Bukowiec. Roweru nie ma tam gdzie zostawić.

yasiolek
23-06-2007, 09:41
wrrrrrrrrrrr

3 x
23-06-2007, 18:26
jak byłam na poczatku czerwca to wydaje mi sie ze do schronu można było dojechać rowerem znaczy ze był tam szlak rowerowy w sensie oznaczony fizycznie w terenie a nie na mapie i żadnych zakazów moje oko nie wyłowiło
ale upierać sie nie będę

Piotr
23-06-2007, 20:46
jak byłam na poczatku czerwca to wydaje mi sie ze do schronu można było dojechać rowerem znaczy ze był tam szlak rowerowy
Na pewno - bo znaki nie zostały zmienione. Pierwszy zakaz wjazdu dla rowerów stoi przy schronie. W sumie te kilkaset metrów niewiele zmienia i nie ma znaczenia - do schronu można dojechać, ale co dalej.

yasiolek
23-06-2007, 22:51
no .. mi chodziło o to tylko aby dojechać do schronu i tak tam zamierzam zostać na 2 dni

Piotr
23-06-2007, 22:52
no .. mi chodziło o to tylko aby dojechać do schronu i tak tam zamierzam zostać na 2 dni
W schronie? Zamknięty jest.

3 x
24-06-2007, 00:17
no .. mi chodziło o to tylko aby dojechać do schronu i tak tam zamierzam zostać na 2 dni
schron co prawda fizycznie jest otwarty ale ponieważ nie spałnia jakistam wymogów spać w nim nie wolno, najbliższy nocleg w Tarnawie Niżnej czyli jakieś 10 km od Bukowca
btw przy schronie siedzi Pani która przy nim po prostu siedzi, nie wiem, moze pilnuje coby nikt tam nie szalał

oslo
24-06-2007, 10:06
nie ma to jak dezorganizacja,ludzie nic nie wiedza,bo bedepenowi zachcialo sie zmian

lucyna
24-06-2007, 10:51
Z tego co wiem schron w Negrylowie zostanie w niedługim czasie rozebrany. Zapadła już decyzja.

yasiolek
25-06-2007, 14:10
to nawet w namiocie tam nie można spać ??

Piotr
25-06-2007, 17:54
to nawet w namiocie tam nie można spać ??
No właśnie nie można - wg BdPN. A co w praktyce się dzieje to inna bajka - zobaczysz na miejscu.

Piotr
25-06-2007, 20:31
ludzie nic nie wiedza,bo bedepenowi zachcialo sie zmian
No nie do końca. To właśnie owi ludzie zrobili sobie ze schronu stałe miejsce noclegowe, traktując go jak hotel i dezinformując czy to ustnie czy na forach internetowych innych a w efekcie funkcja taka przylgnęła do schronu na dobre - BdPN nie reagował/prostował/pilnował i zostało. Teraz jest rozczarowanie, ale IMHO niezbyt słusznie.
Przypomnę: schron był barakiem pracowników leśnych. Potem funkcjonował jako AWARYJNE miejsce noclegu - gdyby ktoś np. utknął i nie zdążył wrócić przed zmrokiem. Było to jasno napisane na stronach OIE BdPN w Lutowiskach (strony BdPN wówczas nie było). Było nawet dokładnie określone, że czas pobytu (owego awaryjnego) nie moze przekroczyć AFAIR - 48h.
Obecnie będzie albo rozebrany (najprawdopodobniej) albo przez jakiś czas jeszcze posłuży "wozakom" od bryczek, które w okresach wzmożonego ruchu będą woziły turystów starym biegiem ścieżki do rozlewisk na Niedźwiedzim potoku (w długi majowy weekend już jeździły).

jf.
14-09-2007, 22:19
Kilka lat temu jak byłem w hotelu Muczne to możliwości pożyczenia rowerów zbytnio nie było. Miałem swój i jak dziś pamiętam wypad na Grób Hrabiny, który jednak musiałem przerwać mniej więcej w połowie trasy........ Może kiedyś uda się powtórzyć:)