PDA

Zobacz pełną wersję : artykuł w dodatku Turystyka, GW



damian
07-07-2007, 13:25
Dziś w dodatku GW Turystyka ukazał się mini artykuł o Bieszczadach... no i co??? można by zapytać... A no to że autor jadąc z Cisnej do Komańczy, przez Wolę Michową, odwiedził drewnianą bojkowską cerkiew w Smolniku...
Żenujące...
Zresztą artykuł razi skrótowością i niekompetencją, n.p. powiela autor bzdurę jakoby akcja Siekierezady (powieści) toczyła się w Bieszczadach! A potem jak gdyby nigdy nic przejeżdża wzdłuż Osławy do Rzepedzi... nie bacząc na brody i zakaz ruchu...
Nic dodać nic ująć, prawdziwy bohater!

Wniosek nasuwa mi się jeden, artykuł powstał przy mapie i przewodniku a nie w terenie.
Artykułu nie polecam
Pozdrawiam
DP

joorg
07-07-2007, 15:50
Dziś w dodatku GW Turystyka.... A no to że autor jadąc z Cisnej do Komańczy, przez Wolę Michową, odwiedził drewnianą bojkowską cerkiew w Smolniku...
Żenujące...
Zresztą artykuł razi skrótowością i niekompetencją,...... A potem jak gdyby nigdy nic przejeżdża wzdłuż Osławy do Rzepedzi... nie bacząc na brody i zakaz ruchu...

Wniosek nasuwa mi się jeden, artykuł powstał przy mapie i przewodniku .....
DP

Pomylił "Smolniki" pisząc "drewniana bojkowska cerkiew" , masz rację że przewodnik czytał ,ale nie dokładnie. Pewnie "wziął delegację "(forsę )za kilkudniowy pobyt i na przyjazd z W-wy w Bieszczady ;) -- co na to redaktorzy GW.

Gar
08-07-2007, 02:37
Wniosek nasuwa mi się jeden, artykuł powstał przy mapie i przewodniku a nie w terenie.

Niestety przewodnik z którego korzystał zapewne był bez zdjęć, skoro autor uważa że Równia i Smolnik to ten sam typ cerkwi, a mapa kończyła się na Lesku bo o cerkiewkach z Grąziowej (w MBL w Sanoku) i Liskowatego (typ bojkowski) autor nie wie nic.
Nie wiem czy dobrze też doczytałem, ale zdawało mi się (choć mogę się mylić) że autor proponował przejazd PKS-em jesienią z przełęczy Wyżniańskiej do Smereka - w końcu na mapie są zaznaczone przystanki :lol:

Piotr
10-07-2007, 17:33
http://serwisy.gazeta.pl/turystyka/1,50348,4293596.html

Edit: Już nieaktualne - strona została usunięta.

joorg
10-07-2007, 18:45
http://serwisy.gazeta.pl/turystyka/1,50348,4293596.html
i troszkę tego tekstu

"Mijam Wolę Michową i po chwili skręcam w prawo na Smolnik. Wśród niewielu chat uchowała się tu cerkiew św. Michała Archanioła z 1791 r., jedna z dwóch w Polsce typu bojkowskiego .......
Sam Smolnik, lokowany przed 1580 r. na prawie wołoskim przez Kmitów, po drugiej wojnie światowej znalazł się na terenach przyłączonych do byłego ZSRR. Nowa władza wysiedliła wszystkich w okolice Lwowa. W 1951 r. w ramach korekty granic wróciły do Polski opuszczone zagrody. "

Piotr ale on przywołuje Twoją str,;), popatrz jak gość uważnie czytał.:lol: ale dał "czadu"
Ps.Ciekaw jestem czy "Zagroda pod Chryszczatą " też była przyłączona do ZSSR?:wink:--Jerzy Pawleta autor tej "bajki" chyba dalej niż do Zagrody już nie dojechał.:smile: o ile tam w ogóle był ?

Derty
11-07-2007, 14:33
Hej:)
Czytajcie dalej GW, czytajcie...święta prawda, cysto prawda i ...jak to baca sklasyfikował tę ostatnia prawdę?:P

Pozdrawiam,
Derty

damian
14-07-2007, 00:39
hehehe zwinęli stronkę bo im wstyd!!!!

A tak przy okazji (wybacz adminie ale nie mogę się powstrzymać) cóż Ty Derty czytasz??? bo ja GW cenię bardzo (poza dodatkiem turystyka :razz: )

joorg
14-07-2007, 12:59
Hej:)
Czytajcie dalej GW, ...jak to baca sklasyfikował

A cy ten baca to ten "dyrektor" ... no wiesz o którego mi chodzi :wink: ... jeżeli tak to gó...o a nie baca .

robines
14-07-2007, 15:36
hehehe zwinęli stronkę bo im wstyd!!!!

A tak przy okazji (wybacz adminie ale nie mogę się powstrzymać) cóż Ty Derty czytasz??? bo ja GW cenię bardzo (poza dodatkiem turystyka :razz: )

Sorki że się wtrącam ale to forum publiczne więc chyba mogę...?
A za co Damianie tak bardzo cenisz GW ???
(Znowu mi się oberwie od joorga no i od Ciebie też napewno ale trudno, jestem przyzwyczajony...przeżyje:razz: ).

joorg
14-07-2007, 16:32
....Znowu mi się oberwie od joorga ....

A właśnie , że nie ...:-D Robines, bardzo Cię szanuję.. i każdy ma prawo mieć swoje zdanie , byle nie w stylu prokuratora wyszyńskiego -- "dajcie mi człowieka , a paragraf się znajdzie "
ps. Wyobraż sobie ,że nie czytam GW , ale nie znoszę jak ktoś mi mówi co mam czytać ,a co nie -- to już przeżyłem i mam nadzieję ,że to już nigdy nie wróci.
Myślę ,że lepiej skończmy z tym wzajemnym "wypuszczaniem się " , przynajmniej tu na tym forum.

damian
14-07-2007, 23:59
dzięki joorg, że wyręczyłeś mnie w odpowiedzi na post Robines...
Cenię i już!!! Wykształciuch w końcu ze mnie stuprocentowy :mrgreen:
pozdrawiam!