PDA

Zobacz pełną wersję : Nazwy miejscowości [okolice Chrewtu i Olchowca]



Martacx
08-07-2007, 17:37
Witam

Ma do Państwa następujące pytanie, prosząc o odpowiedź.
Jadąc od strony Chrewtu docieramy do Olchowca.
Skręcamy za Olchowcem w prawo.
Po drodze mijamy stanicę harcerską ZHP Tarnobrzeg.
Poniżej znajduje się osiedle domków.
Jak nazywa się miejscowość w której są te domki?
Czy to miejsce zwie się nowy Chrewt?

Jabol
08-07-2007, 18:33
Mówią na to Przystań Olchowiec, ja mówię po staremu: Berestyszcza. Masakryczna ilość domków, prawda? Dla tych co pamietają spokojny zakrzaczony półwysep dość przykry widok...

mAAtylda
08-07-2007, 19:29
A ja pamiętam jeden domek w budowie no i przystań, żal.............

Martacx
09-07-2007, 13:15
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Ale w takim razie gdzie jest miejsce nazywane nowym Chrewtem?

Jabol
09-07-2007, 21:32
Ale w takim razie gdzie jest miejsce nazywane nowym Chrewtem?
Myślę że właśnie powstała kolejna lokalna nazwa, podobnie jak góra Zawozkie Gromadzki Las czy Miejsce nazywane Sarzyną od nazwy ośrodka wypoczynkowego. A mówimy wciąż o tym samym miejscu :-D W ramach otwierania się na nowe europejskie rynki turystyczne proponuję od razu nazwę (fonetycznie) Nju Hrełt :-D
Niestety na Zumi.pl trafiło na granicę dobrej rozdzielczości, fotka: stan z 2005 roku, geoportal ma jeszcze starsze foty...

Martacx
10-07-2007, 15:25
Mam rozumieć, iż miejsce, do którego opisałem dojazd w pierwszym poście nazywane bywa nowym Chrewtem. Tak czy nie?
Bardzo proszę o odpowiedź, to dla mnie wielce ważna sprawa.
Jak macie zdjęcie, linki itp., także proszę.

Jabol
17-07-2007, 13:05
Choć nie mam aparata zorka Pięć zrobiłem tam wczoraj kilka zdjęć... nawet panoramke ale nie wiem jak ją zapodac na foruma... O nazwę nie pytałem ale zapytam.

robines
17-07-2007, 16:06
Mówią na to Przystań Olchowiec, ja mówię po staremu: Berestyszcza. Masakryczna ilość domków, prawda? Dla tych co pamietają spokojny zakrzaczony półwysep dość przykry widok...

Przyznam się że jakiś czas temu nosiłem się z zamiarem zakupu jednej z tamtejszych działek-znajomy mojego kumpla chciał sprzedac w niezłej cenie.Zachwalał jaki to piekny teren,cisza:lol: ,spokój,rybka bierze...Jak zajechałm na miejsce to nawet z auta nie chciało mi się wysiadac bo taką zastałem cisze i spokój:mrgreen:

Jabol
19-07-2007, 12:18
wykombinowałem jak pokazac panoramke...Prosze: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/5f2d8aecdc2d9c6b.html

Martacx
23-07-2007, 17:07
Jabol by Ci pan Bóg zdrowia, kasy i wódki maksymalnie dał.
Ogromne dzięki za te wspaniałe fotki.
Bardzo mi pomogłeś, nawet nie wiesz jak...

Mam jeszcze pytania.
Dojazd jest asfaltowy, dopiero póżniej zaczyna się dróżka utwardzana?
Czy na to miejsce ludzie mówią NOWY CHREWT?
Kto administruje te tereny?
Czy można wynająć tam chatkę?
Znacie kogoś, kto wie o tym miejscu wszystko i zna wszystkich?
( sołtysa, mieszkańca, kogoś innego ect)


Z góry wielkie dzięki!!!

robines
23-07-2007, 18:08
[QUOTE=
Czy można wynająć tam chatkę?[/QUOTE]

Raczej nie można. Z tego co się orientuję wszystkie chatki są prywatnych właścicieli którzy "nie są nastawieni" na wynajem swoich ekstra domków.
Generalnie nie polecam Ci tego miejsca(jeżeli szukasz ciszy i spokoju...).

P.S. Mam telefon do właściciela dużej części tego terenu(sprzedaż działek).Jeżeli jesteś zainteresowany pisz na PW.

Jabol
23-07-2007, 20:15
Kolego Martacx: Dojazd jest asfaltowy jak na warunki bieszczadzkie w nienajgorszym stanie, psuje sie trochę na odcinku od stanicy do dużego parkingu. Myślę ze znalzłby się ktoś kto by wynajął, bo przecież nikt tam nie mieszka przez całe wakacje... Jeśli będę w pobliżu to się zapytam o nurtujace Cie sprawy...Nie obiecuję ale nadzieja jest, ostatnio miotneło mna nieoczekiwanie spod Chryszczatej pod Gorlice ;-) więc nalezy brać poprawkę ze mną miota:)))
Z przełęczy nie ma za co:)

wojtek legionowo
24-07-2007, 02:06
Nie byłem tam ładnych parę lat kiedyś był tam spokój i cisza dzisiaj jak widzę na Jabolowej panoramce robi się tłoczno cóż przybyło jeszcze jedno miejsce,które będę omijał niestety.I takich miejsc robi sie coraz więcej też niestety ale cóż nie każdemu podobają się chaszcze niektórzy chcą mieć namiastkę miasta i buduja się tam gdzie jest więcej ludzi,całe szczęście ,że nie wszyscy tak myślą,ja tam zdania nie zmieniam i wolę namiot chaszcze lub jakieś wiaty czy cos podobnego