PDA

Zobacz pełną wersję : Ukraina - prosba o info



kasiek
11-07-2007, 15:34
Witajcie!
Mam pytanie: gdzies przeczytalam, ze wybierajac sie na Ukraine trzeba miec paszport wazny min. 6 miesiecy. Prawda to? Moj jest do pazdziernika..a wybiaram sie w lipcu..
I moze ktos wie o ktorej godzinie odjezdaja pociagi z Sambora do Sianek lub z Sianek do Użgorodu?
dzieki z gory za pomoc, pozdrowka

jacob.p.pantz
11-07-2007, 15:56
na Ukraine trzeba miec paszport wazny min. 6 miesiecy. Prawda to? Moj jest do pazdziernika..a wybiaram sie w lipcu..
I moze ktos wie o ktorej godzinie odjezdaja pociagi z Sambora do Sianek lub z Sianek do Użgorodu?

Wyjeżdzałem w kwietniu z paszportem ważnym do czerwca
- nie było problemów; tak zresztą zapewniano mnie wcześniej w ukraińskim konsulacie.

Praktyczne rozkłady (już chyba gdzieś tu podawałem):
http://www.klub-karpacki.org/rozua.html
http://www.karpaty.com.ua/?chapter=14&item=329

Serdeczności,

Kuba

kasiek
12-07-2007, 11:04
Kuba! Dzieki za informacje! :-P
pozdrawiam

Szaszka
12-07-2007, 15:04
Ja w zeszlym roku wyjezdzalam na 2 tyg z paszportem waznym tylko miesiąc i nie bylo problemow.

pzdr,
Szaszka

kasiek
13-07-2007, 15:39
Szaszka - dziekuje za wzmacniajace info :-D Gdzies tak wyczytalam o tym "pol roku" i sie zestresowalam, ale jak macie pozytywne doswiadczenia - no to nie ma problemu. A najwyzej bedzie pytanie "A tradycju ty znajesz?":-D no i trzeba miectradycju w kieszeni:-D ale moze bedzie lajtowo - tak czy siak jade, pozdrawiam i do odklikania po powrocie

Szaszka
13-07-2007, 17:34
Eee, i bez zawartosci kieszeni sie obejdzie, my bylismy karnie tresowani przez celniczke, ktora kazala nam 3 razy przepisywac "kartoczki", nie mowiac co jej sie w poprzednich (ktore podarla 2x) nie podoba.
A wszystko dlatego, ze nie okazalismy jej naleznego szacunku, bo spalismy kiedy ona wkroczyla do autobusu. :P
Ale polożylismy uszy po sobie, wyrazilismy wspolczucie, ze tak po nocy musi ciezko pracowac, i w koncu jej się znudzilo i sama nam podyktowala co wpisac.
Moze, gdybysmy umieli dawac w lape, byloby latwiej, ale da sie i bez tego.

pzdr,
Szaszka