PDA

Zobacz pełną wersję : Znasz Bieszczady? Detale... Prośba do Admina i moderatorów.



bertrand236
06-09-2007, 13:20
Spotkałem sie z kilkoma forumowiczami w Bieszczadzie tego roku. Nasza prośba jest taka: Wątek ten jest "zabałaganiony". Są w nim zagadki rozwiązane i nierozwiązane. Czy macie Panowie taka możliwość, żeby przenieść zagadki rozwiązane do jakiegoś "podwątku" albo wątku obok. Wiem, ze to wymaga trochę pracy, ale zrobiłby się "porzundek" w tym watki i wszyscy by wiedzieli co zostało rozwiązane, a co nie.
Pozdrawiam

Piotr
06-09-2007, 14:26
Czy macie Panowie taka możliwość, żeby przenieść zagadki rozwiązane do jakiegoś "podwątku" albo wątku obok. Wiem, ze to wymaga trochę pracy, ale zrobiłby się "porzundek" w tym watki i wszyscy by wiedzieli co zostało rozwiązane, a co nie.
Możliwość taka oczywiście jest, ale powiem szczerze że mimo najlepszych chęci ja (nie wiem jak inni) się tego nie podejme. Wątek ma 922 posty - szukać, sortować, itp. to jak czerpać wodę przetakiem, zwłaszcza że są porozrzucane, np. pytanie może być na str.18, próby zgadywania na 23, 28, 30 a odpowiedź na 65.
Być może, jeśli jest wystarczające zapotrzebowanie potrzebny byłby nowy dział "Znasz Bieszczady? - zagadki" i tam każda zagadka byłaby oddzielnym wątkiem.

wtak
06-09-2007, 14:52
no właśnie ... może taki rozwiązanie spróbować wprowadzić...

bertrand236
06-09-2007, 14:52
Rozumiem. Jest to jakaś /moim zdaniem niezła/ propozycja. Może inni ją rozważą i się wypowiedzą.
Pozdrawiam

Henek
06-09-2007, 23:01
Jako twórca tego bałaganu jestem za jego likwidacją.
Nowy dział = nowe możliwości.

Browar
06-09-2007, 23:37
Tak to wygląda tutaj(jak proponujecie):
http://gropa.pl/forum/phpbb2/viewforum.php?f=10&sid=c9af511987a5518ec266b352aa45f3fc
Na pewno jest porządek,ale nie wiem czy mi się podoba-takie nijakie bez pobocznych komentów.

bertrand236
07-09-2007, 13:27
A mi się podoba, bo jest porządek.;)
tak jest zdecydowanie lepiej
pozdrawiam

Barnaba
07-09-2007, 16:44
ino bezpłciowo by tak było. Z drugiej strony np Piotra zagadka jest nie rozwiązana, jako pomysłodawca tej zagadki dał już inne ujęcie, podpowiedzi dwie, coś się w koło tego dzieje. Ja osobiście jestem za pozostawieniem tego jak jest. W statystykach sie nie miesza, że ktoś zakłada wiele wątków, a że lekki nieład.... trawy na połoninach też są niekoszone- ale to nie znaczy że trzeba to zmieniać kosą :)

Możnaby nie dawać nowych zagadek puki się poprzednia nie rozwiąrze. Prosto i skutecznie po paru miesiącach zrobłby się ład i porządek

Barnaba
22-09-2007, 20:45
Parę dni temu była narada rodzinna... mam pomysł dość konkretny:
stuktura działu
Forum->
....->Relacje
........-> Zagadki
............->zagadki jako wątki.

Jako że niewiele osób zadaje zagadki, możnaby zrobić tak
1. Osoba która dała już ileś zagadek (np3-4) i nie olewa sprawy znaczy się dąży do rozwiązania zagadki, daje podpowiedzi itd otrzymuje swój wątek np "zagadki nazwaużytkownika", wówczas najaktywniejsi zawsze byliby na górze.
2. Osoby które debiutują, lub olewają sprawe zostawić w starym wątku, który można by przenieść do tejże właśnie nowej grupy tematycznej.

Zaproponowane przeze mnie rozwiązanie ma pewne zalety:
1. Zagadki ambitne, aktywne osoby regularnie wskakiwałyby na początek list.
2. W wątkach poszczególnych uzytkowników dane osoby same sobie by numerowały zagadki, i pilnowały porządku.
3. Początkujący zagadkowicze mogliby startować we spólnym wątku (np byłaby moderowana możliwość utworzenia nowego wątku), przez to unikniętoby jednozagadkowych wątków, głupich numerów, zlośliwości itp itd, a po paru zagadkach dostawaliby swój wlasny wątek.

Piotr
22-09-2007, 23:29
mam pomysł dość konkretny:
stuktura działu
Forum->
....->Relacje
........-> Zagadki
............->zagadki jako wątki.

Wg mnie pomysł jest ok. Osoby, które aktywnie uczestniczą w zagadkach przy kolejnej zagadce niech założą sobie nowy temat: Zagadki + nick. Pozostałym, którzy zechcą aktywnie uczestniczyć, po kilku zagadkach wątek się sklei - w każdym razie jest to do wcielenia od zaraz, no problem.

Jeśli chodzi o strukturę - to nie łapie. Czy to ma być w "Relacje"? Jeśli tak, to tam załóżcie a dotychczasowy wątek się przeniesie. Głębsza struktura jest imho na tym forum niemożliwa technicznie (tj. podforum w danym dziale - a jeśli jest możliwa to będzie dość męcząca).

Jeśli natomiast chodziło o założenie nowego działu, to tu musi być zgoda admina.

Barnaba
23-09-2007, 03:15
Jeśli chodzi o strukturę - to nie łapie. nie szkodzi, wyjdzie w praniu...

sir Bazyl
12-12-2010, 23:03
nie szkodzi, wyjdzie w praniu...

A mi ciągle to nie leży, tzn. nie przeszkadza mi to rozdrobnienie wątków zagadkowych na ileś tam, ale umieszczenie ich w dziale relacje. Moim zdaniem powinny być one przerzucone do Bieszczadów praktycznie. Relacje to relacje, a do odgadnięcia zagadki potrzebna jest wiedza praktyczna (a rozwiązana tym bardziej jest praktyczną dla tych, którzy nie wiedzieli i mogą sobie zaplanować odwiedzenie danego miejsca). Pewnie wydziwiam, ale z poszanowania dla pracy innych, którym się chce pisać własne relacje, uważam, że nie powinniśmy zaśmiecać tego działu. Kto jest przeciw a kto za? Czy się uleżało i nie ruszać?

Piskal
12-12-2010, 23:17
Jestem za.

Recon
13-12-2010, 00:05
Ja też.

don Enrico
13-12-2010, 11:15
Też uważam , że tematy zagadkowe powinny znaleźć sobie bardziej odpowiednie miejsce, a nie rozkładać się w RELACJACH.
Ale gdzie je dać ?
W PRAKTYCZNYCH jest miejsce na konkrety, a w zagadkach mamy więcej zabawy niż konkretów.
Może w DYSKUSJACH ? ... albo nowy dział ?
.
Przy okazji . Niezbyt aktualna jest nazwa działu KIMB (kiedyś nadany na cześć spraw organizacyjnych kongresu.)
Teraz powinien się nazywać FORUMOWE tematy bo dotyczy znacznie szerszego spektrum niż tylko >kongresu<
i tam powinny trafiać np koszulki (a nie do działu nie związanego z Biesami)

sir Bazyl
13-12-2010, 17:03
Też uważam , że tematy zagadkowe powinny znaleźć sobie bardziej odpowiednie miejsce, a nie rozkładać się w RELACJACH.
Ale gdzie je dać ?
W PRAKTYCZNYCH jest miejsce na konkrety, a w zagadkach mamy więcej zabawy niż konkretów.
Może w DYSKUSJACH ? ... albo nowy dział ?


Tak po przemyśleniu też uważam, że dyskusje byłyby lepszym miejscem, gdyż wątki tam zamieszczane dotyczą m.in. geografii, przyrody, atrakcji krajoznawczych regionu, nazewnictwa itp. (a malarze holenderscy malowali ludzi starych i pokurczonych...:))



Przy okazji . Niezbyt aktualna jest nazwa działu KIMB (kiedyś nadany na cześć spraw organizacyjnych kongresu.)
Teraz powinien się nazywać FORUMOWE tematy bo dotyczy znacznie szerszego spektrum niż tylko >kongresu<
i tam powinny trafiać np koszulki (a nie do działu nie związanego z Biesami)
Też myślę, że taki obszerniejszy worek jest jeszcze lepszy od tego, który jest teraz.
I tak oto, radośni forumowicze próbują do trzepania dywanów, mycia okien, robienia przedświątecznych zakupów i odkurzania, dorzucić Marcowemu jeszcze jedną robótkę, żeby z nudów nie popadł w marazm :)
Ale...nie miejcie litości i piszcie czy, co i jak byście pozmieniali!

marcins
13-12-2010, 18:10
Oddzielny dział na zagadki to dobry pomysł. Można byłoby też podumać nad mozliwością ukrywania odpowiedzi, co by ciekawiej było. Mógłby się taki dział nazywać ZAGADKI lub ZAGADKI BIESZCZADZKIE.

Zamiast KIMB mogłoby być ZLOTY I SPOTKANIA lub coś koło tego.

Tak więc popieram wszelkie zmiany mające na celu uporządkowanie tego.

Piskal
13-12-2010, 19:06
Dział KIMB powinien zostać, bo dużo się w tym dziale dzieje. A Zloty i Spotkania to mogą być swoją drogą.

vm2301
13-12-2010, 19:22
No dzieje się sporo...ale czy tylko na temat KIMB-u?

Poza tym KIMB jest swego rodzaju zlotem, czy spotkaniem...

Basia Z.
13-12-2010, 23:16
No dzieje się sporo...ale czy tylko na temat KIMB-u?

Poza tym KIMB jest swego rodzaju zlotem, czy spotkaniem...


A może "Sprawy organizacyjne forum", wtedy i koszulki się zmieszczą w tym dziale.

B.

sir Bazyl
16-12-2010, 21:33
I utknęło w martwym punkcie... Ja w każdym razie jestem zdecydowanym zwolennikiem przerzucenia zagadek gdzieś indziej. A co o tym pomyśle sądzą: Czerwony z Zielonymi?

bartolomeo
06-01-2011, 11:10
A co o tym pomyśle sądzą: Czerwony z Zielonymi?Tajemnica! :wink: Choć nie tak znowu wielka, skoro nic się nie zmienia.

Szkoda, przez to zamieszanie w działach ja też coraz więcej czasu poświęcam na odnajdywanie interesujących mnie wątków. Bo dlaczego relacje z wypraw rowerowych są pod "Aktywnym wypoczynkiem" a z pieszych w "Relacjach"? Piesza wędrówka jest nieaktywna? :wink: No i co mają terenówki do aktywnego wypoczynku a zagadki do "Relacji"? Ot, tak się świątecznie zastanawiam.

Wiem, że nie da się tak zorganizować działów, aby wszystko grało doskonale. Ale może pojawiające się tu propozycje warte są choć odpowiedzi jakiegoś Gromowładnego? Pomogę, wystarczy wpisać tylko jedną literkę:
A) macie rację, ale czasu brak na takie generalne porządki
B) nie dam się sprowokować
C) nie, to bez sensu, i tak zaraz zrobi się bałagan
D) bartolomeo jest gupi
E) nie mogę wylosować odpowiedzi bo moja moneta ma tylko dwie strony a kostka do gry aż sześć ścianek

:wink:

admin
06-01-2011, 15:31
A zdecydowanie - jesli o mnie chodzi.

bartolomeo
06-01-2011, 17:37
OK. Dzięki za literkę :wink:

W ramach wspomagania spróbuję to uporządkować:
1. przenosimy zagadki do działu "Dyskusje o Bieszczadach"
2. a relacje do "Relacji" (nawet z latania na miotle)

Po ustabilizowaniu się poglądów być może
3. zmiana nawy działu KIMB np. na "Zloty i spotkania"

Marcowy
06-01-2011, 18:16
W ramach wspomagania spróbuję to uporządkować:
1. przenosimy zagadki do działu "Dyskusje o Bieszczadach"
2. a relacje do "Relacji" (nawet z latania na miotle)

Po ustabilizowaniu się poglądów być może
3. zmiana nawy działu KIMB np. na "Zloty i spotkania"

Nie to, żebym się tłumaczył czy głupio usprawiedliwiał :oops: ale Zieloni nie mają uprawnień, by tworzyć nowe działy, nie mogą też zmieniać ich nazw. Co do relacji, zaraz zobaczę, co się da zrobić.

BTW - raportujcie na bieżąco błędnie umieszczone wątki, to łatwiej będzie można nad tym zapanować. Akurat ja nie zaglądam do "Aktywnego wypoczynku" (a zimą szczególnie nie zaglądam :grin:)


Edit:
Wytropiłem i przeniosłem jeden wątek z relacją, reszta to takie mieszańce: trochę kwestii organizacyjnych, trochę porad, trochę opisów... Ale jak znajdziecie jakąś ewidentną czarną owcę czy innego barana, to wrzućcie link, przeniosę rogaciznę.

bartolomeo
07-01-2011, 09:53
No to mnie Gromowładny zrobił na szaro... pardon!: na zielono... To forum już nigdy nie będzie dla mnie takie jak dotąd... hlip, hlip

Nie pozostaje mi nic innego niż samemu zabrać się za porządkowanie. Ale nie od ręki - muszę się tu jakoś ogarnąć, popytać, zorientować... :wink:

don Enrico
07-01-2011, 10:11
Znaczy się, będzie okazja do spotkania na płaszczyźnie ........ detali
no i niech żyje sponsor (awans kosztuje)

Basia Z.
07-01-2011, 10:11
OK. Dzięki za literkę :wink:

W ramach wspomagania spróbuję to uporządkować:
1. przenosimy zagadki do działu "Dyskusje o Bieszczadach"
2. a relacje do "Relacji" (nawet z latania na miotle)

Po ustabilizowaniu się poglądów być może
3. zmiana nawy działu KIMB np. na "Zloty i spotkania"

Np. na "Sprawy organizacyjne forum" i tam przenieść również wątki "koszulkowe".

B.

Marcowy
07-01-2011, 11:04
No to mnie Gromowładny zrobił na szaro... pardon!: na zielono... To forum już nigdy nie będzie dla mnie takie jak dotąd... hlip, hlip

Nie pozostaje mi nic innego niż samemu zabrać się za porządkowanie. Ale nie od ręki - muszę się tu jakoś ogarnąć, popytać, zorientować... :wink:

Hehehe... Jak ktoś ma za dużo pomysłów racjonalizatorskich, to zostaje Modem. Stary numer Admina :mrgreen: :wink:

Browar
07-01-2011, 14:29
No to mnie Gromowładny zrobił na szaro... pardon!: na zielono... To forum już nigdy nie będzie dla mnie takie jak dotąd... hlip, hlip
No szkoda że się już nie napijemy piwa razem,szkoda... :(

marcins
07-01-2011, 17:10
Nie ciesz się Barcik. Kilku dup się czepisz i będzie głosowanie, co z Tobą zrobić ;)

admin
08-01-2011, 03:19
Ugh.... zlituj się!

sir Bazyl
08-01-2011, 10:00
No to mnie Gromowładny zrobił na szaro... pardon!: na zielono...
He, he, he – gratulacje, he, he!


...jak znajdziecie jakąś ewidentną czarną owcę czy innego barana, to wrzućcie link, przeniosę rogaciznę.
Stary „baran”, oj stary, ale jaki! Na pewno wart odgrzania i przerzucenia z Bieszczadów praktycznie do relacji:
http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/1567-W-poszukiwaniu-Bia%C5%82ej-lokomotywy.?highlight=w+poszukiwaniu+bia%C5%82ej+l okomotywy



Nie pozostaje mi nic innego niż samemu zabrać się za porządkowanie...
No to drogi Zielony do dzieła, czyli jak to kiedyś powiedział „powracający słodko Grzegorz Kołodko” do gratulujących mu i wręczających kwiaty przedstawicieli ministerstwa finansów: „kwiaty do wazonu, a my do roboty!” :mrgreen:

bartolomeo
09-01-2011, 14:10
No szkoda że się już nie napijemy piwa razem,szkoda... :(
A co, przestajesz od dziś pić piwo?

Browar
09-01-2011, 17:08
A co, przestajesz od dziś pić piwo?

Przeszedłeś na ciemną stronę mocy,należysz teraz do "onych", podczas gdy my to "my" :twisted: