PDA

Zobacz pełną wersję : Polskie litery



andrzej627
12-10-2007, 15:17
Wypowiedź z innego tematu:

Hero a ja nie uzywam polskich liter z jednej prostej przyczyny: raz ze szybciej, ale....u niektorych np. piszacych z USA pozniej wyskakuja krzaczki. Wez sobie wyobraz taki text gdzie wszystkie polskie znaczki wystepuja w postaci krzaczorow. TRAGEDIA!!!
miejze wiec sumienie dla nich.

Po pierwsze, nie trzeba się spieszyć pisząc. Dobrze jest też ponownie przeczytać swój post przed wysłaniem.

Po drugie, piszący z USA (w większości tzn. pod Windows XP) nie powinni mieć problemu, aby pisać z ogonkami. Wystarczy przełączyć driver klawiatury. Nie jest to skomplikowane. Trudniej jest w innych krajach, które nie używają klawiatury amerykańskiej (np. we Francji), ale też są na to sposoby. W razie czego mogę służyć pomocą.

Są jednak sytuacje, że manipulowanie driverami nie jest możliwe. Rozumiem, że Ci co piszą bez polskich liter, robią tak, bo w ich przypadku nie można inaczej.

admin
12-10-2007, 23:34
Wiele trudu zadałem sobie podczas ostatnich przenosin forum na nowy serwer by przekodować bazę danych. Zysk z tej operacji jest taki, że dziś nikt nie ma prawa mieć krzaków. Pod warunkiem, że używamy jakiejś normalnej przeglądarki (czytaj - nowoczesnej np.: Firefox, Opera) gdzie wybór kodowania odbywa się automatycznie. Jeśli nie proszę się przełączyć manualnie na UTF-8 i problem zniknie.

Używamy UTF-8 dzięki czemu możemy pisać z polskimi znakami diakrytycznymi i jednocześnie używać wielu różnych języków i czcionek np.: Pусский, Українська, Ελληνικά (Grecki), Română i kilkuset innych.
Poprzednio nie było to możliwe.

Amerykanie sobie również z tym radzą :) Inna kwestia to instalacja innych zestawów znaków na obcych kompach ale to już inny problem.
Bieszczadnicy piszący z kompów gdzie brakuje pl znaczków są usprawiedliwieni :)

Krysia
18-10-2007, 14:52
w moim mozna, ale nie bede pisala z polskimi, bo tak tez pisze na innych forach, czatach, IRCach,gg itd;-))))
Mozecie mnie dac bana za nieuzywanie polskich znaczkow i za pisanie z bledami i juz

andrzej627
18-10-2007, 16:21
w moim mozna, ale nie bede pisala z polskimi, bo tak tez pisze na innych forach, czatach, IRCach,gg itd;-))))

Admin zadał sobie wiele trudu przekodowując bazę danych, aby można było jednocześnie używać wielu czcionek i języków, a Tobie się nie chce nacisnąć od czasu do czasu w dodatkowy klawisz.

joorg
18-10-2007, 18:23
w moim mozna, ale nie bede pisala z polskimi, bo tak tez pisze na innych forach, czatach, IRCach,gg itd;-))))....

A może za dużo Ciebie wszędzie :smile: i już nie masz "siły naciskać" alt;)


....
Mozecie mnie dac bana za nieuzywanie polskich znaczkow i za pisanie z bledami i juz

A to już świadczy o Tobie ...... ban jest zbędny , ale chyba ważne jest też to co inni sobie myślą o Tobie -- czy nie?

ps. z tym nie pisaniem polskich "znaków" ,to tak jest jak ktoś wyjedzie do USA i po pół roku pobytu zaczyna (na siłę ) mówić z "amerykańskim" akcentem - śmieszne to jest.

Krysia
18-10-2007, 21:19
joorg pozwolisz , ze to JA bede decydowac, czy mnie za duzo czy mnie za malo jest gdziekolwiek???
dziekuje!!!
Zdanie innych na moj temat tak jakby malo mnie interesuje, choc wyznaje jedna zasade: nie wazne jak, zle czy dobrze, wazne zeby gadali!!!bo to znak , ze jeszcze nie umarlam.
I poraz kolejny powtorze: czytanie jest czynnoscia zalezna od naszej woli w przeciwienstwie do np..... ok nie napisze, kazdy wie;-) nikt nikogo nie zmusza do czytania moich wypocin, PROSTE???
jak slonce dla mnie;-)
Doceniam wklad pracy wlozony w te polskie krzaczki, niemniej uzywanie polskich fontow jest uznawane wszedzie indziej za objaw ignorancji i zlego wychowania:grin: polecam Panowie netykiete do poduszeczki:mrgreen:
i tym milym akcentem...

andrzej627
18-10-2007, 21:48
uzywanie polskich fontow jest uznawane wszedzie indziej za objaw ignorancji i zlego wychowania:grin: polecam Panowie netykiete do poduszeczki:mrgreen:
i tym milym akcentem...
Dawno temu drukarki komputerowe nie miały polskich liter, miały tylko duże litery łacińskie. Wszystkie znaki były wygrawerowane na bębnie i młotki waliły w papier, pod którym obracał się bęben, aby złapać odpowiednią literę. Dane wprowadzało się do komputera za pomocą taśmy perforowanej albo kart perforowanych. Do komunikacji z komputerem używało się czegoś w rodzaju elektrycznej maszyny do pisania. Jakoś z tym się wtedy żyło, ale nie był to duży komfort.

Ten aspekt netykiety, o której piszesz, w moim rozumieniu odszedł już do przeszłości.

Mogę się jedynie z Tobą zgodzić, że jeszcze dzisiaj, niektóre programy, np. gadu-gadu, nie radzą sobie z polskimi literami. Taka jest po prostu ich wada.

joorg
18-10-2007, 21:52
joorg pozwolisz , ze to JA bede decydowac, czy mnie za duzo czy mnie za malo jest gdziekolwiek???
dziekuje!!!...

Pozwalam ,pozwalam.. Twoja sprawa .. a "gajowemu .... do tego"... ,ważne ,że "JA" o sobie piszesz dużymi literami i tu chce Ci się nacisnąć shift.

...Zdanie innych na moj temat tak jakby malo mnie interesuje, choc wyznaje jedna zasade: nie wazne jak, zle czy dobrze, wazne zeby gadali!!!bo to znak , ze jeszcze nie umarlam.
...
To znaczy dla Ciebie się liczy :dużo , byle co .. szajs .. byle być .... ale " JA" jestem tu i tam....i gadają o Mnie :smile: -- można i tak.

Krysia
18-10-2007, 21:54
moja komorka tez nie zawsze sobie radzi i wtedy naprawde mam problem przeczytania smsa!nie wiem czemu problem sie pojawia jak ktos pisze nie z nokii na nokie...przynajmniej u mnie i czasem z netu. W miejscu ś,ć,ź mam takie krzaczory...tragedia!
A poniewaz nie czyn drugiemu co tobie nie mile...nie uzywam polskich fontow i juz.

Krysia
18-10-2007, 21:57
Pozwalam ,pozwalam.. .
Kotus, tak tylko powiedzialam, bo ZADEN facet (i tu tez mi sie chce nacisnac shift,alt czy co tam jeszcze) nie bedzie mi mowil CO mam robic;-))na glowe jeszcze nie upadlam. Ale dziekuje za pozwolenie-mile to z Twojej strony:mrgreen:
w zwiazku z tym zycze Ci dobrej nocy gdyz ja bynajmniej oddalam sie w ramiona tym razem tylko Morfeusza

bertrand236
18-10-2007, 21:59
- On przeczytał utwór Mistrza - zaczął mówić Mateusz Lewita - i prosi cię, abyś zabrał Mistrza do siebie i w nagrodę obdarzył go spokojem. Czyż trudno ci to uczynić, duchu zła?
- Nic dla mnie nie jest trudne - odpowiedział Woland - i ty o tym dobrze wiesz. - Milczał przez chwilę, po czym dodał: - A dlaczego nie weźmiecie go do siebie, w światłość?
- On nie zasłużył na światłość, on zasłużył na spokój - ze smutkiem powiedział Lewita..

Brak konsekwencji, czy szacunek dla nie swojego tekstu? ;)

Krysia
18-10-2007, 22:02
raczej korzystanie z funckji ctrl+C i ctrl+V
zwykle LENISTWO!!!
ja sie urodzilam w niedziele, wiec nie wymagaj zbyt wiele:mrgreen:
jeszcze raz dobranoc wsiem

joorg
18-10-2007, 22:29
...., wiec nie wymagaj zbyt wiele:...

Oj ..Babo babo ..;) co z Wami Feministkami począć ... po prostu załapać za .... rękę i do ... "przedszkola" :-D

bartolomeo
18-10-2007, 22:31
uzywanie polskich fontow jest uznawane wszedzie indziej za objaw ignorancji i zlego wychowania
Wyszło szydło z worka, jestem źle wychowanym ignorantem...

Ze smutkiem pozdrawiam
Bartek

PS. Czy to już czas, aby zacząć trenować p0k3m0niZm (http://pl.wikipedia.org/wiki/Pokemonizm)?

joorg
18-10-2007, 23:03
PS. Czy to już czas, aby zacząć trenować ....p0k3m0niZm..[/URL]?

Bartek U2 ?:smile: -- p0k3m0niZm

bartolomeo
19-10-2007, 08:32
Bartek U2 ?:smile:
Ha, dobra nasza. Znalazłem w sieci automatycznego translatora (http://styku.za.pl/index.php?id=translate.php), dzięki czemu moje posty będą zrozumiałe dla pokemonów! Stopień skomplikowania średni. Uwaga:


Ty się ioorg nie smieii Jak tak daleii puiidzie to tsheba bedzie na pokemonizm pshetloOomachyc "Pana TadeoOosha" w zloOodneii nadziei, she dzieki temoOo pokemony po niego siegna=)

Joł.
bart33k

Krysia
19-10-2007, 08:45
miller bez urazy ale jestes poprostu stary (tak wynika z fotek) wiec chyba na pokemonizm za pozno?;-)))))nie odmladzaj sie na sile.

Co do tych rzeczy o ktorych piszecie, ze tak prosto sobie ustawic przegladarke , zeby widziala polskie literki...oj bardzo, bardzo...ale zalezy dla kogo!!!!!!!!!!!!ja np. nawet nie wiem gdzie mam sprawdzic ile mi zostalo miejsca na dysku, a Wy mnie piszecie o jakis ewolucjach przedziwnych!wiec nie piszcie, ze to proste, bo moze i banalne jest , ale dla Was, a nie kazdy sie musi znac na kompie prawda?mi do szczescia wystarczy, ze odpale sobie explorera i dziala on w miare sprawnie.

bartolomeo
19-10-2007, 13:56
miller bez urazy ale jestes poprostu stary
:-) Jak świat! Ja jeszcze Teodora i Telesfora oglądałem, pamiętam "Zwierzyniec" i pogawędki pana Sumińskiego. Czy w związku z tym mam podjąć jakieś radykalne kroki?


chyba na pokemonizm za pozno?
Człowiek się uczy do końca życia :-P Ale uspokoję Cię, na pokemonizm faktycznie za późno.


Co do tych rzeczy o ktorych piszecie, ze tak prosto sobie ustawic przegladarke , zeby widziala polskie literki...oj bardzo, bardzo...ale zalezy dla kogo
To mogę zrozumieć. Nie możesz, nie potrafisz, nie chce Ci się (niepotrzebne skreślić) - to są jakieś powody. Ale absurdem jest twierdzenie, że jeżeli ja mogę, potrafię i chce mi się to jestem źle wychowanym ignorantem. W dodatku starym ;-)

Nara :-P
Bartek

joorg
19-10-2007, 19:40
...ale jestes poprostu stary (tak wynika z fotek) .....)))))nie odmladzaj sie na sile...

Jak wynika z Twojej fotki ...., to Ty jesteś młoda i piękna...:wink: i nie upiększaj się na siłę , bo skutki mogą być odwrotne.:smile:

Krysia
20-10-2007, 20:05
Jak wynika z Twojej fotki ...., to Ty jesteś młoda i piękna...:wink: i nie upiększaj się na siłę , bo skutki mogą być odwrotne.:smile:
buhahhahahhahaa
dobre!!!!