PDA

Zobacz pełną wersję : Nowa mapa B.Wschodnie - czy ktoś coś wie



Henek
19-10-2007, 20:50
Czy ktoś coś wie na temat nowej mapy Bieszczady Wschodnie ?
Jaki obszar obejmuje ?
Jaka dokładność i prawdomówność ?
Czytelność ?
Zasady dystrybucji ? (mapa jest za darmo !)
Czy zdobycie jej będzie też wymagało znajomości (tak jak było z mapą Gorgany COTG) ?
Wydawnictwo Ruthenus, jak do tej pory kojarzyło sie z dobrymi produktami.
czy i tym razem ?

Piotr
19-10-2007, 22:18
Czy ktoś coś wie na temat nowej mapy Bieszczady Wschodnie ?
Jaki obszar obejmuje ?
Jaka dokładność i prawdomówność ?
Czytelność ?
Zasady dystrybucji ? (mapa jest za darmo !)
Sambor na północy, Truskawiec; Skolie; Sławskie na wschodzie, Połonina Równa na południu i nasze Bieszczady do wysokości UG, a w szerszym ujęciu: Pasmo Pikuja, Beskidy Skolskie, Połonina Równa.
Dwustronna - awers po polsku, rewers po ukraińsku. Skala 1:100k.
Cały nakład jest w posiadaniu Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych i Oświatowych "Cumulus". Wydanie do sprzedaży ma się ukazać w przyszłym roku.
Merytorycznie nic nie powiem, mimo że mam ją przed sobą - nie "moje" rejony.

joorg
19-10-2007, 22:39
Czy ktoś coś wie na temat nowej mapy Bieszczady Wschodnie ?
Jaki obszar obejmuje ?
Jaka dokładność i prawdomówność ?
Czytelność ?
Zasady dystrybucji ? (mapa jest za darmo !)
Czy zdobycie jej będzie też wymagało znajomości (tak jak było z mapą Gorgany COTG) ?
Wydawnictwo Ruthenus, jak do tej pory kojarzyło sie z dobrymi produktami.
czy i tym razem ?

Przykro , ale na mapie pisze "do bezpłatnej dystrybucji", takie chyba są wymogi tych co finansowali to wydanie. (środki Unijne )
Z tego co się dowiedziałem, to w przyszłym roku będzie wydanie troszkę inne( w innej skali ) i będzie w sprzedaży.
Mapa jest naprawdę b. dobra - jedna strona po Polsku , a druga taka sama po Ukraińsku i mimo że w skali 1:100 000 ma tyle szczegółów ,że może być powiększona i być mapą w skali 1:50 000
Obejmuje obszar - Bieszczady Wschodnie , Pasmo Pikuja , Beskidy Sokolskie , Góry Sanocko - Turczyńskie (część wschodnia ) Połonina Równa.
Czytelność jak każdej mapy W. Krukara wydanej przez Ruthenus , czyli b dobra .

Doczu
20-10-2007, 08:54
hmmm - no kurcze warto byłoby ją mieć w swoich zbiorach.
Może ktoś ma więcej i mógłby się podzielić, albo ktoś z Ruthenusa obdarowałby forumowiczów tym cackiem ?
Pozdrawiam.

Henek
20-10-2007, 09:17
Piotr napisał :

Cały nakład jest w posiadaniu Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych i Oświatowych "Cumulus"
... no właśnie
a jak wejść w posiadanie tej mapy ?
Kto zna odpowiedź na to pytanie ?

Aleksandra
20-10-2007, 17:41
Może jacyś forumowicze z Krosna mogli by pomóc

http://www.karpatywschodnie.pl/news.php?readmore=25

Justynka
20-10-2007, 18:37
Witam wszystkich:) Darmowa mapka jest dostępna za pośrednictwem portalu: www.karpatywschodnie.pl
Polecam i zapraszam na portal i w Karpaty Wschodnie:):):)

http://www.karpatywschodnie.pl/news.php?readmore=28

lucyna
20-10-2007, 19:05
Ciekawe, nawet forum tam jest. Loguję się.

Aleksandra
20-10-2007, 19:27
Ciekawe, nawet forum tam jest. Loguję się.

Troszkę już poczytałam hi hi hi :razz:

Odbiegając od tematu...
Zastanawiałam się, czy na tym forum, nie powinna powstać część poświęcona Bieszczadom Wschodnim. Potem zobaczyłam forum na ww stronie. Pomyślałam, a może tak jakaś kolejna forma współpracy by wyszła /nadal uważam wspólne forum dla Stron Bieszczadzkich za swoisty "geniusz"/ ... do rozważanie przez szanownych Adminów.

lucyna
20-10-2007, 19:40
A ja znalazłam w skrzynce pocztowej skarb. Bardziej niz podoba mi się. Mam pomysła. Może Marcowy załatwi mapy dla zwycięsców plebiscytu. Taki komplet plus mapy gminy Baligród, które można dostać w tamtejszym urzędzie gminy.

buba
20-10-2007, 19:51
oj przydalaby sie taka mapa za rok na rownej.. bo kurcze mam nawet problem zamowic ukrainska setke bo niby nie ma w hurtowniach :( ale do lata daleko cos sie wymysli..

ale mam nadzieje ze bedzie mozna gdzies zakupic to cos :) i fajnie ze jest tez po ukrainsku! znacznie ulatwia to dopytywanie o droge miejscowej ludnosci :)

Henek
21-10-2007, 22:09
To prawdopodobnie na taką mape czekałem od dawna.
Jeszcze kilka lat temu siedząc na Bukowym, Haliczu czy Rawce patrzyłem na piętrzące sie na wschodzie szczyty smutnie spoglądając na mapy.
Wszystkie się kończyły tuż za granicą. Dalej nie było już nic. Pustka.
Wkurzało mnie to. Przecież ta sztucznie stworzona granica nie powinna dzielić- mówiłem sobie.
To była inspiracja do tego aby samemu pojechać i odkryć pozostałą część Bieszczadów. Jakże pięknej części.
Nie tylko ja miałem ochotę odkryć to co sztucznie było zakrywane.
Patrząc jak wiele na tym forum jest wiele wątków i wpisów poświęconych wschodnim partiom karpackim (Gorgany, Czarnochora,Borżawa) już dawniej podpowiadałem aby stworzyć nowy dział poświęcony ukraińskim górkom.
Cieszę się gdy Aleksandra pisze :

Zastanawiałam się, czy na tym forum, nie powinna powstać część poświęcona Bieszczadom Wschodnim.
To znaczy że jest wiele osób widzących potrzebę stworzenia takiego dzziału.
Tak więc gorący apel i prośba do Panów Administratorów:
Nie ucinajcie Bieszczadów w Siankach
Wszakże Orłowicz 100 lat temu pisał : że za ich granicę wschodnią ( Bieszczadów) można przyjąć doline Świecy i Mizunki
Otwórzcie forum na wschód. Tam też są Bieszczady.
Proszę , weźcie przykład z (tytułowej) mapy i nie stwarzajcie granic tam gdzie nie są potrzebne.
.
p.s. wierzę że dzięki temu rozwinie sie współpraca z portalem karpatywschodnie.

WojtekR
22-10-2007, 00:48
Henek, PO...pieram!!!

dziabka1
23-10-2007, 15:36
Ja też POpieram :)

Browar
23-10-2007, 20:26
Nie zauważyłem jakiejkolwiek próby dyskryminacji gór ukraińskich, czy nawet rumuńskich na forum.To właśnie (w/g mnie) utworzenie osobnego działu dla Gorganów,Czarnohory czy Bieszczadów Wschodnich (czyli gór "za-użockich") znacznie skuteczniej podzieli Bieszczady niż brak specjalnych działów.

Henek
23-10-2007, 21:02
Browar napisał :

Nie zauważyłem jakiejkolwiek próby dyskryminacji gór ukraińskich
zgada się. ja też nie zauważyłem dyskryminacji.
Ale tu nie chodzi o dyskryminację tylko o porządek. Ludzie jadący na wschód szukają innych informacji niż te,które są przydatne po polskiej stronie.
Stąd tak wiele powtarzających sie elementarnych pytań o wyjazdy ukraińskie.
Nie sposób znaleźć tej właściwej w gąszczu różnorakich.

joorg
23-10-2007, 21:09
.... utworzenie osobnego działu dla Gorganów,Czarnohory czy Bieszczadów Wschodnich (czyli gór "za-użockich") znacznie skuteczniej podzieli Bieszczady niż brak specjalnych działów.

Myślę podobnie jak Browar , to są Bieszczady(nie piszę o Gorganach i Czarnohorze) i nie ma co dzielić na Zachodnie i Wschodnie, przecież to są podziały umowne.Traktujmy je jako całość.. bez granic.
Jeżeli ktoś chce założyć nowy temat w dziale Bieszczady praktycznie np. "Okolicach Libuchory,.... jak tam dojechać " - proszę bardzo niech zakłada.
Oczywiście to jest moje zdanie w dyskusji.

Browar
23-10-2007, 21:17
-> Henek

Ludzie jadący na wschód szukają innych informacji niż te,które są przydatne po polskiej stronie.
Stąd tak wiele powtarzających sie elementarnych pytań o wyjazdy ukraińskie.
Nie sposób znaleźć tej właściwej w gąszczu różnorakich.
Niby masz rację,ale to samo się tyczy naszych Bieszczadów,tzn jest wiele powtarzających się elementarnych pytań,oraz również nie sposób znaleźć tej właściwej odpowiedzi.Może po prostu wystarczy 'przykleić' niektóre wątki??

Polej
24-10-2007, 22:32
Wydanie mapy odbiło się szerokim echem:
http://podroze.onet.pl/0,3919,konkurs.html

pioabram
27-10-2007, 20:20
Browar napisał :

zgada się. ja też nie zauważyłem dyskryminacji.
Ale tu nie chodzi o dyskryminację tylko o porządek. Ludzie jadący na wschód szukają innych informacji niż te,które są przydatne po polskiej stronie.
Stąd tak wiele powtarzających sie elementarnych pytań o wyjazdy ukraińskie.
Nie sposób znaleźć tej właściwej w gąszczu różnorakich.
Tak popieram henka,jest coraz więcej osób wybierających się na wschód,nie tylko w bieszczady wschodnie,ale i gorgany,czarnochore,myśle ze w swoim czasie kazdy z forumowiczów bieszczadników tak pojedzie,wiec jak najbardziej dla porzadku,i ułatwienia dostępu do informacji ,dla wybierajacych sie tam ,taki osobny dział napewno byłby bardzo przydatny!W tej chwili te informacje rozrzucone sa po wielu wątkach,mozna by to usystematyzowac!

Henek
12-12-2007, 20:54
Cieszę się że powstał, jednak powstał
Wschodni Łuk Karpat

teraz już śmiało można przenieść ten wątek

wtak
19-08-2008, 10:34
w ruthenusie pojawiła się mapa bieszczady wschodnie 2008.
To ta sama o której pisaliśmy, tyle tylko, że obecnie można ją sobie kupić :)
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=420952586

Justynka
21-08-2008, 15:32
Nową mapę B. Wschodnie można wygrać na portalu: karpatywschodnie.pl
Do rozlosowania jest 20 map, wystarczy odpowiedzieć na proste pytania:)

Justynka
21-08-2008, 17:24
Link prosto do konkursu - do wygrania 20 map Bieszczady Wschodnie - Wojciecha Krukara (http://www.karpatywschodnie.pl/news.php?readmore=64)

http://www.karpatywschodnie.pl/news.php?readmore=63

pozdrawiam

gna
10-09-2008, 16:12
mapa jest dostepna w sklepikach bieszczadzkich w cenie po 10 zł i wg mnie znacznie sie rozni do wydania ubieglorocznego

barszczu
21-10-2008, 00:28
mapa jest w ciągłej sprzedaży, różni się od wydania 2007 tym, że na rewersie jest biała plama - nie zdążyliśmy z "wyprodukowaniem" treści ale 3 wydanie już będzie posiadało tenże rewers zapełniony treścią turystyczną. No i na awersie mapy jest ok 100 drobnych poprawek. Mapa posiada także wersję foliowaną (n.200 egz. przy 1500 egz. całym nakładzie)

Doczu
21-10-2008, 02:26
mapa jest w ciągłej sprzedaży, różni się od wydania 2007 tym, że na rewersie jest biała plama - nie zdążyliśmy z "wyprodukowaniem" treści ale 3 wydanie już będzie posiadało tenże rewers zapełniony treścią turystyczną. No i na awersie mapy jest ok 100 drobnych poprawek. Mapa posiada także wersję foliowaną (n.200 egz. przy 1500 egz. całym nakładzie)
A czy wersja foliowana, ktra mnie najbardziej by odpowiadała, dostępna bedzie w sklepie Podrożnika, czy tylko u Was ?

buba
21-10-2008, 08:23
kazda mapa moze stac sie mapa foliowana- wystarczy tylko pare rolek tasmy klejacej! i taki domowy sposob zafoliowania sprawdza sie duzo lepiej niz te gotowe laminaty ktore na deszczu zaraz odłażą...

Doczu
21-10-2008, 09:03
kazda mapa moze stac sie mapa foliowana- wystarczy tylko pare rolek tasmy klejacej! i taki domowy sposob zafoliowania sprawdza sie duzo lepiej niz te gotowe laminaty ktore na deszczu zaraz odłażą...
mam wprost przeciwne doświadczenia w tej kwestii więc podtrzymuje moje pytanie.

Basia Z.
21-10-2008, 09:39
mam wprost przeciwne doświadczenia w tej kwestii więc podtrzymuje moje pytanie.

Mnie bardziej interesuje to wydanie trzecie (pierwsze mam) - z uzupełnioną treścią.
Czy też przewidziana jest wersja foliowana ?

Pozdrowienia

Basia

barszczu
22-10-2008, 00:04
dystrybucja wersji foliowanej (nakład 200) wygląda następująco:
100 egz. zostało rozdanych (autorskie, promocja itp.), pozostałe 100 trafiło do sprzedaży (allegro, nasz sklep www) - w najbliższy weekend pokażę ją na targach książki w Krakowie i po targach resztka być może trafi do dystrybucji (kto zamówi ten dostanie).
Planuję wydanie z rewersem zaopatrzonym w treść turystyczną na połowę 2009 r. - w tym też część nakładu foliowana.

długi
22-10-2008, 07:53
Barszczu, sugerujesz, że mapę foliowaną będzie można "być może" kupić dopiero po targach. Na stronie wydawnictwa już ją można kupić, właśnie nabyłem. Przewrotna reklama? Bierzta ludzie bo teszta? A w magazynie 20 000 szt?
Długi

Doczu
22-10-2008, 08:28
Barszczu, sugerujesz, że mapę foliowaną będzie można "być może" kupić dopiero po targach. Na stronie wydawnictwa już ją można kupić, właśnie nabyłem. Przewrotna reklama? Bierzta ludzie bo teszta? A w magazynie 20 000 szt?
Długi
No ja tez zamówiłem, ale kurcze wypelniłem formularz, ale ani maila nie dostałem, ani nie dostrzegłem informacji na jakie konto wpłacać kaskę, ani żadnego przekierowania do formularza platności.
Jak to się odbywa w Ruthenusie ?

długi
22-10-2008, 22:14
Zamówiłem wieczorem, następnego dnia dostałem potwierdzenie mailem i nr konta.
Za dwa dni powinno być w domu. Jak poczta nie nawali.
Długi

Doczu
22-10-2008, 22:21
Zamówiłem wieczorem, następnego dnia dostałem potwierdzenie mailem i nr konta.
Za dwa dni powinno być w domu. Jak poczta nie nawali.
Długi
Tak juz dostalem potwierdzenie i nr. konta.
Nawet przelew już zrealizowałem :-)

gonia
22-10-2008, 23:55
w najbliższy weekend pokażę ją na targach książki w Krakowie

Wybieram się na w/w targi, wiec może uda mi się kupić mapę na miejscu:smile:

machoney
23-10-2008, 01:05
Wybieram się na w/w targi, wiec może uda mi się kupić mapę na miejscu:smile:
No ja też będę - do zobaczenia !

gonia
24-10-2008, 00:26
No ja też będę - do zobaczenia !
A więc może uda się spotkać...:grin:

machoney
24-10-2008, 01:50
A więc może uda się spotkać...:grin:
Czyli jak będzie szła dziewczyna z napisem Rzeszów to będziesz TY ?? ;)

gonia
24-10-2008, 19:23
Czyli jak będzie szła dziewczyna z napisem Rzeszów to będziesz TY ?? ;)
Oj tam zaraz z napisem... :smile: myślę, że bardziej charakterystyczny będzie duuuży słomkowy kapelusz i róża w butonierce;)

machoney
24-10-2008, 20:26
Postaram się nie przegapić takiego okazu :)

barszczu
27-10-2008, 14:56
Długi napisał: >>Barszczu, sugerujesz, że mapę foliowaną będzie można "być może" kupić dopiero po targach. Na stronie wydawnictwa już ją można kupić, właśnie nabyłem. Przewrotna reklama? Bierzta ludzie bo teszta? A w magazynie 20 000 szt?<<

Mapę foliowaną do targów można było kupić (i nadal można) tylko w naszym sklepie internetowym - pisząc o "dystrybucji" miałem na myśli sklepy i księgarnie, które zamówią mapę foliowaną na targach. 20 000 sztuk to osiąga nakład Bieszczadów 1-60.000 ale nie Bieszczadów Wschodnich :-)
A tak nawiasem mówiąc to foliowana mapa Bieszczadów Wschodnich to był nasz najlepszy tytuł na targach - sprzedało się tego sporo. Zdarzyły się nawet dwa śmieszne przypadki - ktoś kupił mapę i za chwilkę odniósł z żalem, że na niej nie ma naniesionych szlaków turystycznych :-)

Pozdrawiam

machoney
27-10-2008, 20:54
To ja może słowo o targach i moich odczuciach:

Na targach byłem tylko w niedzielę.

Kilka spostrzeżeń. Liczyłem na to, że będzie więcej wydawnictw turystycznych a tu niestety zonk, były Bezdroża (przewodniki po 5 zł taniej niż na ich stronie), Globtroter (można było na końcu targów kupić np 5 numerów archiwalnych za 10 zł), był Sklep Podróżnika z wyd. Annapurna z książkami Anny Czerwińskiej - podpisywała książki i było ponad godzinne spotkanie (film, pytania, dyskusja), Wyd. Zysk z książkami Jacka Pałkiewicza (5 zł taniej) + podpisywanie książek. Było również wyd. NG, Tatrzański PN, Libra (ale niewiele mieli książek związanych z turystyką), Ruthenus (nei muszę przedstawiać), Stapis (wydawca m.in. Dotknięcia Pustki). Było też kilka wydawnictw z mapami (plany miast + mapy samochodowe).

Brakło mi natomiast takich wydawnictw jak Rewasz, Pascal, Compass, Demart, brak też było innych wydawnictw czasopism turystycznych i wydawnictw przy Parkach Narodowych, no cóż ale to nie targi turystyczne.