PDA

Zobacz pełną wersję : Niepodlegla Ukraina - do Juraja



thaiski
19-10-2007, 23:44
Byc moze Twoje zyczenie polityczne sie spelni:
http://wiadomosci.onet.pl/1626866,12,item.html

Przy okazji co oni tam sniszczyli ? Na Howerli stoi betonowy slupek z "tryzubem" o ile dobrze pamietam ?

Pozdrawiam

Doczu
20-10-2007, 07:51
hehehe własnie chciałem podać to info :-)
A co do tryzuba to jest on metalowy. Betonowy jest obelisk z tablica pamiątkową.
Jak widać u nas powstają nowe krzyże na szczytach, a na Ukrainie znikają inne symbole :-)
Może to jacyś ortodoksyjni turyści byli ;-)
Albo długi z ekipą pomylili góry ;-)

thaiski
20-10-2007, 20:03
Betonowy jest obelisk z tablica pamiątkową.

Jak ja bylem na tym szczycie miejscowy Ukrainiec powiedzial ze to pamiatka pobytu Kuczmy na tej gorce. Jak widac pomnik ma forme na tyle uniwersalna ze moze byc pomnikiem wszystkiego.
Pozdrawiam

buba
20-10-2007, 21:51
jak ja pamietam to tam na howerli byly przynajmniej dwa jakies obeliski.. nastawiali ile wlezie- i flaga i tryzub i jakas tablica... a znalazl ktos moze jakies zdjecie co wlasciwie te mlodziezowki tam zrobily i jak to teraz tam wyglada?? swoja flage powiesili zamiast ukrainskiej?? zrzucili te obeliski??

thaiski
20-10-2007, 23:10
a znalazl ktos moze jakies zdjecie co wlasciwie te mlodziezowki tam zrobily i jak to teraz tam wyglada?? swoja flage powiesili zamiast ukrainskiej?? zrzucili te obeliski??

na stronie tvn24.pl jest info na ten temat i link do filmiku nakreconego przez sprawcow.
pozdr

włóczykij
21-10-2007, 00:08
Byc moze Twoje zyczenie polityczne sie spelni:

Nie, myślę że to wcale nie jest życzenie Juraja:?:
Chyba źle interpretujesz jego posty:?:

thaiski
21-10-2007, 02:36
Nie, myślę że to wcale nie jest życzenie Juraja:?:
Chyba źle interpretujesz jego posty:?:

No to chyba Juraj wspomnial ze chcialby by Ukraina lezala w strefie wplywow Rosji ?

Barnaba
21-10-2007, 03:24
sniszczyli
Patrząc na "skąd", powiem tak "TEJ NO".
Błędy ort to jedno, ale takie coś.....

polecam każdemu: http://killer_gg.webpark.pl/

thaiski
21-10-2007, 14:44
Patrząc na "skąd", powiem tak "TEJ NO".
Błędy ort to jedno, ale takie coś.....

wybacz

Barnaba
21-10-2007, 14:56
:) hihi, nie ma problemu, żeby mi to było przed ostatni raz :) hihi

thaiski
21-10-2007, 15:23
:) hihi, nie ma problemu, żeby mi to było przed ostatni raz :) hihi

:)

No skoro tak to napisz jak fajnie jest w Bieszczadach bo ja tu widze tylko jedna gorke w dodatku niezbyt duza a kamerka z Ustrzyk cos dzisiaj mi nie dziala.
Pozdrawiam

chris
21-10-2007, 16:24
No to chyba Juraj wspomnial ze chcialby by Ukraina lezala w strefie wplywow Rosji ?

niestety/stety ;-), jest tak, że Ukraina po wsze polityczne czasy pozostanie w orbicie swej naturalnej, genetycznej, czyli ruskiej, Jeśli kto mniema inaczej ... z lekka błądzi. Błądzenie bywa jednak twórcze. Niekiedy.

lucyna
21-10-2007, 16:55
niestety/stety ;-), jest tak, że Ukraina po wsze polityczne czasy pozostanie w orbicie swej naturalnej, genetycznej, czyli ruskiej, Jeśli kto mniema inaczej ... z lekka błądzi. Błądzenie bywa jednak twórcze. Niekiedy.
Tia, w pełni się z tym zgadzam. :mrgreen:

Matuszka Rosja powstała troszeczkę później niż Ukraina lub mówiąc inaczej na gruzach Rusi powstała Rosja.

Zwykłe świństwo. Ukraińcy znani są z tego, że cenią swoje symbole państwowe i że są na tym punkcie bardzo wrażliwi. Zrobiono naszym wschodnim sąsiadom zwykłe świństwo. Tylko jak to bywa ze złymi intencjami skutek może być przeciwny do zamierzonego. Ostatnio na Ukrainie sytuacja polityczna jest napięta. Ludzie w takich czasach jednoczą się wokół symboli. Wątpię aby ktoś ze zachodniej Ukrainy pozostał obojętny wobec takiego zachowania. Ostatnio byłam we Worochcie. Polecam tamtejsze gospodarstwa. Przyzwoite ceny, dobre warunki pobytu (50 zł osobodzień) i jest z kim pogadać. W takich swobodnych pogaduchach można przekonać się jak wrażliwi są mieszkańcy zachodniej Ukrainy na sprawy ukraińsko-rosyjskie i ukraińsko-polskie.

chris
21-10-2007, 17:31
Odpowiedzmy sobie może po prostu, czy UKRAINIE bliżej do takiego zadupia i odwiecznej "wycieraczki" na progu Zachód/Wschód Europy, jak Polska, czy do ROSJI. Czy UKRAINIE bliżej do Wielkich Niemiec, Austrii (ach, ta NASZA Galicja:), Wielkiej Brytanii, Francji, USA, czy do ... tego czegoś, o czym napisałem. No nie oszukujmy się. Siebie samych. Zważmy potencjał gospodarczy, ideowy ;-), zaszłości. Zważmy całokształt i popatrzmy.
Osobiście cieszy mnie niepomiernie fakt zakupu "Kolebki" przez ... :)

lucyna
21-10-2007, 17:39
Osobiście cieszy mnie niepomiernie fakt zakupu "Kolebki" przez ... :)

Co to jest "Kolebka"?

chris
21-10-2007, 17:46
http://biznes.interia.pl/wiadomosci-dnia/news/donbas-przejmie-stocznie-gdansk,994866

thaiski
21-10-2007, 19:14
Ludzie w takich czasach jednoczą się wokół symboli.

Byc moze sie myle ale moze wlasnie dlatego Juszczenko tak idzie na reke weteranom UPA. Szukaja swoich korzeni, fundamentow panstwa ? Nie wiem jak to nazwac. A ze do dyspozycji maja tylko i wylacznie UPA wiec musza z tym zyc. Poniewaz jak sadze zdaja sobie sprawe ze UPA to nie tylko walka o niepodleglosc ale tez bestialskie mordy stad proba wybielenia\zacierania historii. Ale to tylko moja interpretacja.


W takich swobodnych pogaduchach można przekonać się jak wrażliwi są mieszkańcy zachodniej Ukrainy na sprawy ukraińsko-rosyjskie i ukraińsko-polskie.

Gdy ja tam bylem uderzyly nie dwie sprawy: kobieta u ktorej mieszkalismy powiedziala ze jej obojetne czy Ukraina bedzie pod wplywem Polski czy Rosji. Wazne ze bedzie co do gara wlozyc. I rzeczywicie. U tej pani sie nie przelewalo. Druga sprawa to sympatia z jaka mieszkancy wiosek odnosili sie do Polakow. Byli zyczliwi i goscinni. Stad moze moj protest przeciw slowom Juraja. Ja nie wiem czy ta zyczliwosc byla prawdziwa czy udawana. Wole myslec ze prawdziwa.

lucyna
21-10-2007, 19:32
Dopiero poznaję Ukrainę. W tym roku byłam tam tylko kilka razy. Prawie zawsze spotykam się z życzliwością. (Nie mówię tu o przejściach granicznych niech je szl...). Często jest to wdrożenie w życie przyslowia: gość w dom Bóg w dom, a dla domowników suchy chleb i woda. Tylko raz na przestrzeni kilku lat spotkałam się z niechęcią. Było to w Starej Soli, w kościele. Podeszła do nas staruszka i ze złością, nienaganną polszczyzną powiedziała: a wy tu po co? Jedno co mnie razi to zachowanie "jaśniepańskie" Polaków często graniczące ze zwykłym chamstwem. Takie traktowanie Ukraińców jak bydło lub cudaków, zachłystywanie się "klimatami" na widok kobiety ciągnącej pług.

thaiski
21-10-2007, 20:58
No to moze anegdota: w autobusie ktorym jechalismy do wioski pod Popem Iwanem zalegla cisza gdy sie okazalo ze wsrod miejscowych jada Polacy czyli my. Chwila niemila, przygladali sie nam dosc dlugo na koncu jeden z pasazerow pyta: "czy wiecie co to ekstradycja" ?. Nieco serducho mi zaczelo bic szybciej bo nie wiedzialem co ma gosc na mysli i czy nas za chwile z autobusu nie wykopia. A facet ciagnie dalej: "Ekstradycja to taki film w Polsce w ktorym bandzior strzela do policjanta a policjant po chwili wstaje". I w tym momencie smiech w calym autobusie. Od tego momentu juz z gorki: "skad jestescie", "dokad jedziecie", "podoba sie wam tu" itd itp. Okazalo sie ze znaczna czesc pasazerow pracuje na czarno w Polsce i dobrze sie w Polsce czuje. Ogladaja polska telewizje (przypomne ze to bylo za Kuczmy gdy ukrainska TV byla cenzurowana) i dobrze choc z akcentem mowia po polsku.

Tak jak juz powiedzialem: ja z Ukrainy wywiozlem bardzo dobre wrazenia.

Pozdrawiam

włóczykij
22-10-2007, 21:22
do takiego zadupia i odwiecznej "wycieraczki" na progu Zachód/Wschód Europy, jak Polska
Polska to zadupie i wycieraczka ?
Zbiera mi się na wymioty, gdy słyszę takie wypowiedzi ...

Doczu
23-10-2007, 07:39
A ja coby zasiać nieco fermentu zapodam jako ciekawostkę fotki z pewnej knajpy we Lwowie http://aleksandro.hiblogger.net/4240.html

thaiski
23-10-2007, 15:59
A ja coby zasiać nieco fermentu zapodam jako ciekawostkę fotki z pewnej knajpy we Lwowie http://aleksandro.hiblogger.net/4240.html


jakos sie nie roznia od chlopakow od Romana

buba
23-10-2007, 22:06
ale jaja!! wlasnie z 15 min. dzwonil moj chlopak ktory akurat jest we lwowie i mowil ze ukrainscy znajomi chca im pokazac smieszna knajpe stylizowana na kryjowke upa! ;) ciekawe czy to ta!!! moze maja takich wiecej.. ;) ponoc jakies pytania tam zadaja na wejsciu- jak odpowiesz dobrze dostajesz kieliszek wodki, jak zle to cie nie wpuszcza ;)

Doczu
24-10-2007, 07:34
ale jaja!! wlasnie z 15 min. dzwonil moj chlopak ktory akurat jest we lwowie i mowil ze ukrainscy znajomi chca im pokazac smieszna knajpe stylizowana na kryjowke upa! ;) ciekawe czy to ta!!! moze maja takich wiecej.. ;) ponoc jakies pytania tam zadaja na wejsciu- jak odpowiesz dobrze dostajesz kieliszek wodki, jak zle to cie nie wpuszcza ;)
To na bank ta knajpa.

chris
01-11-2007, 18:31
Polska to zadupie i wycieraczka ?
Zbiera mi się na wymioty, gdy słyszę takie wypowiedzi ...

No mi tez kiedyś się "zbierao" ... dodajmy najnowsze : "margines Europy", czy znacznie starsze : "przedmurze " :smile: choćby

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,3459

thaiski
01-11-2007, 18:58
No mi tez kiedyś się "zbierao" ... dodajmy najnowsze : "margines Europy", czy znacznie starsze : "przedmurze " :smile: choćby

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,3459

nie ma jak szacunek do wlasnej Ojczyzny

chris
01-11-2007, 20:12
nie ma jak szacunek do wlasnej Ojczyzny

z szacunkiem do Ojczyzny jest nieco tak, jak z szacunkiem do starszych. Szanujesz thaiski każdego starszego ;) ? Mym skromnym zdaniem szacunek nie wyklucza krytyki, nawet totalnej. Cobyśmy nie zgnuśnieli całkiem. 8-)

thaiski
01-11-2007, 21:26
z szacunkiem do Ojczyzny jest nieco tak, jak z szacunkiem do starszych. Szanujesz thaiski każdego starszego ;) ? Mym skromnym zdaniem szacunek nie wyklucza krytyki, nawet totalnej. Cobyśmy nie zgnuśnieli całkiem. 8-)

No nie bardzo trafiles z ta analogia. Ojczyzna zasluguje na szacunek nawet gdy mi sie w niej cos nie podoba.

chris
04-11-2007, 23:20
Wszelkie porównania na ogół bywają chybione, masz rację - zatem zrozummy Nasz szacunek dla Ojczyzny, szacunek dla Ojczyzny ze strony Ukraińców, szacunek dla Ojczyzny ze strony Niemców, szacunek dla Ojczyzny zwłaszcza ze strony Rosjan, szacunek dla Ojczyzny Irakijczyków np., i tak można sobie ciągnąć. No i zrozummy źródła i przejawy tegoż szacunku . Zatem nie ma o czym pisać. Papatki. 8-)