PDA

Zobacz pełną wersję : sliwa tarnina



bartii
23-10-2007, 19:46
Witam serdecznie!
Jestem poważnie zainteresowany pozyskiwaniem krzewów i suchych pędów śliwy tarniny, z krajowej informacji na ten temat wynika, że najwięcej powyższych krzewów rośnie na odłogach w Bieszczadach. szukam kogoś, kto zna ludzi posiadających odłogi ziemne, lub wie gdzie rośnie śliwa tarnina? Z góry pięknie dziękuję i pozdrawiam.

lucyna
23-10-2007, 19:49
W sobotę widziałam pięknie owocującą tarninę w martwej odnodze Sanu w Zwierzyniu.

leszczu
24-10-2007, 00:38
lub wie gdzie rośnie śliwa tarnina?.

Na Chrewcie jest tego pełno o ile sobie przypominam :-D :-D

Duch_
24-10-2007, 10:19
W Łopience w strone Tyskowej aż czarno na krzewach. Pozdrawiam Robert.

bartii
24-10-2007, 15:39
wielkie dzięki za te informcje, proszę o jeszcze więcej, a to dlatego, że jak przyjadę w Wasze piękne strony to sprawdzęje wszystkie. serdecznie pozdrawiam

Lech Rybienik
25-10-2007, 11:19
A chcesz to pozyskiwać na skale przemysłową?
Ostatnio wykarczowaliśmy prawie hektar tarniny, ale jeszcze full zostało...
Lech

bartii
25-10-2007, 13:34
Lech,
podaj mi bezpośrednie namiary na siebie. Owszem jest to skala przemysłowa, potrzebuję tego mnóstwo, problem polega jedynie na przetranspotowaniu gałęzi na tereny kujawsko-pomorskiego. pozdrawiam

leszczu
25-10-2007, 23:58
problem polega jedynie na przetranspotowaniu gałęzi na tereny kujawsko-pomorskiego. pozdrawiam
Do czego te gałęzie wykorzystujecie :roll: :roll:

Doczu
28-10-2007, 08:58
Do czego te gałęzie wykorzystujecie :roll: :roll:
I dlaczego akurat Bieszczadzka ? :?: :-o

bartii
28-10-2007, 13:11
gałęzie muszą być powiązane w znormalizowane snopki. Kto potrafi mi to zapewnić? A bieszczadzkie gałęzie dlatego, że jest ich tam najwięcej i ponadto są one uważane za "chwasty". jeśli są chętni do współpracy to zapraszam serdecznie do wysyłania propozycji na biuro@viteal.pl, szczegóły uzgodnimy wspólnie. pozdrawiam

dorota z krakowa
28-10-2007, 14:41
bartii, daj se siana - zostaw beszczadzką tarninę w spokoju. Szukaj w swojej okolicy i rób te swoje biznesy gdzie indziej.
A swoją drogą bardzo się dziwię, że "prawdziwi bieszczadnicy" tak chętnie udzielają takim podejrzanym osobnikom informacji.
Mało to szkód te białe skarpetki poczyniły w Biesach?

lucyna
28-10-2007, 14:51
bartii, daj se siana - zostaw beszczadzką tarninę w spokoju. Szukaj w swojej okolicy i rób te swoje biznesy gdzie indziej.
A swoją drogą bardzo się dziwię, że "prawdziwi bieszczadnicy" tak chętnie udzielają takim podejrzanym osobnikom informacji.
Mało to szkód te białe skarpetki poczyniły w Biesach?
:oops:
Masz rację. Nie wyobrażam sobie naszych górek bez tarniny.

bertrand236
28-10-2007, 15:08
Altanki i tężnie...
1. Pomysł może i dobry. I ludzie w Bieszczadzie mogliby trochę zarobić.
2. Pamiętam /nie tak dawno to było/, jak chodziło się po łąkach w trawach po ramiona. Teraz łąki są koszone. Nie podoba mi się to. Wolałem tamte łąki. Ekonomia i życie zwyciężyło. Niech przynajmniej tarnina sobie rośnie tam gdzie rosła.
3. A naleweczki z czego będziemy robić?;) :evil:

Doczu
28-10-2007, 15:12
3. A naleweczki z czego będziemy robić?;) :evil:
A ja właśnie dziś zlałem pierwszy zalew i zasypałem cukrem pozostałośc :-). Piękna rzecz. A jaka moc :-)

Derty
29-10-2007, 09:31
Hej:)
Ja w ogóle nie pojmuję, czemu udzielacie informacji. Nikt nie zapytał, po diabła facetowi dużo tarniny:evil: Nie ma to jak 'byznes' po polsku.
Nie wiem, czy to z tych samych powodów, o których wspomniał Bertrand lecz na Mazowszu, na Kujawach i w wielu miejkscach na Warmii tarninowe zarośla to obecnie rzadki cymes...
Pozdrawiam,
Derty

Krysia
29-10-2007, 09:40
gałęzie muszą być powiązane w znormalizowane snopki. Kto potrafi mi to zapewnić? A bieszczadzkie gałęzie dlatego, że jest ich tam najwięcej i ponadto są one uważane za "chwasty". jeśli są chętni do współpracy to zapraszam serdecznie do wysyłania propozycji na biuro@viteal.pl, szczegóły uzgodnimy wspólnie. pozdrawiam

na czorta Ci te galezie????i to w przemyslowych ilosciach???

Derty ja wlasnie zapytalam;-))))ciekawe czy nam koles odpowie...watpie

bertrand236
29-10-2007, 10:33
na czorta Ci te galezie????i to w przemyslowych ilosciach???

Derty ja wlasnie zapytalam;-))))ciekawe czy nam koles odpowie...watpie

Przecież odpowiedział. Podał adres strony. Są tam opisy, zdjęcia. Czego jeszcze oczekujesz?

Krysia
29-10-2007, 10:53
a gdzie Ty widzisz adres www???
bo ja jakos nie widze, wiec jeslibys mogl zapodac to bylabym wdzieczna

Piotr
29-10-2007, 10:58
a gdzie Ty widzisz adres www???
bo ja jakos nie widze, wiec jeslibys mogl zapodac to bylabym wdzieczna
Średnio inteligentny człowiek bez trudu przetworzy sobie podanego maila na www - no ale niektórym trzeba łopatą do głowy (a i tak czasem mało).
p.s - czepiliście się człowieka jakby chciał co najmniej wam coś ukraść.

Krysia
29-10-2007, 11:03
Widzisz Piotr nie kazdy widocznie jest taki MUNDRY jak Ty;-))))
Bertrand napisal, ze facet podal adres www, a nie podal proste nie???
Ja osobiscie jestem przeciw hurtowej wycince tarniny w celach zarobkowych, ale Ty Piotrze mozesz uwazac, ze jest to bardzo OK...
bez komentarza...

bertrand236
29-10-2007, 11:12
Widzisz Piotr nie kazdy widocznie jest taki MUNDRY jak Ty;-))))
Bertrand napisal, ze facet podal adres www, a nie podal proste nie???
..

Piotrze jest nas przynajmniej dwóch.:lol: :lol: /może mi się to wzięło z nazwiska?/ Liczę na to, że jednak jest nas dużo więcej. Może to ma jakiś związek z używaniem polskich czcionek?

Nie napisałem, że facet podał adres www. Jeżeli się mylę, to możesz zacytować?

Krysia
29-10-2007, 11:16
Przecież odpowiedział. Podał adres strony. Są tam opisy, zdjęcia. Czego jeszcze oczekujesz?


a adres strony to co to jest???
e-mail???
pleaseeeeeeee;-)))))skoro takis mundry to chyba wiesz co napisales???
adres strony to nie adres www, a www to nie strona?a wiec co?:lol: :lol:
mozesz powiedziec co to jest www nawet z polskimi znakami

Krysia
29-10-2007, 11:20
Hej:)
Ja w ogóle nie pojmuję, czemu udzielacie informacji. Nikt nie zapytał, po diabła facetowi dużo tarniny:Pozdrawiam,
Derty
ach , bo widzisz tu wszyscy weszli na podany adres strony, ktora sie okazala byc e-mailem, wiec wszyscy od razu wiedzieli, ze do altanek i w hurtowej ilosci, wiec skoro facet nie chce krasc to nalezy mu pomoc, prawda Piotrze;-))))

bertrand236
29-10-2007, 11:20
Bez komentarza

Krysia
29-10-2007, 11:24
Bez komentarza

czemu??
SAM napisales PODAL ADRES STRONY, ja Ci to zacytowalam, bo pozniej sie z tego rakiem wycofales hihihihi
a www to nie strona w takim razie a wiec CO;-)
nie masz co komentowac, bo sie zapetliles,ze mnie sie smialiscie, ze nie stworzylam z mejla www, bo cytuje widocznie nie jestem sredniointeligentna, a Ty uwazasz, ze www to nie strona...
masz racje BEZ KOMENTARZA;-)

Piotr
29-10-2007, 11:25
Widzisz Piotr nie kazdy widocznie jest taki MUNDRY jak Ty;-))))
O to bym się nie martwił - jestem przekonany że kto chciał bez trudu sobie z tym adresem poradził... i daruj sobie swoje gówniarskie zagrywki j/w - zresztą widzę że już nawet na inne fora kopiują stąd Twoje inteligentne wywody i mają niezły ubaw... Gratulacje.

Krysia
29-10-2007, 11:26
a prosze;-))))
Lepiej napisz czy jestes ZA wycinka w takiej ilosci tarniny, bo o tym jest topic tak???bo wychodzi ze jestes ZA.

Piotr
29-10-2007, 12:53
a prosze;-))))
Lepiej napisz czy jestes ZA wycinka w takiej ilosci tarniny, bo o tym jest topic tak???
Widzisz, nie wiem jak Ci to powiedzieć (żeby dotarło), ale nie o tym jest ten topic. Człowiek pyta o odłogi tarniny i czy ktoś jest zainteresowany współpracą (a wyobraź sobie że większość terenów ma swoich właścicieli) na większą skalę. Zakładający temat natomiast nie pyta i nie prosi o OPINIE na ten temat Krysi z Olsztyna i czy jej się to podoba czy nie... Histeryczne i emocjonalne reakcje były już w wątkach o misiu tatrzańskim - najpierw wyrok, potem fakty. Tu jest tak samo.

Krysia
29-10-2007, 12:58
to nie jest topic o misiu tatrzanskim, ale skoro zaczynasz to czuje sie wywolana do opdowiedzi: jest to barbarzynstwo, dziwie sie, ze majac psa, a wiec teoretycznie kochajac zwierzeta uwazasz inaczej!!!i zycze Ci w takim razie, tego, ze jak pies zachoruje, a nastapi to szybciej niz myslisz, bo one zyja krocej od nas zebys trafil na lekarza weterynarii, ktory bedzie podchodzil do zwierzat jak powinien, a nie tak jak Ty.
PS- ile wazy Twoj pies???40kg?to tyle co mis zamordowany w Tatrach

Doczu
29-10-2007, 13:05
A tak wogóle to ten watek jest chyba nie o precyzji okresleń a o tarninie. Skupmy się więc może na tym.

Piotr
29-10-2007, 13:10
kochajac zwierzeta uwazasz inaczej!!!i

ktory bedzie podchodzil do zwierzat jak powinien, a nie tak jak Ty.


Lepiej napisz czy jestes ZA wycinka w takiej ilosci tarniny, bo o tym jest topic tak???bo wychodzi ze jestes ZA.
Siedzisz w mojej głowie?
Przepraszam, ale jest pewna granica poziomu do której zejść nie potrafię. Ty jesteś za tą granicą.

Krysia
29-10-2007, 13:14
nie siedze w niczyjej glowie, daj spokoj Piotrze nie wiem o co Ci chodzi zupelnie!!!
PS-Ty masz zone???jak tak to jej wspolczuje, a jak nie- to nie dziwie sie ze nie.
EOD

Doczu masz absolutna racje;-)
skupmy sie na tarninie...

Marcowy
29-10-2007, 13:18
Chyba starczy tego bełkotu, zamykam wątek. Orsini, jesteś na najlepszej drodze do bana.