PDA

Zobacz pełną wersję : Poszukuje amatorskich zdjec niedzwiedzi w Bieszczadach



awanski
29-10-2007, 15:34
Hello, uprzejmie prosze o przesylanie amatorskich zdjec niedzwiedzi w Bieszczadach, szczegolnie w okolicach Otrytu. Jesli ktos ma, prosze o przeslanie na awanski@gmail.com. Z gory dziekuje. Pozdrawiam. Andi

klopsik
29-10-2007, 23:14
Witam
Poszkukje amatorskich zdjec swistakow z okolic zubenskiego i krywego zdjecia prosze wyslac na ziomal@3p.op.pl. dziekuje bardzo za wszystkie fotki.

wojtek legionowo
30-10-2007, 00:07
Hello, uprzejmie prosze o przesylanie amatorskich zdjec niedzwiedzi w Bieszczadach, szczegolnie w okolicach Otrytu. Jesli ktos ma, prosze o przeslanie na awanski@gmail.com. Z gory dziekuje. Pozdrawiam. Andi

Chcesz mieć zdjęcia niedżwiedzi jedż w tatry tam to Ci nawet plecak zdejmą z pleców w Bieszczadach przez kilkadziesiąt lat bywania i to dosyć często.
Widziałem niedżwiedzie trzykrotnie,ale wiem np o miejscach ich gawr tylko pytam się po co ja mam tam chodzić wiem również gdzie przebywają.
Tylko jest powód dlaczego nie idę w te miejsca.
dotąd gdy nie zakłócę ich spokoju mogę być bezpieczny,jeszcze nie tak dawno bo wczesną wiosną Jabol zamieścił zdjęcia pazurów niedżwiedzicy na drzewach w miejscu gdy często tam przebywamy która tym sposobem dawała nam znać,że jesteśmy w tym miejscu intruzami

bertrand236
30-10-2007, 00:35
Wojtek! A co ze świstakami? ;)
Pozdrawiam

katarzynowosc
30-10-2007, 02:22
Bertrandzie, skoro Wojtek nie widział, a Klopsik wciąż szuka... znaczy, że rzecz jest poważna, nie żadne tam hop-siup, jakiś niedźwiedź... :shock:
Fiu-fiu...
Hehe. Pozdrawia! ;)

Jabol
30-10-2007, 10:27
:-D Do jakich celów potrzebujesz zdjęć? Komercyjnych? kolekcjonerskich? naukowych? Zdjęcie misiaczka jest dosć cenną pamiatką żeby wklejać np.na fotosika i potem oglądać w na różnych stronkach...

lucyna
30-10-2007, 10:40
Ostatnio słyszałam, że Miśka z Otrytu poszukuje zajęcia. Ten łajdak Miś Czarne Ucho nie chce płacić jej alimentów. Mimo tego, że dzieciak do złudzenia przypomina tatusia, o pomyłce nie może być mowy. Może biedulka zatrudni się jako modelka i zarobi te parę groszy na mięsko.

buba
30-10-2007, 10:50
ja przypuszczam jak sie troche pogrzebie w tym forum to pare zdjec miskow gdzies z daleka sie znajdzie...ja pare widzialam tutaj, w jakis relacjach czy odnosnikach..ale nie pamietam juz gdzie...

awanski
13-11-2007, 15:56
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi ale jak nie mialem zdjec tak nie mam. Poszukuje zdjec... bo jak narazie znalazlem tylko jedno w galerii ale takie srednie i tak sie zastanawiam jak czesto ludzie spotykaja niedzwiedzie bieszczadzkie... Juz wiele razy szukalem niedzwiedzi w okolicach Polany i Lutowisk.. z naciskiem na Otryt... ale bez skutku... tylko tropy widzialem jak narazie.. A tak na marginesie to jedzie ktos na bieg szlakiem kolejki w Styczniu? Pozdr. Andi

lucyna
13-11-2007, 16:11
Na poważnie. Piękne zdjęcie niedźwiedzia jest w folderze wydanym przez Nadleśnictwo Lutowiska.

awanski
13-11-2007, 23:47
Widze ze jednak musze poszukać u źródła... każdy niby taki bieszczadnik a zdjęcia niedzwiedzia nie ma... W taki razie musze pojechać i sam zrobić. Być może już w przyszłym lecie. Ale jak macie to wysyłajcie!!! Buziaki

bertrand236
13-11-2007, 23:49
Jedź teraz. One jeszcze nie śpią. Łatwiej je w krzaczorach znajdziesz, bo za liśćmi nie będą się chować

awanski
14-11-2007, 15:45
No slyszalem ze jeszcze nie zasnely!!! Tylko ze jestem od Bieszczadow oddalony o poniad 2000 kilometrow obecnie wiec nie zdaze chyba przed zima:)

andrzejp
12-01-2008, 23:36
Kilka lat temu mialo miejsce pewne zdarzenie .Otoz ojciec jadac stokowka napotkal pewnego pana . Człowiek ten byl jednak troche wybrakowany. Brakowalo mu pol uda i troche bark mial nadgryziony. pech chodzi po ludziach a czasami moze nawet ugryzc. Tak czy inaczej milego szukania miśkow. Powodzenia.

vm2301
13-01-2008, 10:19
Wypadek taki na pewno odbił sie szerokim echem...jakiś link do mediów?

Pozdrawiam:)

irek
13-01-2008, 10:33
Hello, uprzejmie prosze o przesylanie amatorskich zdjec niedzwiedzi w Bieszczadach, szczegolnie w okolicach Otrytu. Jesli ktos ma, prosze o przeslanie na awanski@gmail.com. Z gory dziekuje. Pozdrawiam. Andi

Niestety wszyscy autorzy zdjęć nie żyją :mrgreen:

andrzejp
13-01-2008, 14:09
Wybaczcie moze pszesadzilem uzywajac zwrotu "kilka lat temu". Bo wlasciwie to bylo jakies 8 lat temu. Czyli takie wieksze kilka. Ciezko mi podac jakikolwiek link -sprawa sie przeterminowala ale jest to prwdziwe zdarzenie. Bohaterem byl jesli dobrze pamietam nijaki " zamana"

ludwik
13-01-2008, 14:47
"Bertrand" napisał, że nie śpią. Jasne! Nie śpią, a teraz lecą na mięsie. Jeśli chcesz zrobić foto tym ludojadom, to żaden problem. Wiem, gdzie łazi samica z bliźniakami z zeszłego roku, ale kolega prosił, żeby nikogo tam nie posyłać, z kilku względów.
Teraz, jeśli zechcesz - spotkasz misia bez problemu - łatwo je wytropić.
Jak połazisz trochę, miś sam Ciebie znajdzie.
Pozdrawiam

andrzejp
13-01-2008, 18:31
Myśle że już śpią. Laziłem dzis pół dnia po lesie w okolicach beniowej. Niedzwiedzia tropow brak za to wilków masa. Okolice Mucznego tez bez grasujacego misia.

Browar
13-01-2008, 23:19
Wybaczcie moze pszesadzilem uzywajac zwrotu "kilka lat temu". Bo wlasciwie to bylo jakies 8 lat temu. Czyli takie wieksze kilka. Ciezko mi podac jakikolwiek link -sprawa sie przeterminowala ale jest to prwdziwe zdarzenie. Bohaterem byl jesli dobrze pamietam nijaki " zamana"

Dobrze pamiętasz.Jarek chętnie "okazuje ślady" i "dzieli się opowieścią".

jacekp
14-01-2008, 00:51
To ze "okazuje slady" jakos mnie nie dziwi ;)

klopsik
16-01-2008, 19:15
A "Zamana" przypadkiem to nie spotkal kibicow karapty krosno ? Przebranych za bialego misia ale pomlili droge i na krupowki nie dotarli ,trafili na Zamane.

joorg
16-01-2008, 20:07
Widze ze jednak musze poszukać u źródła... każdy niby taki bieszczadnik a zdjęcia niedzwiedzia nie ma... W taki razie musze pojechać i sam zrobić. Być może już w przyszłym lecie. Ale jak macie to wysyłajcie!!! Buziaki

Nie ma sprawy , zapraszamy ... napisz testament , pakuj plecak i w drogę. Misie, a zwłaszcza Bieszczadzkie Niedżwiedzice czekają z utęsknieniem na Ciebie.
ps. jeżeli mogę Ci coś poradzić to "najlepsze ujęcia " wychodzą wtedy jak znajdziesz się pomiędzy małym misiem a matką-niedżwiedzicą ,... i dobrze, że aparat fot. nie rejestruje w tym czasie "zapachu":lol: robiącego "fotki ".
Ostatnio słyszałem opowieść o starym myśliwym , który "poszedł za potrzebą" oparwszy wcześniej karabinek o drzewo i wtedy z opuszczonymi moro-spodniami naszła go niedżwidzica .... reszta do domyślenia, finał był szcześliwy za wyjątkiem smrodu.
ps2 Jeżeli chcesz mieć dobre i wyrażne zdjęcie misia to jedż na Krupówki, tylko potem nie utop misia.;)

andrzejp
16-01-2008, 22:15
Przynajmniej pod wpływem tak silnego impulsu owy myśliwy nie musiał się długo meczyc.

żubr
25-03-2008, 14:37
...miski już nie śpią a wręcz przeciwnie...wesoło chaszczują i szukają turystów...