PDA

Zobacz pełną wersję : Bieszczadzka marka



Krzysztof Franczak
02-12-2007, 22:31
Zastanawiam się czy są w Bieszczadach miejsca ,firmy, produkty o których można powiedzieć ,że mają markę ? Przy czym jako markę rozumię stałą jakość.

Anyczka20
02-12-2007, 22:33
BOSZ :mrgreen:

Krzysztof Franczak
02-12-2007, 22:37
strzal w 10

irek
02-12-2007, 23:01
Grupa Bieszczady

Krzysztof Franczak
02-12-2007, 23:19
Grupa Bieszczady
bieszczady.net.pl:mrgreen:

vm2301
03-12-2007, 13:03
Gmina Baligród wśród "produktów lokalnych" wymienia węgiel drzewny, meble ogrodowe, chleb baligrodzki, wiele rzeźb, obrazów i ręcznie tkanych obrusów, miód, a nawet deski z tartaku, pstrąga, czy kwiaty z papieru.

Wierzę, że turysta skłonny do zakupu suwenirów sięgnie po wskazane przez "promotora" produkty, choc to tylko reklamy miejscowych "producentów".

Pozdrawiam :)

PS> aha, zapomniałem o najlepszym produkcie lokalnym:

Bieszczadzkim Forum Dyskusyjnym:-P

Browar
03-12-2007, 20:01
Bieszczadzkiego Forum lokalnym produktem raczej bym nie nazwał-jest alokalny,ogólnopolski.A unikalnym "produktem" (czy się to komu podoba czy też nie),nie występującym gdzie indziej są dusiołki i zakapiory :twisted:

lucyna
03-12-2007, 20:28
maczanka jako produkt lokalny
Fundacja Bieszczadzka przedsiębiorstwo
szlak ikon doliny Sanu jako produkt turystyczny

iza
03-12-2007, 20:55
Co to jest maczanka ?

lucyna
03-12-2007, 21:04
3 szklanki mleka, 1 szklanka wody, 4 jaja, trochę mąki, sól, pieprz
Zagotowujesz mleko z wodą. Następnie studzisz mniej więcej do 40 stopni i wbijasz kolejno jajka, dokladnie rozbijając je w płynie. Potem już na płycie kuchennej dodajesz stopniowo mąkę dokładnie kłucąc potrawę. Uzyskujesz konsystencję budyniu. Pod koniec gotowania dodajesz przyprawy. Taka maczanka podawana była np. do pierogów.
Mój przepis: do ugotowanej maczanki dodajesz cebulkę usmażoną na szyneczce lub boczku. Możesz dodać np. kostkę bulionu warzywnego lub jarzynkę. Zjadam z chlebkiem. Maczankę je się bez sztućców. Chleb macza sie w potrawie stąd nazwa.

andrzej627
03-12-2007, 21:18
Maczankę je się bez sztućców. Chleb macza sie w potrawie stąd nazwa.
A gdzie to serwują?

Krzysztof Franczak
03-12-2007, 21:20
no właśnie gdzie?

irek
03-12-2007, 21:29
Proponuje zeby Lucyna przyjechala na KIMB i zrobila dla wszystkich maczanke z opisu smakuje niezle chetnie bym sprobowal co ty na to skladniki juz zabezpieczymy

andrzej627
03-12-2007, 21:56
Proponuje zeby Lucyna przyjechala na KIMB i zrobila dla wszystkich maczanke
Świetny pomysł.

Lucyna, bez Ciebie na forum nie byłoby tak fajnie. Na KIMBie bez Ciebie się nie obejdziemy.

iza
03-12-2007, 22:50
Panowie bardzo dobry pomysł .Ja w ramach pomocy dla Lucyny zobowiązuje się do mienszania w trakcie produkcji tejże maczanki ( bardzo starannego ) . Tym sposobem zapoznamy się z lokalnym produktem - ba może nawet zawieziemy przepis do swoich kuchni .
Jednocześnie ocalimy co najmniej jednego barana .

PS.Zgadzam się z Andrzejem , bez Lucyny było kiepsko .

leszczu
07-12-2007, 00:21
Większość rzeczy zawartej na tej stronce ;)

http://www.bieszczady.pl/produkt

kobieta_bieszczadzka
07-12-2007, 00:49
nie występującym gdzie indziej są dusiołki i zakapiory


No ja bym tak nie szalała :mrgreen:.... dusiołków dostatek w innych regionach, co nie oznacza, że Bieszczadzkie nie są wyjątkowe i niepowtarzalne.... a co do zakapiorów... to hm.....:twisted:..... jakby to ująć..... a zakapiorów to ja ostatnio mnogo widziała ....:razz:8-)... no raczej nie tych bieszczadzkich ....


Co do tematu głównego...

- produktem regionalnym jest chyba pasztet z dzika z Wilczej....
- a czy ktoś wspominał o kolejce??? może i czasy świetności ma już dawno za sobą, ale chyba jest mało osób w kraju, które nie słyszały o niej....

Barnaba
07-12-2007, 02:56
a pojadłbym chleba z Baligrodu. Jejku jakie to dobre jest. A nie jakaś tam wydmuszka co to mam pod nazwą chleba.

freebies
03-01-2008, 00:15
3 szklanki mleka, 1 szklanka wody, 4 jaja, trochę mąki, sól, pieprz
Zagotowujesz mleko z wodą. Następnie studzisz mniej więcej do 40 stopni i wbijasz kolejno jajka, dokladnie rozbijając je w płynie. Potem już na płycie kuchennej dodajesz stopniowo mąkę dokładnie kłucąc potrawę. Uzyskujesz konsystencję budyniu. Pod koniec gotowania dodajesz przyprawy. Taka maczanka podawana była np. do pierogów.
Mój przepis: do ugotowanej maczanki dodajesz cebulkę usmażoną na szyneczce lub boczku. Możesz dodać np. kostkę bulionu warzywnego lub jarzynkę. Zjadam z chlebkiem. Maczankę je się bez sztućców. Chleb macza sie w potrawie stąd nazwa.

Ja sie na tym wychowałem Lucyno i nie spotkałem wiele osob w zyciu , które wiedza co to jest "maczanaka" aaaaa młody nie jestem już..:razz:

szacun !!!!!!!!!!!!!!!!!

od teraz nic złego na Ciebie nie powiem .