PDA

Zobacz pełną wersję : Bieszczadzkie wyciągi 2007



WojtekR
03-12-2007, 01:09
Przez ostatni weekend pokusiłem się o "sprawdzenie" bieszczadzkich wyciągów... Kiepściunio to wyglada:
1. Komańcza - nie działa i nie wiadomo kiedy ruszy (stok nie przygotowany)
2. Lesko Huzele - cisza (może na święta ruszy)
3. Weremień - 30.11. właśnie ruszył, dobrze przygotowany
4. Karlików (pogranicze Bieszczadów i Beskidu Niskiego) - działa, świetnie przygotowany
5. Bystre - cisza, może wkrótce ruszy - stok nie przygotowany
6. Cisna - wkrótce rusza (na razie spokój i cisza)
7. Kalnica - chyba nie będzie czynny w sezonie (wyciąg - staruszek)
8. Ustrzyki G. - może ruszy (na razie nic się nie dzieje)
9. Bukowiec - w likwidacji (a był niezły!)
10. Polańczyk - nikt nic nie wie ("Dedal" niezbyt zainteresowany!)
11. Solina WDW "Jawor" - ośrodek w remoncie to zapewne i wyciąg nie będzie działał (cisza, trudno uzyskać jakąkolwiek informację!)
12. Ustrzyki D. - Laworta nie przygotowana, Gromadzyń także (ponoć ok. 8 lub 13 XII ruszą, ale nie mają jeszcze odbioru technicznego)
13. Arłamów - cisza, brak warunków narciarskich
Jak więc widać w większości bieszczadzkie wyciągi śpią snem jesienno-zimowym :-? a braci narciarskiej aż "palą" się narty na nogach! "Oj, niedobrze, niedobrze..." można powtórzyć za "Rycerzami trzema..."

Polej
03-12-2007, 09:29
Los wyciągu w Ustrzykach Górnych jest wielką niewiadomą. Park wystawił działkę ze znajdującym się na niej wyciągiem na przetarg. Nim zakończy się cała procedura może już być po sezonie :-?
http://www.bdpn.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=256&Itemid=26

vm2301
03-12-2007, 12:53
w zeszłym roku w Bystrem (pod koniec grudnia) nie ruszył.

Stok był przygotowany ponoć, jeno temperatura nie pozwoliła na uruchomienie armatek, które zresztą ponoć są w kiepskim stanie technicznym

Browar
03-12-2007, 20:35
http://ww6.tvp.pl/400,20071201612002.strona

irek
03-12-2007, 21:24
Weremien - juz w piatek chodzil teraz trawa, bylem dzis
Karlikow cos mi sie nie chce wierzyc jest taka odwilz, ze np nad na szer. soliny nie ma sniegu
Polanczyk teraz administruje P. Mrugala (laworta gromadzyn) wiec pewnie jak beda warunki to ruszy

WojtekR
03-12-2007, 22:41
Weremien - juz w piatek chodzil teraz trawa, bylem dzis
Karlikow cos mi sie nie chce wierzyc jest taka odwilz, ze np nad na szer. soliny nie ma sniegu
Polanczyk teraz administruje P. Mrugala (laworta gromadzyn) wiec pewnie jak beda warunki to ruszy

1. Co do Karlikowa: zdjęcie z soboty 30.11.2007,
2.Weremień ruszył w sobotę o godz. 15.00 (informacja uzyskana na miejscu od własciciela/włascicielki). Gdy byłem przy wyciągu - był jeszcze testowany!
3. Polańczyk-byłem w "Dedalu" i nikt nie był w stanie określić: kto administruje i kiedy ruszy wyciąg
Co do wiary... no cóż, też mi się nie chciało wierzyć w informacje na temat wyciągów w serwisie bieszczady.net.pl, więc sprawdziłem większość osobiście... Wyniki "zwiadu" j.w.

QSQS
03-12-2007, 23:11
ten na filmie ma włąsny wyciąg.. i to w Bieszczadach..

http://www.youtube.com/watch?v=O205eXGdvDE

irek
04-12-2007, 08:16
1. Co do Karlikowa: zdjęcie z soboty 30.11.2007,
2.Weremień ruszył w sobotę o godz. 15.00 (informacja uzyskana na miejscu od własciciela/włascicielki). Gdy byłem przy wyciągu - był jeszcze testowany!
3. Polańczyk-byłem w "Dedalu" i nikt nie był w stanie określić: kto administruje i kiedy ruszy wyciąg
Co do wiary... no cóż, też mi się nie chciało wierzyć w informacje na temat wyciągów w serwisie bieszczady.net.pl, więc sprawdziłem większość osobiście... Wyniki "zwiadu" j.w.

W sobote wieczorem to ja jeszcze mialem problem z przejazdem z Dolzycy do Terki a wczoraj juz wszystkie drogi w gorach byly czarne. O Polanczyku juz chyba napisalem wiec nie wiem czemu upierasz sie przy tym Dedalu, ze prowadzi go obecnie Mrugala wiadomo juz od lata.
Warunki na wyciagach w serwisie beieszczady sa stare bo bez sensu je aktualizowac jak wyciagi stoja.
Jeszcze moze info o Cisnej - wyciag ma nowego dzierzawce

Piotr
04-12-2007, 09:25
Karlików był czynny w sobotę; w niedzielę już zdaje się nie ruszył - choć miał. Podobnie Weremień. Puławy były czynne i sobotę i w niedzielę.

Nowego dzierżawcę ma też Komańcza (p.Czekierda) a dokładnie ma go od zeszłego sezonu, w zeszłym wiele się nie działo; głównie przez brak śniegu. Jednak to i tak lepiej niż gdyby został w rękach Gminy i pracował tylko w ferie. Przygotowany to on raczej nigdy nie będzie - spadnie śnieg, ubiją nartami = przygotowanie. Ratraka, itp niet.

WojtekR
04-12-2007, 12:24
[...] O Polanczyku juz chyba napisalem wiec nie wiem czemu upierasz sie przy tym Dedalu, ze prowadzi go obecnie Mrugala wiadomo juz od lata. [...]

Nie upieram się przy "Dedalu"... Byłem w nim, gdyż mnie tam skierowano (jak wynika z ich strony są właścicielem wyciągu i nim administrują (http://www.ta.pl/owrdedal.html). Próbowałem zweryfikować informacje, ale nikt nie był w stanie mi ich udzielić. Czyż to nie symptomatyczne? Nie wszyscy mieszkają w Bieszczadach i znają panujące tam "stosunki", a chcieliby dowiedzieć się coś więcej na temat warunków do uprawiania narciarstwa: pokrywy śnieżnej, godzin, w jakich działa (nie mówiąc czy w ogóle działa), atrakcji itp.
Rozmawiałem z wieloma ludźmi, niekoniecznie z tymi, którzy patrzą na Bieszczady jedynie przez pryzmat ich dzikości przyrodniczo-kulturowej, ale także z uwagi, że mieszkają tam i chcą by coś się zmieniało i działo. Prawie wszyscy (może miałem pecha :-( ) twierdzili: "tu chyba nic się nie zmieni - z jednej strony park, z drugiej konserwatywne, nie wychylające się w niczym samorządy". Pełne "samozadowolenie"... Szkoda.

takitam
05-12-2007, 12:22
Według wszelkich znaków i przepowiedni długoterminowych - wypada modlić się o opady śniegu. W tej chwili nawet połoniny szare, nie mówiąc o dolinach.
Podobno są w sklepach hulajnogi, którymi można sie poruszać bez śniegu :lol:

Nie wiem jednakowoż, co mówi przepis - czy wolno np. z Tarnicy ?

Krzysztof Franczak
05-12-2007, 14:57
ten na filmie ma włąsny wyciąg.. i to w Bieszczadach..

http://www.youtube.com/watch?v=O205eXGdvDE

No to jest wyciąg, podciąg, zaciąg,wciąg i kto wie co jeszcze , ale bombowa zabawa:grin:

Forest
14-12-2007, 13:39
Witam proponuję stawać do przetargu na wyciąg narciarski w Ustrzykach Górnych BPN pozbywa się kury znoszącej złote jaja ciekawe dlaczego, przecież nie można się opędzić od turystów wypoczywających zimą w Ustrzykach a już na wyciąg pchają się drzwiami i oknami .Nawet długość stoku powala na kolana tylko patrzeć aż pojawią się mistrzowie szusowania z Austrii i Francji nawet spodziewałbym się kilku mistrzów z USA. Pozdrawiam i życzę powodzenia podobno sam Alberto Tomba staje do przetargu:)

takitam
14-12-2007, 22:33
Alberto ?
Ponoć wyciąg ma przejąć Polski Związek Skoków Narciarskich i wybudować mamuta. :lol:

Piotr
03-01-2008, 12:30
Pewne zmiany zaszły na wyciągu w Komańczy:
Wyremontowany został niewielki parking pod wyciągiem oraz droga dojazdowa pod wyciąg. Zakupiono również ratrak.