PDA

Zobacz pełną wersję : W sprawie nowego regulaminu forum



Basia Z.
19-12-2007, 18:19
Witam !

Otrzymałam za wypowiedź w pewnym temacie karne punkty.
Nie uważam swojej wypowiedzi za obraźliwą wobec kogokolwiek, nie używałam słów wulgarnych, nie spamowałam.

Faktycznie mogła być uznana za wypowiedź "nie na temat" ale była moją pierwszą wypowiedzią "nie na temat" w tamtym wątku, a więc nie można jej chyba uznać za uporczywą.

Od kiedy wypowiedź nie na temat jest uznawana za uporczywą ?
Po ilu postach nie na temat ?

Wobec czego mam pytanie - czy oprócz karnych punktów można otrzymać wyjaśnienie (na priv) za co były te karne punkty i ile ich było ?
Chodzi mi o to, aby się ustrzec takich wypowiedzi w przyszłości, gdyż widocznie nie znam jeszcze dobrze zwyczajów tego forum.

Pozdrowienia

Basia

Piotr
19-12-2007, 18:47
Od kiedy wypowiedź nie na temat jest uznawana za uporczywą ?
Po ilu postach nie na temat ?
Nie będziemy sie licytować ile postów można pisać nie na temat. Wystarczy jeden - oczywiście nowi użytkownicy niekoniecznie muszą od razu dostać ostrzeżenie, ale Ty już wystarczająco dobrze znasz to forum. Co innego lekko odbiec od tematu a co innego pisać o czymś zupełnie innym.

Otrzymałaś 2pkt za pisanie nie na temat i w nieodpowiednim dziale - masz to zapisane. Otrzymali je wszyscy, którzy tam napisali w tej sprawie. W kwestiach regulaminowych piszemy właśnie tu - w dziale TECHNICZNE - a nie rozwalamy kolejny wątek.

Basia Z.
19-12-2007, 19:02
Nie będziemy sie licytować ile postów można pisać nie na temat. Wystarczy jeden - oczywiście nowi użytkownicy niekoniecznie muszą od razu dostać ostrzeżenie, ale Ty już wystarczająco dobrze znasz to forum. Co innego lekko odbiec od tematu a co innego pisać o czymś zupełnie innym.



OK - napisałam to z lekkim przymrużeniem oka, chociaż nie wstawiłam "emotka".

W przyszłości (mam nadzieję że nie będzie potrzeby, bo postaram się pilnować) przydałoby się jednak chyba każdemu jednocześnie z przyznanymi "punktami karnymi" krótka informacja na priv - ile tych punktów i za co.

Pozdrowienia

Basia

5990

P.S.

Przepraszam - koryguję.
Dopiero teraz zauważyłam ze po kliknięciu na ten czerwony punkt wyświetla się ilość punktów i informacja za co one są
Wobec tego moje uwagi są bezprzedmiotowe, a taki sposób informacji uważam za całkowicie wystarczający.

Michał
19-12-2007, 20:32
Witam
Ale sie porąbiło

Mam pytanie - poważnie (bo może jeszcze czasem zachce mnie się coś skrobnąć):

ver.1. - ja*******, ale forum się porąbało ---- pkt. karnych?
ver.2. - ja pier..ę, ale forum sie porąbało ---- pkt. karnych?

Poproszę o uzasadnienie czym różnią sie te wersje i dlaczego.

Pozdrówka

admin
19-12-2007, 20:36
Panu już dziękujemy! 30 dni niestandardowego odpoczynku od forum.

Polej
19-12-2007, 22:57
Panu już dziękujemy! 30 dni niestandardowego odpoczynku od forum.

Michał, no to sobie nagrzebałeś ;) To tak dla żartu, a tak na serio, to czemu właściwie mają służyć te obostrzenia ? Po przeczytaniu regulaminu, powiem szczerze, aż strach coś skrobnąć, aby nie dostać punktów. Człowiek czuje się jak za kierownicą, i po małym kielichu nie odważy się na pewno siadać do ... klawiatury. Czy aby nie na zbyt rygorystycznie potraktowano temat ?

admin
19-12-2007, 23:22
Spokojnie. Te "obostrzenia" to żadna nowość. Działają na forum już od kilku miesięcy.
Teraz je opisaliśmy.
Nie jest rzecz w tym by Michała prosić o to by przestał. Rzecz w tym by ON wiedział, że jeśli zrobi to co zrobił to są narzędzia, które mogą go wyeliminować z forum.
Jak w życiu.

Forum się rozrasta. Trzeba zacząć nad tym wszystkim jakoś panować by forum było forum.

Anyczka20
19-12-2007, 23:40
Czy aby nie na zbyt rygorystycznie potraktowano temat ?
Moim zdaniem nie. Forum od jakiegoś czasu zeszło na psy. Oprócz osobistych wycieczek i innych bzdetów nic ciekawego nie można było poczytać. I mam nadzieje, że to sie zmieni. A szczególnie 2 punkt regulaminu będzie bardziej przestrzegany. Bo jak narazie to jakoś licho z tym. :roll:

Piotr
19-12-2007, 23:42
Czy aby nie na zbyt rygorystycznie potraktowano temat ?
Nie wydaje mi się. Gdzie tam jest napisane że za byka ortograficznego czy pisanie capsem, itp., itd. można dostać ostrzeżenie? Ja nie widze.
Ostrzeżenia do tej pory były głównie rozdawane za: spam, ataki personalne i rozwalanie wątków poprzez pisanie nie na temat. Nie sądzę żeby to specjalnie uległo zmianie. Ponadto ostrzeżenia wygasają po 10 dniach. Kara że szok :) Sam mam i nie płacze :)

Po niektórych wypowiedziach mam wrażenie że to forum jest jedynym, jakie niektórzy użytkownicy widzieli w życiu. O netykiecie też dowiedzieli się dziś - z nowego regulaminu, którego niemal połowa pkt. pochodzi z tejże.
Nie desperujcie :)

BTW: korzystam z wielu forów, głównie jako czytający. Z wielu zrezygnowałem, bo nie odpowiadały mi zasady, które tam panowały. Poważnie - mieli jakieś regulaminy i inne bzdety :shock: Naprawdę mieli...

Derty
20-12-2007, 01:01
Po przeczytaniu regulaminu, powiem szczerze, aż strach coś skrobnąć, aby nie dostać punktów.

Polej, Ty akurat nie musisz się bać nowych-starych regulaminów:P Ale jednak przez nadmiar postów OT zaczęły się rozsypywać wątki tu i ówdzie. Mnie osobiście nie przeszkadza, gdy dwie osoby sobie publicznie dokładają. Lecz chodzi o to, żeby wątek pozostał czytelny dla wszystkich. Dyskusja - ot choćby jak w wątku o Bieszczadach w ogniu - jest łatwa w odbiorze, klarowna, nie trzeba zamęczać kółka w myszy przeskakując nad wypowiedziami zupełnie nie ad rem. To jest pewna wartość. 3 czy 4 post nie na temat powoduje, ze czytelnik wychodzi z wątku, bo po co mu szukać końca dygresji lub jakiejś słownej naparzanki? Dla tych ostatnich dobre jest PW, dla dygresji jest OT lub Szałtboks. Ot i tyle...samodyscyplina nie zaszkodzi:) Choć wiem po sobie jakie to trudne.

Pozdrawiam,
Derty

pipa
20-12-2007, 07:59
Witam

Panu już dziękujemy! 30 dni niestandardowego odpoczynku od forum.

"Rok nie wyrok" - jak to mawiają.
Tylko gdzie odpowiedź na zadane pytanko?

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
i do "zobaczenia" najwcześniej za 29 dni.

Michał

P.s.
Nie banuj tego adresu - koleżanka litościwie udostępniła mi te kilka linijek

Krysia
20-12-2007, 08:33
pipa vel Michał nie umiesz się zalogować ze swojego kompa poprostu zmieniając IP?;-)to banalnie proste-nawet ja to potrafię;-)
a w temacie: może jakiś dział jakiś hyde park czy cuś gdzie będzie można pisać nie na temat i nie bać się (???załóżmy, że ktoś kto nie umie tej sztuczki z początku mojego postu może się bać;-) ) bana, ostrzeżeń i innych?

pipa
20-12-2007, 08:41
Witaj

pipa vel Michał nie umiesz się zalogować ze swojego kompa poprostu zmieniając IP?;-)to banalnie proste-nawet ja to potrafię;-)
a w temacie: może jakiś dział jakiś hyde park czy cuś gdzie będzie można pisać nie na temat i nie bać się (???załóżmy, że ktoś kto nie umie tej sztuczki z początku mojego postu może się bać;-) ) bana, ostrzeżeń i innych?

Sądzisz, że admin albo modzi to barany?
Ban jest na loga.

Spadam, nie zamierzam nadużywać cierpliwości admina.
Ban to ban i przyjmuję z pokorą wyrok.

Pa

Michał

Basia Z.
20-12-2007, 08:51
pipa vel Michał nie umiesz się zalogować ze swojego kompa poprostu zmieniając IP?;-)to banalnie proste-nawet ja to potrafię;-)
a w temacie: może jakiś dział jakiś hyde park czy cuś gdzie będzie można pisać nie na temat i nie bać się (???załóżmy, że ktoś kto nie umie tej sztuczki z początku mojego postu może się bać;-) ) bana, ostrzeżeń i innych?

Po pierwsze - mi się nie podoba ten sposób oszukiwania (bo i po co ? - tygodnia bez forum nie można wytrzymać ?) - i wydaje mi się że za to można by dostać poważniejszego bana.

Po drugie - nie zawsze się da - ja np. piszę z sieci, która "na zewnątrz" ma stały numer IP.
A poza tym chyba blokuje się nie IP a użytkownika. W każdym razie tak byłoby słuszniejsze.
Wolę nie testować. :wink:

Hyde Park - przecież istnieje - właśnie tu piszemy (Inne tematy).

Natomiast mam uwagę taką - że tematy bardzo często (i to na wszelkich forach) dryfują w kierunku OT.
Choćby aktualny temat "Nowe szlaki w Bieszczadach" - zaczęło się od nowych szlaków a poszło w kierunku opisów własnych przeżyć w rejonie Matragony i Hyrlatej - i nadal jest to temat ciekawy i wartościowy (oczywiście IMHO, może ktoś inny ma inne zdanie).

Wcale nie uważam OT za coś złego, dopóki faktycznie tematy nie zamieniają się w personalne przepychanki.

Wręcz przeciwnie - czasem najciekawsze bywają wątki OT.

Moderator będzie musiał być bardzo czujny żeby nie "przedobrzyć".

Pozdrowienia

Basia

Krysia
20-12-2007, 08:59
Po drugie - nie zawsze się da - ja np. piszę z sieci, która "na zewnątrz" ma stały numer IP.

o ile się założysz,że się DA;-)))))

Basia Z.
20-12-2007, 09:25
o ile się założysz,że się DA;-)))))

Pewnie że się da, mogę np. iść sobie do kafejki internetowej i "nadawać" stamtąd.

(Przy założeniu, że blokowane jest IP)

Ale PO CO ????

B.

Polej
20-12-2007, 09:26
a w temacie: może jakiś dział jakiś hyde park czy cuś gdzie będzie można pisać nie na temat i nie bać się

To chyba nie jest dobry pomysł. Myślę, że Forum straciłoby zupełnie swój charakter uruchamiając miejsce niemoderowane, które na pewno z czasem zamieni się w faktyczny „kibel” gdzie można obrzucać się błotem, epitetami, emanujące agresją itd. Jeśli znacie forum 321góry i TOI TOI (a wielu tu zna), to wiecie o czym mówię.

Krysia
20-12-2007, 10:09
Pewnie że się da, mogę np. iść sobie do kafejki internetowej i "nadawać" stamtąd.

(Przy założeniu, że blokowane jest IP)

Ale PO CO ????

B.
Basiu NIE z kafejki a ze zbanowanego IP;-)
jaśniej: Piotr daje mi bana nie na nicka , a na IP, ja się loguję pod innym nickiem, ale dokładnie z tego samego kompa. I też mamy stałe łącze i stały adres IP w pracy;-)
To naprawdę banalnie proste, są poprostu strony www "zmieniające" bo stricte nie zmieniają, IP. Adresów nie podaję, bo kto wie czy sama ich nie wykorzystam kiedyś;-)

A jak to po co?po to , żeby pisać?tu to pal licho, bo czytać można, ale są fora, gdzie tylko po zalogowaniu można czytać to co inni piszą, a wtedy to już bardzo przydatne hihihi

admin
20-12-2007, 10:19
Chcę powiedzieć, że to forum świetnie wykrywa także podwójne tożsamości.
Banuję narazie tylko nick główny - nie banuję adresu IP (uznaję, że póki co jest to wystarczająca kara).
Nic nie szkodzi na przeszkodzie by to zmienić.

Komputer nie składa się tylko z adresu IP i nie tylko on Cię identyfikuje jednoznacznie w sieci.


o ile się założysz,że się DA;-)))))

To co przyjmujesz zakład?

Marcowy
20-12-2007, 12:02
Wcale nie uważam OT za coś złego, dopóki faktycznie tematy nie zamieniają się w personalne przepychanki.

Wręcz przeciwnie - czasem najciekawsze bywają wątki OT.

Moderator będzie musiał być bardzo czujny żeby nie "przedobrzyć".


O ile wiem, żaden z modów nie jest przewrażliwiony. Sporadyczne i subtelne offtopowe komentarze nie skutkują wysyłaniem bandy siepaczy, którzy nad ranem wyłamują drzwi do domu niepokornego usera ;) Jasne, jest i zawsze będzie problem z oceną, czy - mówiąc kolokwialnie - pała została już przegięta czy jeszcze nie. Ale - przez analogię - gdyby w świecie realnym dało się sprecyzować i skodyfikować wszystkie potencjalne wykroczenia, wystarczyłyby same kodeksy i policjanci, ale stwierdzaniem winy zajmują się jednak niezawisłe sądy. My raczej nie mamy na to czasu, nawet na sądy 24-godzinne. Pozdrawiam :razz:



a w temacie: może jakiś dział jakiś hyde park czy cuś gdzie będzie można pisać nie na temat i nie bać się (???załóżmy, że ktoś kto nie umie tej sztuczki z początku mojego postu może się bać;-) ) bana, ostrzeżeń i innych?

Ale czego konkretnie się boisz? Że ktoś nie pozwoli, żeby tu bluzgać, obrażać czy rozbijać sensowne dyskusje? I czego ci brakuje? Może szukasz w złym miejscu? To jest forum tematyczne, profilowane - ludzie wchodzą tu, by dowiedzieć się czegoś sensownego i podyskutować, jeśli mają coś do powiedzenia.

Tworzenie atmosfery strachu, szukanie kruczków, by obejść zakazy, oburzenie z powodu rzekomo restrykcyjnej cenzury - to po prostu piaskownica...

I jeszcze jedna ważna rzecz, o której Adminowi pewnie nie wypada wspominać (doceniam, że do tej pory nie użył tego argumentu, choć mógł to zrobić z czystym sumieniem). To jest prywatny portal i prywatne forum. Ktoś płaci i poświęca czas, żebyśmy mogli się tu spotykać. Jego dobre prawo, żeby zapraszać tu gości i jednocześnie wyznaczać zasady wizyty. Że "odpłacamy" generując ruch na stronie, dzięki czemu właściciel może zarabiać na reklamodawcach? No proszę, to tak jak w dobrej knajpie - goście też zostawiają tam pieniądze i dają restauratorowi zarabiać na chleb. Ale niech spróbują się awanturować, obrażać innych albo pluć na podłogę...

Przepraszam, mam wrażenie, że piszę straszne komunały :oops:

lucyna
20-12-2007, 15:53
Ja w kwestii formalnej. Czy przeszłam już na 10 dniowy zasłużony odpoczynek i za razem do historii czy jeszcze nie.
Robiąc rachunek sumienia wyszło mi, że mam 8 punktów karnych:
- nie kamić trolla, troll niekarmiony zdycha=atak presonalny na innego usera 5 punktów,
- niewłaściwy język lub wulgarny (nie zacytuję) 1 punkt karny
- wypowiedzi nie na temat 2 punkty karne .

Łącznie wyszło mi 8 punktów karnych. Przy 7 jest się odłączonym od foruma.
Wbrew pozorom sprawa nie jest błaha. Chodzi o pierwszeństwo. Czy Michał jako pierwszy dostąpił zaszczytu odcięcia czy ja?

kobieta_bieszczadzka
20-12-2007, 16:04
" - wypowiedzi nie na temat 2 punkty karne "


info: nie ma potwierdzenia niniejszych punktów karnych. do wyjaśnienia

Derty
20-12-2007, 17:27
Lucyna chce odpocząć od Forum:D:D:D Więc dopisała sobie karę:P
Ehh... regulamin nie zmienił się zanadto Moi Drodzy. Ani netykieta. To myśmy przestali o nich pamiętać. Tylko tyle i aż tyle.
Pozdrawiam,
Derty

Piotr
20-12-2007, 17:42
J
Robiąc rachunek sumienia wyszło mi, że mam 8 punktów karnych:
Masz tyle ile jest zapisane w profilu:
http://forum.bieszczady.info.pl/member.php?u=845
Liczenie zostaw automatowi. Ile i za co: regulamin pkt.15

lucyna
20-12-2007, 18:58
Masz tyle ile jest zapisane w profilu:
http://forum.bieszczady.info.pl/member.php?u=845
Liczenie zostaw automatowi. Ile i za co: regulamin pkt.15
Tylko jedno ale. W dyskusji wzięło udział 3 userów. 2 zostało ukaranych 2 punktami karnymi, a 1 nie. Tym nieukaranym byłam ja. Jakby nie liczyć Modzie brakuje mi 2 punktów karnych.

Piotr
20-12-2007, 19:02
Jakby nie liczyć Modzie brakuje mi 2 punktów karnych.
ROC. Jeżeli koniecznie chcesz bana, to daj znać - żaden problem.

lucyna
20-12-2007, 19:06
ROC. Jeżeli koniecznie chcesz bana, to daj znać - żaden problem.
Ja jestem tylko skromnym userem. To Ty Piotrze musisz podjąć decyzję o zbanowaniu mnie.

admin
20-12-2007, 19:12
Lucyna! O co Ci chodzi naprawdę? Chcesz się przekonać jak to jest, czy też chcesz Piotrka sprowokować wyprowadzając go z równowagi?
Wyłącz kompa i zapomnij o forum na 10 dni, a będziesz wiedziała :]
Daj ludziom żyć.

lucyna
20-12-2007, 19:30
Nie Adminie reaguję po kobiecemu, czyli alogicznie. Poprostu jestem wściekła na Ciebie za zbanowanie Mojego Ulubionego Pana Michała.

admin
20-12-2007, 20:04
No przepraszam :) Ale nie martw się za 30 dni Michał wróci.

lucyna
20-12-2007, 20:16
Nie kpij. Zbanowałeś go za mniejsze przewinienie. To była tylko prowokacja.

admin
20-12-2007, 20:53
Która widać odniosła skutek.
Jeśli się prowokuje należy spodziewać się też negatywnych scenariuszy.

Wielokrotnie dotychczas prosiłem Michała o stosowne słownictwo. Czyniłem to prywatnie i publicznie.
Jesteśmy dorosłymi ludźmi. Trzeba ponosić konsekwencje swoich słów i czynów.
Jeśli mnie mentorzy obiektów turystycznych mogą straszyć sądem za Wasze słowa czasem im nieprzychylne
to ja mogę wymagać od Was przyzwoitości w postaci pewnego poziomu wypowiedzi.

lucyna
20-12-2007, 21:05
Która widać odniosła skutek.
Jeśli się prowokuje należy spodziewać się też negatywnych scenariuszy.

Wielokrotnie dotychczas prosiłem Michała o stosowne słownictwo. Czyniłem to prywatnie i publicznie.
Jesteśmy dorosłymi ludźmi. Trzeba ponosić konsekwencje swoich słów i czynów.
Jeśli mnie mentorzy obiektów turystycznych mogą straszyć sądem za Wasze słowa czasem im nieprzychylne
to ja mogę wymagać od Was przyzwoitości w postaci pewnego poziomu wypowiedzi.
No i co ja mam na to powiedzieć. Wiem, że miałeś z tego powodu problemy i to duże. No dobra zamknę się.

PS.
A w ogóle to powinieneś się z tych kłopotów cieszyć. Te interwencje swiadczą tylko o tym, że forum jest coraz bardziej opiniotwórcze i ma wpływ na to co dzieje się w Bieszczadach.

lucyna
21-12-2007, 20:53
Jesteśmy dorosłymi ludźmi. Trzeba ponosić konsekwencje swoich słów i czynów.
Jesteśmy. Piotrze, a przede wszystkim Darku przepraszam za swoje zachowanie. Myliłam się.