PDA

Zobacz pełną wersję : Krywe Tworylne



falcon
24-12-2007, 12:44
Witam
Gdzie mozna sie kimnąć tak żeby było blisko nad Krywe , Tworylne.
Czy schronisko na Hulskim jest czynne zimą.

długi
24-12-2007, 18:17
Na Hulskiem nie ma schroniska. Mieszka samotnie Piotr i nie należy mu zakłócać spokoju. Nocować można w gospodarstwie agroturystycznym, u Tosi w Krywem. Po uzgodnieniu można zanocować w tym czymś, co nazwane jest "schroniskiem AM". Jest to obiekt nieogrzewany i zimą raczej mało przytulny. Już lepiej w bacówce, jak ktoś nie lubi ciepłej chatki.
Na stronie Tosi znajdziesz telefony. Od niedawna również e-mail krywe@poczta.onet.pl
Pozdrawiam
Długi

falcon
24-12-2007, 19:44
Dzięki za info.
A jakis link do strony Toski, A co do schroniska AM to jest ono czynne zimą?
Mróz mi nie straszny byle nie za duży :razz:

kathleen
25-12-2007, 13:38
Na Hulskim mieszkala też w tipi Justyna, od lipca tego roku. Ciekawe czy mróz i śnieg już ją przywrócił do cywilizacji?;)

falcon
25-12-2007, 13:54
miałem przyjemność ją spotkać:)na początku pażdziernika jak byłem na rykowisku. Zbierała kanie i wspominała coś o kozie zamiast piecyka.

długi
25-12-2007, 17:25
Stronka Krywego
http://krywe.webpark.pl/
Długi

trzykropkiinicwiecej
25-12-2007, 18:33
...Niech się Wojciech K. uczy mapki robić od nich ;-)

długi
26-12-2007, 17:53
A co do schroniska AM to jest ono czynne zimą?
Mróz mi nie straszny byle nie za duży :razz:

To nie jest schronisko. Ot taki pawilon letni, latem wykorzystywany przez AM na kolonię i wczasy. Teoretycznie można uzgodnić pobyt z gospodarzem i właścicielem czyli AM Lublin. Jak to zrobić? nie wiem. Mieszkająca po sąsiedzku Antonina Majsterek ma jakieś swoje kontakty i po uzgodnieniach telefonicznych czasem wpuszcza do pawilonu. Zależy to od decyzji AM, czy organizują coś w tym czasie, czy pawilon jest wolny. W popularne święta i długie ... no te co są długie.. zawsze ktoś przyjeżdża. Bezpieczniej i wygodniej zatrzymać się u Tosi. Jeżeli ciepła woda i kibelek na miejscu cię brzydzi to jest bacówka. Latem idealna, zimą trochę mniej idealna.
W Hulskiem raczej nic nie znajdziesz. Piotr cię nie przyjmie a tipi.. Zapomnij.
W okolicy jest jeszcze parę paśników, chatek i wykrotów, ze dwie, trzy gawry i kilka ambon (zamknięte na kłódkę).
Pozdrawiam
Długi

KRYWE_BIESZCZADY
27-07-2009, 19:31
po pierwsze domek w krywym "Schronisko AM' NIGDY POWTARZAM NIGDY NIE BYŁO SCHRONISKIEM............ a jedynie ktoś nie wpowiem kto błędnie podał przy aktualizacji mapy, że tak jest A NIE JEST

PO DRUGIE PAWILON LETNI TEZ TO NIE JEST A ZAJE............ MIEISCE DO SPANIA O KAŻDEJ PORZE ROKU I DNIA I NOCY TEZ.......

payonk
27-07-2009, 20:34
ech ci paralotniarze - nawet w ofercie krywega sa - dzial noclegi.
tylko ze paralotnia z poczatku lat 90-tych na tym zdjeciu ;)

pzdrw
payonk

długi
28-07-2009, 00:30
po pierwsze domek w krywym "Schronisko AM' NIGDY POWTARZAM NIGDY NIE BYŁO SCHRONISKIEM............ a jedynie ktoś nie wpowiem kto błędnie podał przy aktualizacji mapy, że tak jest A NIE JEST

PO DRUGIE PAWILON LETNI TEZ TO NIE JEST A ZAJE............ MIEISCE DO SPANIA O KAŻDEJ PORZE ROKU I DNIA I NOCY TEZ.......

Witam, witam i o zdrowie pytam:mrgreen:
Pozdrawiam wszystkich mieszkańców wsi Krywe i zapraszam do częstych odwiedzin na forum
Długi

Cami
20-03-2011, 21:09
W Krywe najlepiej zatrzymać się u Tosi Majsterek. Bywa, że kąt w domu się znajdzie, poza tym jest też bacówka, a nawet dwie;) druga lekko wiatrem podszyta co ma swój urok zapewne. Miejsce na ognisko jest, a niebo... niebo pełne gwiazd jak nigdzie indziej.
Jak byliśmy tam w wakacje, Tosia miała również rozłożony żółty namiot, "dla biednego turysty". Dziewczyny w tipi nie było.
W Hulskiem zdaje się następują jakieś zmiany lokalowe, mieszka tam Henri Schumacher z rodziną i pewnie będzie rozbudowywał domostwo ( jak przystało na cieślę).

pozdrawiam :)

Edit:

Jeszcze jedno. Mapy podają, że jest tam most na Sanie. Otóż mostu od dawna nie ma. Piszę, bo jak byłam tak w zeszłym roku, dwoje turystów (wymęczonych przejściem przez Tworylne) "zderzyło" się z nurtem rzeki. Po nocy wracali stokówką do Rajskiego bo tam zaparkowali samochód. Tu pozdrawiam, jeśli czytają ;)

gazia
13-09-2016, 15:55
Witajcie! Jako żem nowa na forum, nie będę zakładać nowego tematu.
Czy może ktoś poratować informacją o noclegu w okolicy? Jakaś szansa na to by się zatrzymać w Krywe u ś.p. Tosi?
Wybitnie mnie to miejsce urzekło w ubiegłym roku..

dorota z krakowa
13-09-2016, 16:37
W Krywem u śp. Tosi nie ma już możliwości noclegu. Jej mąż zrezygnował z dalszego prowadzenia agroturystyki - tyle dowiedziałam się od miejscowych.

gazia
13-09-2016, 17:06
Bardzo dziękuję za odpowiedź, choć szkoda strasznie tego miejsca..
A może ma ktoś jakiś pomysł na nocleg w okolicy? W Zatwarnicy chyba tylko OWS, ale tam ceny troszkę przydużawe..

yamat
14-09-2016, 13:21
nie wiem ile Was będzie ale może:
„W Dolinie Sanu” Bogusław Kowalczyk Zatwarnica 24 38-713 Lutowiska tel. 693 608 659 tel. 662 108 977.
http://www.bieszczady.pl/domki_wypoczynkowe?catID=597&offerID=490&search%5BcategoryID%5D=6&search%5Border%5D=regionID

wiecej tu:
http://meteor-turystyka.pl/noclegi,zatwarnica,0.html
jeśli nie w Zatwarnicy...to blisko jest Sękowiec też masz w linku wyżej...

długi
01-10-2016, 22:02
W Krywem u śp. Tosi nie ma już możliwości noclegu. Jej mąż zrezygnował z dalszego prowadzenia agroturystyki - tyle dowiedziałam się od miejscowych.
można nocować, trzeba tylko wcześniej ustalić dzień rezerwacji z Bereniką. Szczegóły na fejsie.

yamat
03-10-2016, 14:48
super !!!!!!

Miriam
17-07-2017, 22:57
gazia, byłam w tym roku pierwszy raz w Bieszczadach i Krywe urzekło mnie od pierwszej chwili. Byłam na grobie ś..p. Tosi. Moim marzeniem jest wrócić tam w przyszłym roku.