PDA

Zobacz pełną wersję : Bobliografia Bieszczadów-Nie Prywatnie!



ludwik
24-12-2007, 16:09
Do Lucyny i podobnie myślących:
Kruca, nie rób tego!!!!!! Pisz tutaj! Na żadnej prywatnej stronie!
Pomysł był kapitalny. Mój kumpel, postanowił kiedyś, że przeleje swoje zainteresowania na własną stronę internetową. Cały czas rozwija ją.
Na dzień dzisiejszy, z jego strony korzystają nawet doktoranci.
Wygrał (wespół w zespół z dziennikarzem "od nas")prezydencki konkurs na scenariusz filmowy o Powstaniu Warszawskim. Wspólnie z jakąś parą z W-wy, no, ale, gdzieżby tam W-wka pozwoliła, żeby ktoś spoza zgarnął taki temat.
Np.:już dawno osiągnął etap polegający na kontaktowaniu się z rodzinami Powstańców, a Oni tylko jemu udostępniali jakieś zdjęcia (na stronę) bez możliwości publikowania ich gdziekolwiek indziej. Zobacz WHATFOR w internecie, ogrom pracy. I wiedzy.
Dlaczego w tym forum nie stworzyć b.dobrej (w sensie zawartości) bibliografii Bieszczadów? Dlaczego pomysł ma uciekać na prywatne strony?
Dlaczego studenci i inni nie mogliby tylko na "naszej działce" spotkać najszerszą bibliografię? Pomysł ma konkretnego autora, zapodany na forum,
niech tak zostanie.
Przykład: nomen-omen właśnie w Opolu - Wojewódzka Biblioteka ma jedną z kilku (2-3) najlepiej zorganizowanych bibliografii w Polsce.
I wiesz co? Nie dostaniesz się poprzez internet do środka tejże. Czasy mamy takie, że sprzedaje się usługi, no i właśnie sprzedaje się "profesjonalne tworzenie bibliografii". To właśnie - ta, i parę innych - czyni.
Poddaję pod rozwagę poważną, to co napisałem.
Pozdrawiam, jak zawsze z szacunkiem.

ludwik
25-12-2007, 00:42
Dodam jeszcze: Lucyna pisze o ...Karpatach, a ja jeno o Bieszczadach.
Ponadto: jest np. gigantycznie rozległa literatura dot. chociażby Sudetów.
No i zwróćcie uwagę: na razie jesteśmy jeszcze w Polsce...

Bibliografia Karpat: potężne przedsięwzięcie dla zorganizowanego zespołu.
Pozdrawiam.

lucyna
25-12-2007, 08:41
Tak o Karpatach. Opracuję tylko tę część na którą mam uprawnienia. Praca na lata, podobnie jak bibliografia bieszczadzka. Nie ma zespołu. Nikt nie chce zaangażować się w robienie czegoś "konstruktywnego". Wolą zdecydowanie pogadać na inne tematy.:lol:

ludwik
25-12-2007, 10:33
[quote=lucyna;53981]Tak o Karpatach. Opracuję tylko tę część na którą mam uprawnienia. Praca na lata, podobnie jak bibliografia bie...

Czemu? Paru chętnych już widziałem.
Wpuszczę, jeszcze w czasie świąt parę pozycji, ale do Tego forum (czy też "podfor.") .

Nie zmuszaj ludzi do robienia czegoś, co ich nie interesuje. Lużne pogaduszki
też czasem mają swój urok. Oprócz takich pogaduszek, ciągle jest tu coś konkretnego, nowego. Przynajmniej tak mi się wydaje od ok. roku.

Pozdrawiam.

lucyna
25-12-2007, 10:45
Jest OK. Luźne pogaduszki tak, bibliografia tak. Pozostaje nam tylko zakasać rękawy i do pracy!

admin
26-12-2007, 18:00
Czy istnieje w internecie katalog wydawnictw (o dowolnej tematyce) podobny do tego, który powstaje tutaj?
Chciałbym zobaczyć jak to jest technicznie zorganizowane.

lucyna
26-12-2007, 18:07
Trochę poszperałam. Nie ma. Bibliografię ma np. skansen w Sanoku ale zupełnie inaczej wygląda. W antykwariatach np. Turni wygląda to podobnie. Układ karty katalogowej. Na mojej stronie także zachowany jest podobny schemat ale Leszczu go ulepszył. Mówił mi z jakiego powodu ale nie zrozumiałam jak zwykle.

ludwik
27-12-2007, 00:05
[quote=admin;54027]Czy istnieje w internecie ...

Myślę, że trza wejść do:
1/ katalogu każdej biblioteki naukowej;
2/ do baz danych biblioteki narodowej - www.bn.gov.pl

Poszukać tam natchnienia; Ja tu tylko sprzątam, Wy wiecie co chcecie utworzyć.
Pomysł, jak napisałem, podoba mi się; będę rad pomagać w miarę możliwości.
Pozdrawiam

[Moderator: zamykaj cytowany tekst znacznikiem "/quote"]