PDA

Zobacz pełną wersję : Bieszczady ZIMĄ - propozycje na aktywny wypoczynek



tori
31-12-2007, 00:01
Witam serdecznie wszystkich Bieszczadników,
chciałbym skorzystać z Waszego doświadczenia, aby podsunąć nam, początkującym wielbicielom tej krainy propozycje na aktywne spędzenie 3 dni w okolicy Cisnej/Wetliny/BG/UG "zimą" (a dokładnie na początku stycznia) bez tzw. profi sprzętu turystycznego (czyli raków, czekanów, etc.)

QSQS
31-12-2007, 01:48
polecam:

www.krainawilka.pl (http://www.krainawilka.pl)

....................................... :)

davson
31-12-2007, 02:35
polecam:

www.krainawilka.pl (http://www.krainawilka.pl)

....................................... :)

...nieźle pojechałeś!

Basia Z.
31-12-2007, 09:34
Witam serdecznie wszystkich Bieszczadników,
chciałbym skorzystać z Waszego doświadczenia, aby podsunąć nam, początkującym wielbicielom tej krainy propozycje na aktywne spędzenie 3 dni w okolicy Cisnej/Wetliny/BG/UG "zimą" (a dokładnie na początku stycznia) bez tzw. profi sprzętu turystycznego (czyli raków, czekanów, etc.)

Koledzy sobie żartują.

Ty też nie wiem czy poważnie pytasz - po co ten czekan i raki w Bieszczadach ?

Można po prostu "aktywnie" pochodzić po górach pamiętając o kilku ważnych zasadach ogólnie dotyczących zimowego poruszania się po górach.

Pozdrowienia

Basia

vm2301
31-12-2007, 14:01
Tyż prowda, ma sypnąć śniegiem z dniem 1 stycznia, więc może być fajnie byle gdzie, praktycznie na każdym szlaku, nie tylko "widokowe" połoniny

Przestudiuj mapę, uciekaj przed ludźmi i krainą wilka;) i będzie luks.

Pozdrawiam

lucyna
31-12-2007, 15:02
Witam serdecznie wszystkich Bieszczadników,
chciałbym skorzystać z Waszego doświadczenia, aby podsunąć nam, początkującym wielbicielom tej krainy propozycje na aktywne spędzenie 3 dni w okolicy Cisnej/Wetliny/BG/UG "zimą" (a dokładnie na początku stycznia) bez tzw. profi sprzętu turystycznego (czyli raków, czekanów, etc.)

Wszystko zależy od warunków pogodowych. Polecam ze względów bezpieczeństwa popularne szlaki. Na pewno w zimie nie powinniście chaszczować tzn. poruszać się poza szlakiem. O ile moge coś sugerować to wędrówka w kilka osób min. 3. Trasy krótkie, łatwe. Każdorazowe zgłoszenia wyjścia u gospodarza lub w GOPR.
Połonina Wetlińska, Połonina Caryńska i Rawki. Z tymi ostatnimi ostrożnie. Kilka lat temu koleżanka podcięła mi nogi i zturlałam się z Rawk w dół do granicy lasu. Byłam potem przekolorowa przważała czerń i żółć. Tam czasami przydaje się czekan. Gdyby warunki były trudne to polecam Nasiczne-Caryńskie-Przyslup-Bereżki, drogę Kalnica-Jaworzec-Sine Wiry, można pokusić się i o Łopienkę. Łatwa trasa zimowa to Przysłup z Przysłupia prosto w górę na Jasło i potem czerwonym do Cisnej.
Najprawdopodobniej w Cisnej ma ruszyć wypożyczalania rakiet. Gorąco polecam. Rakiety plus kijki to jest to. Cudownie wędruje się po Bieszczadach. I to dość szybko.

tori
31-12-2007, 15:40
Dzięki za porady. Oczywiście za te z " :-) " troche mniej.... ;-) A co do "raków i czekanów", to taka mała przenośnia. Miałem na myśli, że u mnie na razie amatorszczyzna z zapuszczaniem się w tą krainę, więc nie bardzo chcę sie porywać na jakiś hard core, tym bardziej w zimie....
A tak z innej beczki: co sądzicie o geocaching'u ??

Basia Z.
31-12-2007, 15:46
A tak z innej beczki: co sądzicie o geocaching'u ??

Nigdy nie brałam udziału, ale to musi być fajna zabawa.

Tylko osobiście wydaje mi się że jeśli to ma być zabawa nieco trudniejsza, to bez użycia GPS a za to z wyznaczaniem azymutu itd. - coś w rodzaju marszów na orientację.
(w tego typu zabawach amatorsko uczestniczyłam i świetnie się bawiłam).

Pozdrowienia

Basia

joorg
31-12-2007, 16:34
.. to musi być fajna zabawa......
Tylko osobiście wydaje mi się że jeśli to ma być zabawa nieco trudniejsza, to bez użycia GPS ...

Taka "zabawa" jest już w Bieszczadach,
http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php?t=2737&page=6

Dzięki Wojtkowi 1121 i Andrzejowi627,Oni to rozpoczęli, za co Im dzięki.Pierwszą skrzynkę założyli koło Huczwic.
Jakoś w ostatnich miesiącach troszkę "poszukiwacze" stracili impet , ale na wiosnę na pewno powróci.
ps. przepraszam za pomyłkę, to była druga skrzynka , pierwsza była na Pasikach
http://geocities.com/andrzej627

naive
31-12-2007, 16:43
A tak z innej beczki: co sądzicie o geocaching'u ??

To pomysł tak samo dobry w lecie jak i w zimie. Z tym że trzeba wybierać skrzynki polożone w miejscach łatwiej dostepnych. A sa np. na Poloninie Wetlińskiej / koło chatki/, nad Nasicznem, w rejonie Soliny. Wiekszość z nich jest w miejscach nie wymagających długiego marszu, ale najczęściej w miejscach widokowych. Np. ta nad Nasicznem jest jakies 900 m od drogi, miejsce gwarantuje jedne z piekniejszych widoków / poza najwyższymi górami/. Oczywiście odpadaja skrzynki zakopane.

Basiu nawet z GPS trzeba często mocno pogłówkować, by znależć wiekszość skrzynek. Ale jak się ma to urządzenie, to większa pewnośc iż wrócimy z wędrówki.

Wojtek1121
01-01-2008, 17:37
Trochę kolega Jorg się myli twierdząc, poszukiwacze stracili impet. Przynajmniej w tym roku zakopałem co najmniej 10 skarbów i dokonałem odnowienia kilku, nie rozgłaszam specjalnie na tym forum ponieważ nie wzbudzało to specjalnego zainteresowania. Zabawa jest naprawdę dobra ponieważ mamy motywację dotarcia do różnych ciekawych miejsc.Zapraszam do odwiedzenia strony http://opencaching.pl/
Jeżeli ktoś byłby zainteresowany zabawą chętnie udzielę pomocy skype wojtek1121

Wojtek1121
01-01-2008, 17:40
Chciałbym dodać, że można się bawić geocaching nie mając gpsu, część skrzynek jest możliwa do odkrycia, co nie którzy koledzy z forum mogą potwierdzić.