PDA

Zobacz pełną wersję : Mnóstwo rozkładów



Henek
26-03-2008, 22:21
Specyfika podróżowania po wschodnich rubieżach wymaga umiejetnościi zmagania sie z ichnimi rozkładami jazdy , które tworzone sa według zasad dla większości przybyszów z Polski nieczytelnych.
Wspominam swoje załamanie w Samborze gdy na dworcu kolejowym usiłowałem zrozumieć czy będzie jakis pociąg i dokąd. Podszedł do mnie Ukrainiec i widząc moją niemoc zapytał wprost : dokąd i kiedy.
Znalazłem w sieci mnóstwo rozładów
http://www.karpaty.com.ua/?chapter=14&item=329
ale nie jestem na tyle silny aby je rozszyfrować

marcins
26-03-2008, 23:57
Da się zrobić. Najczęściej jest podawana stacja poczatkowa i końcowa oraz godziny przyjazdy i odjazdu. Na różnych dworcach zdarzają sie różne wariacje tych rozkładów głównie co do ilości całkowicie zbędnych szczegółów. Kilka razy zdarzyło mi się tłymaczyć w Stryju i Stanisławowie Ukraincom gdzie i kiedy odjeżdża jaki pociąg, bo nie mogli się połapać czy czort wie co...

buba
27-03-2008, 11:20
o ktos zrobil kawal dobrej roboty!!!! ale biorac pod uwage ze to stan rozkladow z zeszlego lata, to moglo sie troche pozmieniac... ale stronka na pewno pomocna bedzie!!!

szkoda tylko ze nie moge rozszyfrowac recznego pisma rozkladow spisywanych gdzies na kolanie ;)

jacob.p.pantz
27-03-2008, 12:06
Znalazłem w sieci mnóstwo rozładów

no to gratulacje (-;

http://forum.bieszczady.info.pl/showpost.php?p=43970&postcount=4

http://forum.bieszczady.info.pl/showpost.php?p=44519&postcount=45

stancija/czas pribut'ja/widprawlieńja = stacja/czas przyjazdu/odjazdu;
trasy często opisane są przystankami końcowymi (między nimi dana stacja)
i pogrupowane na tablicy kierunkami = drogami do ważniejszych miast;
jak posiedzisz chwilę nad rozkładami z mapą - pewnie problemy w wiekszości znikną

jeśli coś niejasne - pytaj kontretniej

(nie)Aktualność danych z KK i karpaty.com.ua nie wadzi zbytnio
- zmiany nie są znów tak częste, a rozkłady nawet najnowsze nie są znów tak bezbłędne (-;
dodatkowo niekiedy kluczowym dla ogólnych planów, to wiedzieć ile połączeń jest dziennie

Serdeczności,

Kuba

joorg
23-08-2010, 22:19
Mam pytanie, a właściwie pytania:
Czy ostatnio ktoś jechał pociągiem - "plackarta", relacji Lwów -Czerniowce do Kołomyji, wyjazd z Lwowa 21 ..coś tam coś, kiedyś był.
Jak jest teraz z busami z Kołomyji do Werchowyny i dalej do Dzembroni , i o której możemy być, przy sprzyjających układach komunikacyjnych , w Dzembroni ?
Czy Ktoś z forum będzie na Czarnohorze , ewentualnie w tamtych okolicach, w dniach 28.08 - 1.09 ?

don Enrico
24-08-2010, 00:11
Kluczowym miejscem i tak będzie Werchowyna.
Masz tu rozkład w stronę Dżembronii (kier. Szybenne)
(sprzed dwóch lat)
19860
Czyżbyś chciał przygotować swoją wersję Czarnohory na rzeszowskie spotkanie IMB ?

Doczu
24-08-2010, 06:27
Jeśli nic się nie zmieniło to przy pociągu 21:40 (jesli dobrze pamiętam) spokojnie zdążysz na Awtostancję w Kołomyi (zazwyczaj stoi bus pod dworcem kolejowym na czas przybycia pociągu). O 7:40 masz marszrutkę do Werchowyny, gdzie jesteś ok 10.00 i masz ok godzinę do marszrutki na Szybene.
przy tym układzie ok 12;30 jesteś na krzyżówce w Dzęmbronii.
Oczywiście opieram się o dostępne rozkłady jazdy i mogą one być zdezaktualizowane, ale wydaje mi sie, że jesli będą różnice w rozkładach, to mimo wszystko skomunikowanie zazwyczaj jest zachowane.

joorg
24-08-2010, 18:16
Dzięki Chłopaki za informację.

.....
Czyżbyś chciał przygotować swoją wersję Czarnohory na rzeszowskie spotkanie IMB ?
Hmmm...ale ja nie umie:mrgreen:.


Jeśli nic się nie zmieniło to przy pociągu 21:40 (jesli dobrze pamiętam) spokojnie zdążysz....
Oczywiście opieram się o dostępne rozkłady jazdy i mogą one być zdezaktualizowane, ale wydaje mi sie, że jesli będą różnice w rozkładach, to mimo wszystko skomunikowanie zazwyczaj jest zachowane.
W 2004 też był o 21:40 ...to i pewnie w 2010 tak jest:-D
Jeszcze raz dzięki za informację, po powrocie dokładnie opiszę co i jak i o której.

Ps.sprawdzę jak to jest rzeczywiście z tym "obozowaniem" nad Jeziorkiem Niesamowitym.

joorg
27-10-2010, 19:46
Zapytanie

Перiодичнiсть*
1 …..з 2.09.10 щоденно; 21,25,26,27/10-10 відмінено.....

2…..31.05-31.08.10 щоденно; 28/10-10.....................

Tak dla pewności , proszę o pomoc , kto mi powie jak i kiedy kursują te pociągi na Ukrainie , tak jest zapisane na rozkładzie jazdy

joorg
27-10-2010, 20:46
Zapytanie

Перiодичнiсть*
1 …..з 2.09.10 щоденно; 21,25,26,27/10-10 відмінено.....

2…..31.05-31.08.10 щоденно; 28/10-10.....................


To jest ze strony rozkładu jazdy Ukraińskich kolei
http://www.uz.gov.ua/?lng=uk

Basia Z.
27-10-2010, 21:35
Zapytanie

Перiодичнiсть*
1 …..з 2.09.10 щоденно; 21,25,26,27/10-10 відмінено.....

2…..31.05-31.08.10 щоденно; 28/10-10.....................

Tak dla pewności , proszę o pomoc , kto mi powie jak i kiedy kursują te pociągi na Ukrainie , tak jest zapisane na rozkładzie jazdy

Wygląda na to ze w tym pierwszym okresie codziennie,a w tym drugim w tych dniach co wymieniono.
Ale ja tak dla wszelki wypadek wchodzę na e-kvytok i sprawdzam dla konkretnego dnia jaki potrzebuję czy w ogóle taki pociąg jedzie.

e-kvytok to genialna sprawa, w tym roku rezerwowałam przez tą stronę ponad 80 biletów na Krym, oraz mężowi na Kaukaz i to działa ! :-)

Z tym że nie obejmuje "elektriczek" a tylko co najmniej "plackartne",

B.