PDA

Zobacz pełną wersję : Dobre noclegi w ukraińskich Karpatach



Henek
25-04-2008, 11:28
Zbliża się długi łikend. Zostałem ostatnio poproszony o pomoc w znalezieniu przyzwoitego noclegu w ukraińskich Karpatach.
Jak szukać ?
Podzielę się jednym ze sposobów szukania.
Wpisujemy adres witryny
http://www.karpaty.info/ua/
tutaj mamy wyszukiwarkę, wybieramy interesujący nas rejon ( �*егіон )
Do wyboru jest pięć >> obłasti (odpowiednik województw) plus Zakopane
- zakarpacka ......... Закарпатська область
- iwano-frankowska ...... Івано-Франківська область
- lwowska ............Львівська область
- tarnopolska ...... Тернопільська область
- czerniowiecka ...... Чернівецька область

Gdy już wybierzemy którąś z nich to po prawej stronie pojawi się wybór >> rajonów (odpowiednik powiatów) z konkretnymi nazwami miejscowości w których znajdują się obiekty.
np Великоберезнянський район

Do określenia wyboru mamy jeszcze

Тип об'єкта: ..... rodzaj obiektu
Ціна місця: ...... cena miejsca
Вигоди: ...... wygody
Харчування:

Dokonawszy selekcji wyboru klikamy na okienko >>> znajti


Jeśli nie znamy dokładnego podziału administracyjnego możemy się posłużyć znajdującym się na niebieskim pasku odnośnikiem do mapy
Карти регіону

jacob.p.pantz
25-04-2008, 16:24
Podzielę się jednym ze sposobów szukania.
Wpisujemy adres witryny
http://www.karpaty.info/ua/


korzystając z okazji do ww. linka (który podawałem ówdzie rok temu) dodam jeszcze np.:
http://www.greentour.com.ua/
http://karpaty.turystyka.pl/bieszczady-wschodnie,215.html?sLang=pl
http://www.wuta.com.ua/ukraine.htm

Serdeczności,

Kuba

Henek
25-04-2008, 19:55
Przykładowo : jeśli szukamy noclegu w Skole i okolicy
wybieramy PЕГІОН ..... Львівська область
następnie .......... Сколівський район
naciskamy >>> znajti
ukazuje się nam 43 oferty noclegów
i wcale nie trzeba zakładać nowego wątku na forum.:-)

Basia Z.
25-04-2008, 20:04
Przykładowo : jeśli szukamy noclegu w Skole i okolicy
wybieramy PЕГІОН ..... Львівська область
następnie .......... Сколівський район
naciskamy >>> znajti
ukazuje się nam 43 oferty noclegów
i wcale nie trzeba zakładać nowego wątku na forum.:-)

No niestety noclegów w Szybenem nie znalazłam.

B.

Henek
25-04-2008, 22:25
Tytuł wątku brzmi "Dobre noclegi w ukraińskich Karpatach"
Może w Szybennem nie ma po prostu dobrych noclegów ?
Wcale bym się nie zdziwił , przecież to dziura na końcu swiata.
O ile pamietam informacje uzyskałaś już na innym forum (www.karpatywschodnie.pl)

Henek
25-04-2008, 22:47
Ten trzeci adres który podał Jacob
http://www.wuta.com.ua/ukraine.htm
jest zbiorem ukraińskich stron inteernetowych związanych z Karpatami.
Jako wyszukiwarka noclegów jest wogóle nieprzydatny.
Ciekawy jest drugi (polski) adres
http://karpaty.turystyka.pl/bieszczady-wschodnie,215.html?sLang=pl
Chust, Swalawa, Użgorod ... wszystko to są ponoć Bieszczady Wschodnie
Nie ma natomiast Turki (widocznie to już nie są Biesz.Wsch.)
a nędzna turbaza w centrum Wołowca określana jest jako
Ośrodek uzdrowiskowy ,,PŁAJ"
Wołowiecki rejon, wmt. Wołowiec, ul. Karpatska 100
Może ktoś pomoże mi to rozgryść bo ja na trzeźwo tego nie pojmę.

jacob.p.pantz
26-04-2008, 01:37
Ten trzeci adres który podał Jacob
http://www.wuta.com.ua/ukraine.htm
jest zbiorem ukraińskich stron inteernetowych związanych z Karpatami.
Jako wyszukiwarka noclegów jest wogóle nieprzydatny.


a to zależy komu i jak szukającemu (-;
część z tych linków jest poświęcona konkretnym obiektom
lub kieruje do kolejnych lepszych czy gorszych zbiorów kontaktów



Ciekawy jest drugi (polski) adres
http://karpaty.turystyka.pl/bieszczady-wschodnie,215.html?sLang=pl
Chust, Swalawa, Użgorod ... wszystko to są ponoć Bieszczady Wschodnie


no wedle niektórych starych podziałów - w większości tak (-;

ale tu nie szło o podział Karpat, tylko o noclegi na Ukrainie, o ile pamiętam (-;



Nie ma natomiast Turki (widocznie to już nie są Biesz.Wsch.)
a nędzna turbaza w centrum Wołowca określana jest jako
Ośrodek uzdrowiskowy ,,PŁAJ"
Wołowiecki rejon, wmt. Wołowiec, ul. Karpatska 100
Może ktoś pomoże mi to rozgryść bo ja na trzeźwo tego nie pojmę.

starczy przyjąć, że net z natury swojej nie jest (jeszcze? (-; )
ani kompletnym, ani bezbłędnym źródłem informacji
- wliczając - obawiam się - nawet ten pierwszy w wątku adres,
którego obsługę szczegółowo wyjaśniasz
a który w maju '07 (być może któryś tam raz tutaj) też "podał Jacob"*
(-;

(* - BTW/OT/itd. znów ktoś odpowiada mi 'nie wprost' - czy ja aż tak strasznie wyglądam?! ((-; )

...dobrze, że choć jeden z trzech ww. linków nie wzbudził Twoich zastrzeżeń (-;
oby się komuś przydał(y)

Serdeczności,

Kuba

Basia Z.
26-04-2008, 15:04
Może w Szybennem nie ma po prostu dobrych noclegów ?
Wcale bym się nie zdziwił , przecież to dziura na końcu swiata.


Niewątpliwie :-).

Jednak dla mnie osobiście właśnie najbardziej przydatne są noclegi w takich takie "dziurach". No i im taniej - tym lepiej :-)
Nie obraziłabym się też gdyby ktoś podał namiary na noclegi w Hryniawie czy Probijnej.



O ile pamietam informacje uzyskałaś już na innym forum (www.karpatywschodnie.pl (http://www.karpatywschodnie.pl))

Nie do końca. Czekam jeszcze na informacje o cenie od osoby, która ma tam pojechać pod koniec maja.
Dla mnie cena jest bardzo istotna.
A jak latem sprawdzę osobiście - nie omieszkam podać i tu i tam na forum.

Pozdrowienia

Basia

Henek
26-04-2008, 21:06
Jeśli ktoś chce podawać w tym wątku mało przydatne linki - to ja mu tego nie zabronię.
Jeśli ktoś chce prowadzić dyskusję pt. Czy Użgorod leży w Bieszadach Wschodnich - to niech sobie założy taki teoretyczny wątek.
Jeśli obywatel J.P.P liczy że będę jeszcze odpowiadał na jego dywagacje - to się niestety przeliczy.
Z zasady nie dyskutuję z osobami wybitnymi wszechwiedzącymi i najmądrzejszymi bom jest niegodzien tego.
Pozostaje mi jako Post Scriptum zamieścic słowa Michała pobrane z innego watku

Od czasu kiedy to forum, zaprawdy bieszczadzkie zaczęli opanowywać wszelakiej maści ZNAWCY zawodowi - stało się li tylko ONO ich tubą.

lucyna
26-04-2008, 22:23
Jako znacwa/nieznawca zawodowy mogę Ci tylko podziękować. Moim zdaniem ten wątek ma sens i jest potrzebny. Jedno muszę Ci przyznać masz nosa jeżeli chodzi o nasze forumowe potrzeby. Gdyby istniała kategoria Powsimord Zakładaczy Wątków nie miałbyś konkurencji. Interesuje mnie Ukraina. Po dość dłuższej nieobecności może zacznę na nowo uczyć się Karpat ukraińskich. Twoje informace i innych Kolegów przydadzą mi się jak znalazł.

marcins
27-04-2008, 19:32
Dla mnie jest tylko jeden "dobry" nocleg w w Karpatach Wschodnich to mój namiot - ma jedną istotną zaletę, żeby go znaleść nie muszę zbaczać ze ścieżki, którą obrałem i w każdej chwili moge ją dowolnie modyfikować...poza tym przy odrobinie gramotności nocleg się znajdzie w każdej miejscowości.

...Jednak czasy się zmieniają...kiedys się jeździło w Karpaty Wschodnie, żeby odpocząć od tego wszystkiego co uprzykrza żywot człowieka w górach - schronisk, kwater, tłumów, ciepłych kąpieli i lusteka nad zlewem...w Szybenem nocleg szukać - tyle polanek, polan, połonin, a widoki jakie...

Basia Z.
27-04-2008, 21:44
...Jednak czasy się zmieniają...kiedys się jeździło w Karpaty Wschodnie, żeby odpocząć od tego wszystkiego co uprzykrza żywot człowieka w górach - schronisk, kwater, tłumów, ciepłych kąpieli i lusteka nad zlewem...w Szybenem nocleg szukać - tyle polanek, polan, połonin, a widoki jakie...

Rzecz w tym Marcinie, że nie zawsze mam chęć wędrować z namiotem na plecach.

Tym razem chcę się zatrzymać gdzieś "na dole" i zostawić plecak. Planuję wejście na Skupową, na Czywczyn i na Popa Iwana od tej strony.

Marzę o tym, aby się udało, bo do Skupowej to już będzie moje trzecie podejście, poprzednie dwa się nie udały ze względu na pogodę.
Jeśli będę w tym Szybenem kilka (3-4) dni, może chociaż jeden z nich będzie pogodny :-)

Na Czywczynie też jeszcze nie byłam, a oglądałam go już z każdej strony i też mi się marzy - piękna góra.

Na Popie Iwanie byłam już trzy razy, ale nigdy od tej strony.

Oprócz tego wybieram się jeszcze później na nieco dłuższy wyjazd w Obczyny Bukowińskie (i po rumuńskiej i po ukraińskiej stronie), wtedy już z namiotem.

Pozdrowienia

Basia

marcins
27-04-2008, 22:31
Zgadza się, że czasem we wsi warto się zatrzymać, żeby złazić okolicę dlatego najlepiej jest się na miejscu zorientować i zatrzymać u kogoś w domu. Jak na razie to jeszcze nie problem...
A wyjście na Popa z Szybenego całkiem ciekawe i kilka alternatywnych wariantów ma. A propo pozwoleń na chodzenie w pasie przygranicznym i po granicy - Czywczyny i Marmarosze to jak teraz jest? Dawniej najlepiej było nic nie załatwiać i chowając sie po krzakach przejść...Nie trzeba było bynajmniej stawiać kartonu fajek jakiemuś "żandarmowi", że przymknął oko :-)

A co do pogody to każda jest piękna...w górach szczególnie.

Basia Z.
27-04-2008, 23:24
Zgadza się, że czasem we wsi warto się zatrzymać, żeby złazić okolicę dlatego najlepiej jest się na miejscu zorientować i zatrzymać u kogoś w domu. Jak na razie to jeszcze nie problem...
A wyjście na Popa z Szybenego całkiem ciekawe i kilka alternatywnych wariantów ma. A propo pozwoleń na chodzenie w pasie przygranicznym i po granicy - Czywczyny i Marmarosze to jak teraz jest? Dawniej najlepiej było nic nie załatwiać i chowając sie po krzakach przejść...Nie trzeba było bynajmniej stawiać kartonu fajek jakiemuś "żandarmowi", że przymknął oko :-)

A co do pogody to każda jest piękna...w górach szczególnie.

Już w roku 2005 kiedy tam byłam nie potrzebne były zezwolenia. Wystarczyło się zameldować "na szlabanie" w Szybenem, spisywali i puszczali dalej. Wtedy przeszłam Połoniny Hryniawskie, ale na Skupową wejść się nie udało, bo jak już z Probijnej mieliśmy zamiar na nią podchodzić - to przyszła taka zlewa, że była to dosłownie ściana deszczu.

W ostatnich dwóch latach chodziło tam sporo moich znajomych, a obecny tu na forum Kuba był dokładnie rok temu - na pierwszego maja (nocowali m.in. w Burkucie) i z tego co wszyscy mówili - z zezwoleniami żadnych problemów nie było.

Pozdrowienia

Basia

jacob.p.pantz
28-04-2008, 11:14
podawać w tym wątku mało przydatne linki [...]
liczy że będę jeszcze odpowiadał na jego dywagacje - to się niestety przeliczy [...] nie dyskutuję z osobami wybitnymi wszechwiedzącymi [...]słowa Michała pobrane z innego watku

Hm, wyczuwam chyba Henku, że masz jakiś przykry problem z moją obecnością w "Twoim" wątku.
Ciesząc się tedy ino, że moje linki Ci się przydają, nie będę Ci już przeszkadzał
w pozostawaniu jego jedyną 'Księżniczką'
- powodzenia (-;


z tego co wszyscy mówili - z zezwoleniami żadnych problemów nie było.

Nie było problemu z zezwoleniem na wejście i zejście z Czywczynu niemal najkrótszą drogą,
na odrobinę więcej spaceru granicą zgody już nie było.
(BTW: i tak nie skorzystaliśmy - moi współtowarzysze nie byli zainteresowani - i pewnie słusznie (-; -
ekwilibrystyką na oślizłym okrąglaku pozostałym z mostu,
a z brodzenia w wezbranym Czeremoszu sam - po połowie - zrezygnowałem)

Natomiast podobnie zwykle twierdzi się, że nie ma problemów z wycieczką na Popa Iwana marmaroskiego,
natomiast nam w Bogdanie najpierw zarzucono brak zgłoszenia u ratowników w Rachowie,
a gdy już wydawało się, że wynegocjowaliśmy załatwienie tego przez pograniczników,
pojawił się na motorze przypuszczalnie jakiś kontroler,
który kategorycznie odesłał nas po propusk do ... Użhorodu
(ewentualnie sugerując, byśmy zanocowali w Rachowie wysławszy stamtąd fax,
a następnego dnia mieli nadzieję, na pozytywną odpowiedź).

Zachowanie pograniczników ukraińskich pozostaje zatem dalej nieco nieprzewidywalne.

Serdeczności,

Kuba

marcins
28-04-2008, 20:50
Czyli niewiele się zmieniło...

...Dalej trza liczyć na dobra wolę strażnika.

lucyna
28-04-2008, 20:58
Koło Rudek jest fajna karczma. Z zewnątrz ładnie wygląda. Wewnątrz ponoć też. Sauna, prawdziwa bania, solarium. Koszt noclegu w pokoju z łazienka około 100 hrywien. Kolega bardzo dobrze wspomina tam pobyt.

marcins
28-04-2008, 21:06
Dobrych parę lat temu spałem w Chuście w pokoju z atrapą telewizora w pokojach hotelowych na dworcu autobusowym. Poza tym tanio było - 20hr(trzy razy taniej niż w obskurnym hotelu państwowym) i łazienka przy pokoju z prysznicem z ciepłą wodą.